Matkapliit multifuel eestist

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Matkapliit multifuel eestist

Postitus Postitas sepaonu » 25 Jaan 2018, 13:43

Eks elu ongi ohtlik ja ebakindel ja söömist tuleks alustada magustoidust 8-)
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 25 Jaan 2018, 14:03

Harva matkajana olen kaalunud hoopis laboripiiritusele üleminekut. See on põletada kallis, aga ei pea põletama, iga kord, kui viitsid risupõleti käima ajada, võid 10 grammi tee sisse kallata. Pooleliitrise plasttaara saab tules väikseks ehmatada, ei võta prügina palju ruumi.

(muuhulgas tänan propaaniga tankimise hoiatuse eest)
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 25 Jaan 2018, 15:01

Ka mina kasutan vahest risupliida sees piirituse põletit ja kütusena joogipiiritust - saab vajadusel laukaveega pooleks valades sookolli napsu teha.
...

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 25 Jaan 2018, 15:45

Ega selle vedela kütusega ongi nii, et umbekallis on põletada, rsk, pisarad jooksevvad, kui osta, a kui põletamisest üle jääb, siis väga ok hinnaga jook 8-)
Arvatavasti sama teema gaasiga, eieiei, nii kallis, osta ei jõua, no ikka kui palju käia, siis jääb vaeseks, mis see kõige tüüpilisem 230gr balloon maksab, vist äkki viiekas, mina rehkendan kirvemeetodil 25gr päevas, kui kahekesi käia, ma ei viitsi siin mingit nullkomasendirehkendust teha aga virgemad võivad ju välja rehkendada, et palju gaas aastas siis maksab või kui jube kulutus see oleks miski muu kütte pealt gaasi peale minna.
Mul kohviriistad autos ja pajas, nii palju joon kohvi, et mulle ei jätku neid seljakotitamisest poolikuid või veerandikke kasutatuid, lasen ise suurest tünnist täis mitte rikastumise eesmärgil vaid mugavusest. Ma kolkas elan, korra kuus trehvan gaasiautot kah nägema maanteel, ma kahtlustan, et maal elavad nii rikkad inimesed, et võivad omale lubada gaasipliidiga mune ja pekki praadida. 8-)
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 25 Jaan 2018, 18:08

Einoh, ära nüüd minu näitel kõigist alkohoolikuid tee. Ja laboripiiritus on isegi joomiseks kallis.
Ma ei kujuta ette, palju inimesed matkavad või gaasi kulub. Aga kui igaks nädalavahetuseks oleks vaja mikroballoon osta, siis teeb 3 aastaajaga üle 100€ küll, mõnel võib-olla rohkem. Kui perega käijad on, siis koguneb raha küll.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 26 Jaan 2018, 10:01

Perega käimiseks on kõige mõistlikum vast suur purk gaasi võtta, teeb kilo hinna veidi soodsamaks.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

fjällrebane
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas fjällrebane » 29 Jaan 2018, 21:26

Primuse talvegaas pruunis purgis sisaldab täpselt sama gaasisegu kui suvegaas. Kes nüüd teist arvab ära mis vahe on suve ja talvegaasil?

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 29 Jaan 2018, 21:35

fjällrebane kirjutas:
29 Jaan 2018, 21:26
Primuse talvegaas pruunis purgis sisaldab täpselt sama gaasisegu kui suvegaas. Kes nüüd teist arvab ära mis vahe on suve ja talvegaasil?
Kas talvegaasi purgis polnud mingi "tükk paberit" mis suurendab aurustumise pinda vms?!

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 30 Jaan 2018, 01:04

Talvegaasi purgis on sees sisuliselt edev kalts, mis takistab gaasil vedelikuks muutumist ja hoiab seda gaasilisena.
Eks rõhu langemisel ikka tekib probleeme ja ma ei saa öelda, et päris 1:1 gaasisegu on.
Miskit miksimist ikka tehakse 40:60 või 41:59 vms pohlad. Kõige olulisem on see kalts seal sees.

Kuid jah suurem gaas tuleb oluliselt odavam, kui väike.
100g purk maksab peaaegu sama palju kui 250g vms mõõt on. ning see kolmas suurus samuti ei ole kuigi palju kallim.

Lapsed ärge kodus proovige:
On olemas üleminekuid - saab koduse majapidamisgaasiga balloone täita.
Kindel peab olema et liiga palju sisse ei pane, kuna plahvatusoht, palliks võib minna jne.
Kaaluda on teema.
Lisaks ei tööta kõigi balloonide, põletitega - see lukusti tila peab olema õige pikkusega. Äkki toimis odavate pliitide ja balloonidega, ei mäleta.
Kindlasti internet teab paremini.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

fjällrebane
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas fjällrebane » 30 Jaan 2018, 06:32

Paberi kiht on seespool.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 30 Jaan 2018, 07:15

Primus torkas paberi purgi sisse miski 3 aastat tagasi, toimivad talvised segud olid kasutusel ammu enne seda, ka Primusel enda märgiga purkides. Ükski kalts ega paber gaasi vedelekas muutumise eest ei hoia, Primuse idee on tühjenevas purgis aurustumispinda suurendada, suvised-talvised gaasid on neil endiselt erinevate segudega.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 30 Jaan 2018, 09:40

Primuse gaasid: https://vimeo.com/125441060?ref=fb-share&1

Eelmisel suvel oli sunnitud elu kalleima gaasipurgi ostma, 450g maksis 12 smth raha.
Sepaonu juba näitas kuidas ta oma balloone täidab. Kaaluga saab kogused üle kontrollida ning ei pane mööda.

Hendrik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Hendrik » 30 Jaan 2018, 11:36

ullivilli kirjutas:
30 Jaan 2018, 01:04
On olemas üleminekuid - saab koduse majapidamisgaasiga balloone täita.
Kindel peab olema et liiga palju sisse ei pane, kuna plahvatusoht, palliks võib minna jne.
Kaaluda on teema.
Lisaks ei tööta kõigi balloonide, põletitega - see lukusti tila peab olema õige pikkusega. Äkki toimis odavate pliitide ja balloonidega, ei mäleta.
Kindlasti internet teab paremini.
Selle tila pikkuse vastu aitab vajadusel suvaline pisike sobiva suurusega plönn. Kunagi kui sai Alpides ühte matka tehtud, olid poes ainult miskid sellised balloonid kus see tilbendis oli liiga lühike ja priimuse vooliku ühenduses olev pulk ei lükanud seda sisse. Asi lahendus multitooli abil traataiast lõigatud paarimillimeetriste traadijupikestega, mis sinna vahele tuli toppida. Peaasi lihtsalt et traat piisavalt jäme on ja tila ja seina vahele ei roni, siis ei saa ballooni maha võtta enam enne kui tühjaks saab :D

fjällrebane
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas fjällrebane » 30 Jaan 2018, 18:35

Selleks junniprobleemiks in duo adapter primusel, et kasutada teiste firmade balloone.

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 30 Jaan 2018, 22:38

Ega ma gaasikat ära ei viska, aga kuna soov tulevikus seljakotiga/rattaga välismaal käima hakata(island, uk jms) kus lennukiga lendamine on mööda pääsmatu, siis gaasiga see mure, et seda lennukile ei lubata. Multifueliga seda muret mu meelest ei tohiks olla, peaasi, et pumbaga pudel tühi? Mõni targem ehk oskab kosta midagi.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 30 Jaan 2018, 23:17

Gaasi iseenesest peaks igaltpoolt osta saama, kuhu lennuk sõidab. Eksootilisi riike muidugi ei tea.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 31 Jaan 2018, 04:11

Nu ütleme et läbistavat gaasi on lihtsam leida, kui keermega.
Ja mul on omni just selle tõttu et lihtsam on leida lahustit või paagist võtta tilk. Olen seda gaasi otsimas küll käinud.
Samas varuks kui vähegi võimalik võtan Gaasi kaasa - Bensiiniga ei ole võimalik hostelites vms vett keeta.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 31 Jaan 2018, 13:06

Taigar kirjutas:
30 Jaan 2018, 22:38
Ega ma gaasikat ära ei viska, aga kuna soov tulevikus seljakotiga/rattaga välismaal käima hakata(island, uk jms) kus lennukiga lendamine on mööda pääsmatu, siis gaasiga see mure, et seda lennukile ei lubata. Multifueliga seda muret mu meelest ei tohiks olla, peaasi, et pumbaga pudel tühi?
Lugesin kohe paar korda, aga.. Küsid Sa oma kütusega lendamise kohta? Näituseks Nordica (st LOT ) annab nimekirja pardale lubatud ohtlikust kraamist koos tingimustega (stiilis kuni 70% alkohol, gaasiballoonid päästevestides, ... - https://www.nordica.ee/et/info/pagas/keelatud-esemed/ ) ja AirBaltic keelab konkreetselt tuleohtlikud vedelikud ja tahkised, ka tikud ( https://www.airbaltic.com/et/pagasi-piirangud ). USAs kehtivad TSA reeglid keelavad samuti konkreetselt kõik vedelikkütused. Isegi kui mõne vedaja pagasireeglid on ses teemas kuidagi ähmased, ei ole nende piiride kompamine kuigi hea mõte.
Nohik kirjutas:
30 Jaan 2018, 23:17
Gaasi iseenesest peaks igaltpoolt osta saama, kuhu lennuk sõidab. Eksootilisi riike muidugi ei tea.
Suuresti konkreetses piirkonna teema, üllatuda võib mõlemat pidi. Islandil ei ole keeremaga gaasi leidmine probleem, saab ka bensukast. Austrias Mayrhofenis oli aga parajalt tiirutamist ja küsimist enne õige augu leidmist, lõpuks sai purgi kätte väidetavalt ainukesest müügikohast kogu Zillertali oru peale - tööriistapood. Lisaks keegi ei oska ka mingisse kindlasse kohta juhatada, ei kämpaplatsil ega turisti-infos.

Hendrik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Hendrik » 31 Jaan 2018, 14:55

Kütusega pole mõtet jah proovida kuskile lennukisse ronida, samuti on see enamasti keelatud bussides ja rongis. See on kusjuures üks lisapõhjus miks ma ise matkadel bensiini eelistan. Kuna kütust kaasa võtta ei saa, siis on enamasti bensiini kõvasti kergem hankida, seda saab praktiliselt igast karupersest, ka sealt kus pole balloonidest kuuldudki.

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 01 Veebr 2018, 08:25

Jutt polnudki kütusega lendamisest, vaid pliidiga. Lihtsalt vedelat kütust kusagilt riigist saada on ilmselgelt lihtsam ja ka odavam kui gaasi osta. Sa pead muidugi oma kütusepuldeli ära puhastama, kuivatama ja õhutama ning korgi maha keerama, et lennukile saada.

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline