Therm-a-Rest NEOAIR ALL SEASON õhkmadrats

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Vasta
deeve
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Therm-a-Rest NEOAIR ALL SEASON õhkmadrats

Postitus Postitas deeve » 26 Okt 2016, 21:33

Tere

Kas kellelgi on kogemust selle madratsiga? Kuidas komplekti kuuluv minipump oma ülesandega hakkama saab?

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Therm-a-Rest NEOAIR ALL SEASON õhkmadrats

Postitus Postitas Tanel » 26 Okt 2016, 22:04

Juttude ja loetu põhjal saab pump madratsi täis löömisega kenasti hakkama. Mina saan puhudes arvatavasti kiiremini mati täis. Vidin mis võtab ruumi, kulutab patareisid ja teeb seljakotti raskemaks - ise ei kasutaks.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

sipelgas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas sipelgas » 26 Okt 2016, 22:55

Mul on neli NeoAir madratsit. Üks large All Season, kaks large Trekkerit ja üks regular Trekker.

Madratsitega olen väga rahul. Kasutan nii telgis kui rippudes. Autoga olles kasutan Torrent pumpa aga seljakotiga on ikka see minipump kaasas. Minu jaoks piisavalt väike ja kerge.

Mati panen pumpama ja samal ajal teen muid asju. Kui kiire oleks siis võiks ehk puhudes kiiremini saada.

Kasutaja avatar
Harry
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Harry » 27 Okt 2016, 17:36

deeve kirjutas:Tere

Kas kellelgi on kogemust selle madratsiga? Kuidas komplekti kuuluv minipump oma ülesandega hakkama saab?
Olen kasutanud täpselt seda madratsit kolm aastat. Mitte mingeid probleeme pole olnud, hea, kerge ja väga soe. Suht palju nurisetud krudisemine külge keerates ka ei häiri (õigemini sellega harjub kiiresti). Pump toimib norm, paned puhuma ja vajadusel puhud pärst matsu või kaks juurde.
Pump ise on niivõrd väikene, et mahub täpselt madratsiga ühte kotti. Terve suvehooaja sain hakkama ühe komplekti akudega

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 28 Okt 2016, 02:12

Kõige seksikamad tunduvad siiani siiski Expedi matid, millel sama raha eest paistab rohkem R väärtust olevat ning too kotiga täis pumpamine tundub ka eriti mõnus.
Paraku on lähim koht Soome või skandinaavia, kust neid saada, kuna Baltikumis esindaja Expedil puudub.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 28 Okt 2016, 07:32

Kotiga lähevad Neoairid samuti täis, tarvilise mulguga kott tuleb kohe kaasa vist küll vaid kangema XThermiga, Thermarestil on (vähemalt oli) ka ventiile, mida suvalisele prügikotile külge klõpsata. Kas ja kui palju kotiga jantimine puhumisest või pumbga suristamisest lihtsam on, tasuks enne plussi või miinuse alla ligitamist võimalusel ise proovida, siingi kuulda olnud, et XThermi kott midagi väga edevat ja innovatsioonilist endast ei kujuta. Expedi puhul on kott võ muu pump igati omal kohal, suuga täis puristades on sünt.- ja sulgsisus elu tekkeks soodsad olud. Neoairi minipumpa olen vaid akuta käes hüpitanud, esimene mõte - xthermi pumbakotiga samas kaalus ja mahult vaat et väiksem.

Enda xthermi lükkan enamus juhtudel kotiga täis, kui olud kitsamad, siis lõpp läheb ikka kopsujõul. Ja kui valiku aeg oli, siis mina endale Xthermiga samasse või kõrgemasse klassi Expedi hinda ära põhjendada ei osanud. Kahetseda pole seni nagu põhjust olnud.

wza24
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas wza24 » 28 Okt 2016, 21:01

Xthermi olen kasutanud koos minipumbaga. Julgen soovitada. Paari minutiga suristab õhu sisse ning enne ventiili sulgemist olen ise veel paar sõõmu juurde puhunud. Nii paksu madratsit ei viitsiks küll ise õhtuti täis puhuda ning selle pumpamiskoti kasutamine tundus mõttetu nikerdamisena.
Pump ise on piisavalt väike ja kerge ning sobib hästi madratsikotti lisaks.
Patareide kestvuse osas kah ei saa kurta. Siiani 25...30 puhumist ning pole veel vahetamist vajanud.

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 29 Okt 2016, 22:46

ullivilli kirjutas: Paraku on lähim koht Soome või skandinaavia, kust neid saada, kuna Baltikumis esindaja Expedil puudub.
Sul on nüüd uus veebipood ja nendele enda kirjutatud ridadele mõeldes, kas väike lambike peas põlema ei hakka? ;)

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 30 Okt 2016, 20:02

Lambike põleb juba väga väga mitu kuud ja selleks üldse tean et Baltikumis puudub esindaja :D

Läbirääkimised käivad, kuid kahjuks väga aeglaselt.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Bjorn
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Bjorn » 31 Okt 2016, 09:55

Tutvusin mõnda aega tagasi samuti Exped valikuga ning võrdlesin just Xthermiga (mis hetkel siiski on paratamatult kuldne standard). Ei suutnud leida või põhjendada Expedi paremust selles osas. Kas oli oluliselt raskem, suurem, külmem vms vallas "vähem".

Ehk siis oma otsingutega leidsin, et siiski hetkel parim variant on Xtherm, mille ostuplaan on jätkuvalt jõus ning loodan jõulusoodustusega kusagilt hea diili krabada.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 31 Okt 2016, 10:46

Ega seksikust ei saagi exceliga mõõta, kuigi ma arvan, et ullivilli puhul on see expediseksikuse jutt bluff, kaks aastat tagasi tekkis huvi, suhet tegelikult pole, kuna madratsit pole, on ainult soov midagi esindada.
Esindamisest ja maaletoomisest on mul oma arusaam siin meie väikses konnatiigis, see ei anna mitte midagi. Tiik on väike, mingeid numbreid ei teki. Mul omal on olnud ka selline juhus, et keegi on võidelnud veri ninast välja valemiga esindusõiguse ja pöördunud minu poole, et miks ma müün neid asju ostmata tema, kui ametliku esindaja käest. Ma võin siin eurokolhoosis ükskõik kust kohast osta ja müüa ja olenevalt tootja poliitikast vahest teise esindaja käest saada ka parema hulgihinna, kui kohalik maaletooja pakub, kes on ka vähese liikluse pärast sunnitud rohkem juurde keevitama.
Expedi puhul on ainuke point kõige suurema R-i tahtjate osa, keda siin konnatiigis on armetult vähe. Mingis soome foorumis vaatasin ka kuupäevasi ja ventiiliprobleeme on olnud 10 aastat.
X-therm on minu meelest kolme aastaaja hea valik ja plusskraadides matkajad leiavad thermaresti laias valikus igaüks omale sobiva. Siin täitmisejutule lisan, et ise puhun kopsudega ja arvan, et see minu seest tulev niiskuseprobleem on teoreetiline, mitte praktiline.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 31 Okt 2016, 13:11

Kahjuks su vandenõu teooria ei ole väga vettpidav.

Hea meelega laseks kellelgi teisel esindada sest arvestades Eesti konnatiiki, on tegu nagunii pigem hobiga kui tõsiselt võetava biznisiga.
Sama on rippvooditega ja kogu muu mudruga. Müün ainult seda millesse ise usun ja tegelen kuni viitsin.
Kui saan, solgin natukene turgu ka, kuna osadel toodetel on katted üsna ulmelised.

Mis puudutab Expedi, siis nii palju kui vaatasin, on sama raha eest suurem R väärtus, kuid klapi probleemid on päris nõmedad, kuna just see suurem klapp sümpaatne tundus.
Kahju kui mingi selline viga ja ära pole suudetud siiani parandada.

Ja mis puudutab Expedi tellimist mujalt, siis vabalt aga kahjuks ainult jae hinnaga sest skandinaavlased ei müü baltikumi. Uuritud. Poliitika on selline emafirma poolt.
Natukene metsa poole.

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 31 Okt 2016, 15:29

sepaonu kirjutas: Siin täitmisejutule lisan, et ise puhun kopsudega ja arvan, et see minu seest tulev niiskuseprobleem on teoreetiline, mitte praktiline.
Oleneb kui pikalt matkad ja palju on võimalust ja tahet seespidiselt kuivatada, kasvõi hiljem koju jõudes. Aga et niiskus sisse koguneb see on selge. Viimati kasutasin paarinädalasel matkal Robensi lihtsat ja läbi kumavat madratsit, piisas esimesest puhumisest, et näha madratsi sisepindadel niiskust ja hiljem märgumist. Kui selle madratsi hiljem kodus suletult kapi otsa unustad, võib arvata et üht või teist hakkab seal kasvama kindlasti, sest päris steriilne ei ole ta seest juba poest ostes...

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 31 Okt 2016, 20:03

Jumal tänatud, et sisse ei näe, muidu hakkaks muretsema 8-) Naine torgib, et kle sa võiks ikka korra veel praegu muru niita, ma vastu, et ära muretse, kohe tuleb lumi ja katab selle jama ära.
Praktiline niiskus on paha asi, keegi teist korda oma riideid või saapaid märjalt vedelema ei jäta, ühest korrast piisab, kõvema peaga inimestel vast kolmest korrast, et aru saada, et niiskus on paha.
Ma vast täispuhutavaid asju 10+ omanud, paadid, madratsid, padjad jms, mõni olnud ka 10+ aastat, no pole ühtegi vihjet saanud, et näe lollikene puhusid, nüüd tagajärjed käes. Kui mitte milleski ei väljendu niiskus, mind ei mõjuta, olgu pealegi seal madratsi sees. Palju teda tekib, mis elu ta seal elab, palju teda välja saab, kui ta kuivab jms on teoreetiline ja umbes sama suur probleem, et kui palju tekib kondensvett auto kütusepaaki, aiaiai, hoidke alati kütusepaak täis, siis tekib kondenssi vähem.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 31 Okt 2016, 22:16

Olen selles osas nõus, et puhumine vast ei ole väga hea mõte, kuigi osad tootjad väidavad et nende mattide sisu on erilistest maagiat ja evolutsiooni eiravatest materjalidest, mis elul tekkida sisse ei lase.
Võibolla aasta, võibolla kaks kuid võibolla vaid kuu, kui iga päev puhuda - lubatakse ju et on No odor saapad, mis ikka haisema lähevad ja anti stick pannid, mis pärast isegi vee suudavad kinni kõrvetada.
Natukene metsa poole.

Piiber
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Piiber » 01 Nov 2016, 08:38

Oli endalgi plaan Exped soetada. Nimelt SynMat UL 5. Õnnestus välismaa poes seda näppida ja kohe sai selgeks, et liiga riskantne kraam. 20D materjal oli käe all ikka liiga õrn (võimalik, et lihtsalt subjektiivne arvamus). Samas, nii mõnigi ülevaade juhtis sellele tähelepanu.
Lõpuks sai valitud Thermarest Prolite. Peamiselt selle mõttega, et suvel kasutada ja oleks natukene vastupidavam.

Talviseks hooajaks peab ilmselt Neoair Xthermi hankima.
Kobras ehk piiber (Castor) on loomaperekond näriliste seltsist, kobraslaste sugukonna ainus tänapäevane perekond.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 01 Nov 2016, 08:54

Mis puhumist puudutab, siis mul on mingi 10 a vana Thermaresti isetäituv, mis enam päris ei täitu. Kunagi üsna alguses ükskord tahtsin kiirelt magama minna ja puhusin täis, pärast seda ongi pidanud alati juurde puhuma. Aga hullemaks pole läinud.
Ega midagi ei püsi igavesti, matkakola on põhimõtteliselt pigem kulukaup kui põhivara, endal kergem tunne, kui mõttes kohe maha kanda.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 01 Nov 2016, 11:42

Minul oli neoair xlite peal -2 kraadi juures veel väga hea. See talv tuleb ära katsetada mis on kõige madalam temp mille juures veel kasutada saab. Kui jahedaks jääb tuleb miskine lebo alla panna, xthermi ostma ei lähe selle pärast.
Madratsi puhun rahumeeli kopsudega täis, tootja lubab seda teha ka. Kui hakkab ilmnema mingi hallituse probleem eks siis tegelen sellega, hetkel ei põe.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

deeve
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas deeve » 25 Apr 2017, 20:33

Kas keegi on Alieaxpressist Therm-a-Rest Neoair-le analoogse madratsi ostnud? Samaväärset oleks ilmselt utoopiline sealt leida.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 25 Apr 2017, 22:03

Kui suur hinnavahe on?
Olen näinud Thermareste, mis on liimist lahti ning palliks läinud. Tõenäoliselt sellel ei ole Hiina gaarantiisse saatmise puhul Free shippingut.
Samuti on küsitav selle termo isolatsiooni realistlikus.
Ilma korraliku isolatsioonita matid on ka Eestis odavad.
Hiina ikka selliste asjade jaoks, mis on nii odavad et katkisena pole kahju ära visata või tõenäoliselt ei saa katki minna.
Natukene metsa poole.

sipelgas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas sipelgas » 30 Juul 2017, 19:23

Kas kellelgi on hakanud All Season madrats hakanud tühjendamisel fooliumi tükke välja ajama? Esimesel aastal juhtus seda harva aga nüüd juba igakordne nähtus.

Ainuke All Season teeb nii. Teised neli Trekkerit ei tee.

sipelgas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas sipelgas » 19 Veebr 2019, 16:24

sipelgas kirjutas:
30 Juul 2017, 19:23
Kas kellelgi on hakanud All Season madrats hakanud tühjendamisel fooliumi tükke välja ajama? Esimesel aastal juhtus seda harva aga nüüd juba igakordne nähtus.

Ainuke All Season teeb nii. Teised neli Trekkerit ei tee.
Jätkuks ütlen, et minu tükke ajanud madrats vahetati garantii korras välja. Või õigemini hüvitati ostumaksumus.

See sügis viisin tagasi, garantiiaeg oli juba möödas. Selleks ajaks paistsid vastu valgust vaadates osad kohad kenasti läbi.

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist