Koorikjope

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Mzd
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Koorikjope

Postitus Postitas Mzd » 05 Juul 2016, 21:48

Rääkige oma jopevalikust. Ideaalis on tarvis Eesti kohalikust kaubandusvõrgust leida pealisjope ja -püksid, aga toimiva asja puhul võib ka tellida väljastpoolt. Nõuded:
*Veekindel vihmas - 24h paduvihma pidama ei pea, aga pärast 2 h vihmas tähaks täitsa väljast tulevat vett vältida ikka.
*Hingav - ideaalset asja pole olemas, aga mingigi õhu läbilaskvus pea olemas olema.
*Hind - ütleme kuni 200 EUr.
*Neutraalsed värvid, kõikvõimalikud neoonkollased tilulilud riputan kuuse külge.
*Ei pea kaaluma 50g ja pakkuma tikutoosi sisse, need on kõik vastupidavuse vastandid.
Kasutust leiab aastaringselt seljakotiga rändamise käigus.
Kes mida kasutab?

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Koorikjope

Postitus Postitas polarbear » 06 Juul 2016, 19:19

Jope Viljandi Anttila poe lõpumüügist, 30€ vist oli
Pilt

Püksid Sportlandi allahindluselt, 20€.
Pilt

Kas need nüüd päris haitekk koorikuks kvalifitseeruvad, aga vett peavad küll siiani. Hind ei võta ka hinge kinni.
Pilt

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 06 Juul 2016, 20:49

Eelmine aasta uuendasin suvist ja kevadsügisest joppi, suvine sai Marmot Men's Hyper Lite Jacket, maksin 164€ koos transaga
https://www.youtube.com/watch?v=yVJ3pqo_2AE" onclick="window.open(this.href);return false;
õhuke, mulle vajalikud tuled-viled olemas, kevadsügisene paksem ja pommikindlam
http://eu.patagonia.com/enEE/product/me ... ?p=81892-0" onclick="window.open(this.href);return false;
seda letti ma ei maksnud, oli samuti pakkumises. Ennem head marmoti pakkumise otsa komistamist plaanisin seda osta õhukeseks
http://eu.patagonia.com/enEE/product/mi ... ?p=81830-0" onclick="window.open(this.href);return false;
mul muid pata asju kah, nano puff vest, kahlad, kõige patagonia kraamiga olen rahul. Kõigil lendõngitsemise ja kahlamisega seotud riietel on oma spetsiifika, reeglina sobivad igasuguseks aktiivseks kätega vehkimiseks, varukatel veelukud, küljetaskud on ainult nn kätesoojendustaskud, taskute paigutus on väga loogiline. Ma olen normaalses kalamehesuhtes ühe patagoonia dealeriga, ütles väga viisakas firma kõigis garantiiküsimustes, omal pole vaja läinud aga hea teada.
joon jõest, söön jõest

ele
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas ele » 08 Juul 2016, 18:45

Minu eelmine koorikjope oli Fjällräven Matkaspordist. Kui see hakkas peale ca 4 aastat vett läbi laskma ja velcrod eriti ei toiminud, siis ostsin Millet goretex 3-kihilise jope (Axon Pro). Trekkinn.com -s maksin ligi 400-se jope eest ca 200 Eurot. Seni on väga hästi töötanud nii Eesti märjast kliimast kuni 5,5 kilomeetrini (eelkõige ongi alpinismikallakuga koorik). Hingab korralikult (+ lukud) ja vett peab üsna mõistlikult, eks seal on ka piirid. Sellest on nii naiste kui meeste mudel, aga ametlikult vist tootmisest maas: https://scandinavianoutdoor.com/millet/ ... tx-jacket/" onclick="window.open(this.href);return false;

Viimased koorikpüksid olid mingist partiist, mille Matkasport hea hinnaga kuskilt sai, seest meriinokihiga ja samuti heade näitajatega.

Eestis on sisuliselt kaks varianti - kindla kvaliteediga koorikute jaoks Matkamaailm või Matkasport (vahel saab sealt midagi alega), siis veel juhuslikud kohad, kus midagi võib olla. Ma olen otsinud päris palju välismaistest veebipoodidest, seesama trekkinn.com müüb vanemaid mudeleid päris hea allahindlusega - tuleb lihtsalt oma parameetrid läbi mõelda ja seal ringi surfata. Valik on päris lai. Samuti võib mingi mudeli välja otsida ja siis kasutada internetis hinnavõrdlusi, et leida parim ostmiskoht.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 08 Juul 2016, 21:22

See jope on küll kena
All engineers are cyborgs

Slvr
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Slvr » 10 Juul 2016, 16:05

Ma leidsin humanast firma missing link gore tex koorik püksid, maksid alla 10 euro. Vett peavad nagu gore tex ikka. Jope sain sportsdirectist regatta õhukese vihmajope, hind oli 15 eurot. Peab vett täitsa ilusti. Kindlasti on paremaid asju aga kui natuke otsida siis saab päris odavalt hakkama. Ise olen mõelnud veel jope asemele vaadata poncho tüüpi keep mis kataks seljakoti ka ära ja õhk käiks ilmselt paremini alt läbi kui jopel. Nt http://www.seatosummit.com.au/products/ ... ef=outdoor

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 10 Juul 2016, 20:09

Üks võimalus suht odavalt koorikuid saada on sõjaväe kraami osta, no enamasti on see küll lapiline, täpselt ei mäleta, a pakun miskis soome foorumis jäi silma , joppi polnud vaja, a püksid ostsin, mingi tex nad on, ma ostsin varustelekast, koos transaga 38.99 €, supernova.fi hangeldab sama kraamiga, eelmine aasta veel ei saatnud eestisse, nüüd mingi dhl võimalus olemas, väga rahul nende pükstega, korraks vihmas kõndimiseks tiptop, koos saapaga saan sisse astutud tänu täispikale lukule.
https://www.supernova.fi/category/174/brittiarmeija" onclick="window.open(this.href);return false;
MVP.jpg
joon jõest, söön jõest

Avo
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Avo » 11 Juul 2016, 20:43

mul on selline ja see on pommikindel, väga hea koorik.

http://www.snickersworkwear.com/product ... ll-jacket/" onclick="window.open(this.href);return false;

joosep45
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas joosep45 » 13 Juul 2016, 14:07

Mina ostsin 8 euriga kaltsukast soft shell jope vett peab hästi ja hingab ka. Joppe on selline http://www.web-tex.co.uk/index.php?act= ... uctId=1488" onclick="window.open(this.href);return false; firma ise toodab militaar kama nagu aru sain.

Avo
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Avo » 13 Juul 2016, 15:25

Ma hästi ei usus et see soft shell nüüd nii hästi vett peab.Kaltsukast ka veel ostetud, teda on nii palju masinaga pestud ja iga pesu vähendab membraani vee pidavust.Mul on ka need soft shelli jopesi ja ütleks et korra peab, aga pool tundi vihma, ja nii on käe liigese kohad märjad.Ega need militaar asjad nii head mitte kaugeltki pole.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 13 Juul 2016, 15:49

polarbear kirjutas:Jope Viljandi Anttila poe lõpumüügist, 30€ vist oli
Pilt

Püksid Sportlandi allahindluselt, 20€.
Pilt

Kas need nüüd päris haitekk koorikuks kvalifitseeruvad, aga vett peavad küll siiani. Hind ei võta ka hinge kinni.
Ma jäin täna rolleriga sõites nende "koorikutega" paduka kätte. Lisaks viimases kurvis enne kodu sattus vastutulev kaubik korralikku loiku.... :twisted:
Jäin kuivaks!
Pilt

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 14 Juul 2016, 14:14

Avo kirjutas:Ma hästi ei usus et see soft shell nüüd nii hästi vett peab.Kaltsukast ka veel ostetud, teda on nii palju masinaga pestud ja iga pesu vähendab membraani vee pidavust.Mul on ka need soft shelli jopesi ja ütleks et korra peab, aga pool tundi vihma, ja nii on käe liigese kohad märjad.Ega need militaar asjad nii head mitte kaugeltki pole.
Või nüüd eksida aga kas softshellidel üldse midagi membraaniga tegemist on? Membraan vist rohkem hardshell teema.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 14 Juul 2016, 15:00

Softshell peaks rohkem vinge kuivaja olema. Ise kahjuks ainult pükste omanik seni, need kuivavad küll ruttu.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 14 Juul 2016, 15:05

Ja mõningane vetthülgavus saadakse pinnatöötlusega, peale kantav DWR or smth.

Avo
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Avo » 14 Juul 2016, 15:42

Kõik võib olla, sest neid nimetusi on ikka nii palju juurde tulnud ja kogu aeg tuleb, aga tehnoloogia on ju enam-vähem üks.Ma ei tea neid inglise keelseid sõnu ja termineid, selle pärast jään mõne vastuse võlgu.
Olen seda igasugu pinnatöötlust proovinud nii saabaste peal kui riideid, ma olen suht skeptiline nende suhtes, eriti küll aru ei saanud et midagi oleks nii heaks läinud.Kindlasti on palju inimesi keda on need pinnatöötluse materjalid aidanud, aga mind küll mitte.Ju vist valesi asju valedel materjalidel kasutan :)

joosep45
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas joosep45 » 14 Juul 2016, 17:10

Mina ka täpselt ei tea, kuid see jope peab väga hästi vett proovisin ka kraani all läbi ei tule midagi. Ise pole seda töödelnud ühegi mudruga.

ele
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas ele » 20 Juul 2016, 23:51

Softshell ei ole koorik. Ta peab mingil määral tuult ja mingil määral vett ja sees olev fliisikiht annab sooja, nii et selline hübriid - soojem kui koorik ja ilmastikukindlam kui fliis. Aga kooriku mõte ja funktsionaalsus on ikka oluliselt teine kui softshellil.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 21 Juul 2016, 09:41

Softshelliga oli kokukal huvitav kogemus, unustasin nad hommikul kauemaks jalga, kuigi oli üsna soe ja tunne ihu vastas oli suht ebameeldiv, ei juhtinud higi ära. Seega võib arvata, et kiud on üsna vetthülgav. Ja kui vetthülgavast kiust kangas on piisavalt sile, siis ta väga vist vett sisse võtta ei saagi, vee pindpinevus, mis on üsna suur, teeb töö ära. Aga kangas peab puhas olema.

Cait
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Cait » 22 Juul 2016, 11:31

Otsisin ka kevadel just koorikut mäkke mineku jaoks, mistõttu oli oluline, et kapuutsi alla mahuks kiiver, kaenla all oleks lukuga ventilatsioon. Lugesin loendamatu arv review-sid ja nende põhjal tundusid Arcteryx'i omad väga head, aga nad on väga kallid. Softshelli küll ei tasu osta, kui eesmärk on veekindlus. Pärast kahetsed.

Skännisin pidevalt erinevaid saite ning lõpuks leidsin hea hinnaga (100 euri) Sportpursuitist Black Diamondi shelli: http://blackdiamondequipment.com/en_FI/ ... ls&start=5

Nüüd otsin samuti veel neid veekindlaid pükse, mis on küljelt lukuga. Eestist ostes on ikka probleem selles, et pole õigeid suuruseid ja hinnad on tükk maad kallimad.

Lehed, kust olen korduvalt asju tellinud ja kiidan:
https://www.bergzeit.co.uk/
http://www.sportpursuit.com/

Esimeses on ülimalt hea ja kiire teenindus (pakk on max nädalaga kohal olnud). Teisest tuli kauem, aga seal on erinevatele asjadele pidevalt flash sale-d.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 22 Juul 2016, 13:56

Nohik kirjutas:Softshelliga oli kokukal huvitav kogemus, unustasin nad hommikul kauemaks jalga, kuigi oli üsna soe ja tunne ihu vastas oli suht ebameeldiv, ei juhtinud higi ära. Seega võib arvata, et kiud on üsna vetthülgav. Ja kui vetthülgavast kiust kangas on piisavalt sile, siis ta väga vist vett sisse võtta ei saagi, vee pindpinevus, mis on üsna suur, teeb töö ära. Aga kangas peab puhas olema.

Ei hinga ta sellepärast, et pole membraani ning kuna materjal on tuultpidav ei lase ta ka väga mõistlikus koguses niiskust ära auruda. Veekindlus saadakse pealt poolt kemikaaliga töödeldes.

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 24 Juul 2016, 08:58

Mul on Mountain Hardware koorik.
Esimesel aastal / matkal olin vasikavaimustuses. Peab vett! Hingab! Kõnnid päev otsa vihmas ja oled kuiv nii seest kui väljast! (Ma higistan hirmus palju.) Täiesti uskumatu riidetükk! Kerge, mugav, ideaalse lõikega!!!
Naisel on samasugune, aga Vaude oma. Nii et ma arvan, et tegelt saab igalt tootjalt hea kooriku kätte.

Paar aspekti, mida arvestada:
- Koorik läheb mul muude asjade PEALE. Mul näiteks sulejope peale. Seega pigem number suurem kui väiksem.
- Kerge ja väike on hea! Lähed linna peale või radiaalile - suurt asja ei viitsi kaasa võtta, väikese keerad rulli ja viskad tipukoti põhja.
- Taskute asukoht on oluline. Käed peavad liikudes sisse mahtuma (ja minul ka fotokas). Uskumatult lolli kohta suudetakse taskud teha.
- Kapuutsid tehakse samuti sellised, et need ei "püsi" üleval. Proovi oma mütsiga (...kiivriga) ja vaata, kas on mugav.
Kokkuvõtteks ei söandaks ma iial nii olulist asja netist tellida.
Peab ise selga proovima ja vaatama, kas läheb sinu muu varustuse ja keha hoiaku / harjumustega kokku.

Paari aastaga on mu MHW koorika veepidavus tublisti vähenenud. Kui on ideid, millega pinda töödelda, siis kuulaks teie nõu huviga.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 24 Juul 2016, 14:32

tripp kirjutas:Paari aastaga on mu MHW koorika veepidavus tublisti vähenenud. Kui on ideid, millega pinda töödelda, siis kuulaks teie nõu huviga.
Nikwax. Ise olen küll tihemdama pesuga tehnilisi hilpe suvalise vastava geeliga masinasse iadunud, KW või Mayeri sport näiteks, aga koorikue puhul ja enne Nikwaxi TX.Dierctiga möglamist NW enda tech. washi kasutanud. Mõne hilbu ja masina/programmiga on täielikult ikaldudnud, st vahe enne ja pärast töötlust on rohkem mõtteline. Viimane pesu jälle üllatas meeldivalt (eVent; tech wash+lisaloputus, puhas masin, juhistele kõige lähem pesu ja temp).
Matkapoed müüvad ja pea suvalised spordipoed ka, mingil arusmaatul põhjusel aga ainult kuni 300ml pudeleid. Amazonid jm saadavad sama raha eest liitri.

Cait
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Cait » 25 Juul 2016, 13:02

tripp kirjutas:Mul on Mountain Hardware koorik.
Esimesel aastal / matkal olin vasikavaimustuses. Peab vett! Hingab! Kõnnid päev otsa vihmas ja oled kuiv nii seest kui väljast! (Ma higistan hirmus palju.) Täiesti uskumatu riidetükk! Kerge, mugav, ideaalse lõikega!!!
Naisel on samasugune, aga Vaude oma. Nii et ma arvan, et tegelt saab igalt tootjalt hea kooriku kätte.

Paar aspekti, mida arvestada:
- Koorik läheb mul muude asjade PEALE. Mul näiteks sulejope peale. Seega pigem number suurem kui väiksem.
- Kerge ja väike on hea! Lähed linna peale või radiaalile - suurt asja ei viitsi kaasa võtta, väikese keerad rulli ja viskad tipukoti põhja.
- Taskute asukoht on oluline. Käed peavad liikudes sisse mahtuma (ja minul ka fotokas). Uskumatult lolli kohta suudetakse taskud teha.
- Kapuutsid tehakse samuti sellised, et need ei "püsi" üleval. Proovi oma mütsiga (...kiivriga) ja vaata, kas on mugav.
Kokkuvõtteks ei söandaks ma iial nii olulist asja netist tellida.
Peab ise selga proovima ja vaatama, kas läheb sinu muu varustuse ja keha hoiaku / harjumustega kokku.

Paari aastaga on mu MHW koorika veepidavus tublisti vähenenud. Kui on ideid, millega pinda töödelda, siis kuulaks teie nõu huviga.

Taskute asukoht sõltub tihti sellest, kas on mägironimise jaoks kohandatud koorik või on tavaline. Taskud asuvad osadel kõrgemal, et saaks panna peale ronimisvöö ja sealjuures taskust asju kätte. Suuremad kapuutsid on mõeldud kiivriga kandmiseks. Paljud neid asju taga ajavad, aga kui on matkajopet vaja, siis ilma nende nõueteta saab soodsamalt. Mountain hardware toodab suht mägede spetsiifilist varustust.

Kasutaja avatar
sigalehm
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas sigalehm » 14 Juul 2017, 12:29

Mis meil siin kodumaal praegu poest võtta oleks soodsaks vihmajopeks?

Ma netist vaatasin, et Matkamaailmas on Marmot Precip 100€. Proovinud pole aga paberil paistab hea valik. Jope juba väga kaua tootmises ja üldiselt räägivad arvustused, et selle raha eest parim ost.

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 15 Juul 2017, 09:22

Kohalikud sportsdirecti poed pakuvad ka ilmselt miskit hästi soodsat vihmakatet.

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist