Coleman CAUCASUS 2 vs Jack Wolfskin NORTH BAY 2

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Vasta
Kasutaja avatar
Mairo
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Coleman CAUCASUS 2 vs Jack Wolfskin NORTH BAY 2

Postitus Postitas Mairo » 29 Okt 2015, 16:32

Tere!

On plaan üks neist kahest hankida. Hetkel on neile matkaspordis ka allahindlus, ja mõlemad on hinna poolest samas augus.
Aga lingid ka siis:
Coleman CAUCASUS 2 - http://matkasport.ee/msweb.nsf/pages/Co ... &f1=Telgid
Jack Wolfskin NORTH BAY 2 http://matkasport.ee/msweb.nsf/pages/Ja ... &f1=Telgid

Ei ole võibolla nii tihe matkal käija, kui mõni siin, aga kord kuus ikka kuskil telkimas. Talvekuudel muidugi oleme siin eestimaa peal tarpi peale üle läinud. Aga vahel on ikka telki ka tarvis.

Avaldage arvamust!

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Re: Coleman CAUCASUS 2 vs Jack Wolfskin NORTH BAY 2

Postitus Postitas Jyrgenson » 04 Nov 2015, 07:20

Coleman ei ole tegelikult eriti matkavarustuse tootja vaid pigem vabaja tarvete tootja. Mul kokkupuude puudub tema telkidega. JW telk on mul juba pikemat aega ja on küll korralik, olen rahul.
Muidugi Mairo kumbki nendest telkidest ei ole hea telk jalgsi matkamiseks. Kui lihtsalt telkimas käia, siis suurepärane valik mõlemad.
Jalgsi matkamiseks soovitan tarpi või siis kaasas kantavat laavut. Endal on mul selline laavu: http://www.halti.com/collections/tents/ ... avu-teltta" onclick="window.open(this.href);return false;
Neid laavusid võib minu käest saada, sest mu matkaklubil on Haltiga omad kokkulepped.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 04 Nov 2015, 09:16

Kas sellel suurel eeskojal on mingi ekstra otstarve, rataste jaoks vms?
All engineers are cyborgs

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 04 Nov 2015, 10:07

Coleman on siiski matkavarustuse tootja küll- väga pika ajalooga matkapliitide ja laternate tootja... teine teema.
Endal on sarnane Tatonka grönland 2, suur eeskoda annab mugavust juurde küll, hea on seal halva ilmaga, jalanõud jalas niisama istuda, süüa teha... 3 kg+ kaaluga telki on paari-kolme ööbimisega matkadel ok kaasas tassida, kui üksinda matkata pikemaid matku, siis võtan jah pigem kerge tarbi ...

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 04 Nov 2015, 10:13

Nohik kirjutas:Kas sellel suurel eeskojal on mingi ekstra otstarve, rataste jaoks vms?
Ratas ei mahu sinna hästi. Kujutan ette et kui keegi koertega matkab, siis koera magamiskohana on selline lisaruum ideaalne...

Kasutaja avatar
CorvetteC3
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas CorvetteC3 » 04 Nov 2015, 17:08

Endal on sellest kevadest Caucasus 3. Paiksemate ürituste jaoks täitsa hea asi, seljakotti on ta õnnestunud küll ära suruda aga ega ta ikka selleks mõeldud pole. Põhiliselt käigus paari-kolmepäevastel kalalkäikudel mõne jõe-järve äärde. Ruumi on kahekesti väga lahedalt, hädavajadusel mahuks vist isegi neljakesi ära. Ise käisin Matkaspordis asja vaatamas aga tellisin Amazon.de-st, hinnavahe sel hetkel 90 euri.

k6ver
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas k6ver » 28 Aug 2017, 09:15

Jack Wolfskin NORTH BAY II - 3 või 4 inimese puhul on eeskoda võimalik ka magamiseks kasutada, s.t. just vihma korral on eeskoja põhjal sama vihmapidavus ?
kas 197cm inimene mahub eeskojas magama?

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 28 Aug 2017, 10:02

Seda on võimalik ju ise vaadata http://www.lystfiskeren.dk/media/catalo ... 1369_1.jpg
Eeskojal ei ole põhja.

k6ver
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas k6ver » 29 Aug 2017, 13:13

oskan googledada küll, vaatasin mõõte.
numbrite järgi piiripeal niijanaa , küsimusega lootsin et vastab keegi sama pikk kes on proovinud ära.

ehk küsimus oli selles et kas seda telki saab mõistlikult 3-4 inimese telgina kasutada. näiteks et naised lapsed sees ja 2 tk eeskojas.

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 30 Aug 2017, 00:52

Ilmselgelt ei ole eriti mõistlik, et sellest aru saada, pole vaja kellelgil isegi midagi proovida.
Esiteks, kui need kaks inimest eeskotta isegi mahuvad, siis mil viisil näiteks telgisolijad öösel välja pääsevad, kui vaja minna? Teiseks pole eeskojal põrandat ja väliskatte alumised ääred on lahti- tuul puhub läbi, sääsed tulevad sisse...

Miks mitte siis kohe suurem peretelk osta, kui rohkem rahvast tarvis ära mahutada?
Näiteks selline http://trekker.ee/toode/husky-bizon-4/

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 30 Aug 2017, 10:12

k6ver kirjutas:
29 Aug 2017, 13:13
/../numbrite järgi piiripeal niijanaa /../
/../ mõistlikult /../
Olen nõks alla 180 ja pean endale tunnelis või madalama kaarega kuplis mõistlikuks põranda pikkuseks 220, eks püstisema otsaseinaga ja/või olude sunnil saab hakkama ka lühemas kuudis. Isegi kui muud tarvilised kompromissid välja jätta, on 197 jaoks ka üksi sellises eeskojas öö veetmine rohkem üleelamine kui magamine - laiuse poolest on ots muust telgist 2x kitsam (diagonaalis magamine ei anna väga võitu) ja üle poole laest ~45* kaldega (varbad on varakult vastu lage).

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 30 Aug 2017, 13:57

Pole päris teemasse, aga ma ostsin suvel Colemani kolmese kupli.
See on nüüd kaks mägimatka läbi teinud.
Minu arvamus sellest on siin:
http://kurinurm.blogspot.com.ee/2017/08 ... iso-3.html

Eeskoda on matkal hädavajalik.
1) Sinna paned seljakotid. Ma olen ka nii matkanud, et kott on kõik ööd väljas, vihmakate ümber - kaks kotti mahtusid eeskotta ära, kolmas mitte. Aga see oli ikka hädalahendus.
2) Eeskojas teed vihmaga süüa.

Kasutaja avatar
uuspoiss
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas uuspoiss » 31 Aug 2017, 22:42

margusl kirjutas:
30 Aug 2017, 10:12
Olen nõks alla 180 ja pean endale tunnelis või madalama kaarega kuplis mõistlikuks põranda pikkuseks 220, eks püstisema otsaseinaga ja/või olude sunnil saab hakkama ka lühemas kuudis. Isegi kui muud tarvilised kompromissid välja jätta, on 197 jaoks ka üksi sellises eeskojas öö veetmine rohkem üleelamine kui magamine.
Mina olen 197 ja üsna miinimum sirgelt magamiseks on joonise järgi 225 (sellepärast teises teemas ka seda Lightenti hirmsasti taga ajasin).
Magamiskotiga sama lugu- kui tahan, et talvisel krae õige koha pealt kinni käiks, peab pakendil mõõt vähemalt 225 olema.

Kasutaja avatar
heiki
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas heiki » 01 Sept 2017, 21:26

Mina 194 ja enamikel telkidel ka mure sellega, et varbad ja varvastega koos seljakott on vastu telki. Erandiks siinkohal MSR telgid (Hubba, Elixir, jne). Nende topelt-Y kaarte konstruktsioon tagab selle, et nii pea, kui jalgade juures on telgi otsaseinad sisuliselt püstised. Kindaslti leiab analoogseid lahendusi ka teistelt tootjatelt.
Omast kogemusest julgen kiita MSR Hubba-Hubbat, (roheline, vist 3. gen) mis juba aastaid mind hästi teenib. Oma 194 cm-iga tunnen end seal üle ootuste mugavalt.

Sonam
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Sonam » 04 Sept 2017, 19:35

Mina olen aasta Colemani Caucasus 2-e omanik olnud ja väga rahul, kuna otsisin just mugavat telki. Praktikas väga loogiline üleaspanek (eriti vihmaga) - enne pealmine ja siis sisemine osa. Eeskojal põhi puudub ning kasutan jalanõude ja kottide hoidmiseks. See ka piisavalt suur, et seal hommikul putru ja kohvi valmistada.
Kasutan ainult automatkadel seda muidugi... Jalgsi-, rattamatkaks liiga raske ja kogukas kanda.
Teemaalgataja jõudis ilmselt juba 2a tagasi otsusele, aga mis siis ikka... :)

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist