Millised matkapüksid valida?

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Millised matkapüksid valida?

Postitus Postitas mrWilson » 27 Aug 2014, 18:35

Olen siin sarnase sisuga kuid erinevate hilpude kohta käivaid teemasid teinud nii mõnegi. Räägime seekord matkapükstest, erinevaid aastaaegu ja ilmastikuolusid silmas pidades. Milliseid matkapükse kannate ja miks just selline valik? Teretulnud on ka konkreetsed soovitused brändide/mudelite osas. Samas võime ka rääkida mitte ainult spetsiaalselt matkamiseks mõeldud toodangust vaid ka üleüldse pükstest mis kõlbavad oma omaduste poolest ka matkal kanda.

Ise olen kandnud pikka aega erinevat militaarse suunitlusega toodangut. Kuiva ja sooja ilmaga käravad küll kuid niisketes ja külmades oludes ei õigusta end eriti.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Millised matkapüksid valida?

Postitus Postitas Metavo » 27 Aug 2014, 18:49

Ise olen valinud valdavalt materjali ja seejärel lõike järgi.
Kannan Helikoni Puuvilla ja polüestri seguseid pükse. Materjal on mõnusalt hingav ja samas kiirelt kuivav. Lisaks on seda kangast võimalik vahaga veekindlamaks töödelda.
Kuna mul on veider komme (sest tegelikult läheb veidralt palju vaja) pidevalt omada taskus mingit nöörijuppi, taskunuga ja veel miskit hädavajalikku, siis taskud on ühed olulised asjad minu jaoks.
Helikoni, või üldse militaarmudelite lõiked sobivad väga hästi mu enda kehaehitusega, tihti ei istu mulle itaallaste kere järgi ehitatud pükste lõiked.
Üks puudus neil pükstel siiski on, nimelt võiks olla mõnes kohas olla kasutatud elastsemaid materjale. Viimasel ajal olen sattunud kohtadesse kus jalg peab rohkem tõusma kui tavaliselt, näiteks astangutel ronides ja/või rohkelt kinnikasvanud aladel liikudes.

Wilson, tõsi, külma ilmaga need püksid end ei õigusta, kuid end õigustama võib panna termopesu.
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 27 Aug 2014, 19:06

Metavo kirjutas:Kannan Helikoni Puuvilla ja polüestri seguseid pükse.
Konkreetselt, millistest pükstest käib jutt?

Metavo kirjutas:Wilson, tõsi, külma ilmaga need püksid end ei õigusta, kuid end õigustama võib panna termopesu.
Pidasin silmas rohkem niiskuse tõrjumise ja kuivamise kiiruse omadusi.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 27 Aug 2014, 19:22

PolyCo seeria püksid, kui hakkan aga mudelit ka nimetama siis mis garanteerib et varsti kõik foorumlased ei kanna minu lemmik pükse?
Eks igaüks peab vaatama mis talle enim sobivad ;)

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 27 Aug 2014, 19:32

Metavo kirjutas:kui hakkan aga mudelit ka nimetama siis mis garanteerib et varsti kõik foorumlased ei kanna minu lemmik pükse?
Ole siis kade edasi. :mrgreen:
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 27 Aug 2014, 21:47

Äkki minu lemmikud kõigile ei sobi ja siis saan pärast veel vastu pead ja pükse selle eest et soovitasin kõigile just neid pükse.

Kasutaja avatar
Värske õhk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Värske õhk » 27 Aug 2014, 23:23

Mina ise kasutan Montane Terra Pants'e. http://www.montane.co.uk/range/men/legwear/terra-pants" onclick="window.open(this.href);return false;
Peavad tuult, kuivavad kiirelt, hingavad, jalas mugavad ja väga kerged. Kasutanud olen neid 2 aastat ja igal aastaajal. Suvel ei ole ühtegi korda tundnud, et nendega ulme palav oleks ning vajadusel saab mõlemalt poolt lukuga õhutused lahti teha. Vett hülgavad ka mingil määral, kuid suurema vihmaga oleks vaja koorikpükse juurde. Talvel niisama üksi pükstega on külm, aga sellel puhul olen kasutanud sooja pesu. Suurema pakasega muidugi kasutan paksemaid pükse.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 27 Aug 2014, 23:53

Värske õhk kirjutas:Suurema pakasega muidugi kasutan paksemaid pükse.
Nagu näiteks?
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 27 Aug 2014, 23:59

Mul mõne sõbraga selline ütlemine siginenud , mhm, vaata, samast lastekodust... ikka sellepärast, et tihti seal, kus kamp kalamehi koos, siis samad riided enamvähem igal kolmandal , poed sama kaupa enamvähem täis.
Mul külmaaja kaldalkäimise püskid sihksed
http://www.helsinkispeyclave.com/shop/p ... ts_id=2860" onclick="window.open(this.href);return false;
need vihma ja tuult väga palju näinud ja rahul olen nendega.
Teised kerge voodriga sellised
http://www.pinewood.eu/uk/products/outd ... s-lappland" onclick="window.open(this.href);return false;
kaks hooaega käinud, laias plaanis rahul.
Mu meelest pükstel säärelõpud peavad sellised olema, et kui vaja, siis saapa peale saad panna, et vihm maha jookseb, saabas sisse mahub ja kõik klapib, kui lühemaks tahad, siis krousid kokku või pingutad kokku, et on saapa kohal kinni tõmmatud. Taskuvariandid jms maitseasi.
Kõige kergem pikapüksivariant on spordipesu ja sisuliselt kilepüksid, õhuke riie, ma ka ei tea, kuda neid kutsuda. Teksadega käin ka vahest.
Mu meelest on neid pükse igasuguseid vaja. Matkastringid peaksid mu meelest kindlasti roosad olema.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 28 Aug 2014, 00:12

Mu meelest see lastekodu "probleem" on ilmselgelt pseudoprobleem. Keegi ei kiunu, et terve mets on Matrix Pro kotte täis või sarnaseid telke. Kui tegemist on ikka hea hilbuga siis miks mitte seda endale soetada, olenemata sellest kas sõbral see juba on või mitte. Krt kas siis metsa minek on tänapäeval sama mis klubisse minek? Nahker, ma ei või. :)
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Värske õhk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Värske õhk » 28 Aug 2014, 00:32

mrWilson kirjutas:
Värske õhk kirjutas:Suurema pakasega muidugi kasutan paksemaid pükse.
Nagu näiteks?
Trimm Bastard pükse: http://www.trimm.cz/en/catalog/bastard-c2758.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 28 Aug 2014, 00:46

Selge pilt.

Natuke selgituseks: ma ilmselt ei ole ainus kes tahab teada milliseid riideid, antud juhul pükse keegi matkates kannab. Olen kindel, et selliseid algajaid on veel palju kes internetiavarustest infot otsivad ja kui nad siia foorumisse satuvad ning siit ka miskit kasulikku enda jaoks leievad siis on hea teada, et me siin ilmaasjata tühja loba ei aja. Sellest jääb tänapäeval väheks kui lihtsalt öelda, et riietus tuleb valida vastavalt ilmaoludele.
Ah, minge metsa...

Jüri
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Jüri » 11 Sept 2014, 11:27

Ma kannan ka matkal militaarse lõikega Helikoni pükse. Materjal on lihtne nailoni ja puuvilla segu, mis on küll paarikümne kandmiskorra järel veidi tuhmunud, samas otseselt kulunud kusagilt ei ole. Võrreldes näiteks EKV vormipükstega on materjal väga õhuke ja tundub oluliselt õrnem. Selliste pükste suur eelis on erinevad taskud, kuhu saab kiirelt kättesaadavat varustust paigutada. Veidi häirib, et konkreetsetel pükstel on reietaskud krõpsuga, samuti on veidi tüütu nööpidega "püksilukk" ja vööpinguti, mis laiali vajub. Huvitav lahendus on pastakatasku reiel, kust kahjuks kükitades kirjutusvahend välja tuleb ja kus midagi raskemat kanda on ebamugav. Tuulutusavasid sellistel pükstel pole, aga pükissäärt saab vajadusel nööriga laiemaks lasta või kokku tõmmata.

Arvan, et vähemalt suvetingimusteks matkates oleks head püksid, mille saab vajadusel kas luku abil või muul viisil lühikesteks teha. Samuti võiksid olemas olla mainitud mahukad taskud.

HELIKON SFU püksid, Olive (Nyco Rip-Stop)
http://militaarpood.ee/index.php?route= ... uct_id=397

Taimo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taimo » 11 Sept 2014, 11:50

Jüri kirjutas:Ma kannan ka matkal militaarse lõikega Helikoni pükse.
HELIKON SFU püksid, Olive (Nyco Rip-Stop)
http://militaarpood.ee/index.php?route= ... uct_id=397
Olen samast lastekodust ja rahul, eelkõige taskutega. Samas, millegi üles leidmiseks on jällegi vaja hulgaliselt taskuid läbi katsuda (kannan ka sama tootja jakki).
Jüri kirjutas: Arvan, et vähemalt suvetingimusteks matkates oleks head püksid, mille saab vajadusel kas luku abil või muul viisil lühikesteks teha.
Brjuki prevrasajutsa.... prevrasajutsa brjuki.... izvenite, tehnitseskije nedostatki :D

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 11 Sept 2014, 15:20

Ise kasutan traksidega matkapükse selliselt firmalt - https://www.norrona.com/" onclick="window.open(this.href);return false; Ma ei tea kus Eestis sellist kraami saadaval on, aga väga mugavad ja hästi tehtud asjad on...parimad mis mul kunagi on olnud.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 11 Sept 2014, 15:51

Mul kindla kaubamärgi eelistused puuduvad. Olen kandnud nii kalleid ja kehvi, kalleid ja häid, odavaid ja kehvi, odavaid ja häid pükse.
Viimased pool aastat või natuke enam olen kandnud NORTH BEND TREKK PANTS pükse. Pükstel on all sääreosas tugev kulumist mittekartev kangas, põlved ja taguots strets kangas, mujal mingi sünteetika, reitel kargo taskud, kokku üldse viis taskut ja külgedel lukuga tuulutusavad. Ostsin Sportlandist mingi soodukaga 30-40 raha, alghind oli pelt 100. Meeldivad oluliselt rohkem kui Fjällräven-i legendaarsed püksid. Seda Fällrävenit pean heaks, aga ülehinnatuks. :D
Seljakotis on mul vastavalt hooajale GORE-TEX koorikud või ISC paksud külmakoorikud.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 11 Sept 2014, 16:08

Ma arvan et kvaliteetsete ja pika ajalooga põhjamaa brändide eelised tulevadki esile just aastaid kasutades...asjad kestavad. Mul on mingid Fjällräveni matkapüksid ma ei tea mis ajast...ei kulu ega sure isegi argipäevasemalt kasutades.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 12 Sept 2014, 07:48

Tõnu, Fjällräven on üle hinnatud, aga kui mõlemad maksaksid sama palju North Bendiga?

Kuidas Neil värvel on? St enamikel proovitud pükstest on kükitades pee paljas ja seljakotiga hakkab ujumisrõngast hõõruma.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 12 Sept 2014, 10:38

Ise ilmselt eelistaks North Bendi pykse tänu tuulutus avadele ja strets pölvedele/taguotsale.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 12 Sept 2014, 11:20

Fjällri valik on üsna lai nii istuvuse (laius, värvli kõrgus - low/high/mid waist) kui lisade-materjalide poolest. Mul on lihtsamad püksid kunagisest Pak5 sarjast, strech ja G1000 paneele laias laastus pooleks ja taskuid minu tarvis mõnusalt vähe, suurte cargo-taskute asemel ühel reiel kaarditasku, teisel noa oma, tavalised eesmised taskud lisaks ja ongi kõik.
Pidevat kasutamist 5 aasta ringis, grüünes kolistamisest ja kodus asjatamisest kuni rullimise ja seinal ronimiseni välja, enamus pedaalimist teen ka nendega ning istumine peab sadulale kenasti vastu. Aeg-ajalt olen peale pesu ka vahatanud. Must G1000 ei ole enam nii must ja sünt kisub natuke topiliseks, aga puhtast peast sobivad seni ka reisimiseks ning muidu inimeste seas liikumiseks. Säärest täpselt nii laiad, et saab veel mugavalt üles käärida.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 12 Sept 2014, 11:50

Teised kerge voodriga sellised
http://www.pinewood.eu/uk/products/outd" onclick="window.open(this.href);return false; ... s-lappland
kaks hooaega käinud, laias plaanis rahul.
Peale sellenädalast ühte spagaatkukkumist ja pükste rebenemist kummalisest kohast ma enam oma rahulolekus väga kindel pole.
Taskud on individuaalne asi, siin ei saa öelda, et mis on õige või mis on hea, minu enda eelistus on pükste taskutes eritimittemidagit kanda, ma ostmatta ei jäta, kui on mingi tasku, a olen vahest lihtsalt imestanud, et mõnedel pükstel *palju praktilisi taskuid*, et mida seal kantakse ?
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 12 Sept 2014, 12:48

sepaonu kirjutas:...... a olen vahest lihtsalt imestanud, et mõnedel pükstel *palju praktilisi taskuid*, et mida seal kantakse ?
No lihtsalt ei suuda jätta oma OT kommentaari stiilisi et "kogu inimkond ei ole veel hukas" iseendale, aga minu päevi ilmestavate meeisikute kindlaks eelistuseks on püksid, mille taskutesse peab mahtuma vähemat A4 mapp, päts leiba ja akutrell /objektid valitud gabariitide ilmestamiseks/. Mumeelest näeb suht inetu välja kui pükstel on hunnik taskuid mis kõik on eiteamida täis topitud. Ja ma ei räägi siin mingist matka-või metsaelust vaid asustatud kohtades ringi liikumisest.

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 12 Sept 2014, 13:17

Vaude matkapüksid. Mudelit ei tea.
Suhteliselt õhukesest riidest, jaheda puhul läheb pikk pesu alla
Väga hästi hingavad
Väga hästi puhastatavad
Kergema vihmakese hoiavad nahast eemal
Taskuid on minu jaoks optimaalselt
Üles keeratud sääred püsivad üleval
Neutraalse välimusega, ei karju näkku "see siin on äge metsavend" (mida ma ju pole), saab nendega ka lennukisse või viisakamasse söögikohta minna

Olen väga rahul.

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 15 Sept 2014, 22:15

Ühinen Tõnuga, ehk NORTH BEND TREKK PANTS, 35 eurot. Ostsin üsna juhuslikult, Nagu päriselt, uskumatult head ja mõnusad. Minge vaadake Sportland Outlettidest...

Kasutaja avatar
KuuseOkas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas KuuseOkas » 17 Sept 2014, 13:11

Fjällräveni KEB . Olen rahul - venivad hästi ja sobivad käpuli olemiseks..kui on loomajälgi vaja ajada ;) kuigi soojemaks ajaks peaks mingid õhemad leidma.
“One’s destination is never a place, but a new way of seeing things.” Henry Miller

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline