AA ja AAA akud

Täiendasid oma varustust? Jaga enda kogemust teistegagi, antud eseme head ja halvad küljed ning kas soovitaksid teistelegi.
Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Re: AA ja AAA akud

Postitus Postitas Nohik » 17 Veebr 2020, 17:28

Ikka kahtlus närib hinge, et konkreetsete akudega midagi nihu või laadijaga.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Edvin
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Edvin » 17 Veebr 2020, 23:17

On ka üks selline moment et kui kolme akut laadida 2+2 tüüpi laadijaga siis nö. kolmandat akut täis ei laeta.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 17 Veebr 2020, 23:35

Mis rakenduses? Lisaks Nimh väiksemale nimipingele on neil Alkalinega võrreldes ka erinev tühijenimiskõver. Kui seadmel NiMh/Alkaline valikut ei ole, siis selle indikaator kipub NiMh puhul teibaid näitama.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 18 Veebr 2020, 08:55

Kui kolme akut laadida 2+2 laadijaga, siis on varsti kõik akud kutud. Testitud :(
On ka selliseid , tarku laadijaid, mis oskavad igat akut eraldi laadida ja vajadusel testida.
...

järvevaim
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas järvevaim » 18 Veebr 2020, 21:13

Ise kasutan tarku laadijaid umbes 10 aastat, soovitan kõigil seda teha kellel on vähegi rohkem AA ja AAA akusid. Akude eluiga pikeneb kordades. Targad laadijad kontrollivad igat akut eraldi. Lisaks on olemas taastusrežiim, mis aitab nii mõnegi aku ellu äratada ja neid veel päris pikalt kasutada.

Kasutaja avatar
aleks
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas aleks » 20 Veebr 2020, 21:21

Tänan kaasa mõtlemast - sain jälle mõne asja võrra targemaks

Nohik - ei suuda ma tuvastada patareidel tootmisaastat sildi peal. Leidsin küll koha kus on kergelt peale pressitud mingid numbrid, kuid ei midagi mis kuidagigi meenutaks aastat...

AAA Eneloop Pro`sid kasutan Petzl pealambis (vanem taktikka+) ja taskulambis (mudelit ei mäleta, aga Superbeam on tootjaks)
*Kui juba Taneli juttu lugedes "kus on soovitav kasutada" seda ma ei teadnudki ega osanud mõelda, aga nüüd juba ka koidab, sest taskulamp on võimas ja seal kestavad Eneloopid kauem küll, kui pealambis..tagantjärgi mõeldes.
*nende puhul ei ole välitemperatuuris erilist vahet näinud, sest Eestis on kuidagi palavavõitu talv see aasta

AA Vartad on mul kõige tavalisemas ja lihtlabasemas väljatõmmatavas telgilaternas, kuna ma ei näinud mingit majandusliku head põhjust miks ma peaksin ostma kalli "matka" laterna
*Nende puhul aga tegin katsetuse - panin telgi püsti ja panin lambi põlema...kestsid umbes 2h kuni hakkas tuhmiks tõmbama. Tavalised patareid toitsid seda laternat ca 6h, kuni lüpuks magama läksin ja kinni panin.
*kokkuvõttes selle töö teeb kõige paremini (boonusena tekitades hubasema tunde) tormilatern

Pean nüüd kriitilise pilguga üle vaatama, et 1.2V oleks sobiv kasutada (selle peale jälle ei osanud tulla), sest lähiajal oligi plaanis endale uue pealambi muretsema

Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 21 Veebr 2020, 10:03

Viimased 2 pimedal ajal ööbimist olen kasutanud valvelambina akupanga led-valgust, Eesti kontekstis pole probleemi mahutavusega, kõigeks jagub.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 21 Veebr 2020, 17:01

Ma küsin elektriasjades juhmi inimesena sellise vaheküsimuse, et kui targa laadijaga laadida, siis peale laadimise lõppu võib lasta kuvada igasugu asju, nende hulgas ka mahtuvust. Ma tegin nüüd praegu esimest korda selle testprogrammiga, laeb tühjaks, laeb täis ja siis võib samamoodi lasta mitmeid asju kuvada, nendehulgas mahtuvust. Kas laadimise ja testimise lõpus saadavad mahtuvused mAh-s pole samad asjad ? Konkreetselt tegin tolle Technoline BC700 -ga, mul teine luts mingi liitokala, ma ei mäleta, mis variandid seal olid.
joon jõest, söön jõest

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 21 Veebr 2020, 19:02

Sisse läheb alati rohkem kui välja tuleb. Kasutegur pole kunagi 100%. Osa läheb soojuseks.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 22 Veebr 2020, 10:49

Kas see vastus tähendab seda, et testitulemuse mAh-d näitavad seda, kui palju sealt välja on tulemas ja laadimise käigus kuvatavad seda, palju sisse pandi? Või tähendab seda, et pole üldse vaja numbreid vaadata, kuna niikuinii on kadu või tähendab veel midagi.
Päris elus on nii, et enamuse keefiri kättesaamiseks tuleb papppudel kääridega pooleks lõigata ja siis piki ühte nurka valada, paarpluss sentimeetrit klaasi kõrgusest saab kätte.
Ma küsisin, et
sepaonu kirjutas:
21 Veebr 2020, 17:01
Kas laadimise ja testimise lõpus saadavad mahtuvused mAh-s pole samad asjad ?
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 22 Veebr 2020, 11:00

Minu loogika ütleb, et testi tulemused näitavad ikka seda kui palju sinna sisse mahub, sest testimise käigus laetakse aku täiesti tühjaks?! Suvalisel hetkel laadima pannes võib osa energiat akus veel alles olla. Laadides läheb jah osa energiat soojuseks aga see ei tohiks näitu mõjutada, sest soojus tekitatakse laadija poolt tarvitatava elektri arvelt. Laadija peaks näitama ikka seda kui palju energiat konkreetse aku sisse ära mahutati. Aku tühjenedes võib muidugi ka kadusid olla.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Vasta

Mine “Matkavarustuse ülevaated”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist