Veepidavusest (jalanõud, riided)

Täiendasid oma varustust? Jaga enda kogemust teistegagi, antud eseme head ja halvad küljed ning kas soovitaksid teistelegi.
Vasta
Kasutaja avatar
Uudistaja
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Veepidavusest (jalanõud, riided)

Postitus Postitas Uudistaja » 17 Aug 2017, 16:29

See pole teadusliku uurimustöö tulemus, aga sain jalanõusid ostes teada huvitavaid asju veepidavuse kohta. Ehk on keegi sellest juba jõudnud rääkida, siis...

Uus tehnoloogia - Outdry (Columbia). Otsisin täiesti veekindlaid jalanõusid ja avastasin Outdry. Senini oleks ainult Gore-Tex kõne alla tulnud. Aga kae imet - jalanõud on vee all ja pärast on kerged ning hingavad (enam-vähem, ei vaidle). Eelis pidi olema just see, et sise-vahe vm membraanid koguvad vee sisse ja ja jalanõu on raske. Nojah. Youtube-st saate huvitavaid testitulemusi vaadata. Sama kehtib ja riiete kohta.

Jalanõust veel - vaata lisatud videot ja oma kogemuse baasil olen 100% sellega nõus: ei mingeid raskeid ja kõrgeid matkasaapaid! https://www.youtube.com/watch?v=Kg1I4BLAjLU

Loodan vaid, et teema pani nats mõtteid mõlgutama, ei muud. Ehk keegi teab muid tehnoloogiaid ja on ehk testinudki? Andke teada.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Veepidavusest (jalanõud, riided)

Postitus Postitas sepaonu » 17 Aug 2017, 18:04

Ma kuulsin sellest moodsast sõnast alles eile
http://matkafoorum.net/viewtopic.php?f= ... 423#p25423
Membraanide/koorikute põhimõte hingamise osas on selline
http://matkafoorum.net/viewtopic.php?f= ... 094#p11094
Vahet pole, kas tegemist on saabaste või riietega, hingamise suund on voodrist läbi, membraanist läbi, memraani ja välisvoodri vahelt või läbi välisvoodri, kui see ongi membraan ise. Loomulikult mõistuse ja võimaluse piires. Esimeste membraanriiete puhul, mis mul olid kombinesoonid oli lihtne maaka katse selline, et ühega läksid vähem vahtu, kuivasid natuke kiiremini ja kuivasid ka kõik lukudmulgudkinni asendis.
Kui see moodne outdry nüüd väliskihti on pandud, siis väliskiht tänu temale veekindlam ja vooder, kui ta olemas on elab oma iseseisvat elu, millest mul pole aimugi, mispidi ja kellega.
Naiivne on ka loota, et mingi membraan on lõputu potensiaaliga nii veepidavuse, kui ka õhuliikumise ja veel vastupidavuse osas. Praegused membraanid on sokid või kihid ja varem või hiljem nad kuluvad, purunevad, minestavad. Peale selle sada piraajat on parves ümber vaese matkaselli, et kirjutada hinna sisse null juurde ja kirjeldusse sõna outdry ja alustada mõtetut rämpsutootmist. 8-)
Ma seda varianti küll ei välista, et kuivamise osas võidakse oluliselt parema tulemuseni jõuda, selles kahtlen, kas märgumise osas just olulise muudatuseni jõutakse. Üldse ei imesta, et mu meelest järjest rohkem näen, et texidest loobutakse ja selle asemel kasutatakse kergelt kuivavaid, ihule mõnusamaid alus ja vaheriideid ja täiesti veekindlaid vihmariideid ja kummikuid. Ise kummikuga käia ei taha, kuigi mul ühed norrapärased nööritavad kummikud olemas aga kõrvalt olen vaadanud, et naine käib mingi lindexi vihmamantliga ja see on 100% veekindel ja ütleb tal texidest savi, sajab paneb peale, jääb järgi, võtab maha.
Elame ja näeme, kuidas sellel outdry-l minema hakkab.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Uudistaja
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Uudistaja » 17 Aug 2017, 19:21

Aga ma ju andsin sellekohase teabe edasi?!? Näited on otse elust., vihmas, vees... Miks selline pikk jutt, kui üldse pole asja uuritud? Mõttetu loba.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 17 Aug 2017, 19:37

Mis teabe sa edasi andsid ? Mis näited otse elust sa edasi andsid ?
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Uudistaja
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Uudistaja » 17 Aug 2017, 20:02

Jumal hoidku - hoiduge nende eest, kes lobisevad ega lahenda ühtegi asja. Sepaonu: andsin teabe edasi: see oli: Outdry. Kui sina ega teised ei oska selle teabega midagi peale hakata, siis pange end põlema. Siiani osati guugeldada. Mina toetan seda, ehk googeldamise tulemusi - oma kogemusega. Mida veel?! Ehk pean edasi andma ka youtube õpetuse su tüdruksõbra panemise kohta) mida sul vist ei ole. Issand jumal, tänan sind meie eest, kes me vaid oleme.. ega mõtle....

Peab asi vett või mitte? Ärge lobisege lollusi, andke reaalseid vastuseid.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 17 Aug 2017, 20:23

Kas sa uudistaja päris elus ei tahaks mulle ühte õpetust anda, googeldamise ja tüdruksõbra kohta ?
Mõni mode võiks selle tropi pikemaks ajaks eemaldada siit keskkonnast.
joon jõest, söön jõest

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 17 Aug 2017, 20:44

Uudistaja kirjutas:
17 Aug 2017, 20:02
Sepaonu: andsin teabe edasi: see oli: Outdry. Kui sina ega teised ei oska selle teabega midagi peale hakata, siis pange end põlema.

Ainuke mõistlik ja arusaadav teave siin teemas ongi paraku Sepaonu postitus...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 18 Aug 2017, 15:13

Njah, elu näitab, et vesi on üsna intelligentne , lõpuks teeb kõik targad ja pooltargad molekulid lolliks. Labürindikatses jääb isegi inimene kindlasti veele alla.
All engineers are cyborgs

Vasta

Mine “Matkavarustuse ülevaated”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist