Põletite + pottide võrdlemise teema

Täiendasid oma varustust? Jaga enda kogemust teistegagi, antud eseme head ja halvad küljed ning kas soovitaksid teistelegi.
Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Põletite + pottide võrdlemise teema

Postitus Postitas Nohik » 25 Okt 2018, 20:46

Suvel lõin matka lõpuspoole ühele täis balloonile kirvega augu sisse, et kaalu vähendamiseks tühjaks lasta, midagi ei juhtunud. Läksin igaks juhuks laagripaigast eemale, elektroonikat taskus polnud. Väike hirm oli, et kui metall metalliga peaks sädet lööma. Aga need balloonid on sitkest terasest, ilmselt pole sädet kerge kätte saada.
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
fred7
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 25 Okt 2018, 23:16

"Terrible explosion accident when cooking with a portable gas (butane) stove"
https://youtu.be/iXwQ5uLCk-8?t=294 (vaata alates ajast 4:54)

fjällrebane
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas fjällrebane » 26 Okt 2018, 00:12

Hiinas võib kõike juhtuda. Hiina toodab väga palju koopiaid ebakvaliteetselt. Videos polnud sädemega mingit pistmist.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 26 Okt 2018, 00:47

Loll pea on ihu nuhtlus. Hetk enna plahvatust on näha, et nad surgivad ballooni (tule seest? :o ) välja.
Ah, minge metsa...

Hendrik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Hendrik » 26 Okt 2018, 07:56

Pole kuulnud et kellelgi Eestis oleks gaasiballoon plahvatanud. Seda et ennast piiritusepriimusega põlema pannakse, juhtub vist pea igal aastal.
nls kirjutas:
25 Okt 2018, 18:22
Gaasi miinuseks on see et kui ta otsa metsas saab, pole kusagilt juurde võtta. Piiritust ikka leiab.
Kustkohast metsas seda piiritust leiab? Ma pole küll kunagi metsas piiritust maas või kuskil kännu peal vedelemas näinud :)

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 26 Okt 2018, 08:40

fred7 kirjutas:
25 Okt 2018, 23:16
"Terrible explosion accident when cooking with a portable gas (butane) stove"
https://youtu.be/iXwQ5uLCk-8?t=294 (vaata alates ajast 4:54)

Tüüpiline viga. Gaasipõletit kasutati siseruumides miskise grilli/fondüü all. Pliit soojendas oma leegiga gaasipurki kriitilise piirini ning sellest see pauk käiski. Sellepärast ei soovitatagi gaasipliidile sellist tuulekaitset mis purgi ka ära varjab. Gaasipliitide tuulekaitsed käivad purgile kaela ja varjavad ainult põleti.
https://www.ultralightoutdoorgear.co.uk ... oves-p2673
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 26 Okt 2018, 09:13

Hendrik kirjutas:
26 Okt 2018, 07:56
Pole kuulnud et kellelgi Eestis oleks gaasiballoon plahvatanud.
...
Eestis pole, aga Eesti grupiga Norras või Rootsis on juhtunud küll. Pott väljus läbi telgilae ja osa detaile oli telgi all sügavas lumes. Üks matkaja sai korralike põletusi. Põhjus oli hooletuse tõttu ballooni ülekuumenemine. Väljas oli korralik miinus.

Aga kisub veidi OT-ks. Gaas vs. piiritus on eraldi teema.

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 26 Okt 2018, 11:10

Hendrik kirjutas:
Pole kuulnud et kellelgi Eestis oleks gaasiballoon plahvatanud. Seda et ennast piiritusepriimusega põlema pannakse, juhtub vist pea igal aastal.
nls kirjutas:
Gaasi miinuseks on see et kui ta otsa metsas saab, pole kusagilt juurde võtta. Piiritust ikka leiab.
Kustkohast metsas seda piiritust leiab? Ma pole küll kunagi metsas piiritust maas või kuskil kännu peal vedelemas näinud :)
Samakat on alati metsas aetud. Kui nõudlust on,küll siis hiinlased ühe väikese kaasaskantava aparaadi välja mõtlevad...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 26 Okt 2018, 12:18

Kui mingid aastad tagasi põleti valikuid tegin, ja ka piirituspõleti mõtteid heietasin, isegi kaalusin, et kui ajaks ise piirituse. Aga siis hakkas juba otsast paistma, et maal elu lõpeb ja linna minek ning valik langes gaasi kasuks. Õismäel pole vist parim mõte puskarit ajada. Hiinas ja Venemaal on olemas väiksed masinad, kuid sealt kohale toomine on riskantne ettevõtmine. Pigem võib vaadata, lõunaosariikide poole, kus sliivovitsi ajamine legaalne. Aga põletamiseks sobiva kraami ajamiseks need ei pruugi kõlvata.
Kui meenutada, siis kaalusin ka risupõleteid. Risupõleti kontseptsioonile andis tubli hoobi sellesuvene matk. Selgus, et niiöelda sisseelamata maastikul laagerdades, kus pole tallatud, on samblata maad üsna vähe. Väga palju oli nii, et sinika- ja vaevakasepuhmad oli veepiirini ka kivide peal. Ja pool aega oli kõik kuiv nagu püssirohutünnis. Isegi ämblikuga poleks mugav olnud.
Tegelikult selle pika jutuga tahtsin öelda, et põleti, kütuse ja poti valik pole ainult kasuteguri teema.

nls
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas nls » 26 Okt 2018, 22:34

Hendrik kirjutas:
nls kirjutas:
Algupärasest postist jäi mulje KV/KL õppuste ajal kasutamisest. Seal leiab piiritust küll.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 27 Okt 2018, 16:03

Kui algse piirituse küsimuse juurde tulla, siis ei tea, mis kateloki või erinevaid katelokke Kaitseväes kasutatakse.
Ühte videot olen näinud, too kompelkt võiks olla üsna suure kasuteguriga, tuulekaitse on kenasti ümber ka potil.
Millalgi kaalusin ka kateloki kasutamist. 25 a tagasi olin väga suure söömaga, siis oleks poolteist liitrit paras olnud. Praegu tundub liialt suur soolotamiseks. Nende igasugu kaheosaliste potisüsteemide kaaneosast (ca 350 ml) on toiduks piisavalt. Ja pole sattunud 3 a jooksul sooloolukorras olukorda, kus himustaksin korraga rohkem kui 800 ml vett keeta.
Olen näinud Rootsi päritolu ümmargust matkapotisüsteemi (piiritusepõletiga), mis oli tegelikult katelokilt maha viksitud, ainult lapik ei olnud. Ei saa välistada, et oli samuti militaarpäritoluga, 20a a tagasi oli see. Kateloki lapik kuju tuleneb vist sellest, et vanasti kandis jalaväelane seda vöö peal. Ma ei tea, kas seljakotis annab see lapik kuju midagi juurde?

Hendrik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Hendrik » 27 Okt 2018, 16:27

nls kirjutas:
26 Okt 2018, 22:34
Algupärasest postist jäi mulje KV/KL õppuste ajal kasutamisest. Seal leiab piiritust küll.
Nojah, kõike leiab seljakotist või kuskilt autost kui see juba kaasa on võetud. Probleem tekib reaalselt ju alles siis kui seda kaasas ei ole. Mõelda tasuks siis sellele, et mida on kõige kergem hankida. Ja vähemalt Eestis on piiritust hankida umbes sama keeruline kui gaasi. Bensiin paneb neile mõlemale kättesaadavuse osas niikuinii pika puuga ära.
Nohik kirjutas:
27 Okt 2018, 16:03
Kui algse piirituse küsimuse juurde tulla, siis ei tea, mis kateloki või erinevaid katelokke Kaitseväes kasutatakse.
Ühte videot olen näinud, too kompelkt võiks olla üsna suure kasuteguriga, tuulekaitse on kenasti ümber ka potil.
...
Kateloki lapik kuju tuleneb vist sellest, et vanasti kandis jalaväelane seda vöö peal. Ma ei tea, kas seljakotis annab see lapik kuju midagi juurde?
See kroonu piirituse junn on tore kui on soe ja teed vett ja süüa ainult endale. Piirituse kütteväärtus on juba ise pea poole väiksem kui gaasil ja bensiinil, lisaks põletab see priimus piiritust suhteliselt väikese kiirusega. Sisuliselt on see nagu suur küünal, kui on külm ilm, võid põõsa all väikse une lasta kuni vesi kuumaks läheb.

Lapikut potti on veidi parem pakkida küll, sellise väikse asja puhul vahet väga pole muidugi, aga mingi suurem pott on lapikult päris hea kotis. Miskipärast pole lapikuid suuri potte peaaegu üldse müügil jälle. Idapiiri taga imedemaal kasutavad matkajad selliseid potte päris tihti.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 27 Okt 2018, 17:12

Kui meenutada, sul võib õigus olla suure poti osas. 70-datel tehti süüa lapikus lüpsikus, see mahtus Jermakki kenasti sisse, ämber ei mahtunud.
Kas Tatonka või mu põleti on parem, või on kõik enamvähem üks kraam?
Hendrik kirjutas:
27 Okt 2018, 16:27
Lapikut potti on veidi parem pakkida küll, sellise väikse asja puhul vahet väga pole muidugi, aga mingi suurem pott on lapikult päris hea kotis. Miskipärast pole lapikuid suuri potte peaaegu üldse müügil jälle. Idapiiri taga imedemaal kasutavad matkajad selliseid potte päris tihti.
Mis kateloki puudutab, ei oma mingit ettekujutust, mis sõja korral tuleb või kergem hankida on. Meie laiuskraadil pole vist tükk aega tänapäevast sõda peetud.

Kasutaja avatar
fred7
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 27 Okt 2018, 20:40

Pakun, et kaitseväes rakmetes kantav katelok on lapiku kujuga seepärast, et toiduvalmistamise asjad sinna paremini ära mahuks - täismõõdus nuga/kahvel/lusikas, joogitops, põleti ja lapik piirituse pudel. Ümara kujuga peaks ilmselt katelok suurem olema, et kõik need asjad ära mahuks. Huvitav, kas kusagil sõjaväes kasutatakse ka moodsamaid katelokke? Näiteks võiks täismõõdus nuga-kahvel-lusika asemel olla Spork.

Pilt või Pilt

Samuti piirituse pudel alati lekib ja annab nõudele mõru maitse. Ka selle asemel võiks mingi muu lahendus olla.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 27 Okt 2018, 21:20

Nohik kirjutas:
26 Okt 2018, 12:18
Kui meenutada, siis kaalusin ka risupõleteid. Risupõleti kontseptsioonile andis tubli hoobi sellesuvene matk. Selgus, et niiöelda sisseelamata maastikul laagerdades, kus pole tallatud, on samblata maad üsna vähe. Väga palju oli nii, et sinika- ja vaevakasepuhmad oli veepiirini ka kivide peal. Ja pool aega oli kõik kuiv nagu püssirohutünnis. Isegi ämblikuga poleks mugav olnud.
Kõige mugavam on muidugi vett keeta kuskil karuraja lõkkeplatsil 8-) Rada on muidugi samasugune loodus, nagu raja kõrval ja ma olen ka raja peal gaasi ja risu põletanud. Nii hull see puutumatu loodus vist siiski pole, et telgile ja köögile kohta ei leia, mõnes kohas tuleb vaid natuke rohkem sebida, veest mõni kivi võtta , mingi loodus kõrvale painutada jms Risupõleti jaoks pole rohkem maad vaja, kui yard korda yard.
Risupõletiga on tundras mu meelest pigem millegi põlema saamise probleemid, kui okaspuud pole. Lehtpuud ei kuiva tundras jalapeal, no kuivavad aga samaaegselt ka kõdunevad. Tavalise lõkke puhul kõik lihtsam, sussitad niikaua selle "kuiva" peenema risuga, kuni paar toorest kaske saad põlema. Oma valik on peenem paju kase asemel tulehakatuseks. Risupõletiga see asi, et kõige parem oleks, kui materjali saaks käte ja jalgade abil murda jupikesteks. Küte on jah tasuta ja lõpmatu aga peale tõsisemaid vihmasi tuulevaikuses tuleb süvenenult tegutseda, et leeki näha. Selles suhtes on gaasipõleti kasutamine kindla peale minek, saab telgi eeskojas ja tarpi all toimetada, mitte mingit pinnase ettevalmistamist jne, plaks ja valmis. Reeglina ma küll randun seljasirutuseks ja söömiseks aga olen ka suht palju kayakis gaasipriimusega kohvi ja körti teinud.
Selle sõnakolksu - voolavat vett ja elusat tuld võib lõpmatult vaadata - jätkuks võiks mainida, et gaasituli pole vaatamist väärt 8-)
Mul väike risu pikematel reisidel kaasas olnud, no igaks juhuks, eelmine aasta isegi läks vaja, puhkepäeval oli vaja naise saapad kuivaks saada, gaasicalkullis seda operatsiooni polnud ja andsin naisele risu ja arvan, et päevajooksul ajas 10-12 ltr vett keema.
Risupõletist veel niipalju, et ma katsetasin erinevaid alternatiive risuga, pelletit ja seda papist süüteklotsi, mingeid märkmeid ei teinud aga endale sai selgeks, et kui risuga peaks kuhugi minema ja kütte saadavus kahtlane, siis kõige targem on kaasa võtta puitu.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 27 Okt 2018, 21:33

Tegin jälle katseid. Kahjuks jäid ära katsed 0 kraadi juures, olin suvilas, aga hambal hakkas paha, tulin linna tagasi.
Katsed jälle rõdu peal. Vesi +5 õhk +5 tuul 7m/s, puhangud suuremad.
Kraega pott kaanega 50%
Kraega pott kaaneta 41%
Kraeta pott sama lai kaaneta 32%
400 ml roostevaba hiina tass 25%

Kraega poti kasutegur langes 5% (kaanega).
Kaane kasutegur on külmaga märgatav.
roostevaba 400ml tassi kasutegur langes 41 pealt 25% peale

Lisaks katsetasin monstrumit, kus 850ml konservipurgist on tehtud 425 ml konservipurgile tuulekaitse, kasutegur 37% (sama surel tassil 25)
Aga krae effekt on siiski natuke suurem.

Lisaks jätkus jultumust näpp "tulle" pista. Põhimõtteliselt võib tänase ilmaga näppu hoida seal, kust heitgaasid kraest külje peale väljuvad. Seega, +5 juures on kraega potil juba voodrist kasu. Seega, voodrid, mis mõne kraega tassil või potil on, on asja pärast.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 27 Okt 2018, 21:41

See suvi oli põud kohati vist ikka epideemia mõõtu. Pole nii kuiva metsa elus näinudki kui seal. Ja vist olen üsna arg, kardan sädemeid ka. Üks kord olen noorena metsatulekahju avastanud, see ka võib-olla on alateadvusesse jälje jätnud.
Ilmselt kui poleks gaasi olnud, oleks hakkama saanud, aga sebimist oleks kenasti olnud.
sepaonu kirjutas:
27 Okt 2018, 21:20
Risupõleti jaoks pole rohkem maad vaja, kui yard korda yard.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 28 Okt 2018, 09:18

fred7 kirjutas:
27 Okt 2018, 20:40
...
Samuti piirituse pudel alati lekib ja annab nõudele mõru maitse. Ka selle asemel võiks mingi muu lahendus olla.
Isiklikus kasutuses ei näe suurt mõtet kasutada denatureeritud piiritust, kui just metsas ei ela, siis vahest metsas käies on mugavam kasutada 80 kraadist joogipiiritust või kanget metsakohinat. Piiritus ei riku maitset, maitset rikub see lisand seal piirituses. Samuti saab joogipiiritust vajaduse korral muuks otstarbeks kasutada - näiteks haavade desinfitseerimiseks või kuuma tee/kohvi sisse valades külmarohuna.
...

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 28 Okt 2018, 13:26

Nohik kirjutas:
27 Okt 2018, 21:33
Kraega pott kaanega 50%
Kraega pott kaaneta 41%
Mina olin kalal, kui koolis midagi rehkendama õpetati, sellepärast lihtsalt küsin targematelt, et mis see vahe, ehk 9% võiks gaasikoguses väljenduda. Ma kindlasti selle vastu ei taha vaielda, et kaanega potis läheb vesi kiiremini keema vaid mõtlen, et mis selest kaanekasutusest reaalselt tulu võiks tulla. Mina kaant ei kasuta, mul sobib ideaalselt praegune pakendamine, priimuse kotis plastkolmjalg, 900ml etaexpress vms nimega kraepott, mille küljes põleti, kaks legolusikat ja katteks ja kaitseks suurem volditav silikoonist söögimoll ja kaan sellesse komplekti ei sobi kahel põhjusel, lihtsalt ei mahu ja tobedalt ebapraktiline minipann. Ilma kaaneta kohvivee keetmisel ma näen täpselt auramise järgi ära, millal on mulle sobiv kohvi temperatuur ja põleti ei käi ühtegi sekundit tarbertult tõenäoliselt ma kaanega kuuleks, kui keema läheb või peaksin mingi aja tagant kiikama, et kuidas loodd, ühesõnaga sebist rohkem ja küsimus olekski, et mis see sebimine ka gaasigrammides oleks?
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 28 Okt 2018, 14:10

Sooja ilmaga pole suurt vahet. Eilse ilmaga vahe pool gaasikogust heal ja halval keedunõul.
Minu praeguste söögikommetaga kraega potiga 13g söögikorras, 40g päevas, 10 päevaga 400g + taaara (koos gaasiosaga, mida kätte ei saa).
Kraeta potiga siis 800g + taara.
Kes süüa keedab, vahe vast 3 korda.
Pean tunnistama, et ainult gaasis võit mu enda jaoks nii suur ilmselt pole.
Kui komplektis asju vaadata, 10 päeva peale:
600g köögi pealt
700g gaasi pealt (400g puhast, ei tea kõigi purkide taara kaalu peast praegu)
2000g söögi pealt
Ma arvan, et gaasi pealt oli veel see jama, et ma täpselt ei kujutanud päris ette, palju seda läheb, lihtsalt liiga palju oli suvel kaasas. Võit tuleb ka sellest, et selgemalt piire tean. Priimuse ostsin alles 2008, kui esimest korda Soome läksin. Ja ega ma teda kasutanud palju pole. 2016 oli esimene kord, kui sai tõsiselt priimuse ja risupõletiga sebitud. Enne seda tegin tuimalt igal pool lõket. Ma arvan, et 2016 tegime ka pool toitu lõkkel. Enamasti jäid käigud ka sügisesse, niiskemasse aega. Ja inimesi ei tolknenud palju metsas, kes näppu viibutaks. 2008 sügisel Muraka servas mingid linnuvaatlejad tulid põrkama, aga meid oli rohkem. Siis sai vaadatud, et vist tuleb inimese moodi elama hakata, ajaga kohaneda.
Ma praegu üritan igalt poolt maha lõigata, kus suurt investeeringut ei nõua.
_______
Siin on veel mitmed asjad, vahel olen ise tugevam lüli. Naine on mul enamvähem ainuke ultralight varustus, mis tähendab, et paljud lisanduvad asjad on ainult minu kanda. Vahel on pidu, kui sõbrad ütlevad, tule Murakarappa kolmeks päevaks, magamiskott ja riided ainult omas kotis. Et topelt gaas satub ilmselt minu kotti. Naine tahab järgmine aasta kaasa tulla.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 28 Okt 2018, 15:58

Mul oli vast liiga pikk loba, ma küsin lühemalt, et ainult kaanest lähtuvalt oli sama poti kasuteguri vahe 9% , mis see grammides on ? Mind huvitab, et kas kaanega keetes teoreetiliselt on näiteks kõige levinuma 230gr ballooni kohta ka mingit sellist võitu grammides, mis minus huvi ärataks.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 28 Okt 2018, 16:12

Kui mina peaks ilma kaaneta planeerima söögi tegemist, peaks 10 päeva peale ca 100g gaasi+taara lisama.
Sa vist vett nii palju ei keeda, siis suurt ei võida.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 29 Okt 2018, 15:38

Kuna mingit rehkenduslikku mõistlikku vastust ei saanud, siis tegin ise lihtsa katse. Õuest leidsin kaks 4ltr kanistrit veega, mis peaks nagu olema täiesti ühesuguse temperatuuriga. Kütmata siseruumis jantisin. Võtsin kaks uut 230gr gaasiballooni ja kaalusin ära. Keetsin 5x600ml 900ml-s kraega priimuse potis ühe gaasiballooniga ilma kaaneta ja teisega kasutasin priimuse poti originaalkaant. Kahe katse vahel jahutasin tühja poti maha, et samad tingimused oleks. Jälgisin põleti kraani asendit, leeki ja üritasin kõik keetmised võrdsetena teha. Kaanega keetmiste juures oli taimer kõrval, et enneaegselt ei hakkaks piiluma, et noh kas keeb juba. Peale katseid kaalusin uuesti balloonid ära ja selle koguse pealt oli siis vahe 2gr gaasi potikaanevariandi kasuks. Põhimõtteliselt võiks vist öelda, et kaane kasutamisega sellise koguse keemaajamisel sellistes tingimustes on iga 19-s kord keetmise gaasi võidetud.
Päriselus on asjad muidugi natuke teistmoodi, olenevalt tingimustest ja kasutajast. Vaevalt, et keegi taimeriga ühegi poti kõrval passib, ju ühel puhul närviliselt seda kaant kergitatakse ja teisel juhul lihtsalt keeb üle ja on kuulda. Pigem võiks arvata, et tuulistes oludes kaane efektiivsus suureneb, tuul imeb seda veeauru ikka vahest hoolega minema.
Mina selle katse järgi kaant kasutama ei hakka, kuna sellega jantimine, kaasavedamine, panemine, võtmine ja tegelemine pole minu jaoks seda võitu väärt ja ma ei balantseeri mingi piiri peal, et äkki jätkub gaasi ja äkki ei jätku ja tuleb jubedalt säästa igat grammi aga keegi võib mõttesse jääda ja kasvõi põhimõtte pärast kaant kasutada, olgu või maailmapäästmisepõhimõte 8-)
mf.jpg
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 29 Okt 2018, 16:41

Kas saan õieti aru, et keetsid 5*600=3000ml vett ära?
sepaonu kirjutas:
29 Okt 2018, 15:38
Keetsin 5x600ml 900ml-s

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 29 Okt 2018, 19:31

Nohik kirjutas:
29 Okt 2018, 16:41
Kas saan õieti aru, et keetsid 5*600=3000ml vett ära?
sepaonu kirjutas:
29 Okt 2018, 15:38
Keetsin 5x600ml 900ml-s
Mis selle üleküsimise tingis ? Ma ei puterda.
Mul oli jääklimpidega vesi kanistris, sealt valasin vett, kogus oli 600ml folding cup äärega tasa valatud, misiganes kogus see ka poleks, nimetame 600ml, põleti see hiina 3000misiganes, kraega 900ml priimuse etaexpressvõimisiganes, kütmata sepikoda, pakun +5 - +10 vahel midagi, loomulikult tuulevaba. Kulu 7,2gr/600ml klapib, ma rehkendan kirvemeetodil 20gr/inimene/päevas kohvid ja purusöögid menüüga ja see klapib mul kogu aeg.
Minul on omad harjumused, kuidas ja kus ma otsustan põletit põletada, palju ma ühe korraga keedan jms, mul on ka tunne, et kahekesi süües läheb gaasi natuke vähem, ma olen ka täiesti veendunud, et mingites oludes läheb mul kohvi ja tubakat oluliselt rohkem 8-) , kui teistes oludes. Ja nii on ju igaühega, seega on igaühel mõistlik oma gaasikulu ka päriselus kontrollida. Kodus testitud kraanivesi pole sama vesi, mis kuskil mägedes, verandal testitud olud pole tuuline laid ja vedela vee keemaajamine pole lumesulatamine, seega kirvevalemi üks osa on ka koefitsent, lumesulatamise puhul äkki 2-2,5x.
joon jõest, söön jõest

Vasta

Mine “Matkavarustuse ülevaated”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist