Tarp versus koormakate

Täiendasid oma varustust? Jaga enda kogemust teistegagi, antud eseme head ja halvad küljed ning kas soovitaksid teistelegi.
Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Re: Tarp versus koormakate

Postitus Postitas mrWilson » 05 Juul 2016, 16:56

wagner kirjutas:Pean tunnistama, et mind tabas väike üllatus, kui DD Superlighti kaalu pealt läbi lasin. Nii kodulehel kui pakendil lubatud 460 gr asemel sain kaaluks täpselt 100 gr rohkem, ehk siis 560 gr (ainult tarpi enda kaal, ilma nööride, vaiade ja kotita).
Äkki on tegemist "erinevad-kaalud-erinevad-numbrid" juhtumiga? Proovi mõne teise kaaluga kas on sama tulemus?
Ah, minge metsa...

Slvr
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Slvr » 05 Juul 2016, 17:17

Minu DD harilik 3x3 tarp kaalub ilma nööride, vaiade ja kotita 889g, kuigi kirjade järgi peaks olema 790g.

wagner
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas wagner » 05 Juul 2016, 18:29

mrWilson kirjutas: Äkki on tegemist "erinevad-kaalud-erinevad-numbrid" juhtumiga? Proovi mõne teise kaaluga kas on sama tulemus?
Enda kaalumistulemuses olen kindel, enne nende numbrite väljakäimist sai kaal üle kontrollitud.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 05 Juul 2016, 18:31

Asjad, sindrinahad, kaaluvadki isegi arvamusest rohkem, selgus pärast 2 grammkaalu soetamist.
All engineers are cyborgs

Maidor
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Maidor » 05 Juul 2016, 18:32

Nagu ma aru saan, on tarp varjualune, mitte materjal? Ka koormakate võib tarp olla. Tyvek on siis parim tarbi materjal?

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 05 Juul 2016, 19:33

Tarp on varjualune, mitte materjal.
ja koormakattest saab jah Tarp-i teha.
A tarpaulin, esp a weatherproof cover for a car, boat, etc

Minu DD 3x3 kaalub koos kõigi nööride ja vaiadega 950. Ainult Tarpe ei ole kaalunud, kuna paraku on alati lisavarustus kaasas.

Kas nüüd Tyvek parim materjal on ma ei ütleks, kuna tyvek-i veekindlad omadused on töödeldud kangaga võrreldes natukene halvemad.
Tyvek sobib minu meelest ikka pigem niiskus tõkkeks ja kaitseks, naiteks telgi alla vms, kuigi sobib ka tarbiks.
Samuti võib olla mõningad tugevuse erinevused, kuid Tyveki kohta võtan rohkem sõna siis, kui kangas käes ja testitud.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 05 Juul 2016, 19:46

Maidor kirjutas:Tyvek on siis parim tarbi materjal?
Näib, et "koliseb" rohkem kui koormakate. :) http://youtu.be/cGj6mafPVbA?t=2m17s" onclick="window.open(this.href);return false;

Muidu silnylon on praegu populaarne tarbi materjal. Vähemalt mulle on jäänud selline mulje.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 04 Veebr 2018, 20:03

Ei tea, kas on siit läbi jooksnud mingis versioonis, aga 3x4 m koormakatet peaks saama selliselt kattena kasutada.
Kõrgus ca 1,85m, Laius laiemast kohast ca 3,4m. Kui mõlemas küljes 4 rõngast, pole tarbigrippe vaja.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 02 Sept 2018, 19:30

omapärane kodukootud kinnitus

Maidor
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Maidor » 03 Sept 2018, 20:02

Aeg nüüd edasi läinud. Vaatasin, et tarbi materjalidest foorumis väga vähe juttu. Rohkem paigaldamisest. Mis materjali keegi siis kasutab? On mõtet ebay tellida?

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 03 Sept 2018, 20:18

Üks materjalide ja isetegemise teema on siin
https://www.matkafoorum.net/viewtopic.php?t=2584
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 03 Sept 2018, 20:28

Esialgu jään koormakatte juurde, väga odav on omada mitut mõõtu tarpi vastavalt olukorrale. Märgatava võidu saaks alles, kui teeks tarbi 30g/m2 silnylonist. Aga see kurjam tavaliselt ka venib, ning sellega lisanduks konstruktsioonile probleeme. Kui Euroliidus peaks koormakatted keelatama, olen küll kuses.
Maidor kirjutas:
03 Sept 2018, 20:02
Aeg nüüd edasi läinud. Vaatasin, et tarbi materjalidest foorumis väga vähe juttu. Rohkem paigaldamisest. Mis materjali keegi siis kasutab? On mõtet ebay tellida?

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 03 Sept 2018, 23:47

Nohik kirjutas:
03 Sept 2018, 20:28
väga odav on omada mitut mõõtu tarpi vastavalt olukorrale.
No mis reaalsed olukorrad need on ? Väiksemast, kui 3x3 pole vist mõtet üldse rääkida. Ükskord on vaja 4x5 ja teine kord 3x3 ja sellel viimasel juhul on 4x5 metsikult ebapraktiline ? Mis matkasi sa teed, mis nii erinevad üksteisest on ?
Nohik kirjutas:
03 Sept 2018, 20:28
Aga see kurjam tavaliselt ka venib, ning sellega lisanduks konstruktsioonile probleeme
Venib küll õhuke. Mitte midagi funktsionaalset ei muutu selle venimisega. Kui on lihtsalt põhimõte, et telk või tarp peab olema korrektselt pingul, siis väga lihtne lahendus sellele - kummid pingutuspunktidesse ja reguleerib ise ennast.
Koormakate koliseb. Kui kolin ei häiri, siis hüperhüpe kaalu/mahu poolest oleks cuben/dyneema aga see venitab rahakotti paraja augu ja seda kummiga ei arsti. 8-)
Maht ja kaal on silnylonil paigas, ma endiselt rahul oma 3,6x2,9/452gr ja endiselt olen seda meelt, et kergemat riiet ma ei valiks.
https://www.matkafoorum.net/download/fi ... &mode=view
joon jõest, söön jõest

Maidor
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Maidor » 04 Sept 2018, 09:23

Kui silnyon on natuke lontis, siis ei hakka tuule käes kolisema nagu koormakate? Kuidas keegi kummeltelgile tarbi paigaldab? Mingeid keppe eraldi küll ei tahaks kaasas tassida.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 04 Sept 2018, 09:27

Teen ühepäeva või üleöö matkakesi ja oleneb, kas naine on kaasas. Ühepäeva on see, kus kõnnin ja pean kolme hobuse lõuna kuskil, ei pea magama mahtuma. Üleöö on see, et läheb kuskile loodusesse magama.
Ma ei rehkenda AxB mõõdus, mul on poolringid läbimõõduga 4, 5 ja 6 m. Pindalad vastavalt 6.3 m², 9.8 m², 14.1 m². Kõige väiksem on üsna hädalahendus, aga hädaga söövat kurat kärbseid. Suuremal on see jama, et üles panekuks on omajagu ruumi vaja.
Plaanin veel teha ühe 8 m läbimõõduga poolringi, mille ülespaneku tipu kõrgus oleks 2.5m ja peaks kaheksakesi all istuda saama. See ilmselt hakkab suvila juures üleval olema, kui sauna teen. Ega ma pole enam mujal seltskonnaga käinud.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 04 Sept 2018, 09:40

Ristkülikule on kummid päris hea lahendus, aga tuul ei tohi väga tugev olla.

Metsavööndis pole iseenesest püstituskeppidest puudust tundnud, ikka elava puu külge on enamasti pandud. Ma kahtlustan, et selle probleemiga põrkun esmakordselt, kui peaks käsivarde minema.
Kunagi veematkamise aegu, kui kandilist katet kasutasin, ikka sai kahe puu vahele pingule tõmmatud ja sääsetelk rippus kummidega katte küljes. Kate oli servadest ka kummidega pingule tõmmatud. Jäik oli ainult harja pingutus.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 04 Sept 2018, 17:19

Nohik kirjutas:
04 Sept 2018, 09:40
Ristkülikule on kummid päris hea lahendus, aga tuul ei tohi väga tugev olla.

Metsavööndis pole iseenesest püstituskeppidest puudust tundnud, ikka elava puu külge on enamasti pandud. Ma kahtlustan, et selle probleemiga põrkun esmakordselt, kui peaks käsivarde minema.
Kunagi veematkamise aegu, kui kandilist katet kasutasin, ikka sai kahe puu vahele pingule tõmmatud ja sääsetelk rippus kummidega katte küljes. Kate oli servadest ka kummidega pingule tõmmatud. Jäik oli ainult harja pingutus.
Self-Tensioning-Shock-Cords.jpg
Nii tehes ei tohiks tuul kummidele liiga teha.
Self-Tensioning-Shock-Cords.jpg (40.67 KiB) Vaadatud 87 korda
Maidor kirjutas:
04 Sept 2018, 09:23
Kui silnyon on natuke lontis, siis ei hakka tuule käes kolisema nagu koormakate? Kuidas keegi kummeltelgile tarbi paigaldab? Mingeid keppe eraldi küll ei tahaks kaasas tassida.
IMG_2739.jpg
Käimisel kasutatavate matkakeppidega püstitamine.
IMG_2740.jpg
See 600g mis tuli lisaks tarbi näol kaasa vedada lõi mugava varjualuse kehvemateks päevadeks istumiseks ja toidu valmistamiseks, lisaks sai koer mõnusalt varju all magada. tarbi mõõdud on ca 3x3m.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Vasta

Mine “Matkavarustuse ülevaated”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline