kirves matkal kaasas

Täiendasid oma varustust? Jaga enda kogemust teistegagi, antud eseme head ja halvad küljed ning kas soovitaksid teistelegi.
ritsikas22
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

kirves matkal kaasas

Postitus Postitas ritsikas22 » 22 Veebr 2014, 12:14

Kas kellelgi on veel kirves metsamatkadel kaasas?
Sain eelimine aasta kingituseks ühe vahva kirve ja nüüd see metsas käies ikka kaasas. Ja on täitsa ära kulunud lõkke materjali muretsedes või istumisalust puud mõnusamaks treides. Hea väike naiste kirves, sobib hästi kätte. Kuigi eks ta natuke ole edevuse asi ka :)

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Re: kirves matkal kaasas

Postitus Postitas reigo130 » 22 Veebr 2014, 13:52

Omanäoline kirves sul.
Minul on.
Fisars X5. Väike vutlariga matkakirves http://www.fiskars.ee/Aed-ja-ouehooldus ... akirves-X5" onclick="window.open(this.href);return false;. Suuri puid muidugi ei lõhu, aga oma töö teeb ära. Tera kaetud mingi tefloniga, aitab hõõrdetakistust vähendada.

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 22 Veebr 2014, 14:13

ritsikas22 kirjutas:Kas kellelgi on veel kirves metsamatkadel kaasas?
Sain eelimine aasta kingituseks ühe vahva kirve ja nüüd see metsas käies ikka kaasas. Ja on täitsa ära kulunud lõkke materjali muretsedes või istumisalust puud mõnusamaks treides. Hea väike naiste kirves, sobib hästi kätte. Kuigi eks ta natuke ole edevuse asi ka :)
Vabandust et ilusat ja kallist asja laidan, aga pilti vaadates tundub selline kirves reaalse töö tegemiseks ohtlik. Pigem on ehk tegu iluasjaga mis sobib toas seina kaunistama. Töö tegemiseks osta ehk Fiskarsi X5 või x7...

Seljakotiga matkal ise kirvest enam kaasas ei tassi. Kui vaja halgusid lõhkuda kasutan selleks suurt nuga vastavate töövõtetega. Puude tükeldamiseks või langetamiseks on aga parim Fiskarsi aiasaag. Kui saag on koju jäänud saan ka noaga hakkama.

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 22 Veebr 2014, 18:51

Meie käisime lihtsalt telkimas mullu suvel suurema seltskonnaga ja siis tuli välja et mu viiene poiss oli ainus mees kellel kirves kaasas oli. Tal on see kõige pisem Fiskarsi oma, sobis ilusti lõkkepuude tegemiseks. Ta on juba oma kirvega päris osav kuigi aegajalt tekitab see combo inimestes ka võõristust. Täitsa OT aga sain teada et nt Austraalias on keelatud kaasas kanda ükskõik millist nuga, k.a. taskunuga ja kööginuga jne. Niiet kui ostad poest noa, siis ei tohi ilma pakendita koju viia. Ja kääre ei anta lastele enne kaunis kõrget vanust üldse kätte.
No ma vist tahtsin öelda tegelikutl et hea ikka kui kirves kaasas on (kui ma ei pea seda ise seljas tassima).

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 23 Veebr 2014, 00:17

Ma seni jalgsimatkadel olen kandnud kaasas oma suurt pussi, mis sobib kuni käejämeduste puude langetamiseks ülihästi. Aga autos on alati kõige pisem Fiskars kaasa (vist oli X5), lihtsalt telkima minnes on väga mõnu sellega puid raiuda.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 23 Veebr 2014, 11:06

Kes mis on combo inimesed ja mida tähendab lyhend OT?
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 23 Veebr 2014, 11:18

OT on lühend off topic-ust

ja mitte combo inimesed vaid, et selline combo (kombinatsioon) tekitab inimestes võõristust

caimaro
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas caimaro » 23 Veebr 2014, 12:28

Kui plaanin matkal lõket teha, siis Fiskars x5 on ikka kaasas :)

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 23 Veebr 2014, 15:34

Ykskord ma hakkan siin foorumis ainult suahiili ja ladina keeles kirjutama.
Aga kirvest jalgsimatkal ei kasuta, sest liiga raske ja vähese kasuteguriga tööriist. Saag ja suur puss toimivad sama hästi.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 23 Veebr 2014, 15:46

Olen samuti tähele pannud et saega on rohkem matkal teha kui kirvega, samas kirves on edevam.
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 23 Veebr 2014, 17:32

Jyrgenson kirjutas:Ykskord ma hakkan siin foorumis ainult suahiili ja ladina keeles kirjutama.
Sa oled juba liiga vana, et järele jõuda nooremate keelepruugile. :D
Metavo kirjutas:samas kirves on edevam.
...ja lendab paremini kui saag. :)

Kas tõesti on tule tegemiseks ilmtingimata kirvest vaja? Kui just ei kavatseta endale metsa maja ehitada siis on metsamehe tööriistad puhas lisakaal mida tassida. Toekam nuga teeb sama töö. Aga me ju oleme nõus mugavuse nimel tassima asju mida meil tegelikult vaja ei ole. :)
Ah, minge metsa...

caimaro
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas caimaro » 23 Veebr 2014, 18:43

Samas X5 kaalub alla 400 grammi...

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 23 Veebr 2014, 18:59

Ma ise mõtlen ka, et see "toekam nuga"..kui palju ta teil kaalubki? Ja mille poolest siis kirves noast maha jääb tegelikult :?:

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 23 Veebr 2014, 19:32

Minul kaalub kõige suurem nii 500g,ehk sama palju kui väiksem Fiskarsi kirves. Samas on ta mitmekülgsem, kuna lisaks kõigele mida ka kirvega teeb, saab sellega mugavalt ka vorsti või leiba lõigata. Enesekaitse efektist ei hakka rääkimagi...

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 23 Veebr 2014, 19:37

reigo130 kirjutas:Ma ise mõtlen ka, et see "toekam nuga"..kui palju ta teil kaalubki? Ja mille poolest siis kirves noast maha jääb tegelikult :?:
Mida sa kirvega peale selle sihtotstarbelise kasutamise veel teed? Avad konserve? Nimekiri on pikk mida kõike noaga teha saab. Ma ei usu, et kirvel sama pikk nimekiri vastu panna on. Loomulikult keegi ei keela noale kirvest eelistada kuid siiski... Siinkohal pean silmas pikemat jalgsi matka. Niisama laagris vedeledes võib kirves täitsa asjamehe eest olla. :)
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 23 Veebr 2014, 20:51

mrWilson kirjutas:Mida sa kirvega peale selle sihtotstarbelise kasutamise veel teed? Avad konserve?
;) Ma lihtsalt diskussiooni mõttes püstitasin selle küsimuse. Pussnuga kannan tegelikult rohkem kaasas, aga kaalun selle kojujätmist kui ükskord sobiva multitööriista soetan. Videod ju näitavad ning inimesed räägivad, et PEA IGAÜHEL see 24/7 taskus. Ja sobiva avaja puudumisel kasutan loomulikult kirvest.
Jants kirjutas:kuna lisaks kõigele mida ka kirvega teeb, saab sellega mugavalt ka vorsti või leiba lõigata. Enesekaitse efektist ei hakka rääkimagi...
Minu kirvega ka saab. Ei saa lubada lubada selle teravuse mahajäämist noast. Kuigi jah...nii mugav sellega vorsti vist lõigata ei ole ja päris kültüürne inimene pidavat leiba hoopis murdma. Ning kui vaenlasega lähikontakti astuda ei soovi, siis kirves vast veidi (uue arutelu alge) parem viskeriist objekti kahjutuks tegemises.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 23 Veebr 2014, 21:24

Tegelikult vist fiskarsi kirvel ajalugu puudub, kaks küla suht kõrvuti asuvad, kümme minti vist aututada, fiskars ja Billnäs, viimase kirveid tehti aegade hämarusest, mingil ajal keegi kedagi üles ostis, nimesegapudru või nimevahetus. Ma kunagi ühe väikse suruõhuhaamri müüsin fiskarsi käsisepale, see rääkis natuke ajalugu kirve poole pealt. Üks kirve tegemise(ka nugade ja muude terariistade) mooduseid siis laminaat, mis arusaadavamas matkakeeles siis selline asi, et pehme, kergesti modelleeritava raua sisse keedetakse terase tükk, millel on siis töömehe funktsioon ja vastavad omadused, pehme ümbris on keha ja kaitseb töömeest 8-) Ka praegu tehakse tööriistu samamoodi.
Siin ühe mu tuura keedukoht.
keedukoht.jpg
Aastaarve ei mäleta aga niikaua, kuni sellisel moel kirveid valmistatti, niikaua pakuti ka teenust, et kui sa külamees oma kirve ära kulutanud oled, siis too aga tehasesse ja keedame uue tera vahele, saad paar mündikest säästetud. Praegune kirveliin pidi ultramoodne olema.
Ise kirvest kaasas ei kanna, mul on küll autos 9 tolline saami nuga, see raiumisfunktsiooniga :lol: , vahest mõne triumfikaare lepa olen langetanud sellega, et autoga läbi mahtuda, ca 340gr kaalub koos tupega, peab veenev põhjus olema,et sellist endaga kaasas vedada, kaal üks asi, muidu ka kobakas.
joon jõest, söön jõest

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 23 Veebr 2014, 21:41

reigo130 kirjutas:Ning kui vaenlasega lähikontakti astuda ei soovi, siis kirves vast veidi (uue arutelu alge) parem viskeriist objekti kahjutuks tegemises.
Noast tehtud oda on kirvest iga kell parem. :twisted:
Nali naljaks aga ükspäev näppisin populaarset Glocki tääknuga ja selle käepideme otsas sihuke huvitav auk kuhu matkakepi ots ilusti ja kindlalt sisse läheb...nagu oleks matkajatele kohe mõeldud.

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 23 Veebr 2014, 21:55

Ütlen siis lähenevale ohule, et oota korra, ma nüüd hakkan sinu tarbeks oda vestma, et sellega sind visata :D
Muide selle täägi ja matkakepi koostöö tundub huvitav. Saab või kala-või-kobrast püüda.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 23 Veebr 2014, 22:16

Seate end tihti relvile enne kui matkale lähete?
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 23 Veebr 2014, 22:32

Jyrgenson kirjutas:Kes mis on combo inimesed ja mida tähendab lyhend OT?
Pardon my French! Vabariiki austades katsun edaspidi korrektsemas keeles kirjutada.
Viimati muutis Morheatus, 24 Veebr 2014, 10:37, muudetud 1 kord kokku.
Põhjus: OT = OFFTOPIC = Teemaväline postitus. Eemaldasin mõned teemast välja rännanud postitused.

Kasutaja avatar
Andreas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Andreas » 27 Mär 2014, 07:42

Autos on kirves alati olemas. Seljakotti ei pane. Sae ja noaga saab üldjuhul hakkama.

Hetkel mul ka väike Fiskars aga olen vesistanud ühte Rootsi käsitöökirvest http://www.djarv.se/djarvenglish/yxor.asp" onclick="window.open(this.href);return false; (Backpack axe 0,4 kg).

75€ ainult üsna krõbe hind ja postikulu veel lisaks. Kui keegi veel tahaks võiks postikulu ühildada ja tellida sealt.
Kui ära eksime, lähme koju.

Kasutaja avatar
MoralFibre
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas MoralFibre » 28 Mär 2014, 20:19

Endal Fiskars X5 ja viimasel ajal olen igale poole kaasa võtnud.
Varasemalt jätsin pidevalt koju, sest Fiskarsi Xtract saag ja Condor Bushlore nuga ajasid asja kenasti ära.
AGA.....viimane kord kui sai Loosalu lõkkeplatsil käidud ja küttepuid metsast toodud, siis hoolimata sellest, et Bushlore on 1075 süsinikterasest ja päris robustne peletis, sai kuivanud kuuski peenemaks tehes noa terale korralikult "haiget tehtud". Ilmselgelt olid kuivanud kuuskede oksakohad natuke liiga suur amps noa jaoks, sest noateral olid pärast "augud" sees.
Pärast seda olen alati minikirvest kaasas tassinud. Ma suur poiss, nii et 400 grammi lisaraskust konti ei murra :P

talupoeg
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas talupoeg » 05 Apr 2014, 21:55

Siin pakutakse kirvest. http://www.osta.ee/matka-kirves-46133142.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 22 Mär 2015, 19:19

Hiljuti hakkasin ise matkadel kaasas kandma Granfords Brucksi väikest metsakirvest ja esimesed emotsioonid on väga positiivsed. Kirve kaasaskandmine võimaldab loobuda tõsisematest pussidest, lisaks on hästi mõnus kirve ja väiksema noaga puunikerdamise projekte ette võtta :)

Vasta

Mine “Matkavarustuse ülevaated”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist