Põletite + pottide võrdlemise teema

Täiendasid oma varustust? Jaga enda kogemust teistegagi, antud eseme head ja halvad küljed ning kas soovitaksid teistelegi.
alax
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Põletite + pottide võrdlemise teema

Postitus Postitas alax » 11 Nov 2018, 20:41

Mind huvitas rohkem gaasikulu. Kasutegur pole nii oluline näitaja. Nüüd oskan veidi paremini planeerida võimalikku gaasikulutamist, kaaludes enne matka ballooni. Spetsiaalselt ei hakka otsima paremat põletisüsteemi, aga ei välista ka.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 11 Nov 2018, 21:08

Kui õlut kaasa vedada, pole gaasikulu enivei oluline.
All engineers are cyborgs

Hendrik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Hendrik » 12 Nov 2018, 12:15

Nohik kirjutas:
11 Nov 2018, 21:08
Kui õlut kaasa vedada, pole gaasikulu enivei oluline.
Nii õlle kui kütuse kohta kehtib ütelus, et saagu või sitem, peaasi et puudu ei jää. Igasugu arvutustel on mõte siis, kui neid vaadata sellest otsast, et kui palju on vaja, et puudu ei jääks. Kui läheb viilimiseks, et kuipalju on vaja et nibin-nabin välja tuleks, võib juhtuda eksitus.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 24 Nov 2018, 20:10

Täna juhtus, et uus gaasiballoon jäi esimesest kasutusest tugevalt lekkima, kui priimuse maha keerasin. Viimati vist 4 a tagasi juhtus, aga siis oli kasutatud balloon, mis oli aasta seisnud. Kuna tegelikult pole teab mis suurt kogust balloone ära põletanud, siis küsin, et juhtub seda sageli.
Lisaks panin tähele, kui neid kasuteguri katseid tegin, et 2.0 g kadus balloonist konstantset iga ööpäevaga, kui Pinguini priimuse külge jätsin.
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 26 Nov 2018, 19:23

Sain kätte uue matkapoti, Jolmo Lander. Tegin ka kohe vastavad katsed ja kaalumised. 1,3l külma kraanivee keema ajamiseks toas kulus 15g gaasi ja ca 10min, st 1,2g/100ml kohta. Gaasikulu poolest paigutub 900ml titaaniumpoti ja 1,8l alumiiniumpoti vahele. Olin kaua piilunud selles mõõdus poti poole kahekesi käimise seisukohast ning nüüd novembri alguses avanes eriti hea võimalus. Kui tavaliselt maksavad selles mõõdus potid 55-65 raha, siis nüüd sain selle 31 raha eest kätte. Hiinast jõudis kohale 17 päevaga.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

mrtn
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas mrtn » 28 Nov 2018, 22:37

Mis see pott kaalub? Plaanis ka titaaniumist nõud leida, et kergmatkamist veelgi kergendada. Plaanis küll pigem 1,1L ja vaatasin outdoorline.sk valikuid Toaks ja Evernew.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 29 Nov 2018, 12:40

Oleneb, mis praeguste nõude materjal ja olemus on. Käepidemed, sangad, kaaned jms kah. Omal on vanem primuse leegijaotaja/radikaga kopsik , maht 1050ml , reaalne päriselus sissevalatav max 900ml ja kaalub 181gr. Arvestades, et vöö toimib ka tuulevarjuna ja lisab efektiivsust, siis ma sellest ilma põhjuseta loobuda ei soovi ja 1100ml titaankopsikud on umbes 136- 162g , kui täpne kaal ja mida sisaldab ja mis vastab jms polegi tähtis, grammide suurusjärgust saab aru. Gaasiga põletades vahet pole materjali paksuses aga lõkkesse pannes väga paberõhukesed asjad võivad lokkima hakata.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 29 Nov 2018, 15:53

mrtn kirjutas:
28 Nov 2018, 22:37
Mis see pott kaalub? Plaanis ka titaaniumist nõud leida, et kergmatkamist veelgi kergendada. Plaanis küll pigem 1,1L ja vaatasin outdoorline.sk valikuid Toaks ja Evernew.
Vist oli 147g koos kaanega. Toaksi vaata hiinast, seda seal külluses. Evernew on kvaliteetne kuid kallis.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 29 Nov 2018, 16:00

sepaonu kirjutas:
29 Nov 2018, 12:40
Oleneb, mis praeguste nõude materjal ja olemus on. Käepidemed, sangad, kaaned jms kah. Omal on vanem primuse leegijaotaja/radikaga kopsik , maht 1050ml , reaalne päriselus sissevalatav max 900ml ja kaalub 181gr. Arvestades, et vöö toimib ka tuulevarjuna ja lisab efektiivsust, siis ma sellest ilma põhjuseta loobuda ei soovi ja 1100ml titaankopsikud on umbes 136- 162g , kui täpne kaal ja mida sisaldab ja mis vastab jms polegi tähtis, grammide suurusjärgust saab aru. Gaasiga põletades vahet pole materjali paksuses aga lõkkesse pannes väga paberõhukesed asjad võivad lokkima hakata.
Titaaniumist potid on mul mõeldud risupliidi ja lõkke peal kasutamiseks. Kasutan neid soolotades või kahekesi käies gaasi peal, kui vaja panen ka lõkkesse. Oluline on kergus ja universaalsus.
Radikaga alumiinium potti kasutan siis kui kola pole vaja seljas tassida. Pliidina kasutan ainult gaasi.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 29 Nov 2018, 19:23

Ilmselgelt on siledapõhjalist elus tulega kasutades janti ja jama vähem. Ma risti ette ei löö ja panen radikapoti ka elusa tule peale aga pärast tuleb loomulikult puhtaks lasta.
Ma tahtsin tegelikult selle kohta küsida, et
Tanel kirjutas:
26 Nov 2018, 19:23
selles mõõdus poti poole kahekesi käimise seisukohast
kas see 1300ml on mingi valemiga seotud, et kõik vajalik saab kahele korraga valmis vms ?
Mul liitrine on seotud sellega, et ta võtab 230se gaasi vastu, et nagu väiksemat ei taha mingil juhul. Sellega kahele süüa ja kohvi teha klapib tavaliselt purusöökidega, vesi keema, purusöögile peale ja siis teed purusöögi tõmbamise ajal ka kohvi valmis. Mingite muude söökidega nii ja naa. Kalasupp näiteks, no lidrases on muidugi narr keeta
mf1.jpg
aga saab hakkama, kui kala tõstad välja, puhastad, paned söögimolli ja siis pärast kuuma leeme peale.
Mingite söögikordadega koos mõtlen, et kuidas nõudepesuga on ja kui vaja, siis teen selleks ühe hooga kuuma vett.
Kolm sööjat on selline ebamäärane mulle, et minu kopsikutega nagu ei klapi.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 30 Nov 2018, 15:37

sepaonu kirjutas:
29 Nov 2018, 19:23
Ilmselgelt on siledapõhjalist elus tulega kasutades janti ja jama vähem. Ma risti ette ei löö ja panen radikapoti ka elusa tule peale aga pärast tuleb loomulikult puhtaks lasta.
Ma tahtsin tegelikult selle kohta küsida, et
Tanel kirjutas:
26 Nov 2018, 19:23
selles mõõdus poti poole kahekesi käimise seisukohast
kas see 1300ml on mingi valemiga seotud, et kõik vajalik saab kahele korraga valmis vms ?
Mul liitrine on seotud sellega, et ta võtab 230se gaasi vastu, et nagu väiksemat ei taha mingil juhul. Sellega kahele süüa ja kohvi teha klapib tavaliselt purusöökidega, vesi keema, purusöögile peale ja siis teed purusöögi tõmbamise ajal ka kohvi valmis. Mingite muude söökidega nii ja naa. Kalasupp näiteks, no lidrases on muidugi narr keeta
aga saab hakkama, kui kala tõstad välja, puhastad, paned söögimolli ja siis pärast kuuma leeme peale.
Mingite söögikordadega koos mõtlen, et kuidas nõudepesuga on ja kui vaja, siis teen selleks ühe hooga kuuma vett.
Kolm sööjat on selline ebamäärane mulle, et minu kopsikutega nagu ei klapi.
Teine pott on 900ml ja jääb kahele väikeseks. Söögitegemisel on vaja 500ml sooja joogi jaoks ja 600ml toidu jaoks. Panen 1100ml vett potti, ajan keema, kallan 500ml kahte topsi kakao/kohvi jaoks ülejäänud veele viskan ettevalmistatud kuivtoidu segu sisse. Hautan veidike ja valmis. Kuigi keedetava vee kogus on 1100ml siis see paarsada varu kulub ära toidu segamisel, et kogu elu mööda ilma laiali poleks.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 30 Nov 2018, 16:28

Täiesti arusaadav loogika mulle, kui pott on kasutuses ka sööginõuna. Ma ise potist ei söö ja jäingi mõtlema, et miks just see mõõt ja ei mõelnud välja :roll:
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 30 Nov 2018, 16:29

sepaonu kirjutas:
30 Nov 2018, 16:28
Täiesti arusaadav loogika mulle, kui pott on kasutuses ka sööginõuna. Ma ise potist ei söö ja jäingi mõtlema, et miks just see mõõt ja ei mõelnud välja :roll:
Kaasale panen tema söökikaussi, ise söön potist.

Vasta

Mine “Matkavarustuse ülevaated”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist