Pealampidest

Täiendasid oma varustust? Jaga enda kogemust teistegagi, antud eseme head ja halvad küljed ning kas soovitaksid teistelegi.
Kasutaja avatar
Lauri_L
Huviline
Huviline
Kontakt:

Re: Pealampidest

Postitus Postitas Lauri_L » 11 Dets 2017, 14:56

Tere,

Taskulambihooaeg on käimas ning seoses sellega siia üks vahva ja põhjalik eestikeelne ülevaade (koos videoklippidega) Olight H2R ja H2R NW multilambi kohta.

Lugeda saab siit

Parimate soovidega,

:idea: Taskulambid.eu
Suurim valik kvaliteettasulampe Eestis!
Nitecore, Olight, Acebeam ja Armytek taskulampide ametlik maaletooja http://www.taskulambid.eu

Kasutaja avatar
fred7
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 13 Sept 2018, 13:36

Eraldi taskulambiteemat vist ei ole, aga käisin täna YEINT elektroonika poes ja seal müüakse 15 euroga 1100 lm Cree-Led lampi, kel huvi.
https://www.yeint.ee/elektroonika-1/val ... rettyPhoto

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 13 Sept 2018, 13:48

fred7 kirjutas:
13 Sept 2018, 13:36
Eraldi taskulambiteemat vist ei ole...
Taskulambi teema (või mis iganes teema) võib igaüks ise teha.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 13 Sept 2018, 20:21

sepaonu kirjutas:
27 Sept 2017, 17:09
Mul umbes aastapäevad siuke old
https://olightworld.com/led-flashlights ... -h15s-wave
ja olen rahul sellega. Silma jäi tuttava juures ja meelde tänu viipelülitusele.
Pimedaja aja tulekuga otsisin aga see lamp kas liiga korralikult oma koha peale pandud või kadunud asjade hulgas. Vahepeal ostsin naisele Petzl Actik Core, sellel saab ka kohe aasta täis ja midagi ette heita pole. Kokkuvõttes väiksed ja kerged on mu meelest parimad käimislambid aga kogu aeg peab ka laadimist meeles pidama, väikse valgusega tokikõnnitunde peab vastu piisavalt aga vahepeal natuke ka suuremat võimsust kasuatada, siis minestab siva see aku.
Võtsin juurde Lumonite Compass (v5), silm jäi peale võimalusele, et lihtsalt saab pearakmete küljest ära ja 18650 toide.
https://www.youtube.com/watch?v=BFr1dx4MmYQ
nii kõvasi näitajaid nagu YEINT -il muidugi pole ja hinnanumbris oli üks null kah rohkem. Olen vist järjekordselt miski mõtetu ostu teinud 8-)
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
fred7
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 13 Sept 2018, 22:22

Eks nendel odavatel lampidel ole ka omad varjuküljed.... just sobival hetkel kui väljas on kottpime ja oled keset metsa, otsustab LED-element lambis saba anda, kuna jahutus kehv ja lamp kuumeneb lihtsalt üle. Niisama voodi alt kassi otsimiseks või keldrist hapukurkide toomiseks ehk sobib.

Tnnn
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Tnnn » 15 Sept 2018, 19:23

Panen siia ühe lingi, ostsin selle lambi 2.5 aasta eest, 3-režiimi, poolkõva, täisvalgus, ja vilkuv, vihk on fokuseeritav, kõige kitsama variandiga näeb julgelt 200-250 m peale, juhet ümbritsev isolatsioon võiks olla parem, olen ühe korra ise pidanud noaga ära koorima ja uuesti parandama (pärast tinutasin üle) aga kokkuvõttes väga hea lamp ja soovitan.

https://www.1a.ee/kodu_aed_remont/valgu ... led_eot001

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 16 Sept 2018, 11:36

Et muidu hea lamp aga ise peab garantiiaja sees juhtmeid parandama ? 8-)
Mul on olnud ka neid muiduheaaga lampe. Muidu hea, aga siis järsku ei põlenud enam aga vahetati välja kenasti, muidu hea lamp aga see ülesalla liigutamise mehhanismus jäi kinni ja nüüd ei tööta kogu ulatuses, muidu hea aga peapael on liiga peenike ja venis ka kohe välja, muidu jube hea ja kerge aga miskid kummalised väiksed tablettpatterid ja kunagi pole meeles neid osta jms on minu kogemused.
Ma olen viimase viie aasta sees üritanud kõike aegaraiskavat, negatiivset ja tobedat endast eemale ajada vahelduva eduga aga kuna ainult pool minust on süsteemne ja teine pool on laisk elunautlejast logard, siis kõik ei õnnestu. Vahest ikka mingite asjade puhul jään mõttesse, et mis sedasorti asja puhul ebaolulised asjad või probleemsed asjad on.
Tasku/pealambi poole pealt oleks tagasivaade siuke.
Kaugele valgustamine - mulle täiesti mittevajalik. Metsikud luumenid - mittevajalik. Peapael on väga tähtis element lambi juures. Selline lüliti lambil, mida järjest vajutades muutub nõrk-tugevam-veeltugevam-jõulupuu-punanejõulupuu-väljas ja muud võimalust lambi lülituseks pole on kõige ärritavam variant. Väikse/nõrga valguse olemasolu ja omale sobimine on väga tähtis asi. Veekindlus vähetähtis, eriti ei huvita mind mitme meetri sügavusel ta veekindel on, kõvas vihmas veekindlus on piisav. Kõik asjad võiksid olla meetrikõrguselt, ehk käest kukkudes ellujääjad, nende hulgas ka taskulamp. Ja viimase lambi ostuga lisan ka uue meeldimise - aku seisukorra indikaator on hea asi.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 16 Sept 2018, 11:59

Neid hirmsaid luumeneid on vist vaja, kui täispimeduses matkata. Meie oludes hoiatab päev pikalt oma lahkumisest ette. 1 kord, vist ca 25 a tagasi oktoobris Kuresoos, oli seltskonnas sedavõrd palju boheemlasi, et 13.30 sai minema Toonoja suunas. Siis oleks võinud kõigil tugevad lambid olla. Aga siis veel suurt polnudki pealampe olemas peale mingite veneaegsete jurakate. Mul oli tavaline lapiku patareiga lamp, võib-olla mõni mäletab. See elas kaks-kolm öist laagerdamist üle tavaliselt. Kui kõvasti kokku hoida, sai nädala hakkama.
Aga jah, kui mingit öist seiklust plaanis pole, pole nende luumenitega suurt midagi teha.
Nõukaajal Gruusias ja Krimmis käidud, on küll selline mälestus, et päike kukkus liiga kiirelt ja liiga sageli jäi laagerdaine pimeda peale, sh vahel laagripaiga otsimine.
Veel on oluline, et nupp oleks piisavalt tugev ja lamp kotis põlema ei lülituks. Mingi K-rautast ostetud lambiga oli vanasti pidevalt see jama.
All engineers are cyborgs

Tnnn
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Tnnn » 16 Sept 2018, 14:41

Täiesti nõus, kui sul on vaja pealampi selleks et otsida kotist asju ja lusikat kausist suhu tõsta, siis ajab ära ka tunduvalt väiksem ja kergem lamp. Konkreetse lambi kohta andsin enda arvates vaid konstruktiivset tagasisidet - tõin välja negatiivse et juhtme isolatsioon kinnitusena oli minu isendil natukene kehv kuid sai kergesti parandatud. Lamp ise on heade rihmadega, metallist korpusega ning kuna patareid on kukla kohal siis ka tasakaalus ning väga hea hinna/kval suhtega, ca 3 a inventsiivset kasutamist on sellise vidina kohta piisav et teha juba mingeid järeldusi.
Soovitan lampi neile kellel on vaja ka mõni kord pimedal ajal padrikus või metsas rahmeldada.

Iga matkavarustuse ese ei saagi/peagi kõigi vajadusi rahuldama, sest need vajadused ongi erinevatel inimestel erinevad, selle pärast ei tasu aga hakata kantslist kuulutama absoluutset tõde - sest seda ta kõigi jaoks ju tegelikult pole ;)
sepaonu kirjutas:
16 Sept 2018, 11:36
Et muidu hea lamp aga ise peab garantiiaja sees juhtmeid parandama ? 8-)
Mul on olnud ka neid muiduheaaga lampe. Muidu hea, aga siis järsku ei põlenud enam aga vahetati välja kenasti, muidu hea lamp aga see ülesalla liigutamise mehhanismus jäi kinni ja nüüd ei tööta kogu ulatuses, muidu hea aga peapael on liiga peenike ja venis ka kohe välja, muidu jube hea ja kerge aga miskid kummalised väiksed tablettpatterid ja kunagi pole meeles neid osta jms on minu kogemused.
Ma olen viimase viie aasta sees üritanud kõike aegaraiskavat, negatiivset ja tobedat endast eemale ajada vahelduva eduga aga kuna ainult pool minust on süsteemne ja teine pool on laisk elunautlejast logard, siis kõik ei õnnestu. Vahest ikka mingite asjade puhul jään mõttesse, et mis sedasorti asja puhul ebaolulised asjad või probleemsed asjad on.
Tasku/pealambi poole pealt oleks tagasivaade siuke.
Kaugele valgustamine - mulle täiesti mittevajalik. Metsikud luumenid - mittevajalik. Peapael on väga tähtis element lambi juures. Selline lüliti lambil, mida järjest vajutades muutub nõrk-tugevam-veeltugevam-jõulupuu-punanejõulupuu-väljas ja muud võimalust lambi lülituseks pole on kõige ärritavam variant. Väikse/nõrga valguse olemasolu ja omale sobimine on väga tähtis asi. Veekindlus vähetähtis, eriti ei huvita mind mitme meetri sügavusel ta veekindel on, kõvas vihmas veekindlus on piisav. Kõik asjad võiksid olla meetrikõrguselt, ehk käest kukkudes ellujääjad, nende hulgas ka taskulamp. Ja viimase lambi ostuga lisan ka uue meeldimise - aku seisukorra indikaator on hea asi.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 16 Sept 2018, 15:04

Mina soovitaks pimedal ajal padrikus või metsas rahmeldamiseks võimalikult nõrga valgusega (või sensoriga mis tõmbab kaarti vaadates valguse maha) võimalikult kerget, ühe AA või kahe AAA patareiga, vihmakindlat pealampi.
Hea oleks veel punane valgus - punane valgus ei vähenda öönägemist, mis tekkib ca 5...10 minutiga, aga mille hävitab kasvõi korraks võimsa lambiga lähedase objekti (korraks jalgeette või kaarti) vaatamine.
Isegi tähtede valguses saab liikuda, kui on ülinõrk valgus silmade ja jalgade ette.
Eestis on praktiliselt igal-pool valgusreostus ja pimedat ööd pole.
...

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 16 Sept 2018, 19:52

Tnnn kirjutas:
16 Sept 2018, 14:41
Täiesti nõus, kui sul on vaja pealampi selleks et otsida kotist asju ja lusikat kausist suhu tõsta, siis ajab ära ka tunduvalt väiksem ja kergem lamp. Konkreetse lambi kohta /../
...
/../ ei tasu aga hakata kantslist kuulutama absoluutset tõde /../
sepaonu kirjutas:
16 Sept 2018, 11:36
Et muidu hea lamp aga /../
Võta sepaonu jutu kõrvale mainit' Lumonite' kirjeldus, rõhuasetused peaks siis natuke teise kohta liikuma ;) Olles sama malli kuid erineva märgiga valgusteid pikemalt kasutanud, oskan suuremale osale sellest "absoluutsest tõest" kaasa noogutada, samas tegevused jäävad hoopis teise kanti.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 17 Sept 2018, 09:58

Ma pole kindel, et see konkreetselt minu jutu kohta käis
Tnnn kirjutas:
16 Sept 2018, 14:41
selle pärast ei tasu aga hakata kantslist kuulutama absoluutset tõde - sest seda ta kõigi jaoks ju tegelikult pole
kuna seda võib ka üldise tarkuseterakesena võtta. Mina rääkisin oma asjadest ja oma eelistustest.
Vajadused ja eelistused ongi erinevad. Mina mingi megavalgusega metsas ei rahmelda, ma ei rahmelda seal isegi minivalgusega. Ma ei saa ka aru, miks tuleb mets metsikult välja valgustada. Minu pimeda aja tegevused on auto laadimised, kola sissevälja, kayak katusele, laagritegevused, harva kalapüük pimedas, kepikõnd jms, mis on aeglased tegevused ja ei vaja rohkem infot, kui 10-15 meetrit. Ma olen umbes 6 aastat vajanud palju valgust, kui sõitsin sügisel kiirelt paadiga pimedas. Ma eeldan, et metsas jooksmine või jalgrattasõit vajab samuti rohkem valgust ja ilmselt on veel tegevusi, mille peale ma ei tule.
Mis tegevuste juures need fokuseeritava vihuga head on? Mul omal on veel alles üks selline retki rape, mitu aga küljes ja kui ma meelde tuletan, siis kõige vajaminevam hetk oli see, kui sõpradele näitasin, et näe mis sepa ostnud on, vaadake maakad ja valgustasin üle jõe ühe meremärgi pimestavhelendavaks ja võibolla kunagi lestalt tulles on auto reflektorklaasid hakanud ennem särama. Kokkuvõttes pole minule sellest kitsast kiirest mitte mingit kasu olnud, sest sellel on pointi ainult avatud maastikul ja mida ma seal 100-200-300 kauguselt siis otsima peaksin ja mida ma peaks eristama nii kaugelt? Ma pole ka kindel, et enamus inimesi teab, kui palju 200 või 300m päriselus on ja üsna kindel olen selles, et tootekirjelduste meetreid tuleks eelarvamusega lugeda.
Kas osaliselt on lumeneid liiga palju lampides sellepärast, et lampide müügiargumendid on numbrid või on ikka vajadus ka nende järgi ?
https://youtu.be/ysv7SLvG9sk?t=12
joon jõest, söön jõest

seeneline
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas seeneline » 18 Sept 2018, 08:50

Umbes aasta jagu kannan igapäevaselt taskus MANKER E02 (1x AAA) millest tegin mõne jupi kummipaela abil pealambi.
Pilt
Pilt

http://www.mankerlight.com/manker-e02-b ... gle-light/

Neli pideva valguse režiimi, millest nõrgim on seadistav (lisaks SOS vilkumine ja stroboskoop)
Magnet ühes otsas ehk saab millegi metalse (paku sisse löödud nuga) külge fikseerida, kui tarvis peenemat näputööd teha.

Jalgrattaga, paadiga pimedas ei kihuta ja tundmatus võsas ei jookse ka.
Rippvoodi üleseadmisest kuni raamatulugemiseni on sellest piisanud.

Kasutaja avatar
fred7
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 18 Sept 2018, 11:52

Päris huvitav leid. Kas Eestist ostsid või tellisid netist?

seeneline
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas seeneline » 18 Sept 2018, 21:07

fred7 kirjutas:
18 Sept 2018, 11:52
Päris huvitav leid. Kas Eestist ostsid või tellisid netist?
ebay'st
Hongkongi suunalt mitte Ameerikast

aliexpress ist saab ka :
https://www.aliexpress.com/item/Manker- ... autifyAB=0

Kasutaja avatar
fred7
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 19 Sept 2018, 10:17

Mul on juba paar aastat Petz Tactikka +, mis on max 160 luumenit ja töötab 3 x AAA patarei / akuga. Kui Manker E02 läheb ainult üks AAA patarei, siis selle 220 luumeniga saab vist patarei/aku päris ruttu tühjaks.

Edit:
vaatasin Mankeri lehelt - Turbo 220-70lumens 3min-1.8hrs. Ehk siis 220 luumenit saab kasutada täis patareiga 3 minutit?

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 19 Sept 2018, 10:33

Nagu Pässa Riksi bemm, heli on hea, aga kaua ei saa plaati mängida.
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 19 Sept 2018, 12:09

Kõige jaburam probleem, mis mul odavama otsa pealambiga on olnud, oli see, et patareide pesa plastvalu oli natuke liiga kõrge ning poest ostetud AAA patarei plusspoole ots lihtsalt ei ulatunud vastu kontakti. Täiustamise käigus lagunes lamp ära.

Kõrgema hinnaga lampidest oli mul see vahva juhtum, et lambi elektroonika läks hulluks ning lamp lülitas ennast iseeneslikult käima suvalistel ajahetkedel. Ei aidanud akude eemaldamised ega muud trikid. Asenduseks saadud lamp pole veel samu trikke tegema hakanud ja töötab laitmatult.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 19 Sept 2018, 13:20

fred7 kirjutas:
19 Sept 2018, 10:17
vaatasin Mankeri lehelt - Turbo 220-70lumens 3min-1.8hrs. Ehk siis 220 luumenit saab kasutada täis patareiga 3 minutit?
Lehel on kaks viidet ülevaadatele (1, 2), esmapilgul tunduvad pädevad. Või paistab 200lm 3 minutiks ühe AAA pealt liiga palju? Kui tekib suurem huvi lampidel antud tööaja kohta ja miks pelgalt numbrite jälgimine libedaks teeks võib osutuda, siis näiteks http://www.led-resource.com/ansi-fl1-standard/ ja lõpus Limitations of the FL1 Standard -> Runtime

Hendrik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Hendrik » 20 Sept 2018, 11:37

Vähe pikemal matkal on kasulikum kui lamp on võibolla paras seasilm, aga on samasugune seasilm lõpuni välja. Nagu eelkõnelejad on maininud, on prozhektorist kasu ainult seni kui ta põleb, kui ühel hetkel lamp looja läheb, muutub ta lihtsalt ballastiks. Enamasti kipuvad lambid kustuma just siis kui neid väga vaja oleks.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 20 Sept 2018, 17:39

sepaonu kirjutas:
17 Sept 2018, 09:58
Kas osaliselt on lumeneid liiga palju lampides sellepärast, et lampide müügiargumendid on numbrid või on ikka vajadus ka nende järgi ?
Maailmas on piisavalt hobisid ja nende harrastajaid, mille/kelle puhul 2000 - 5000+ lm on vahendiks ja mitte lihtsalt eesmärgiks, täna tähendab see veel siiski valmisolekut endale ka akud koti või rakmetega selga ajada ning 45g lampidega sel turul hästi ei löö. Kuid 2000 tasku-lm müüa on kindlasti kordi lihtsam, kui mõnda 200-1000+€ lambikomplekti :). Kui veel letil on on kõrvuti sama hinnaga 1000 ja 2000 kirjaga karbid, siis tõenäoliselt tasub see lüke ka ära.
Hendrik kirjutas:
20 Sept 2018, 11:37
Hendrik, pead sa silmas praegu särtsu lõppemist või raua alla andmist? Esimesel juhul ma ei näe erinevust kütuse või söögi või remondikomplekti või muude kuluridadega arvestamisel. Teisel juhul mängib max võimsus ise-enesest üsna väikest rolli. Kui asju veits üle võlli keerata või lihtsalt mõni tootmistaustaga tüüp oma professionaalsel kretinismill üle keeda laseb :roll: ja hakkab näiteks ekspetsile lambist lähtuvat riskianalüüsi tegema, siis tulevad konkreetselt suurest 800+ lm võimsusest vaid mõned üksikud punktid ( täiel võimsusel põlema läinud / unustatud lambi avastamiseks on enne akude tühjaks jooksmist vähem aega; vääral kasutamisel võib midagi üles sulada; vigane või puuduv termoregull teeb miskit lambi sees lõplikult katki; mõne sellise imeks ehk õhtu peale veel pastakast välja )

Muid võimusega mitte seotud kuid ballastiks muutvaid riskikohti võib lampidele aga hunnikus juurde mõelda - iga liikuv osa (eriti liugpinnaga nupud), el. ühenduste arv (vedrud, klemmid, kontaktid, pistikud), joodete arv, juhtmed, madala vee- ja tolmukindlusega isenditel nupu alla sattuv sodi (konkreetne vihje osadele Knogi rattatuledele) , liiga palju sisse ehitatud tarkust (käeviipe või keskonna peale reageerimine, softiveaga lambid on täna reaalsus); kadumis- või purunemisaltid korgid, luugid, katted; külmaga rabedaks muutuvad jubinad; lukustid, mida annab tahtmise korral üle keerata; puuduv vastupinge kaitse, mis valepidi asetatud pulkade peale lambist maagilise tossu välja laseb; .. Mõne lambi võib juba seetõttu mõnest pakkimisnimekirjast välja jätta, et sellega majandamine on liiga keeruline ja igasugune muu kaval käitumine peale lihtsa sisse/välja lülimise võib segama hakata. Kui olud sellised, et lambita elu tõesti pupuks kisub, siis vahest tulebki ka varu kaasa võtta.

Võimuse juurde tagasi tulles, selle olemasolu kipub häirima vaid siis, kui ei ole lihtsat ja mugavat viisi vaid rahulikuma voo kasutamiseks (sisselülimisel hüpatakse alati max võimsusele). Või kui ei ole harjumust võimsusega arvestada:
- pikalt öisest navist eemal olnuna on end kaardipeegeldusest pimedaks lüüa neetult lihtne, kaardi hoidmise voo servas õpib peale paari eredat sähvatust kiirelt ära, see aga töötab vaid lampidel, millel lai voog ja voo äärealad sujuva üleminekuga.
- silm kohaneb oludega, kui käiata lampi maksimumi asemel vähimas vajalikus režiimis, jagub reservi nii kaugemale nägemise kui särtsu poolest; olen enda valgust korra-paar välja laenanud ning akuvarud, mis mul endal on välja vedanud nädalase poolaaröise Lapi-tripi, lasti tühjaks ühe ööga.

Üldiselt pakuvad asisemad (sisult, mitte tingimata hinnalt) lambid ka 3lm ja alla valikuid. Näiteks a' 1lm on väga mõnus kaardilugemise kõrvalt öönägemise hoidmiseks, öised looduse kutsed toimetab ka selle valgel tavaliselt ära - 1lm jaotatuna 100* voo peale on lambist 2 meetri kaugusel pinnal u sama, mis selge taevaga täiskuuvalgus, a' 0,1lux. Siinkohal tervitused kõigile, kellele meeldib lugeda värvilist topokaarti punase valgusega :)
Seasilmana (a 3-5lm) kestavad 1x18650 akuga prozhed järjepanu 2(kaks) - 3(kolm) nädalat ehk julgelt üle 350 tunni.

Piiber
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Piiber » 21 Sept 2018, 07:47

Hetkel kasutan Petzli Reactik + millel on maksimaalselt 300 luumenit ja olen rahul. Lisaks on sellel ka andur, mis keerab valgust maha, kui ta arvab, et seda piisavalt on (kaarti lugedes vms). See funktsioon töötab üllatavalt hästi. Telefonis saab valgusprofiile tuunida. Ainus miinus on see, et kõige nõrgem valgustugevus võiks olla veel nõrgem. Teinekord piisab 3-5 luumenist.
Eelmine lamp oli samuti Petzli oma ja sellel oli maksimaalselt 120 luumenti ja 10 sekundiks sai panna ka 160. Töötas hästi ja töötab siiamaani, aga valgust jäi natukene väheks. Tihti algavad meie matkad reedel peale tööd ja enamuse ajast on siis juba hämar või täiesti pime. Pole haruldane, et laagripaika jõutakse peale südaööd. Kui on vihmane ilm, siis valgus neeldub metsikult ja tähistamata rajal on need luumenid täiesti vajalikud.
Uut lampi ostes kaalusin ka teisi variante, kuid Petzli puhul on suht kindel (imo), et asi töötab ja aku/patareide eluiga on päris ok.
Kobras ehk piiber (Castor) on loomaperekond näriliste seltsist, kobraslaste sugukonna ainus tänapäevane perekond.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 21 Sept 2018, 09:46

Eks see lambiasjandus liigubki valgusvoo optimeerimise suunas kuna akude kaalu/mahutavuse piirid on ees. Automaatne valgusvoo reguleerimine lambi poolt vastavalt vajadusele pikendab tunduvalt aku eluiga ja vähendab ülevalgustamise võimalusi.
Ise kasutan vaheldumisi Petzli erinevaid kuni 150lm lampe, telgis ja laagriplatsil asjatamiseks ning kui polaaröös vaja suunda leida siis Fenix HP30 eelmine põlvkond https://www.fenixlighting.com/product/h ... -headlamp/ oma 900lm on korralik elukas.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 21 Sept 2018, 10:39

Tanel kirjutas:
21 Sept 2018, 09:46
kui polaaröös vaja suunda leida siis Fenix HP30 eelmine põlvkond oma 900lm on korralik elukas.
Kui elukatest rääkida, siis orienteerumise asjad on ikka päris ulmeliseks aetud.
https://www.lumonite.com/en/lumonite_leader/

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 21 Sept 2018, 10:57

scabere kirjutas:
21 Sept 2018, 10:39
Tanel kirjutas:
21 Sept 2018, 09:46
kui polaaröös vaja suunda leida siis Fenix HP30 eelmine põlvkond oma 900lm on korralik elukas.
Kui elukatest rääkida, siis orienteerumise asjad on ikka päris ulmeliseks aetud.
https://www.lumonite.com/en/lumonite_leader/

Sedand küll. Sõber kommenteeris lingitud lampi; "Sellega kaob ära öise orienteerumise erilisus."
Mu oma Fenix lamp meeldib mulle eriti selle pärast, et saan akupakki ka akupangana kasutada ning et ta tarvitab 18650 elemente.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Vasta

Mine “Matkavarustuse ülevaated”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline