täispuhutavad veesõidukid/packraft jms

Jalgrattad, suusad, uisud, kelgud, paadid jne.
Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: täispuhutavad veesõidukid/packraft jms

Postitus Postitas sepaonu » 14 Nov 2015, 07:54

Tõsisem kärestikukummar ehk kaboat. Sellel mehel tuubis rohkem videosi vaatamiseks, on ka vaeva näinud nende tegemisega, üles ja allavoolu reisid, mina nautisin hommikukohvi kõrvale tema rajakaamerate pilti
https://youtu.be/kTQcMmK4N7w?t=392" onclick="window.open(this.href);return false;
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 19 Aug 2016, 18:49

Nohik kirjutas:Kas sellele paadile mingit vaese mehe analoogi on, mis palju nirum pole?
Pilt
http://www.alpackaraft.com/product/explorer-42/" onclick="window.open(this.href);return false;
Mind teema huvitab ja hoian silma ikka peal aga kuna kasutuskordasi tuleks jube ja raha ärahävitamiseks on mul pikk nimekiri tehtud, siis väga ostmas pole. Nende packraftidega on selline asi, et nad on jube huvitavad, kui kogu komplekt on 3,9kg või 4,2kg, mis viib ju mingil juhul mõttele, et kas ma kõnnin ümber järve 16km 24kg kilose kotiga läbi pajuvõsa või kõnnin järveni 28kg-se kotiga ja ületan 2km selle packraftiga ja siis on vaja veel teada, et kas tagasi samat teed pidi või kõnnid veel kuskil 30km ja paati pole vaja. Omal üks reaalne plaan olemas, kus on piki jõge suht raskel maastikul vaja hiirega mõõdetult 20km ülesvoolu minna, seal jääks mõneks päevaks paika ja tagasi saaks voolu jõuga, üks päev oleks nagu maast leitud, sest reaalne kilometraaz pole hiirega mõõdetu. Mingid vaesemeheanaloogid on pvc paadid, ilmselt mingi odava rõnga leiaks, mis kaaluks ca 6kg või sinnakanti ja oleks oma olemuselt selline, et mõlemas taskus peaks liim olema, ilmselt ka pakkemaht suurem, ka packrafti puhul on see pakkemaht täiesti olemas, mis on ca 25-30ltr, mis ei tähenda, et niipalju suuremat kotti oleks vaja soetada.
Nende armeerimatta kilepaatide puhul veel see asi, et esimese pildi juures võib olla suures capsiga kirjas NO DEFORMATION, NO LEAKING !!!! ja siis loed allapoole kerides midagi muud
iinarsk.jpg
Ma olen seda vaadanud, odavamapoolne madratsitootja versioon mingi vee ületusest
http://www.klymit.com/litewater-dinghy.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ma arvan, et see Patman on väiksemat kasvu mees aga siiski klipp
https://www.youtube.com/watch?v=KaZZX2mAdxU" onclick="window.open(this.href);return false;
kuigi ma kahtlen, et kas klymit oma kummalisuses ja hinnas kogu komplekti ja pärisema asjaga võrreldes pärl on.
http://www.packrafting-store.de/Offers:::46.html" onclick="window.open(this.href);return false;
põhimõtteliselt kahlapükstest natuke kallim vidinakomplekt, näiteks Nortik sett.
Eraldi pvc rõnga ja siis kompaktse legoaeru ostmine on kah võimalik. Soorituse ja materjali koha pealt on packraft täitsa teine asi võrreldes rõngaga, loomulikult pole ka hinnad võrreldavad.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 19 Aug 2016, 19:54

Explorer 42 on, jah, kaalu mõttes üsna seksikas. Ja suhteliselt hämmastav, kuidas seejuures vastu peab.
Ma tegelikult kerisin ammu juba mõttelõnga, et käsivarre peal saaks paadiga mööda järvi ja jõge uhke kaare sõita. Ja Inari tagant saaks ka läbi minna, nii et pool maad saab vee peal sõita. Eks neid kohti on ka Norras ja Rootsis.
Aga noh, ma pole igaks juhuks isegi mitte ostunimekirja teinud.
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 19 Aug 2016, 20:03

Kui pärast matka jalad alla saan, siis selle ostmist tõenäoliselt kaalun.
Pilt

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 19 Aug 2016, 20:38

Seiklusspordis on packraft sees.
http://tpmv.blogspot.com.ee/?q=pack" onclick="window.open(this.href);return false;
Ehk tasub Eensaartelt nende kogemust küsida.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 20 Okt 2016, 10:32

Kuigi omal ei tule mõttessegi sellise projektiga tegeleda ja ei soovita ka teistele, nõustun siiski selle mehega, et kõik maailma asjad on inimeste tehtud ja kõik on võimalik, kui on aega , tahtmist, kannatlikkust jne
http://www.diypackraft.com/videos/" onclick="window.open(this.href);return false;
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 20 Okt 2016, 11:55

Ei ole küll täispuhutav kuid ~12kg kaaluv kajak ei ole ka üldse halb variant.
http://www.orukayak.com/products/oru-beach-kayak" onclick="window.open(this.href);return false;
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 20 Okt 2016, 20:41

See oru on siin foorumis vilksatanud starteristaadiumis
http://matkafoorum.net/viewtopic.php?f= ... ajak#p5867" onclick="window.open(this.href);return false;
see
12kg kaaluv kajak ei ole ka üldse halb
on ju ainult ühe numbri arvustus. Kayakkidel neid numbreid palju, pikkus, kandevõime, pakendi suurus, sooritus jnejne, täispuhutavaid vadates
http://www.welhonpesa.fi/kategoria/91/s ... et-kajakit" onclick="window.open(this.href);return false;
leiab igasugu numbritega sõiduriistasi, no laiast maailmast oluliselt muidugi rohkem, kui lingitust netipoest.
Eestis pakutavad täispuhutavad
http://www.eastpole.ee/et/kokkupandavad ... vad-sustad" onclick="window.open(this.href);return false;
ju neidki leiab juurde.
Hinnanumber on kah tähtis number, tuleb kohe peale seda numbrit, mille nimi on mõistlik ost, et kas ostad teadlikult mingi asja kolmeks käiguks või ostad teadlikult mingi asja viieks aastaks. Auhinnanumber on kah olemas, seda hinnatakse nii - tassid, tassid, tassid ja siis sõidad ja mõtled, et kas oli tassimist väärt see auhind 8-)
joon jõest, söön jõest

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 20 Okt 2016, 22:12

Kõiksugu kokkupandavate ja täispuhutavate veesõidukitega on see jama, et peale u 20-dat kokkupanekut oled sellest jandist surmani tüdinenud ja hakkad tahes-tahtmata mõtlema ühes tükis alternatiivi peale. Eriti, kui asi on välja reklaamitud kui "kaasaskantav" ja "kerge" ja "ready to go in five minutes" vms. Päris elu näitab, et iga vähegi asja moodi veesõiduk on väga tingimuslikult kaasaskantav, veel tingimuslikumalt kerge ja "ready to go" on vähemalt pool tundi ehitamist ja rassimist. Ja midagi muud peale selle veesõiduki enam selga ei mahu ega jaksaks ka tassida mingitki arvestatavat vahemaad.
Alternatiivina võtad näiteks Intexi vannipardi juhuslikeks üleujumisteks ja palvetad, et ühtegi teravamat kivi ega oksa tee peale ei jääks.....
Pilt

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 21 Okt 2016, 10:07

polarbear kirjutas:Kõiksugu kokkupandavate ja täispuhutavate veesõidukitega on see jama, et peale u 20-dat kokkupanekut oled sellest jandist surmani tüdinenud ja hakkad tahes-tahtmata mõtlema ühes tükis alternatiivi peale. Eriti, kui asi on välja reklaamitud kui "kaasaskantav" ja "kerge" ja "ready to go in five minutes" vms. Päris elu näitab, et iga vähegi asja moodi veesõiduk on väga tingimuslikult kaasaskantav, veel tingimuslikumalt kerge ja "ready to go" on vähemalt pool tundi ehitamist ja rassimist. Ja midagi muud peale selle veesõiduki enam selga ei mahu ega jaksaks ka tassida mingitki arvestatavat vahemaad.
Alternatiivina võtad näiteks Intexi vannipardi juhuslikeks üleujumisteks ja palvetad, et ühtegi teravamat kivi ega oksa tee peale ei jääks.....
Selliste vannipartide sünonüüm on kilekott 8-) , ehk armeerimatta pvc.
Kokkupanemise jutt on õige, see tuleb omal läbi teha, igaühel on oma valulävi nendega sahmerdamisel. Lisaksin veel juurde, et omale valmistas kunagi kõige rohkem peavalu pesemise ja kuivatamise faas, eriti kõvapõhjalise puhul. Kokkuvõttes oli kõige lihtsam variant kuidagimoodi autosse visata, kodus täis pumbata uuesti, voolik, päike. Kui üldse ei pese ega kuivata, siis lähevad läppama ja hallitama.
Ma arvan, et üks põhilisemaid argumente täispuhutava ostmise juures on transport ja hoiustamine. Kokkupandavat asja saab ükskõik millise autoga transportida ja hoida kasvõi kodus voodi all. See lahti ja kokkupanek, pesu, kuivatus, pakkide tassimine autost veeni jms tuleb paljudele natuke üllatusena 8-)
Iga veesõidukiga saab kaasa nii plusse, kui ka miinuseid. Igaühe hetke lemmikveesõiduk on vast see, kus plussid on talle hetkel kõige olulisemad.
joon jõest, söön jõest

Maidor
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Maidor » 21 Okt 2016, 16:01

Mina oma lohvidega olen päris rahul- https://osta-ee.postimees.ee/taispuhuta ... 36387.html" onclick="window.open(this.href);return false; Soetasin neid 2tk uued kokku 25.- eest. Ühel kohe uuena põhjas auk sees. Peale tunnist sõitu jõel ei olnud veel märgata, et tühjenenud midagi oleks. On mitme kambriline, niiet kohe põhja vajuda ei saa kuidagi. Jalgratta matkale väga head ja odavad. Eriti, kui kasutad ehk kord aastas. Mingid paremad aerud pean vaid soetama.

Maidor
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Maidor » 10 Nov 2016, 09:50

ullivilli kirjutas:Ei ole küll täispuhutav kuid ~12kg kaaluv kajak ei ole ka üldse halb variant.
http://www.orukayak.com/products/oru-beach-kayak" onclick="window.open(this.href);return false;
Tahtsin seda just siia postitada.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 16 Aug 2017, 20:19

Ma vaatasin peaaegu kõik Hannu Yk videod ära, nii, nagu ta neid juurde laadis.
https://www.youtube.com/user/HannuYK/videos
traagiline pealkiri eelviimasel - rafting with kaboat - safe and easy
sest selle mehe sõidud nüüd teistel jõgedel
https://www.youtube.com/user/HannuYK/about
joon jõest, söön jõest

a1a1a1a1a1a1
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas a1a1a1a1a1a1 » 24 Aug 2017, 15:43

Arvan, et sel teemal võiks olla ka kirjas aerulauast, ehk SUP. Täispuhutav laud pakitakse seljakoti sisse, mahub iga autosse, k.a. aer ja pump. Minu arust turvalisem, kui neid paadid, kuna ei täitu veega, ning materiaal tundub olevat tõrkekindlam kui paatidel.
Ise pole otseselt matkanud, kuid 45 km ühe päevaga läbisin. Samas mõned tugevad inimesed läbisid nendega ka Võhandu 100 km maratoni.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 24 Aug 2017, 18:24

Üks soomlane läbis suvel 1300km
https://areena.yle.fi/1-4188405
Ma arvan, et matkamise poole peal ei saa sup mitte kunagi populaarseks. Isegi kalapüügi poole peal mitte, kuigi isegi artikleid on ilmunud, et alternatiiv muudele ujuvvahenditele.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 21 Dets 2017, 13:59

12 kg on palju. Igasugu üliõhukest alumiiniumi on olemas, nagu need Hiina redelid e-poodides ja õhukest PVC-d. Praegu võiks 150 kg kandejõuga kajaki, koos istme ja aeruga, 6 kg sisse mahutada. Sellele oleks täna turul isegi koht üle 20 aasta. Kui keegi viitsiks eelpingestatud söenöörist torude tegemisega jamada, võiks veel kilo kokku hoida. Vahepeal oli kanuutamise aeg. Selle 2 aasta jooksul, mis ma olen kõnnumaale ihalenud, on see oluliselt populaarsemaks muutunud. Üleärgmine aasta on Vätsärisse hilja minna, kubiseb inimestest.
ullivilli kirjutas:
20 Okt 2016, 11:55
Ei ole küll täispuhutav kuid ~12kg kaaluv kajak ei ole ka üldse halb variant.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 21 Dets 2017, 20:37

Nohik kirjutas:
21 Dets 2017, 13:59
Selle 2 aasta jooksul, mis ma olen kõnnumaale ihalenud, on see oluliselt populaarsemaks muutunud. Üleärgmine aasta on Vätsärisse hilja minna, kubiseb inimestest.
Ma ei tea kust kohast sa selle oluliselt populaarsemaks võtad või miks sa arvad, et vätsari hakkab inimestest kubisema 8-)
Ma jõudumööda üle kümne aasta käinud ja järgmine suvi lähen lähen sellesse piirkonda, mida mainiti artiklis, mida ma esimene kord lugesin tundrakalapüügi kohta ja kust mul üldse siseveekalastuse mõte süvenema hakkas. Samamoodi oli oikuitorejanunnuonsealtundras artikkel ja kümne aasta jooksul on samalaadseid artikleid olnud 30+ ja mingit plahvatust toimunud pole. Ma arvan, et mingit plahvatust ei toimugi ja kõik, mis on kaugemal, kui paar päeva kõndimist(aerutamist) jääb sisuliselt samaks.
Ainukene plahvatus põhjamaades on juulikuu, kohalikest suur osa eelistab juulis puhata ja neile lisanduvad teiste maade turistid. Parklad ja teed on juulis haigelt ülerahvastatud küll. Mikroskoopiline osa kõnnib neist tundras kotiga isegi juulis. Ma arvan, et mingi hullus võib valitseda ka mingil kungsledeni populaarsel lõigul.
Tüüpiline multuliideetundrasseminna kalastusturist tulistab soome foorumis puusalt - tahaks järgmise aasta juulis tundrasse kalale minna, kalaliikidest eelistan seda ja seda, soovitage häid kalakohti ja ühtlasi ka hästipüüdvaid putukaid, max 10km kaugusel, saan olla kolm päeva, pole omal aega otsida, kui avalikult ei taha kohti öelda, siis saada ps.
Ma arvan, et sääsed olid kümme aastat tagasi tigedad ja kümne aasta pärast on samatigedad, asfalti ei panda tundrasse, olenemata sellest, kas kliima soojeneb või mitte jääb alati võimalus, et 60% reisiajast sajab jnejne, mis välistab igasuguse plahvatusliku kubisemise. :D
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 21 Dets 2017, 20:50

2017-12-21 18.19.24.jpg
Minul siis ulrb-270
Paadi õmblused hinne 5, õmmeldud-liimitud. Kate on hiljem peale pandud, ainult liimitud, hinne 3.
Õudsalt haiseb selle keemia järgi, mis PVC-d sulatab. See võib paar kuud võtta, enne kui ära kaob.
Asjad mõõdus ja kaalus.
Tellisin 2 paati, ühe lõpphind 1026€ per tükk.
Juurde lisavarustus: täispuhutav põhi, kolmnurkne iste (tavaline iste on tegelt ka okey), aer, tõmbelukk, vihmatekk.
Kolmnurkse iste eelis on, see on keskelt auguga, kui vett sülle tuleb, ei jää perse alla.
Täispuhutav põhi on mulle mõttetu, mu ülekaalu arvestades. Kes suudab sirgel põrandal istuda, selle võib okey olla. Ma ei mahuks sisse, kui oleks põrand + iste. Matkakaaslane arvas, et oleks hirmus hea, aga koos maksugega 100$ maha visatud. Kui vihma ei saja, on minusugusel enivey hea lihtsalt ballooni peal istuda.

Õhukindel lukk leiaks ka kasutust tõenäoliselt valge vee peal. Kui tuleb mitu korda päevas ühelt lombilt teisele vedada, on mugavam, kui kola kotis on.

Paadi suurus on minu jaoks okey. Osa kola saab siise panna ja ülejäänud seljakott on pikkuselt paras ca 90cm, et risti üle nina panna. Paadi sisu pikkus täpselt 170. Seega, kui keegi tahab väiksema kola jaoks väiksemat paati, võib vist tellida küll nii pika, et jalad mahuks.

Ahjah, 6 paati on esimene ost, kus mingit alet saab.

http://www.audacsports.com/packrafts/pa ... e-the.html

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 22 Dets 2017, 08:16

ligikaudne kulude jaotus
ulrb-270

raft 493 usd
sprydeck 96 usd
seat 19 usd
zipper 45 usd
floor 67 usd
paddle 52 usd

2 tk 1544 usd

transport 343 usd
kokku 1887.000 usd
1599.15 eur
makse 25 eur
käive + toll 405 eur

kõik kokku 2029 eur

1/2 1015 eur

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 24 Dets 2017, 20:28

jõulud mööduvad vist packraftis istudes 8-)
Kui perekond on raftist juba tüdinenud ja käsib kokku pakkida, siis oleks ka paras aeg proovipakkimine teha, ca nädal+ks kott ja raft külge. Üsna kindlalt võib ennustada, et liiga väike see kott ei saa. 8-)
Pildil mu norra sõber, käis ennem jääd kõrgemal mägedes kala püüdmas võrguga, ühel teisel kalapuhastamise pildil paistis rafti ots, selle pildi kohta küsisin, et kas raft koti peal, ütles jah. Koerakurnaja 8-)
crstl.jpg

Häid pühi.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 24 Dets 2017, 20:53

Kott saab võigas, jalgade säästmiseks tuleb jalgsiotsad topelt käia.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 24 Dets 2017, 21:40

Ma arvan, et 10 päeva tuleb matka osa. Kui võimeid, võimalusi ja soove peas edasi-tagasi rullida. Paraku seavad mõlema nõrkused piiri. Põhimõtteliselt, ma olen õnnelik, kui isegi ainult Surnujärvele ringi peale saab. Kui rohkem saab, on puhas boonus.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 25 Dets 2017, 12:16

Ilm seab kah oma piirid, see packraft niigi mingi eriline liikuja seisuvees pole aga kõva vastutuulega üldse mõtetu võidelda, see surnu on laias laastus 8x1,5+km , piki järve tuulama hakkab, siis põhimõtteliselt prses, kui vastu ja kui päri, siis lebo. Ise püüdsin suvel ühe pärastlõuna umbes samasuures järves ja püük käis nii, et ootasin, kuni õhtul rahunes :lol:
Kui sa soome keelt loed, siis võin sellest surnuartiklist sulle mailipeale jpg saata.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 25 Dets 2017, 14:40

Ikka võib saata, eks ma arendan edasi oma paapua-soomet. Pole midagi paremat keele õppimiseks, kui materjal, millest hirmsasti tahaks aru saada.

Mis tuult puudutab, mingi 2008 juuli esimesel nädalal oli selline kirdetuul küll, et sellega oleks surnut mööda üles minek lootusetu. Eks siis teeb jalgsiringikesi ümbrusesse. Plaanisin, et ostan ka dixon-rolleri seljakäru, aga 2 asja saab liiga palju, pärast ei jagu reisiks raha. Võib-olla ülejärgmiseks aastaks teen ise.

Iseenesest tahaks surnu peal olevate kõrgete järvekeste juures ära käia. See oleks nagu mõtteline sihtpunkt:
http://www.retkikartta.fi/?lang=en&laye ... 98&zoom=9&

Kuigi, mul on mingi krdi karma pigem töötamisega, see on kõige raskem takistus jälle ületada, et matkale saada. Kurja saatuse tahtel olen hetkel ehitusfirma ainuke projekteerija. Tegelen usinalt värbamisega, et saaks pärast jaani ise ära hiilida.

Vasta

Mine “Kondijõul liikumisvahendiga matkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist