Toidu (ümber)pakendamine

Kõik matkatoidust, retseptid, soovitused, energianormid jne.
Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Toidu (ümber)pakendamine

Postitus Postitas Tarmo » 27 Aug 2014, 21:59

Metavo kirjutas:Kas kellelgi on väärt ideid kuidas võiks see vaakumpakendamine välja näha?
Mul endal (teadaolevalt) selleks vahendid puuduvad.
Võtad minigrip kilekoti ja imed sealt joogikõrrega õhu välja. ;)
...

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 27 Aug 2014, 23:12

vaakumpakendamine käib vaakumpakendajaga. Mul selline suursaiapäts tüüpi lihtne pakendaja kestis 7 aastat, täna ostsin uue samalaadse
https://www.google.ee/search?q=atemi+va ... B700%3B390" onclick="window.open(this.href);return false;
Konkreetselt see mudel mul semul 3 aastat olnud ja mu oma kogemus, et sellised odavamad saiapätsmõõtu pole midagi nii õnnetud andis julguse uuesti samasugune osta, poe letihind ca 125. Töötab ainult rihveldatud kilest kottide/rullidega ja muudab igasuguse toidupakendamise valutuks ja kvaliteetseks. Alternatiiv on toidukilesse mähkimine või minigrippi panemine ja õhu väljarullimine. No pole sama, mis vaakum. Vaakumkilesse paned mida tahad, kasvõi moosi või õunamahla. Ma lähemalt näinud ka kambriga vaakummasinaid, no väga head, hinnanumbrid natuke suuremad ja koma numbris ka teise koha peal.
Kellel rahalised võimalused lahedamad ja palju tahab ka pakendada või lihtsalt thab hästi korralikku, töökindlat jms, siis neid kiidetakse
http://www.vakuumi.fi/lava-vaakumpakend ... anguage=ee" onclick="window.open(this.href);return false;
tõmbavad ülbemalt kortsu, topeltõmblused jms jnejne hinna suurenedes.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 28 Aug 2014, 00:00

Näib et kaalun endale mingil hetkel selle ime(mis) masina soetamist.
Kuni on puid, pole probleemi

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 28 Aug 2014, 16:06

Metavo kirjutas:Näib et kaalun endale mingil hetkel selle ime(mis) masina soetamist.
Odava otsa vaakumpakendajaid saab oluliselt odavamalt Soomest. Olen näinud hindasid 40-70€ täpselt samadel asjadel mille eest Eestis tahetakse 70-125€
Märksõnadeks Hongkong, Motonet, Puuilo, tyhiöpakkauslaite, vakuumikone jms...Samuti igasugu kodutarvete-kodumasinate ja jumalteabmissodipudi poodidest (Gigantti, Claus Ohlson jne)
Reeglina on need odavad üsna ühesugused ca 0,7bar alarõhuga ja kõik teevad oma töö päris ühtemoodi ära, hoolimata sellest mis ägedad kirjad karbi peal on.
Lihtsalt infoks.
Pilt

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 28 Aug 2014, 20:43

polarbear kirjutas:Odava otsa vaakumpakendajaid saab oluliselt odavamalt Soomest. Olen näinud hindasid 40-70€ täpselt samadel asjadel mille eest Eestis tahetakse 70-125€
See on linnalegend, et soome on imedemaa ja vaakumpakendajad ongi võrreldes eestiga 40% odavamad, kui sa samad asjad all mõtled sama mudelit. Suurema maa soome eripära võrreldes pisieestiga on vast see, et kui on hooaja lõpumüügid, siis need allahindlused on reaalsed ja ausad enamustel juhtudel.
Keegi ei keela eesti odavamaid saiapätse osta, kui kindel veendumus, et mitte mingit vahet neil pole
http://www.kuldkonn.ee/vaakumpakendaja-severin" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.anttila.ee/shop/et/anttilaee ... ge-nosto-1" onclick="window.open(this.href);return false;
ju googeldades jõuab ka iina kõige odavamateni iinas. Kellel aega on võib leida maailma kõige odavama :D
Väiksed vahed neil pätsikestel siiski on, tuledviled erinevad, ka mõned mugavus ja konstruktsiooni vahed.
Ma võin ükspäev tutvustava klipi tollest atemi omast suristada, kui huvi on.
joon jõest, söön jõest

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 28 Aug 2014, 21:45

sepaonu kirjutas: See on linnalegend, et soome on imedemaa ja vaakumpakendajad ongi võrreldes eestiga 40% odavamad, kui sa samad asjad all mõtled sama mudelit.
....
Ma võin ükspäev tutvustava klipi tollest atemi omast suristada, kui huvi on.
No leia siis 10 erinevust :D
http://varuste.net/Atemi+BL-2300+-vakuu ... ?_tu=47054" onclick="window.open(this.href);return false;
http://jahipaun.ee/netipood/toode/vaaku ... 2300-3061/" onclick="window.open(this.href);return false;
Esimene ettejuhtunud 5 sekundit kuukelit.....

Mitte alati ei pea olema 40% odavamad, see pole reegel. Kuni 40% võib olla, vahel rohkemgi, kui õigel ajal õigesse kohta satud

Muuseas, vaata oma Atemi birkat korra, leiad sealt kirja Made in P.R.C - ei tea, mis riik see küll on.....
Pilt

talupoeg
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas talupoeg » 28 Aug 2014, 22:12

Kõik pakuvad masinaid .Panen ,siis ka. http://www.pakendikeskus.ee/p/reguleeri ... 8cm/668741" onclick="window.open(this.href);return false; kasutan grilli hooajal pakendajat liha marineerimisel ka.Kui liha panna maitseainetega vaakumisse ,siis tõmbab maites lihase kiiresti ja sügavuti.Teine võimalus matkale võtta kanakoib maitsestada ja panna ümber sibulakoored.Pakendada vaakumise ja sügavkülma.Matkal keedad kotist väljavõtmata tunnikese ja super kana valmis.Pott jääb puhtaks.Kotte pakendikeskusest odavam osta 100 kaupa ,kui rullidega toimetada.

Kasutaja avatar
MeelisV
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas MeelisV » 04 Sept 2014, 17:12

kas nendel odavatel vaakumpakendajatel on mingit vahet kah ?

üks odav mis leidsin nt. http://www.euronics.ee/t/58375/fun-cook ... ane/vt3111" onclick="window.open(this.href);return false;
või sama asi prismas https://www.prismamarket.ee/tooted/koog ... 3224603506" onclick="window.open(this.href);return false;

ehk miks see oleks kehvem kui mõni teine mis maksab 99.99 või juba kaugelt üle kolmekohalise summa.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 04 Sept 2014, 18:12

MeelisV kirjutas:kas nendel odavatel vaakumpakendajatel on mingit vahet kah ?

üks odav mis leidsin nt. http://www.euronics.ee/t/58375/fun-cook ... ane/vt3111" onclick="window.open(this.href);return false;
või sama asi prismas https://www.prismamarket.ee/tooted/koog ... 3224603506" onclick="window.open(this.href);return false;

ehk miks see oleks kehvem kui mõni teine mis maksab 99.99 või juba kaugelt üle kolmekohalise summa.
Hinnavahe on :D
Muidu paistab sama asi olevat.
Veel kord: Kõik odava otsa vaakumpakendajad annavad alarõhu ca 0,7 bar, on ühekordse keevitusega ja tehtud Hiinas. Paarikümne euro lisamisel saab näiteks pesa kiletorurullile, miski äbariku kilelõikamismehhanismi (mis ilmselgelt esimesena töötamast lakkab ja nagu kääre poleks olemas) ja ehk mõne mõttetu vidina veel, mis marketroidid parema müügiedu huvides leiutanud on.
Kodutarbimiseks on see väga hea masin. Rahateenimiseks ei kõlba.
Pilt

Kasutaja avatar
MeelisV
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas MeelisV » 04 Sept 2014, 20:42

see, et need kaks on üks ja sama ma teadsin aga eks ma ka väljendasin ennast natuke valesti
ehk tõin need välja kui hinna näidiseks ja saadavuse näiteks.
ehk küsimus oli kas sellel mudelil on erinevusi nt. mingi jahipoe või pakendikeskuse vms. poe müüdava mudeliga.

sain vastuse, et vaakum on kõigil sama seega olulist vahet ei ole.

tundub, et ma lähen mingil hetkel võtan ühe sellise ligi.
hea kodus asju pakendada kui sügavkülma panna.
samuti ümber pakendada poest ostetud pakendatud kaupa mahu vähendamise eesmärgil, et matka külmikusse mahuks.

edasi liigub mõte ka vaakumkotis küpsetamise peale.
see on aga teise teema jutt.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 05 Sept 2014, 09:40

Mina julgeks sellise pätsi osta küll, sest mul on olnud selline.
Ostsin küll teiseks mõne lisatulejavilega variandi, mis on rullihoidja, kilelõikur, vaakumiregull, mis mind ei huvita, a võib kedagi huvitada, kui ei taha meeletult kokku pressida mingit pakendit, korduvkasutusega kanistrite vaakumi ots ka mind ei huvita, kuna kanistrid ise kallid ja mulle pointless selles mõttes, et kanister kuivainetega milleks?, vedelikuga kanister vaakumit ei vaja, valad lihtsalt triiki täis, eraldi regulli nupp märg/kuiv/marinaad peaks üritama lahendada selle probleemi, et märgi asju selliste pätsidega ülisitt pakendada, see funks huvitab mind, pole proovinud veel, seega ei oska vastata, et kas ja kui palju parem. Kurdile pole stereoheli vaja ja pime ei tunne rõõmu 3D pildist, seega kui viledest midagi endale ei himusta, siis pole neid ka vaja.
Millele sa polarbear toetud ennustades, et kilenuga kohe minestab? Mul sellel semul, kellel 3a olnud pole midagi minestanud. Selle vastu ma ei vaidle, et kui inimene tahab eraldi lauapeal rulli oma lemmikkääridega lõigata või kasutab üldse ainult kotte, siis pole tal seda vaja. Ma võrdleks seda vastuolu sellise näitega, et pelleri paber on hoidjas ja tõmbad sealt hoidjast versus võtad kahe käega rulli, sebid sealt keerutades paraja jupi ja saad samamoodi oma jupi kätte.
joon jõest, söön jõest

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 05 Sept 2014, 14:12

sepaonu kirjutas: Millele sa polarbear toetud ennustades, et kilenuga kohe minestab? Mul sellel semul, kellel 3a olnud pole midagi minestanud.
just a wild guess.... Näppisin kunagi mingit Atemi tulede-viledega kallimat varianti ja jättis see mehhanismus sellise äbariku mulje. Kui töötab siis ju hea, samas mulle tundub, et käärivariant on lollikindlam, pikaealisem, täpsem ja universaalsem.
Pilt

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 05 Sept 2014, 17:23

Sellised kaks sõna on nagu arvan ja tundub, mille sügavasse sisusse ma kunagi polnud süvenenud, kuni ühes keeleõppetunnis tõlkides nende kahe sõna vasteid jäin korra mõttesse, et arvama tähendab ka meil seda, et inimesel on kindel seisukoht, ta arvab, et ta teab ja avaldab oma arvamust, samas sõna tundub on selline kobav sõna, ei tea, ei põhine ega tugine mitte millelgi aga lihtsalt selline tunne, et see võiks õige olla, tundub.
Lollikindlus on selline väljend, et enamustele tähendab laias laastus seda, et midagi ei saa rikki ega katki minna. See profiilne raam lõikuril polegi mingi jõude vastuvõttev konstruksioon, lõike ajal hoiab kilet paigal toetudes korpusele. Lollikindel pool lõikuri juures on see, et pole vaja kääre otsida ega lapsi nurka panna, kes on kääridega lõiganud huvitavaid asju, see tera masinas sees alati, muud ei lõika, kui kilet. Ma arvan, et kui ma peaks kilelõikuri ehitama, siis valiks tera õhukese vaibanoa ja zileti vahepeal. Sellega ma nõus, et kui see kirbusitaterakene kooleb, siis keskmine maakas selle korda teeb ja enamus nisanäppusi on hädas, et nüüd ongi katki ja tulebki käärid võtta, neid on poodides miljoneid ja lemmikkääre saab ka teritada või viia teritusse.
Täpsemad on käärid mismõttes, lõikad 90 kraadi all kilet täpsemini, kui paikapandud siin ? Universaalsemad selles mõttes, et kui täpne silma järgi lõige läheb viltu, siis saad parandada või selles mõttes, et käärid paremad, kuna saab ka varbaküüsi lõigata.
Ainuke täpsus, mis vaakumpakendamise juures vajatakse, on peale koti täitmist hinnanguline silma järgi kotilisa, et täidetud kotiosa jääb väljapoole masinat ja selle kotilisa saab kaane vahele pista.
Silma järgi väljendi peale tuli kohe meelde, et kunagi oli tartu mnt assakul üks naispolitseinik, kes mu tuttava autojuhi kinni pidas, et ületasid kiirust 70 alas, semu küsis, et millega te mõõtsite, silma järgi, pikk paus ja vastus, et silma järgi võid kodus mehel mõõta ja uks kinni. Polevat enam kinni pidanud toda.
joon jõest, söön jõest

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 05 Sept 2014, 21:29

sepaonu kirjutas:Sellised kaks sõna on nagu arvan ja tundub, mille sügavasse sisusse ma kunagi polnud süvenenud, kuni ühes keeleõppetunnis tõlkides nende kahe sõna vasteid jäin korra mõttesse, et arvama tähendab ka meil seda, et inimesel on kindel seisukoht, ta arvab, et ta teab ja avaldab oma arvamust, samas sõna tundub on selline kobav sõna, ei tea, ei põhine ega tugine mitte millelgi aga lihtsalt selline tunne, et see võiks õige olla, tundub.
Lollikindlus on selline väljend, et enamustele tähendab laias laastus seda, et midagi ei saa rikki ega katki minna. See profiilne raam lõikuril polegi mingi jõude vastuvõttev konstruksioon, lõike ajal hoiab kilet paigal toetudes korpusele. Lollikindel pool lõikuri juures on see, et pole vaja kääre otsida ega lapsi nurka panna, kes on kääridega lõiganud huvitavaid asju, see tera masinas sees alati, muud ei lõika, kui kilet. Ma arvan, et kui ma peaks kilelõikuri ehitama, siis valiks tera õhukese vaibanoa ja zileti vahepeal. Sellega ma nõus, et kui see kirbusitaterakene kooleb, siis keskmine maakas selle korda teeb ja enamus nisanäppusi on hädas, et nüüd ongi katki ja tulebki käärid võtta, neid on poodides miljoneid ja lemmikkääre saab ka teritada või viia teritusse.
Täpsemad on käärid mismõttes, lõikad 90 kraadi all kilet täpsemini, kui paikapandud siin ? Universaalsemad selles mõttes, et kui täpne silma järgi lõige läheb viltu, siis saad parandada või selles mõttes, et käärid paremad, kuna saab ka varbaküüsi lõigata.
Ainuke täpsus, mis vaakumpakendamise juures vajatakse, on peale koti täitmist hinnanguline silma järgi kotilisa, et täidetud kotiosa jääb väljapoole masinat ja selle kotilisa saab kaane vahele pista.
Silma järgi väljendi peale tuli kohe meelde, et kunagi oli tartu mnt assakul üks naispolitseinik, kes mu tuttava autojuhi kinni pidas, et ületasid kiirust 70 alas, semu küsis, et millega te mõõtsite, silma järgi, pikk paus ja vastus, et silma järgi võid kodus mehel mõõta ja uks kinni. Polevat enam kinni pidanud toda.
teemast välja:
Käesolevaga tunnen väga puudust FB tuttavast "Like" nublaka laadsest asjandusest.
Adminnid / foorumi arendusrahvas - palun võtke midagi ette!

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 06 Sept 2014, 11:11

L=loomaliha
siuke esimene omatehtud söögi padjake mõõtudega 110x100x30(kõige paksem koht) , mõõdud võetud kileäärtest, mis painduvad ja katab ühe minu söögikorra.
1 pakend.jpg
Mõtlesin ka selle peale, et kui kindlalt näiteks 5 söögikorda, et teeks ühe pakendi 5x, sealt umbes võtaks lusikamõõduga, a esimene asi, mis sellega kaasneb, on see, udupeenike kartulipudru jookseb ühte nurka, liha seisab sisuliselt paigal, vist pole hea mõte, pigem siis iga koostisosa oma kotis/taaras.
joon jõest, söön jõest

Van der Sell
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Van der Sell » 26 Nov 2015, 15:12

polarbear kirjutas:
sepaonu kirjutas: Millele sa polarbear toetud ennustades, et kilenuga kohe minestab? Mul sellel semul, kellel 3a olnud pole midagi minestanud.
just a wild guess.... Näppisin kunagi mingit Atemi tulede-viledega kallimat varianti ja jättis see mehhanismus sellise äbariku mulje. Kui töötab siis ju hea, samas mulle tundub, et käärivariant on lollikindlam, pikaealisem, täpsem ja universaalsem.
Oma kogemusest võin öelda, et olen oma ATEMI 5500 https://jahipood.eu/et/19-vaakumpakendajad" onclick="window.open(this.href);return false; väga rahul. Vanust 4 aastat ja toimib nagu viieline. Probleem on pigem sellest, et vaja oleks kolmandat sügavkülma. :D
Valik on atemil olemas ja imemise võimsust 110 - 180 peaks küll kõigile kasutajatele sobima.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 29 Nov 2015, 00:42

Oma tutvusringkonnas kolmandal aastal kaks atemi pätsi ära minestanud, mul veel käib, kuigi kah suht palju pakendan sellega, see aasta 10 rulli ja paar pakki kotte ära kasutanud.
joon jõest, söön jõest

Van der Sell
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Van der Sell » 29 Nov 2015, 01:54

Mis mudelid need olid, mis ära minestasid?

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 29 Nov 2015, 14:08

5500, mul semul kilekeevitus kooles, mis sellel teisel häda oli ei tea, arvestades sellise pätsi hinda võib neid vahetada küll paari aasta tagant.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 17 Juun 2016, 10:58

Kas keegi oskaks kommenteerida juustu kaasavõtmist pikemale matkale. Kas kuivatamine-riivimine või tükeldamine on piisav toatemperatuuril säilivaks muutmiseks? Ja kui kauaks?
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 17 Juun 2016, 11:03

Nohik kirjutas:Kas keegi oskaks kommenteerida juustu kaasavõtmist pikemale matkale. Kas kuivatamine-riivimine või tükeldamine on piisav toatemperatuuril säilivaks muutmiseks? Ja kui kauaks?
Oleneb mis kujul sa seda juustu tarbida tahad ja kui kaua ta säilima peab. Ise ma võtaksin kaasa käntsaka, pakiks ta paberisse ning tarvitamiseks lõikaks juppe/viile. Kui juust on õhu käes kuivab pealmine osa ära ning pole karta hallitama minekut, isegi kui läheb hallitama saab pealmise kihi ära lõigata ning edasi tarbida. Õhukindlalt ja niiskes keskkonnas rikneb ilmselt kiiremini.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 17 Juun 2016, 12:31

Nohik kirjutas:Kas keegi oskaks kommenteerida juustu kaasavõtmist pikemale matkale. Kas kuivatamine-riivimine või tükeldamine on piisav toatemperatuuril säilivaks muutmiseks? Ja kui kauaks?
Kui pikk on pikem matk?
4-7 päeva ei ole pikk matk.

Mina eelistaks pigem vanemat = kõvemat juustu ning ei riiviks, kuna riivides on oht, et hallitus läheb kogu juustule korraga, kui kamakalt saab hallituse pealt ära lõigata.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 17 Juun 2016, 12:40

Ma mõtlen ca 20 päeva.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 17 Juun 2016, 12:51

Siis mina läheks vana juustu teed, mitte liiga suurte tükkidena ja kui oskad pakenda vahasse või vahapaberisse, kui seda saada on.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 17 Juun 2016, 13:23

Parafiin tuleks küll kõne alla, mis on vähemalt katsetamist väärt mõte.

Vasta

Mine “Matkaköök”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist