Fääri Saartel matkamine.

Vasta
Marju
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Fääri Saartel matkamine.

Postitus Postitas Marju » 23 Jaan 2016, 20:30

Tere! Kas siinliikuvatest matkasellidest omab keegi kogemusi Fääri Saartel matkamisega? Mul on minek küll alles juuni keskpaigas, aga kuna koht on minu jaoks uus asuks juba infot koguma. Peamised küsimused on hetkel õhus sellistel teemadel:

1) Marsruudi planeerimine. Mul on aega koos lennupäevadega kaks nädalat. Kõige südamelähedasem oleks mulle variant "võtan kaardi ja lähen" (nii läks juhuse tahtel sel suvel Islandil, kui planeeritud marsruut oli kinni), aga on see seal ok? Kui toimiv on ühendus saarte vahel? Kas on võimalusi ka telgiplatside väliseks ööbimiseks?

2) Laagrit puudutavad teemad. Kas matkapliidi gaasi leiab pealinnas kergelt? Kas juunis tuleks kõne alla ööbimine bivis või peaks arvestama ikkagi sellega, et enamus päevad/ööd sajab?

3) Kohalik hinnatase. Sisetransport? Toit? Kämpad (telkimiseks, mitte voodikoht)?

Hetkel rohkem midagi ei meenu, võimalik, et pikapeale tekib veel küsimusi.

Tänan juba ette vastajad ära ka!

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Re: Fääri Saartel matkamine.

Postitus Postitas Metsamyhin » 04 Juul 2016, 10:08

Kas Fääridel käidud?
Ehk jagad muljeid ja vastaksid enda poolt esitatud küsimustele.

Marju
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Fääri Saartel matkamine.

Postitus Postitas Marju » 07 Juul 2016, 19:06

Tere! Fääridel on mul nüüdseks käidud, kõik kulges suurepäraselt. Kirjutan siia siis vastused enda esitatud küsimustele.

1) Marsruudi planeerimine. Väga ok on minna nii, et ostan kaardi ja vaatan, mis saab. Autokaardil on ka matka- ning jalgrajad peal. Kaart on sajases mõõtkavas, 1cm=1km. Kõrgusjoonte vahe 50m. Bussi-, laeva- ja kopteriühendus toimib suurepäraselt. Samuti on võimalik leida magamiskohad väljaspool kämpasid (kuigi ametlikult nii ei tohi). Kui satud kohtama maaomanikku lihtsalt küsi, kas sa võid tema karjamaal magada, ma ei kohanud kedagi, kes oleks keelanud. Aga ööbisin ka Torshavni, Vestmanna, Vaguri ja Klaksviki kämpades.

2) Laagrit puudutavad teemad. Kas matkapliidi gaasi leiab pealinnas kergelt? - ei leia. Gaasi müüb "gas station" (mitte bensujaamad!) Torshavni Kirkjuböuri poolses äärelinnas. Kel täpsemalt vaja teada juhendan kaardi järgi. Kas juunis tuleks kõne alla ööbimine bivis või peaks arvestama ikkagi sellega, et enamus päevad/ööd sajab? - mina sattusin perioodi, kus kuu aega polnud korralikult sadanud, aga kohalike jutu järgi pigem sajab. Ühe öö magasin ilma telgita ikka ka. Lisaks sajule on seal tuulevaikse ilma korral närvesöövalt palju kihulasi, tasuks kaasa võtta võrguga müts.

3) Kohalik hinnatase. Sisetransport? - peaaegu tasuta (põhjamaade mõistes). Bussisõidud Torshavni linnas ja linnalähedal (punane buss( tasuta, "kaugliinid" (Fääridel pole väga kaugeid kohti), sinine buss 5-12 euri, 2-tunnine laevasõit Torshavnist Suduroy´le edasi-tagasi 11 euri, kopterihinnad kuskil 30-50 euri. Toit? - kallis. Isegi kala. Kallim kui Island minumeelest. Kämpad (telkimiseks, mitte voodikoht)? - 10 euri ümbruses. 65-95 kohalikku raha (kurss 7.5)

Nagu ikka põhjapoolsetel ilma puudeta kivistel aladel tuleks kaasa võtta päiksekreem. Ma igatahes sain kaunikesti teisest rassist inimeseks seal. Jõin igast veekogust (ka külade vahel) vett ilma keetmata, kõik on seal väga puhas. Eks muidugi võib juhtuda, et ka selles riigis on 1-2 reostatud veekogu. Lambad on uudishimulikud, aga mitte ohtlikud ;)

Vasta

Mine “Välismaal matkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline