Andke nõu - Nordkinnhalvoya

Vasta
Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Andke nõu - Nordkinnhalvoya

Postitus Postitas Mait » 22 Dets 2015, 21:30

Hei.

On keegi käinud Nordkinnhalvoya poolsaarel või lähiümbruses matkamas?

Oskad ehk anda nõu marsruudi kavandamisel - plaan oleks liikuda 7-10 päeva jalgsi, Kinnarodeni raja kasutaks osa teekonnana ära aga ilma kohalikke olusid teadmata on natuke keeruline ainult kaardi järgi oletada edasist radiaali kulgemist ja ulatust.

Ühesõnaga - kui oled sealkandis uidanud, anna palun teada :)

Tänud ette,

Mait.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Andke nõu - Nordkinnhalvoya

Postitus Postitas sepaonu » 22 Dets 2015, 23:09

Ma sellel platool pole käinud, aga üks mats kagu poole Berlevåg-Kongsfjord-Båtsfjord-Syltefjord kant läbi tuulatud mul, pakun sisulist vahet pole, maakeeli kivirägu 8-) Sa võid sedasama klippi klikitada, saad kohe aru, mis sisemaa pool, mis varangeri põhjaküljes
https://youtu.be/7eS6OsfdD-8?t=1431" onclick="window.open(this.href);return false;
Vett on igal pool, siledad ruutmeetrid leiab järvede juures, kala palju ja väga lihtsal põhjusel, enamus ei jõua või ei taha seal käia, küttega nadi, jõeorgudes natuke võsa, muidu ainuke küte marjadest allpool. Kõige suurem miinus sellel kandil on see, et kui sajab, siis liikumine aeglane, ma kuivaga mööda ülemisi kive kõnnin, vihmaga astun iga kord alla, et mitte kukkuda. See piirkond on kogu muu põhjanorraga võrreldes extreemselt arktiline, lumi ja järved sulavad kuni kuu hiljem. Kui lõpuks suvi käes, siis on nagu suvi ikka juulis-augustis. Sääske pole sisuliselt.
Arvan punase ringi sees on oluliselt kivim ja rohelise sees oluliselt rohkem samblaosa siinseal.
ragu.jpg
Iseendaga või naisega üksiolemiseks väga hea kant, mõni üksik kalaullike võib kuskil olla.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
missomaa
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas missomaa » 23 Dets 2015, 11:04

Løkke tegemine pole ka probleem, kohati saab rannikut pidi matkata ja randadest vøib nii palju kvaliteetset puidumaterjali leida, et ehita kasvøi terve hytt.

Kasutaja avatar
Nohik
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 23 Dets 2015, 12:51

Tahtsingi kunagi küsida, kas seal, põhja pool, võib üldiselt julgelt kala toorelt süüa?
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 23 Dets 2015, 19:32

Sa ilmselt mõtled, et kas mingeid parasiite esineb. Ma küll palju käinud, a ma palju kala pole ära võtnud, keskmiselt üle päeva üks söögikala. Ma ära hellitatud ja pirts ka, igat kala ei võta söögiks. Sisevete kaladel pole mitte kunagi näinud ühtegi parasiiti ei sees ega väljas, absoluutselt igast nirest või järvesilmast joon valimatult, no ma maantee kõrval muidugi ei ole ka. Ma tean, et osad söövad toorelt ka, no ma ei söö kodus ka sushit, mul pole mingit luulut sushiga, ma ei viitsi jantida, äkist söön vahest ja kergsoola alati.
Ookeanikaladel on parasiite, tursal maksas ja vahest harva ka lihas, sellisel kalal nagu Brosme brosme on väga tihti parasiidid lihas, norrakad ise kutsuvad teda aegade hämarusest räpaseks kalaks ja põhjarannikul keegi teda kohalikest ka ei söö. Mingeid nakkavaid või inimesele ohtlikke parasiite pole ookeanikaladel, tegemist on lihtsalt ebameeldiva asjaga, näeb siis, kui vaatad kala fileed vastu valgust.
joon jõest, söön jõest

Vasta

Mine “Välismaal matkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline