Ujumismatkamisest

AndrusKolmas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Ujumismatkamisest

Postitus Postitas AndrusKolmas » 30 Sept 2017, 14:17

Ostsingi aerulaua ära. Soodne pakkumine endiselt jõus: https://www.vidaxl.ee/e/8718475881094/t ... e-ja-valge
Tegin eile ka sellega proovi. Toimis. Seega kummipaadist täielikult loobunud. Kavatsen seda pikemate ujumismatkade jaoks ka oluliselt täiendada. Teen juurde kinnituskohti ja osaliselt ka väikse serva, et merel olles kotist midagi välja võttes kohe üle parda ei veereks.

Tuleb mainida, et soodne hind polnud ka täiesti tasuta.
1. Esiotsa aerulaud ei pidanud üldse õhku. Olin juba poolel teel tagasivõtu avaldust esitama, kui mõtlesin ümber ja parandasi lekkekoha ära. Probleem polnud tegelikult märkimisväärne.
2. Aeru vars on lühike ja pikkust muuta ei saa. Kuna olen hingelt leiutaja, siis leian ka sellele üsna hõlpsalt lahenduse.
3. Pump pole kahesuunaline. Töötab vaid ühes suunas. Pole probleem.
4. Üks uim on ka veidi kõver. Kuid see mind oluliselt ei sega.

Pildil paistab aerulaud täiesti lame, kuid tegelikult on esiots ikkagi veidi üles. Seega laud ei sõida otse lainesse.
Kokkuvõttes olen hetkel ostuga rahul. Odav hind kõnetas.

Eks lõplike järeldusi saab teha alles peale pikemat matka. Kuid see jääb ilmselt järgmisse aastasse.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 30 Sept 2017, 21:40

Eks see odava hinna kõnetamine väljendubki selles, et kuidas maksad, nii ka saad, sündides auguga, see pole see ja too pole too. Arvan, et nõrk koht peale aeruvarre on aer ise, ehk laba. Mul aerutamine on abivahend hobile ja põhihobi sööb kogu raha ja miskeid su sup-st kallemaid aere ma ei osta aga lödi labaga ja raske aeruga mingit aerutamisnaudingut ei tunne, osa powerist hääbub käe ja vee vahele ära. Komplektidega kipubki nii olema, et hüüdlause on kõik vajaminev olemas odava hinna eest ja suht nadi. Enamus ostab belly boat-i komplektina ja paremad lestad ikkagi eraldi juurde jms
Arvestades seda, et põhieesmärk on ujumine, siis arvan, et see sup takistab ujumist minimaalselt. Mingit mugavust ei paku aga puhkamis/varustuse_funktsiooni täidab. Lisaboonus sup-i juures on see, et ta on kasutatav ka ujumisasendis.
Kinnituspunktid saad liimitud, siis edasi lihtne, sisuliselt oma maitse järgi kummipaela ja mõned kinnitusniblakad. Koti kasutamine supil täitsa moes
https://www.google.ee/search?hl=et&biw= ... j12E4BacP8
vaatad mis teised kasutavad, mida kaupmehed pakuvad, siis teed nagu omal vaja. Ma kolmele kayakile oma maitse järgi vidinaid külge pookinud ja aegajalt ka parandan asja, viimane tegu oli nullist külmakasti tegemine oma mõõtude järgi, laiu peal jooks vist ujumismatkaja kah külma õlut suveõhtul ;)
joon jõest, söön jõest

AndrusKolmas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas AndrusKolmas » 03 Okt 2017, 10:49

Ostsin Lauakuurist ka ühe koti merel olles kiirelt hädavajalike asjade kätte saamiseks. https://lauakuur.ee/toode/bic-sup-veeki ... tt-lauale/
See kott toimis. Teen ka sellele väikseid täiendusi. Põhivarustuse kott on mul juba olemas.

Küsimuseks on, et millist liimi kasutada? Kas tavaline kiirliim sobib või peaks otsima midagi spetsiaalsemat? Pole leidnud ka veel vajaliku materjali aasade ja serva tegemiseks. Tahan teha silinderserva, mis täidaks ka "pääste" funktsiooni kui laud peaks merel olles õhust tühjaks jooksma. Ise ma ujun kaldale küll, isegi kui kallas on mõni km eemal, kuid uppuvat varustus küll päästa ei suudaks. Serva tahan teha pehmest penost ja selle katta vettpidava materjaliga selliselt, et see oleks võimeline tühja lauda ja kogu varustust vee peal hoidma. Üheks mõtteks on kasutada vesiaeroobika "vorste".

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 03 Okt 2017, 11:55

Sul liimi kaasas polnud komplektis ?
Suvalise kiirliimiga katseeksitusmeetodil ära tee midagi. Ma kindel pole aga tõenäoliselt aquasure kõlbab. Targem oleks natuke netti sobrada selle liimi poole pealt ja kindla peale minna.
https://www.youtube.com/watch?v=k53MvOMMzak
Selle oma vorst äärtesse idee puhul jää mõttesse ka selle koha peal, et kui su laud mingil põhjusel saab suure rebendi ja vesi vabalt sisse läheb, et kas ta on siis üldse liigutatav reaalselt ujumisjõuga. Omale tundub kasvõi mingi laste ujumisrõngas, mis varustusekoti ära kannab parema backupina kaldale saamiseks koos varandusega. Igasuguste pardas olevate lisavärgensitega on mul omal see kogemus, et sisse ja välja minnes sa neid kirud. Elu ja harrastus ise muidugi õpetavad, kuidas ja kus asjad peavad olema ja nii, et nad ära ei kao jms Mõnel asjal on nimeks kasutajapanekohetagasi, teisel kuinööronküljessiisäraeikao.
Nende kinnituskohtade taaskasutus materjalina näen ma katkiseid pvc paate, tenditegijate käest küsida jms ja teine võimalus laiast maailmast vaadata
https://www.google.ee/search?hl=et&biw= ... 7y5xZd5zIA
Ma ise selle läbi teinud, et kulutanud aega mööda eesti poode surfates ja käperdades kompunnimismõtetega, tegelikult suuremal maal kuskil samasuguseid ehitajaid rohem ja keegi kuskil tarvikute setti müüb kokkuvõttes mõistliku hinnaga.
joon jõest, söön jõest

AndrusKolmas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas AndrusKolmas » 03 Okt 2017, 12:46

Ohoo. Tänan linkide eest. Liimi ja aasade hankimise küsimus on lahendatud. :-)

Parda kavatsen teha vaid esiotsa, varustuskottide ümber. Maksimaalselt kuni poole aerulauani. Parras hakkab ka kinnituma aasade külge. Vajadusel saab ära võtta ja jääb enamvähem puhas aerulaud. See viimane omadus on ka kasulik juhuks kui aerulaud peaks tõesti meres rebenema pikalt lõhki ja see tuleks ülejäänud asjade päästmiseks maha jätta.
Poolest lauast kuni taha välja jätan vabaks just selle mõttega, et saaks kergemalt peale ronida ja vajadusel lauale toetudes jalgadega sõuda.
Aeru kavatsen ka nii ümber ehitada, et sellele saaks vajadusel kinnitada 2 laba. See võimaldab laual istudes kahe poolega sõuda. Vajalik omadus, kui mingil põhjusel ei jõua või ei saa ujuda ja vaja merest kiiremalt välja saada.

Vasta

Mine “Kodumaal matkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline