Teeme ise - tarp õhukesest silnylonist

Matkavarustuse ise valmistamine, parandamine ja hooldamine matka ajal ja pärast matka.
Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Teeme ise - tarp õhukesest silnylonist

Postitus Postitas Nohik » 27 Mär 2017, 12:11

Minu monstrum oli poolteist kuud üleval maal, enamus aega puhus läänetuul suust sisse. Lääne poolt olen tuule teel. Selle aja sisse jäi vähemalt 2 väiksemat tormi, kogu aeg kodus ei olnud.
Tarp oli hästi pingul ja ei loperdanud ka tormis. Ma kardangi elastse kanga juures seda, et hakkab loperdama, siis hakkab tuul lõhkuma ja vihma ka sisse peksma. Loperdamisega ongi 2 võimalust, kas ei lase loperdada või projekteerid üsna vabalt loperdama. Vahepealne variant on nadi.

Sepaonu, sinu pildil olev kellukas ei ole tuules stabiine, kangas ei ulatu maani, see hakkab isegi taganttuules loperdama.
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 27 Mär 2017, 13:02

Tegelikult pole see minu lingitud pilt mingi järjekordne kellukatüüp vaid variant tarpi kasutamiseks, konkreetselt eelmise pildilingi puhul võiks ka märgata, et sellel juhul on tarpi ülespanekul lähtutud looduslikust kaldest(võib olla ka ilmast, meeleolust ja jumal teab millest), mis on ju loomulik lähenemine, kohanemine olude ja olukorraga. Tuleb meelde ka selline jutt, et kunagi kurtsin norras sõbrale, et näe pole sobivat telki, et mägedesse ööseks jääda, et seda rasket ei kannata tassida, ütles mis telki sulle vaja on, võta tükk koormakatet kaasa, tulemaannan, otsid loodusliku lohu, paned pool spinningut püsti, koormakate üle, kivid äärtesse jakogulugu.
http://www.patikka.net/Muuta/eratoveri/FrameSet.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 27 Mär 2017, 21:24

Koormakatet oli õmmelda täitsa talutav peale mõningast reguleerimist. Mõju masinale ei oska hinnata.

Kuidas see 2nd choice praktiliselt välja nägi kahjustuste osas?
peetrionu kirjutas: Koormakatte materjal tundub mulle olevat ebamugav õmmelda. Lisaks kõhklused kuidas see õmblusmasina tervisele mõjuda võiks. Mina tegin mustandi kangast 1,70 EUR /meter (+ transport) Ripstop-Polyester, silicone-coated, 75den, 90g/sqm, 2nd choice Product no.: 71092
All engineers are cyborgs

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 28 Mär 2017, 10:53

Nohik kirjutas:... Kuidas see 2nd choice praktiliselt välja nägi kahjustuste osas?...
kahjustus oli ilmselt nii hästi peidetud, et mina ei leidnudki seda ülesse (12 meetri kanga pealt)

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 31 Mär 2017, 12:03

Seda ei tea ju, et millal tootja ise otsustab, et kaup on praak, äkki näiteks siis kui kangarullis mitmeid kihte läbiv vigastus, peale selle lõppemist edasi puhas kuld ja veel miljon põhjust praagiks või teiseks sordiks nimetada.
Oma tarpiplaan praegu seiskunud põhjusel, et ära kaotatud materjal, tracking näitab kuuendat päeva, et ülemiste lennujaamast lahkunud, omnivani pole jõudnud ega tolli pole jõudnud. Viimase käest küll eraldi pole julgenud küsida, et kas kaotasite ära vä, esimese käest küsisin, pärast veel plahvatas, et klassivend sorteerimiskeskuse juhataja, saatsin tollele ka veel pärimise aga kadund, mis kadund. Pole kunagi sellist asja ennem kogenud, et nummerdatud kulleriasi kuhugi takerdub, seega pole ka aimu kaua selle klaarimine võib aega võtta. Sisetundest lähtudes ootan veel max nädala, siis hakkan mailitama.
joon jõest, söön jõest

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 31 Mär 2017, 20:18

sepaonu kirjutas: ...
Seda ei tea ju, et millal tootja ise otsustab, et kaup on praak, äkki näiteks siis kui kangarullis mitmeid kihte läbiv vigastus, peale selle lõppemist edasi puhas kuld ja veel miljon põhjust praagiks või teiseks sordiks nimetada.
...
Praak võib tähendada ka viletsamat veekindluse näitajat, kui algselt kanga tegijatel plaanis oli või siis et sai nõksa nõrgem.
Minu testtarp on aias laua kohal. Näinud juba kõva tuult ja lumesadu. Seni väga tubli. Paduvihma kogemust peab veel ootama.
Viimati muutis peetrionu, 31 Mär 2017, 20:29, muudetud 2 korda kokku.

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 31 Mär 2017, 20:27

Oma tarpiplaan praegu seiskunud põhjusel, et ära kaotatud materjal, tracking näitab kuuendat päeva, et ülemiste lennujaamast lahkunud, omnivani pole jõudnud ega tolli pole jõudnud.
...
Ma arvan, et asjalood kujunesid tegelikult sedaviisi :
Teadagi Ameerikamaal on ravikanep rahval vabalt vabamalt käes, kui paljudes teistes paikades.
Duch pakkis ehk Sinu asjad pesemata kätega kohe peale enda ravimise seanssi.
Meie lennujaama treenitud koerad said haisu ninna ja tassisid kraami niuhti oma pessa ära.
Ja nüüd kõik laiutavad kooris käsi.
Koerad on vait ja ei liiguta kulmugi.

Mul kadumise kogemust küll pole aga standard kipub olema niiviisi, et ülemere Eestisse jõuab kolme päevaga, siin läheb nädal või rohkem.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 04 Apr 2017, 13:36

Vahepeal sain selle inneri kätte, mille kohale oleks plaan õmmelda, kui need koerad üles tunnistaksid või tüdineksid. 8-)
t1.jpg
rohkem ringiratastpilte siin
http://www.sepikoda.ee/sisu/NSw1MDcsMTc ... aaseinner/" onclick="window.open(this.href);return false;
minu kaal näitas 460gr , esimene mulje on ok, maksis 43 raha.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 04 Apr 2017, 14:13

Mis selle inneri viguri põhja mõõdud on?

Kes matkamessile ei jõudnud, siis seal oli kohal ka Arbora Hammocks.

Tarp tehtud vist 55g silnailonist ning servad ääristatud. Suht hästi oli näha, kuidas õmbluse kohtadest natukene pinge käes kroosib.
Vbolla lihtsalt täbar lugu aga samas tunnistas visionäär ise ka et work in progress.

https://www.instagram.com/p/BSV3jgFBsh4/" onclick="window.open(this.href);return false;
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 04 Apr 2017, 16:13

Ma pole mõõdulindiga üle mõõtnud ise, pigem tegin selle katseülespanemise kahel põhjusel, esiteks loomulikult näha ja käperdada mingit uut nänni, teiseks ikkagi ära kontrollida, kas ja kuidas madratsid ära mahuvad, ma enne ostu ikka rehkendasin läbi, pildil mõlemad neoairid regular mõõdus, deklareeritud mõõdud olid 210*130/80*105cm (L*W*H)
Ma olen nende proovitükkide, mis peetrionu saatis ja muude õhukeste asjade peal, mis kodust leidsin harjutanud, seda ühtlast kahe libeda riide liitmist ei saa netist õppida, ilus liide tuleb vist ainult harjutades, milleks mul pole liiga palju aega ja võimalusi, nagu ma mõnele kalapüügi või sepisehuvilisele olen öelnud, et esimene tonn kala ja kilomeeter sepist tulevad natuke konarlikult, pärast läheb lihtsamaks 8-)
Krousima või krookima on sõnavariandid selle asja kirjelduseks ;) Iina tädi stiilinäide paberõhukesest telgitokikotist
a6.jpg
joon jõest, söön jõest

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 04 Apr 2017, 22:02

Ma olen nende proovitükkide, mis peetrionu saatis ja muude õhukeste asjade peal, mis kodust leidsin harjutanud, seda ühtlast kahe libeda riide liitmist ei saa netist õppida, ilus liide tuleb vist ainult harjutades, milleks mul pole liiga palju aega ja võimalusi, nagu ma mõnele kalapüügi või sepisehuvilisele olen öelnud, et esimene tonn kala ja kilomeeter sepist tulevad natuke konarlikult, pärast läheb lihtsamaks 8-)
Krousima või krookima on sõnavariandid selle asja kirjelduseks ;)
...
pole küll ei tonni ega kilomeetrit tarpi läbi õmmelnud aga targutamist see ei takista
https://goo.gl/QM7NAc" onclick="window.open(this.href);return false;

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 04 Apr 2017, 22:38

ullivilli kirjutas: ...
Kes matkamessile ei jõudnud, siis seal oli kohal ka Arbora Hammocks.
...
Kuidas seal ka sees lamada oli?
Kas pigem banaani moodi kõveras või siis mitte?
juutuubist paistab et väga diagonaalset pikutamist pole ette nähtud
https://youtu.be/8-YH_pK_8WM?t=2m54s" onclick="window.open(this.href);return false;

Kavalad tegelased - müüvad iga aastaaja jaoks ühe rippvoodi!
Arenguruumi paistab ka olevat omajagu:
ühelt poolt räägivad, kui kerge lahendus on, teisalt käib tarp ilmatu jämeda karabiiniga ümber puu ja rippvoodi nöörid pole mitte 2,5mm dyneema vaid pigem ~6mm polüesterköis.
Aga tegelikult ikka lahe, et inimesed leiutavad ja vapralt kohe ka üleilmse müügiga toimetavad.
Viimati muutis peetrionu, 04 Apr 2017, 22:57, muudetud 1 kord kokku.

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 04 Apr 2017, 22:56

Vahepeal sain selle inneri kätte, mille kohale oleks plaan õmmelda,
minu kaal näitas 460gr , esimene mulje on ok, maksis 43 raha.
...
Sinu pildimaterjali järgi tundub igati kobe toode olevat.
jaga otsukoha linki ka.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 04 Apr 2017, 22:57

Rääkisin nendega ja andsin edasi oma kogemust nii palju või vähe kui mul seda on.
Dyneema vs 6mm köis tuli teemaks.
Samuti on nende treehugger natukene overkill, kuna mäletamist mööda oli see terves pikkuses topelt.
Diagonaalis magamist tõesti ei ole ning nende suhtumine on tõmmata rippvoodi pingule, mitte 30*
Kahjuks on see ka vaid 140 lai, mis paarikümne cm lisaribaga pealt kinni läheb.
Sisuliselt TTTM, mille servad võrgust ja keskel lukk.

Samuti on kaal hetkel teema.
3. hooaega on 1400g == DD underquilt + TTTM double on üsna samas kaalus, mis ka üsna ok ~0C juures.
Juba on mul endalgi peast läbi käinud mõtteid, kuidas saaks soojustada ja sisuliselt olemasolevale hiinlasele magamiskoti alla õmmelda.
Hennessy superlight tarbiga + 4season kaalub speci järgi 1,5kg. Kunagi vist mõõtsin koos paelte ja muu mudruga 1,8kg. Hinnaklass võrreldav aka suht sama.

Eks siin määra ka natukene minu kogemus teiste toodetega ja võimalik et olen mõnevõrra silmaklappidega selle tõttu.
Igatahes pakkusin oma knowhowd ning eks huvi korral ei ole minu kontakt just üks maailma keerukamaid, mida leida.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 05 Apr 2017, 09:21

ullivilli kirjutas: ...
Juba on mul endalgi peast läbi käinud mõtteid, kuidas saaks soojustada ja sisuliselt olemasolevale hiinlasele magamiskoti alla õmmelda.
...
Kisub küll tarbi teemast välja aga eks spetsialistid võivad kuhugi mujale tõsta.
http://matkafoorum.net/viewtopic.php?f=55&t=1346" onclick="window.open(this.href);return false;

See kinni õmblemine on mu meelest natuke võimalusi piirav.
Kui puu otsa rippuma minna siis iga puudevahe on pisut erinev ja see kui kõrgele rippvoodi eri otsad seekord satuvad, võib olla ka erinev.
Ehk kui pikutama hakkad siis pole kere sentimeetri täpsusega sama kanga ala peal vaid ikka pisut nihkes.
Kui alumine isolatsioon on väga napi varuga näiteks 80cm lai ja NNNcm pikk, kuid fikseeritud asukohaga, siis vabalt võib juhtuda, et kere ja underquilti asukohad ei kattu - kerel hakkab servast jahe, tekil on suva,
Sestap kummide haakide vms abil nihutamist võimaldav kinnitus tundub universaalsem ja paremat tulemust andvam.

Samas on olemas hübriidne disain, mis ühelt poolt pisut liigub, teisalt natuke oleks nagu rippvoodi külge õmmeldud underquilt. Kogu isolatsioon on täpselt seal, kus vaja. Tundub et liibub selja vastu ka päris hästi, ilma tuul pääseks sisse puhuma.
https://www.warbonnetoutdoors.com/produ ... derquilts/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=2-MU34O0Vf4" onclick="window.open(this.href);return false;
https://theultimatehang.com/2017/01/rev ... nderquilt/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=GOLoKsdWPZU" onclick="window.open(this.href);return false;

See toodete kaalu vaatlemine esmasena on mu meelest pisut üle tähtsustatud.
Peamine võiks olla ikka, kuidas asi sellele seatud ülesande täitmisega hakkama saab ja alles seejärel, kui väikseks kokku pakkida saab ja mida kaal näitab.

Kui ma torti või leiba valin, siis mind huvitab pigem maitse ja alles seejärel disain ja kaal.
Kui rippvoodi on kerge, väike aga ebamugav ja vihmakate ei kata no siis saab ju seljakott veel kergem neid üldse mitte kaasa tassida.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 05 Apr 2017, 10:39

pole küll ei tonni ega kilomeetrit tarpi läbi õmmelnud aga targutamist see ei takista
https://goo.gl/QM7NAc" onclick="window.open(this.href);return false;
Tead mulle hakkab juba tunduma, et peaks neid lennujaama koeri kiitma, päris palju kraami, mida näinud pole netis, kuna ma ei viitsi ennast igale poole regada lugemiseks. Eks ma mingi õhtu uurin täpsemalt, praegu silmadega üle libistades märkasin seda, et kuumaga lõigatud materjal ei libise nii palju omavahel. Ma küüntega nokkimiskatsed, venitamise ja rebestamise tegin mingi aeg läbi ja arvasin, et hargnemise pärast ma kuumaga jamama küll ei hakkaks. Praegu jäin mõttesse, et kuidas kuumalõikamise asemel seda mittelibisemist tekitada. Ma liimidega suht palju mitmete hobide käigus lätrand ja PE ja PP on alati sõimusõnad ja nende liime penzukast ei osta ja silikoniseeritud pind on ilmselt kah paha, mul raske uskuda, et mingit kiiret liimi oleks kogu pinna lihtsaks liitmiseks, aeglaselt ilmselt saaks ja siis vist silikoon või natuke lahjendatud silikoon. Proovisin mõnda kodusolevat, paar täppi peale ja 6-7min oli vajutise all, jääb kinni küll aga on nii lühikese ooteaja järgi lahtitõmmatav.
a7.jpg
Ma ei tea kas see cuben on kah vastik ja libe, selle liimimise teip kõlbaks võibla ka silnylonile
http://www.extremtextil.de/catalog/Adhe ... ::872.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Eks muidugi tahaks ju ilusti teha aga ma nende õmbluste kerge lokkimise pärast väga südant ei valuta, nagu ma aru olen saanud, siis enamus õmbleb niisama ja tulemus oleneb põhiliselt söötmise osavusest, ilmselt natuke muud ka, nõel, niit, tald, samm.
Sinu pildimaterjali järgi tundub igati kobe toode olevat.
jaga otsukoha linki ka.
Ma vist kuskil ennem mainisin ka juba, et teist korda tellisin selle sääseuru, esimene müügimees oli kolme nädala pärast sealt alist kadunud, pole toodet, pole kaupmeest olemas, ei hakanud lõpuni tiksutama seda, võtsin siukese käest, kellelt olen kauba kätte saanud ennem, ehk
https://www.aliexpress.com/item/Summer- ... 0.0.8RkVjS" onclick="window.open(this.href);return false;
müüvad teised ka samasugust ja teistlaadi kah, mulle sobis see mudel versus teistpidi, ehk püramiidi keskel on tokk ja sisenemine. Mul oli rehkendatud tarpi laiuse haaraks 1300mm aga praegu pole ma enam milleski kindel, et kas tähtsam on kompaktsus või universaalsus.
See toodete kaalu vaatlemine esmasena on mu meelest pisut üle tähtsustatud.
Peamine võiks olla ikka, kuidas asi sellele seatud ülesande täitmisega hakkama saab ja alles seejärel, kui väikseks kokku pakkida saab ja mida kaal näitab.
Selle ultravärgiga ju ongi nii, et kui materjalide osas lähevad kergemad ka õrnemaks, venivamaks, kallimaks jms. Kerge kott tähendab ka osaliselt koonerdamist, ainult hädavajalik, mingit luxust pole lubatud, minu meelest väga põhjendatud lähenemine, kui eesmärgiks on läbida väga pikki vahemaid, seda teoreemi pole vaja tõestada, et kergema kotiga kergem käia. Samamoodi selle tarpiga, kui teha minimalistlik tarp, kuhu on kogu kola millimeetri pealt ära paigutatud, täpselt mahud sinna alla, siis ongi väike ja kerge, no muidugi vihmapäeval naudid ka elu ainult oma ettenähtud ruutmillimeetrite peal, mingit igavusest püherdamist pole ette nähtud 8-) Mina kotiga käimist, kui sellist ei naudi, väkk. Siiski paratamatus, kuna puutumatu osa loodusest on seal, kuhu iga tropp ei oska ja enamus ei jõua käia, seega ka mulle see käimine vajalik ja ei saa öelda, et ma midagi ei naudiks käimise käigus, ikka naudin, vaateid, kohvipause jne Igaüks leiab oma õnne ise selle ultraraske ja ultrakerge vahepeal.
joon jõest, söön jõest

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 05 Apr 2017, 16:51

sepaonu kirjutas:...
Praegu jäin mõttesse, et kuidas kuumalõikamise asemel seda mittelibisemist tekitada. Ma liimidega suht palju mitmete hobide käigus lätrand ja PE ja PP on alati sõimusõnad ja nende liime penzukast ei osta ja silikoniseeritud pind on ilmselt kah paha, mul raske uskuda, et mingit kiiret liimi oleks kogu pinna lihtsaks liitmiseks, aeglaselt ilmselt saaks ja siis vist silikoon või natuke lahjendatud silikoon. Proovisin mõnda kodusolevat, paar täppi peale ja 6-7min oli vajutise all, jääb kinni küll aga on nii lühikese ooteaja järgi lahtitõmmatav.
Üks tegelane räägib miskisest imelisest liimipulgast kangale eri kangatükkide ajutiseks fikseerimiseks.
Screenshot 2017-04-05 16.33.26.jpg
http://www.sewline.com.au/product/glue-pen/" onclick="window.open(this.href);return false;

Mina olin meeldivalt üllatunud, kui palju parem on toimetada tavalise sanitaarse silikooniga (mis ei voola ehk on nagu torust tuleb parasjagu paks pasta),
võrreldes tehnilise piiritusega vedeldatud või spetsiaalselt hangitud voolava silikooniga.
Ivo näitest paistab ka https://www.youtube.com/watch?v=UF9trp8 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Kuigi osad väidavad, et vihmakatte pullout (ei tea eestikeelset vastet) ühenduspunkte saab ka ainult liimida silikooniga ning need peavad, siis ma õmbleks kindluse mõttes läbi.
Iseküsimus on jälle, kuidas õmblusmasinale meeldib poolvärske silikoon kahe kihi vahel.

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 05 Apr 2017, 22:17

Nohik kirjutas: ...
...
peetrionu kirjutas: ....
Mina tegin mustandi kangast 1,70 EUR /meter (+ transport) Ripstop-Polyester, silicone-coated, 75den, 90g/sqm, 2nd choice Product no.: 71092
Juurdluse tulemusena leidsingi defekti, milleks on riisitera suurune ala kust valgus paremini läbi paistab
https://www.flickr.com/photos/64258126@ ... 145298786/" onclick="window.open(this.href);return false;

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 05 Apr 2017, 22:19

peetrionu kirjutas:
Nohik kirjutas: ...
...
peetrionu kirjutas: ....
Mina tegin mustandi kangast 1,70 EUR /meter (+ transport) Ripstop-Polyester, silicone-coated, 75den, 90g/sqm, 2nd choice Product no.: 71092
Juurdluse tulemusena leidsingi defekti, milleks on riisitera suurune ala kust valgus paremini läbi paistab
https://www.flickr.com/photos/64258126@ ... 145298786/" onclick="window.open(this.href);return false;
võib-olla seisneb defekt kanga viletsamas katmises silikooniga.
seespool on kuidagi mittesile.

kui tarvis saan saata Sulle näidislapi

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 05 Apr 2017, 22:47

Praegu jäin mõttesse, et kuidas kuumalõikamise asemel seda mittelibisemist tekitada. Ma liimidega suht palju mitmete hobide käigus lätrand ja PE ja PP on alati sõimusõnad ja nende liime penzukast ei osta ja silikoniseeritud pind on ilmselt kah paha, mul raske uskuda, et mingit kiiret liimi oleks kogu pinna lihtsaks liitmiseks, aeglaselt ilmselt saaks ja siis vist silikoon või natuke lahjendatud silikoon. Proovisin mõnda kodusolevat, paar täppi peale ja 6-7min oli vajutise all, jääb kinni küll aga on nii lühikese ooteaja järgi lahtitõmmatav.
...
Tegin katselapi ja proovisin laste tagant pihta pandud paberiliimi pulgaga libedat kangast fikseerida enne õmblemist nagu nööpnõelte asemel või nii.
Katse õnnestus.
https://www.flickr.com/gp/64258126@N00/520k4Q" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 06 Apr 2017, 08:28

sul pildil pritt original, googeldasin, selle kirjeldus ongi *Liimib tugevalt paberit, kartongi, fotosid ja kergeid tekstiile
neid pulkasi ikka on
http://www.byroomaailm.ee/pood/kontorit ... iimipulgad" onclick="window.open(this.href);return false;
Kuna ma ei oska piltide järgi mitte midagi hinnata teemal niisama õmmeldud, liimipulgaga fikseeritud ja siis õmmeldud, siis tahaks peetrionu käest kuulda, et kas oli parem liimiga ?
Ma arvan, et ma olen sadu vidinaid trackinguga ostnud ja mitte kunagi pole ükski kanne hangununa olnud 12 päeva, mingi uuema aja trend see, igal juhul kadunud pole, täna ilmus juba omniva süsteemi, ühed koerad väsisid ja andsid teistele üle. 8-) Sisetundele toetudes ja nädalapäeva vaadates ilmselt sellel nädal veel piisavalt aega mul teooriaga tegeleda.

*Kohanemisvõime on oluline, kui laste tagant virutada ei saa, siis tasub alati vaadata, mis naise kontorilaual leidub 8-)
liim.jpg
joon jõest, söön jõest

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 06 Apr 2017, 09:05

Kuna ma ei oska piltide järgi mitte midagi hinnata teemal niisama õmmeldud, liimipulgaga fikseeritud ja siis õmmeldud, siis tahaks peetrionu käest kuulda, et kas oli parem liimiga ?
...
See Pritt liim polnud ilmselt parim valik selleks tööks - hakkas ühel hetkel klimpidena liimi laotama.
Tesa Easy Stick Eco kolmnurkses pakendis tundus parem olevat
ehk täpselt nagu juutuubis reklaamitakse
Tesa liimipulka olen silmanud nii Kadaka Büroomaailmas, Prismades, kui Bauhaus ehituspoes. Ilmselt on mujalgi.

Aga igal juhul liimipulgaga oli oluliselt lihtsam kiirem ja parem tulemus.
Varasemalt keerasin õmblemise käigus jooksvalt serva kõige pealt ühe korra ,
hiljem teise korra järgmise õmbluse tegemise ajal.
Kahte korda korraga voltida näppude vahel jooksvalt õmblemise ajal käib hetkel üle minu võimete.
Ehk varasem valik oli vältida nööpnõelamist aga samas tekkis loll topelt töö ja topelt niidi kulu.
Ehk liimitehnika puhul õmbleksin siis tarbi servadesse 15 meetrit õmblust 30 meetri asemel
Võib-olla see palistav õmblusmasina tald oleks veel tõhusam ja kiirem.

Tarbi harjaõmbluse puhul oli ka liimist kõvasti abi.
Enne jootekolviga lõikamist kasutasin ka kahe kihi kohakuti hoidmiseks.

Paberiliim tuleb pindadelt suht lihtsalt pestes maha ka.

Eila õhtune katselapp oli hommikul peale kuivamist ka täitsa kobe.
Silikooniga pandud tugevdused polnud lahti tulnud nõudepesuvahendiga pesemise tagajärjel.
Kusagilt koledaid lahustunud pulgaliimi niresid ka märganud.

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 06 Apr 2017, 18:34

See Pritt liim polnud ilmselt parim valik selleks tööks - hakkas ühel hetkel klimpidena liimi laotama.
Tesa Easy Stick Eco kolmnurkses pakendis tundus parem olevat

tänase õhtupooliku seisuga liimipulkade pingerida paremalt vasemale
https://www.flickr.com/gp/64258126@N00/Uw5N96" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 06 Apr 2017, 23:30

Maitset, lõhna, ohutust lastele ja teistele lemmikloomadele ka võrdlesid?
Natukene metsa poole.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 07 Apr 2017, 10:55

Kõiki asju tuleb ise testida. Igaühel on oma arvamus ja omad standardid. Eelinfot võib õngitseda ka netist aga nendel aladel, mida ma ise valdan on küll kole vaadata, kui lalisetakse asja olemusest arusaama, mõistetega puterdades, sõnalahtisus ja diletantlikus, isegi tänapäeva netipoodide hinnangute juures suure osa väärtus 0, a la jube rahul olen - suhtlus 5*, saatmiskiirus5*, hind5*, kommentaariks - jee, järgmine nädal kasutan matkal 8-)
Samahästi võiks seda testi lugeda
http://perejalaps.delfi.ee/koolilaps/pe ... d=69539565" onclick="window.open(this.href);return false;
Ilma lorata arvan, et see pealekandmise mugavus pole nii oluline, et peavalu tekitada. Selle liimi ülesanne on ainult paigal hoida kahte kihti, eile raplavahel tuterdades ostsin ühe pulga
magic.jpg
ja proovisin kaks korda keerata, kõik toimib. Kui kanda seda pulka sellele laiusele, mis kokku volditakse, siis tõenosus, et mingi ala jääb liimitu on väike ja ega see midagi ei tähenda, kui kihid pole 100% igalt poolt koos, nad ei tohi libiseda, muu ebaoluline.
joon jõest, söön jõest

Vasta

Mine “Meisterdamine, hooldamine ja parandamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline