täispuhutavad veesõidukid/packraft jms

Jalgrattad, suusad, uisud, kelgud, paadid jne.
Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

täispuhutavad veesõidukid/packraft jms

Postitus Postitas sepaonu » 02 Mai 2015, 10:40

20ltr kotiteemas mainis kalamari, et
Enamus väljasõidud on mul hoopis packraftiga, siis on igasugu vidinaid juures nagu kummipaat, aerud, päästevest etc, siis ei saa enam mingit UL filosoofiat austada.
millest mina ei saanud aru, et millega siis matkatakse, packrafti või kummipaadi või vahetpolemillega ja mitmed mainisid, et huvitav teema, peaks arendama :D
Vene filmiklassikast laenatud sõnakolksu - kõik kellel pole autot tahavad seda soetada ja kõik kellel on, tahavad seda müüa mugandades veesõidukiks võib kokkuvõtvalt öelda, et tahe veepeal matkamiseks on vist natuke kõigil. Veesõidukite peavool liigub muidugi selles suunas, et enamus põeb meetrihaigust, see on selline süvenev haigus, et igal võimalusel tuleks osta meeter pikem veesõiduk, no kasvõi sentimeeter :D
Kõrvalvooluna leidub ka selliseid, kes tahavad igast kohast oma veesõidukiga peale minna, mis tähendab siis, et veesõiduk peaks olema lohistatav, kantav jne, milliste grammviilitud tipp peaks olema packraft.
Kuhu keegi huvilistest sellega huvitatud minema on või millist osa matkast sellega täitma ?
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
CorvetteC3
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: täispuhutavad veesõidukid/packraft jms

Postitus Postitas CorvetteC3 » 02 Mai 2015, 11:23

Minule hakkas asi huvi pakkuma oma väikese suuruse pärast kuna üldjuhul liigun oma matka alguspunkti ühiskondlike vahenditega. Ma üritan alati matkates ka kalastada ja meil on palju võrdlemisi võssakasvanud ja soiste kallastega järvekesi kus kaldalt palju lanti ei loobi. Kahlakate või mingi PVC-kummika asemel üht suuremat telki kaasas kanda tundub mugavam ja vee peal annaks palju püügivõimalusi juurde.

Esimesena jäi mingit National Geographicu Alaska saadet vaadates silma Alpacka rafts. Kuid oma tuhande ja rohkema $$$-hindadega on nad minu jaoks natuke teemast mööda. Natuke asja uurides jäi silma selline traktori sisekumm mis tundub natuke õrnake ja on ühe suure õhukambriga. Tõsistele grammiviilijatele leiab ka sellise 690 grammise toru. Endale tundub kuldse keskteena midagi sellist.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 02 Mai 2015, 14:26

Kuna mina olen kogenud veeinimene ja kalamees, siis packraftiga kalapüügipoolepealt teeks mõne ääremärkuse. Esimene märkus puudutab ka matkajaid :D , ehk paadi juurde kuulub ka aerud või mõla, mis tuleb samuti oma seljakoti külge pookida või osta lego, näiteks corvette kuldse kesktee lehelt kuldsed lahendused
http://www.packrafting-store.de/Paddle/ ... :2_53.html" onclick="window.open(this.href);return false;
või soetada mujalt, näiteks tellimise peale saab neljaosalisena ka siit
http://www.eastpole.ee/et/aerud/tnp-rap ... -rapa.html" onclick="window.open(this.href);return false;
mul omal kolm kaheosalist tnp-d kayakkidel ja olen rahul nendega. Laias laastus tuleks arvestada ka aeru/mõla kaaluga.
Kalapüügi alternatiivtäispuhutav oleks bellyboat ehk perserõngas ehk part, mida soome poole pealt väga lihtne osta
https://www.google.ee/search?q=kellunta ... B480%3B280" onclick="window.open(this.href);return false;
Mul omal mingi kinetic godspeed vms, mis on visuaalselt keeperi moodi, kunagi tutvustasin naisele seda parti
https://www.youtube.com/watch?v=gbB9Bf3OoSU" onclick="window.open(this.href);return false;
On oma kaalu poolest konkurentsivõimeline, kuna umbes 7kg sisaldab pakendit, pumpa, mille ratsionaalne inimene vahetab kopsumahu vastu ja ka lestasi. On nii suurte taskutega, et grammiviilija enamus varustust mahub suurtesse pontoonitaskutesse, võtad kogu pardi selga kanderihmadega ja kõnnid läbi keskmise võsa kalade poole. Mittekalameestel tuleb muidugi eraldi kahlamispüste ost sooritada.
Perserõnga oluliseim omadus on ulmeline stabiilsus ja maailma kõige parem viskepositsioon koos käed vabad funktsiooniga. Packrafti või kummari võimisiganes täispuhutava, mis on tuuletakistuslik, voolutakistuslik, ebasuunakindel jne puhul pead sa kogu aeg aeruga või mõlaga sebima. Reaalne liikumiskiirus perserõngal on keskmiselt 2km/h, ehk maratoniks on ta mittesobiv.
Kõik lühikesed, väiksed, kerged täispuhutavad pole ei stabiilsed ega mugavad, vastuvoolu liikumiseks jamad, aeglased kipakad kilekotid :lol: aga tassitavad :idea:
joon jõest, söön jõest

kalamari
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas kalamari » 03 Mai 2015, 23:46

Tere.

Pilt

Ma uimas peaga seda teemat ei pannud tähele, tegin topelt teema, ja siis kustutasin - kui keegi seda nägi, siis vabandust:)

Kõrvalvooluna leidub ka selliseid, kes tahavad igast kohast oma veesõidukiga peale minna, mis tähendab siis, et veesõiduk peaks olema lohistatav, kantav jne, milliste grammviilitud tipp peaks olema packraft.
Mul tekkis huvi packrafti vastu seoses bikerafti ideega. Hakkasin otsima midagi kerget. Ning packrafti kasutati selleks üsna tihti.

Kuid oma tuhande ja rohkema $$$-hindadega on nad minu jaoks natuke teemast mööda. Natuke asja uurides jäi silma selline traktori sisekumm mis tundub natuke õrnake ja on ühe suure õhukambriga. Tõsistele grammiviilijatele leiab ka sellise 690 grammise toru. Endale tundub kuldse keskteena midagi sellist.
Euro langusega on see aasta Alpacka hinnad tunduvalt kerkinud. Ise ostsin eelmine aasta ja sain natuke odavamalt. Aga siis polnud Euroopas ka alternatiive. Väga tore on näha, et on tekkinud palju erinevaid tootjaid juurde! Hetkel on veel kloonid. Aga ilmselt hakatakse edaspidi ka arendama uusi mudeleid.

Packrafti või kummari võimisiganes täispuhutava, mis on tuuletakistuslik, voolutakistuslik, ebasuunakindel jne puhul pead sa kogu aeg aeruga või mõlaga sebima.
See on tõsi. Paari kolmepäevastel sõitudel tõmbab käed ikka väga läbi. Aga minu üks lemmikumaid tegevusi hetkel. Nagu siin eelpool juba mainitud on packraft hea ühiskondliku sõiduvahendite puhul, seljakotiga. Autoga(+abilisega kes hiljem järgi tuleb) oleks ehk targem mingi kanuu või süstaga kihutada.

Endal oleks küsimus seoses jõgedega. Hiljuti käisin Valgejõel, meeldis et ta selline kitsam ning ümbritsev loodus oli nunnu. Tahaks isegi tagasi, aga polügoniga seoses on raske löögile saada, tihe graafik. Kas Soodla on läbitav?

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 04 Mai 2015, 08:31

internetipisieestis piiisab google aknasse jõe nime ja müstilise võtmesõna kanuu trükkimisest :D , kui keegi korraldab kanuumatkasi seal jõel, siis on kas lahti lõigatud või puudub vajadus lahtilõikamiseks.
Ma käin rohkem sellistel ülemjooksudel, kus ma omapead rahus saan olla ja kui lõiku ei tunne peast, siis kerin aerofotol lõigu läbi, metsa sees lookleva jõe koprakõrsikud vahest kenasti näha, pildil keila ülemjooks
mai.jpg
Sa vist kalamari koeraga koos palkidest üle ei turni, koera pärast iga kord kaldale ?
joon jõest, söön jõest

kalamari
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas kalamari » 04 Mai 2015, 11:44

Sepaonu, aitäh soovituste eest. Üritan küll Googlit kasutada ka, aga näed, aerofotost pole kuulnudki, nii et juba tasus küsimine ära! Ja kanuumatkad on tihtipeale petlik, kuna mind huvitavad mitmepäevased sõidud ning teoorias peaks packraft kannatama madalamat ja väiksemat jõge kui kanuu.

Aga koeraga on jah rohkem kaldalt minekut ja ebamugavat turnimist.

On sul mingeid lemmikuid kohti, midagi soovitada?

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 04 Mai 2015, 22:11

kalamari kirjutas:On sul mingeid lemmikuid kohti, midagi soovitada?
Ma eelistan ülemjooksusi, kasari harud olen enamvähem kõik läbi sõitnud kummari, perserõnga, plastmootorpaadi ja kayakiga. Igale poole igal aastaajal iga asjaga ei saa. Ma enamasti üksi käin, mingit järeletulemise varianti kasutan harva, mootorpaadiosa sai kunagi naisega tehtud, a igale poole pärapõrgu poole öö aeg naist järgi ei taha manguda. Tagasi olen auto juurde ise kõndinud, no päeva lõpetuseks ei viitsi väga pikki vahemaid käia. See aasta ostsin mingite operatsioonide jaoks odava tehniliselt korras ratta, et pistan alguses põõsasse sinna, kust kavatsen välja tulla, et sivem autoni saaks. Kayakiga olen tuure teinud, üles ja allavoolu ring. Kala püüan ka loomulikult tuuri käigus.
Vigala,velise, enge, nurtu, teenuse, need kõik sõidetavad jõed. Ma ise keila jõe ülemjooksul elan, see ka sõidetav, kuigi on ka väga aeglasi erna lõike koprakõrsikutega, hõredalt alla mul üks lõik sõitmatta, muidu täies pikkuses keila sõidetud. Halliste, raudna, kõpu kunagi väga meeldisid, esimest korda kõik lähtest suudmeni ca 78-80 paiku, pärast palju kordi lõiguti, praegu harva, põltsu ülemine ots meeldib, räägu kanalist ülesvoolu olen pressinud põltsupidi mitu korda.
Eks allavoolu minnes liikumine 3-4 korda kiirem, päevaga pikki vahemaid saab läbida, a tagasi vedajat vaja või vastutulejat. Selles suhtes jah see kilepaat hea küll, kui kola ära mahub seljakotti kõik, siis kõnnid bussipeatusesse õigel ajal.
Siuke
https://www.seaeagle.com/RazorLite/393rl" onclick="window.open(this.href);return false;
oleks ka veel väljakantav, edasi just ei matka, a kannab pikema maa välja või kannab eraldi järgmise veeni.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 04 Mai 2015, 22:51

80'ndate lõpupoole sai kummipaadiga Ahjale Tilleorgu mindud - raske päeva lõpuks oli läbitud linnulennul 3 km :)
Ühes "Eesti Looduses" oli pilt kuidas kuuekümnendatel pioneerid seal süstadega sõitsid, arvasime et jõgi on läbitav.
Järgmisel päeval sõitsime bussiga Karilatsile.
...

kalamari
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas kalamari » 06 Mai 2015, 15:54

Sepaonu, aitäh info eest, nüüd on kobedalt materjali et logistikat kaaluda ning aerofotosid uurida!

ps. see ratta mõte on väga nutikas:)

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 07 Mai 2015, 05:47

Kuidas packraft vastu peab? Et kas koprarisuga jõel peab ikka väga ettevaatlik olema?

kalamari
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas kalamari » 10 Mai 2015, 13:15

Seni pole auku tulnud. Eks üritan vältida hooga teravatele okstele otsa sõitmist. Aga samas olen kogu raskusega üle risu roninud ning muud taolist karmimat kohtlemist harrastanud. Pikematel sõitudel on parandusmaterjalid ka kaasas.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 27 Mai 2015, 08:23

netis sobrades leidsin sellise
https://vimeo.com/112640615" onclick="window.open(this.href);return false;
joon jõest, söön jõest

Avo
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Avo » 27 Mai 2015, 15:18

väga hea video ja tegelased on ikka tegijad:)

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 08 Nov 2015, 11:22

Veehooaeg minu jaoks kindlasti lõppenud pole, täiesti kindlalt kayakitan veel detsembriski, nagu ka eelmine aasta. Järgmise aasta tahtmised reiside osas kõvakestalistega on olemas, neid on rohkem, kui plaanidesse mahub. Silmanurgast olen täispuhutavaid kah vahtinud, ühe klipi otsa komistasin hommikukohvi käigus
https://www.youtube.com/watch?v=V7yNM1tin28" onclick="window.open(this.href);return false;
No jookseb jälle silme eest läbi võimalustejoru , kuhu sellega minna saaks. Piduriks on jälle see teadmine, kui väike see pvcvann päriselus on 8-) aga kui ma mõtlen, et selline komlekt
http://www.packrafting-store.de/Offers/ ... ::621.html" onclick="window.open(this.href);return false;
kaalub 4,2 kg, siis mul tuleb meelde, et ma ostsin alles kayaki, mis kaalub 42kg
Igal juhul see videomees pakkus mulle ootusäravust, et millal ta lõpuks ümber käib, juba arvasin, et siin, ei, keerutas välja, siin, no ikka loogiliselt lõppes jah. Sellega jäävad need ümberkäimised, mis pika kõvakoorikuga tavaliselt juhtuvad, et sõidad kinni ennast kivisse, vool keerab risti ja veealused kaadrid jne üldse ära, lihtsalt kõvemas trepis lähevad vast ümber ja matkamehel võrreldes tühjapackraftisportlastega seljakott kolaga teeb ebastabiilsemaks.
joon jõest, söön jõest

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 09 Nov 2015, 21:15

Kõik, mis on täispuhutav, on ka tühjaksjooksev. Eriti kõige ebasobivamal momendil. PVC on (tundras) jooksu pealt lappimise suhtes üsna vastupunniv kah veel....Mul just käsil PVCpaadi mikrolekke otsimine ja see on üks PITA! Lappimisest tuleb ilmselt PITAPITA....
No ma ei tea. Maitse asi....
Ma eelistaks pärapõrgus ikka kõva kajakki, isegi kui seda rataste/käru/vms peal kuskile stardipunkti järgi vedama peab mõned(kümned) mõistlikud kilomeetrid.
Pilt

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 10 Nov 2015, 07:13

Eks selle packrafti kõige suurem eelis on ikka see mu meelest, et pakid seljakotti ja saad väga pikad vahemaad ära käia. Vaadates nende packraftijate tegemisi netis on mu meelest täitsa asjalik allavoolu kulgemiseks. Maa-vesi-maa-vesi matkamise riistapuu.
Mingist nauditavast veeliikumisest mina väga ei räägiks packrafti puhul. Väike, istud oma pesas vedela pvc padja peal, kola jalgade vastas või peal. Räägitakse, et ka kalapüük õnnestub packraftist. No ma ei tea, kas sellist õnnestumist ikka vaja on inimesele. Ma see aasta tänu madalale veeseisule paar kümnetunnist päeva veetsin kayakis madalalt istudes, jõudsin sellise istumiseni
https://youtu.be/0JLm9-3cwio?t=191" onclick="window.open(this.href);return false;
Ma arvan, et need kallimad packraftid nagu Alpacka jms päris õnnetud pole , kannatavad vast kivirägus kah sõita aga ju varem või hiljem tuleb ka teipide ja liimidega peatusi ette.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 10 Nov 2015, 12:19

Ca 20 a tagasi, kui sai Eestis pikemaid otsi tehtud, vedasin midagi sellist http://guide.alibaba.com/shop/sevylor-2 ... 63181.html kaasas, et igalt poolt üle saada. Täiesti toimis. Praegu vist 2.6 kilo koos aerudega kõige kergemat olen müügis märganud. Kui must asja peaks veel saama, siis tõenäoliselt võtan kõnnumaale kaasa. Kajak on tõenäoliselet mulle liiga raske vedada.
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 11 Nov 2015, 10:12

Ma aastat ei suuda mälu järgi tuvastada aga mul on samuti kunagi olnud kilekott nimega sevylor fish hunter. Paadis istudes sigareti otsast kukkuv suitsutuhk tegi augu sisse. Kindlasti on võimalik sellise paadiga midagi teha, kui väga ettevaatlikult käituda. Liimida on võimalik seda. Ma ükskord randudes sõitsin sellega pooliku kolmelidrase purgi peale ja purgipikkusest pikemalt puruks ja suutsin ära lappida selle lõhe. Kuna sarnaseid pvc paate saab valida kümpa ja soti vahel piisavalt palju, siis kindlasti kellelegi variant, rahakott jääb kah ellu.
Mis seal kõnnumaal (tundra?) teed selle paadiga Nohik ?
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 11 Nov 2015, 11:26

sepaonu kirjutas:Mis seal kõnnumaal (tundra?) teed selle paadiga Nohik ?
Saab mõnest jõest või järvekaelast üle, millest ujuda ei taha või ei suuda. Ma pole loomult radadel matkaja.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 11 Nov 2015, 12:04

sepaonu kirjutas: Mis seal kõnnumaal (tundra?) teed selle paadiga Nohik ?
Meil oli paar aastat tagasi Finnmarki väikeste järvede peal sellised p'rserõngad kaasas. "2 persons" on muidugi 2 alamõõdulist hiinlast ehk. Üks harju keskmine mees sai ilusti rätsepana sees istuda.
Aga kalapüügiks kalda lähedal (vee temp u 10 kraadi....) kõlbas küll, parem, kui rägas ukerdada. Ettevaatlikult majandades sai nii lennukat kui spinnat loopida. Keegi põhja ei läinudki selle mänguasjaga :D
Pilt

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 11 Nov 2015, 12:25

Alternatiiv jõgede ja soode jms ületuseks versus pvc paat on kahlamispüksid. Londoni murdes on nende nimi chest waders. Jagunevad sokivariandiks ja kummikuvariandiks. Sokivariandile käivad juurde kahlamissaapad , mis võib lühiajaliste tegevuste puhul asendada crocside või pehmete neopreensaabastega, midagi sellelaadset
https://varuste.net/Mares+Boot+Equator+2,0+mm?_tu=16738" onclick="window.open(this.href);return false;
ühtlasi kõlbavad laagris ka ümber telgi paterdamiseks.
Ma tegelikult kaalusin tükk aega, kas võtta kahlasi tundrasse või mitte, no mul matkasaabaste vääriliste saabastega variant, kokkuvõttes kaalu lisandub, samas tagavarasaapad kah olemas, kui põhilistel midagi peaks minestama. Isegi jagasime naisega neid viimasel tundraskäigul, nööripostiga saatsime tagasi järgmisele. Need korrad, kui sa nagu põikpäine pull tahad õkva veest läbi aerutada, paati puhuda, tühjaks lasta, kuivatada ja uuesti pakkida võib asendada kõndimisega sobimasse kohta, paljakintsuga ületamise variandiks, kahlad ka veel alternatiiv. Kui plaan matka käigus kala süüa, siis kahladega kalahankimine on oluliselt lihtsam, kui paadijant.
Mul on perserõngas olemas. Londoni murdes belly boat, naabrite keeles kelluntarengas. Hullunud kalamees teeb midaiganes, et oma kirge rahuldada, tassib või auriku mägijärve äärde ;) Lihtsalt matkajale on ta nõrk variant selle poolest, et kohustuslik lisand on lestad, mis on suht suured ja kanged ja gabariitsed. Ma olen selle rõngaga norras käinud järvedel. Mulle jäi mulje, et kahladega võrreldes midagi juurde ei anna, liikumiskiirus aeglane, seljakotis suht suur, vees olles hakkab suht siva jahe jms Pvcpaadipuhul oled ikkagi oma tavaliste riietega kuivas.
Ilmselt ühest ainutõde siin pole, kellele mis meeldib.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 11 Nov 2015, 13:08

Kahlamise mõttes, üle minnes, aitavad hädaga ka head sokid 2 paari, kilekott vahel, kui väga külm pole. Oluline, et jalg ei külmuks nii ära, et aru ei saa, mille peale astud. Selles mõttes ma iga kord kindlasti ei hakka paati puhuma. Väikses jõekeses on ka lõhkumise tõenäosus suurem. Aga minu tempoga käies, nagunii puhkan üsna tihti, pole suurt vahet.
Paat on selles mõttes ilma ja lollikindel, et läheb paarkolmsada meetrit ka ära. Kui mingid käsivartele kinnitatavad päästerõngad ka on, ma julgeks normaalse ilmaga ka 500m minna. Kui peaks padukaid olema, siis mõned jõed võivad ootamatuult päris suureks paisuda, koolmes viib vesi ära ja leiad end lõksust.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 11 Nov 2015, 15:01

Kui see paat on 2m pikk, ja tagurpidi keerata, saab minusugune mees sellel mugavalt,soojalt ja kuivalt magada. Mul oli selline vanakooli telgi tüüpi lihtne varjualune. Siis ööbid ka soos või rabas, küljealune on kuiv. Nii palju pidi puukest olema, et 2 puu vahele kate tõmmata.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 11 Nov 2015, 21:45

sepaonu kirjutas:Kui plaan matka käigus kala süüa, siis kahladega kalahankimine on oluliselt lihtsam, kui paadijant.
Sellega on nii ja naa. On kohti ja kaldaid, kus on mõnus jalutada ja on kohti, kus kaldapeal parema meelega ei oleks. Lisaks järv on selline asi, mille keskele ilma paadita ei pääse. Ja seal keskel on ahvatlev kari või saaretükk või lihtsalt madalik ..... kala on ju alati seal, kuhu me ligi ei pääse :)
sepaonu kirjutas: Mul on perserõngas olemas.
Oli selline ka meil kaasas. Kuid see pvc-junn liikus kergemalt ringi ja oli märksa soojem olemine. Ei istu ju ikkagi tagumikuga otse külmas vees. Topi selga mida tahad, lõpuks hakkab ikka jahe, kui kogu aeg ei "lestata"
Lisaks sai selle junniga ka mööda madala veega jõgesid allavoolu üsna mugavalt kulgeda... kaldad oleks liikumiseks kordades aeglasemad ja vaevarikkamad olnud...

Ainsat tõde tõepoolest pole, on lihtsalt erinevad olud, kuhu sobib paremini üks või teine lahendus. Kahlakad on vaieldamalt kiirema vooluga ja kiviste kärede peal paremad, sinna selle mikihiire-raftiga vabatahtlikult ei roniks.
Pilt

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 12 Nov 2015, 08:18

Kui ma 80 kilo kaaluks, roniks küll selle puhutava kajakiga ringi.

Vasta

Mine “Kondijõul liikumisvahendiga matkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline