Milline riietus rattasõiduks?

Jalgrattad, suusad, uisud, kelgud, paadid jne.
Vasta
Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Milline riietus rattasõiduks?

Postitus Postitas Tanel » 27 Aug 2014, 15:51

TEADMISEKS! Tõstsin rattasõdu riietuse jutud siia teemasse ümber. Algne arutelu toimus selles teemas: viewtopic.php?f=53&t=1173" onclick="window.open(this.href);return false;

Kuno kirjutas:Sadula vedrustusest ei oska puudust tunda.Rattapükse kasutan pikematel sõitudel igapäevaselt mitte.
Ma tahan ise pikematel sõitudel rattapükstest üldse loobuda, ei meeldi nad mulle üldse. Soojal ajal ajavad nad vastikult ummuksisse, halb sünteetiline värk. Sealt ka selline küsimus nende vedrude kohta. Olen hetkel B17 Imperiali ja Flyer Imperiali vahel.
Kuno kirjutas:Hetkel aktuaalne teema vihmakindel riietus rattamatkal.Väga rahul ja julgen soovitada jalanõude katteid http://www.vaude.com/de-DE/Produkte/Bek ... 44-46.html" onclick="window.open(this.href);return false; samuti palju kasutust leidnud ja toimib hästi Vaude kiivrikate.
Lahendust otsin kinnastele hetkel.Proovinud paari mudelit SealSkinz toodangust no ei toimi minuarust.
Veekindlaid saapakatteid pole kasutanud kuid SealSkinzi sokid töötavad minu jaoks küll. Mõtlesin ka kindad hankida, pidevalt on see probleem, et muu keha on kuiv kuid kindad läbi ligunenud.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Milline riietus rattasõiduks?

Postitus Postitas polarbear » 27 Aug 2014, 17:02

Tanel kirjutas: Ma tahan ise pikematel sõitudel rattapükstest üldse loobuda, ei meeldi nad mulle üldse. Soojal ajal ajavad nad vastikult ummuksisse, halb sünteetiline värk.
Proovi ilma pehmenduseta rattapükse. Ummuksisse ajab see svamm jalgevahel.
Mul lühikesed "prisma" püksid svammiga ja on jah vastikud. Samas ilma pehmenduseta pikad traksidega püksid soetasin eelmine sügis jalgrattapoest (letihind oli sinna 100 kanti ja ale vist 60% vms) ja väga mõnusad jahedama ilmaga. Tuulekindlad, põlved ja tagumik topeltmaterjalist, ei hõõru, ei haudu, ei higista, ei lotenda ja istumine sportsadulas mugav ja hea. No eks taguotsa on ka suve jooksul ca 1000+km jagu kujundatud sadulale vastavaks, aga pükstel ja pükstel on suur vahe.
Pilt

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 27 Aug 2014, 17:14

polarbear kirjutas:
Tanel kirjutas: Ma tahan ise pikematel sõitudel rattapükstest üldse loobuda, ei meeldi nad mulle üldse. Soojal ajal ajavad nad vastikult ummuksisse, halb sünteetiline värk.
Proovi ilma pehmenduseta rattapükse. Ummuksisse ajab see svamm jalgevahel.
Mul lühikesed "prisma" püksid svammiga ja on jah vastikud. Samas ilma pehmenduseta pikad traksidega püksid soetasin eelmine sügis jalgrattapoest (letihind oli sinna 100 kanti ja ale vist 60% vms) ja väga mõnusad jahedama ilmaga. Tuulekindlad, põlved ja tagumik topeltmaterjalist, ei hõõru, ei haudu, ei higista, ei lotenda ja istumine sportsadulas mugav ja hea. No eks taguotsa on ka suve jooksul ca 1000+km jagu kujundatud sadulale vastavaks, aga pükstel ja pükstel on suur vahe.
Minu eesmärk on mitte välja näha nagu lycrap**e. Ja sa märgid ära, et just jahedama ilmaga on mõnus, aga kui sul on õues 30 soojakraadi ja oled 6-8 tundi sadulas?! Minul oli see kogemus see suvi, ma ei väida, et oli midagi väga hullu kuid mulle ei meeldi. Pikematel sõitudel läheb see lycra vastikult haisema ja kleepuma ka kui higistad. Tahaksin kanda oma tavalisi pükse rattamatka ajal ja ennast hästi tunda.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 27 Aug 2014, 19:34

Nojah, ma just pikad püksid jahedamat aega silmas pidades soetasin.
Aga +30ga... no ma ei teagi. Puuvillast sortsid jms materjalid oleks veel hullemad ju, higist märjad, voltis ja kortsus? Midagi õhukest, liibuvat ja hästi hingavat? Võrkpüksid :D
Tegelikult võib ju rattapoest küsida soojailmaerimaterjalist pükse, kindlasti midagi on. Enamus maksejõulisest maailmast on päikselisemas kliimavööndis kui meie siin.
Mul on küll täitsa kama, kas lycrap€rse või mitte, ega ma teiste jaoks sõida :D Endal peab hea ja mugav olema.
Pilt

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 27 Aug 2014, 21:51

SealSkinzi kinnastesse matkaoludes suhtuks samuti vähe ettevaatlikult, nende, vähemalt minu Ultra Grippide, kuivatamine on paras ikaldus ja käsi kipub kergelt sees higistama, vihmaga sõites veel kergemini. Või siis lekivad, vett täis kallanud otse ei ole.
Nendel juhtudel, kus vahepeal kuivada saab, mulle täitsa meeldivad, ehk siis läbi sügise ja kevade kodu ja töö vahet pedaalimiseks ja muudeks kohalikeks sõitudeks.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 27 Aug 2014, 23:22

Vaatasin nüüd pükste birkad üle:
head-35% polyamide, 15% elastan, ülejäänu teadmata :)
kehvad-79%polyamide, 21% lycra.
Tegelikult võiks selle riiete teema rattast ja rattapulkadest lahku lüüa?
Pilt

Andrus
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Andrus » 28 Aug 2014, 08:34

Ka mina kandsin varem rattamatkadel pehmendusega rattapükse. Viimased aastad sõidan just tavapükstega.
Aga siit teine mure. Rattapükstele pole mõeldud allapanuks aluspükse, tavapükstel peaks olema. Kahjuks ei ole kuskilt leidnud õmblusteta aluspükse. Sadulas istudes just need õmbluse kohad soonivad istmikku ja pikemal sõidul kipuvad valu tegema.
Oskab keegi soovitada, kust leiaks häid aluspükse rattasõiduks?

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 28 Aug 2014, 10:57

Alukate küsimus on palju üldisem kui rattasõit. Mina oskan vaid niipalju öelda, et mul vastust pole, mittehõõruvaid aluspükse mina pole leidnud. Kõikvõimalikud variandid eri spordipesude ja muu näol on ära proovitud.

Sõber vannub, et mingid puuvillased trussarid on kõige töötavam variant. Sõber on sõdur ja palju pikki rännakuid teinud lisaks pikkadele spordi-võistlustele ja ma saan tast aru, et kaitseväes on see veel palju rohkem teemaks kui matkates.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 28 Aug 2014, 16:07

Pöördusin kah alukate murega Rakvere HawaiExpressi müügimehe poole, ja ta soovitas x-bionic alukaid. On midagi bokserite ja alukate vahepealset, 93% polyamidi, 1% polypropyleeni, 6% elastiini. Ühe jalgevahel oleva ômbluse asemel on kaks üksteisest nii umbes kümme sentimeetrit eemal asuvat madalaprofiililist, mis ei jää hôôruma. Suvised palava ilma katsetused olid nii jalgsi kôndides kui rattaga sóites edukad.
...

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 28 Aug 2014, 17:29

Tarmo kirjutas:Pöördusin kah alukate murega Rakvere HawaiExpressi müügimehe poole, ja ta soovitas x-bionic alukaid. On midagi bokserite ja alukate vahepealset, 93% polyamidi, 1% polypropyleeni, 6% elastiini. Ühe jalgevahel oleva ômbluse asemel on kaks üksteisest nii umbes kümme sentimeetrit eemal asuvat madalaprofiililist, mis ei jää hôôruma. Suvised palava ilma katsetused olid nii jalgsi kôndides kui rattaga sóites edukad.
Mina kasutan neid x-bionicu pesupükse ja olen väga rahul. Hea lõige ja materjal, ei lähe kortsu ei hõõru jne. Käin nendega matkal, suusatamas, rattaga sõitmas, orienteerumas ehk kõikvõimalikel vähem ja rohkem aktiivsetel tegevustel.

Vahurt
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Vahurt » 26 Juun 2016, 17:03

Rattapukstel kasutan alukateks ujumispükse. Toimib väga hästi.

Maidor
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Maidor » 26 Juun 2016, 17:43

Mul see mure,et rattapükstel tulevad karvad läbi :D

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 26 Juun 2016, 21:17

Maidor kirjutas:Mul see mure,et rattapükstel tulevad karvad läbi :D
Mul on sulle kiire lahendus - aja karvad maha. Siis ei saa keegi "karvajalg" ka öelda. :D

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 26 Juun 2016, 21:37

Rattapükste teema on minu jaoks juba mõnda aega tagasi lahenduse saanud ja lahendus oli väga lihtne - Brooks Flyer sadul. Olen ca poolteist aastat juba sellega ringi sõitnud ning paremat asja ei oskaks soovidagi. Nüüd kannan selliseid pükse mis meeldivad ning probleeme pole. Alumisteks püksteks on kas x-bionic bokserid või bergans/icebreaker/supernatural meriino bokserid.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 28 Juun 2016, 12:24

Tanel kirjutas:Rattapükste teema on minu jaoks juba mõnda aega tagasi lahenduse saanud ja lahendus oli väga lihtne - Brooks Flyer sadul. Olen ca poolteist aastat juba sellega ringi sõitnud ning paremat asja ei oskaks soovidagi. Nüüd kannan selliseid pükse mis meeldivad ning probleeme pole. Alumisteks püksteks on kas x-bionic bokserid või bergans/icebreaker/supernatural meriino bokserid.
Ka vanad matkasellid on tõdenud, et matkamiseks on kõige parem vana, vene, vedrusadul, millega äravahetamiseni sarnane ka Flyer on.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Vasta

Mine “Kondijõul liikumisvahendiga matkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline