Millist jalgratast osta ja mida veel juurde?!

Jalgrattad, suusad, uisud, kelgud, paadid jne.
Vasta
Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Millist jalgratast osta ja mida veel juurde?!

Postitus Postitas Nohik » 26 Mai 2016, 21:53

Ma kardan ka, et tavalise peegli eluiga pole mu rattal pikk.
Mulle ei anna ikkagi need prillipeeglid rahu. Peeglitükikesega proovisin, näeb päris palju, lihtsalt jube harjumatu on, et peegelpilti näeb ainult 1 silm. Muidu nägemisveidrustega pidi aju ca 2 päevaga kohanema. Isegi pilti tagurpidipilti keeravate prillidega.
mrWilson kirjutas:..Toimis suurepäraselt kuni ratta korduvast külili kukkumisest vajas teibiga parandamist ... Parem oleks kui ratta külili kukkumisel annaka pegel veidi järele, et mitte murduda. Ilmselt mõni elastse varrega mudel.
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
Kuno
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Kuno » 27 Mai 2016, 21:16

Olen ka ilma peeglita siiani läbi ajanud põhjusel et tavapeegel tunduv kergesti purunev detail olevat.Prillipeegleid olen kohanud vastutulevtel rattmatkajatel üsna tihti.Kahjuks lähemalt näppida pole juhust olnud.Julgustan proovima. Anna siis infot mis välja valisid.Teema on huvitav.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 27 Mai 2016, 22:01

Äkki tuleb keegi kapist välja, kellel olemas?

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 28 Mai 2016, 14:00

Olen senimaani ilma peeglita läbi ajanud. Kael keerab veel üsna korralikult, aitab ka kui kõrvad teravad hoida - sõita ilma kõrvaklappideta. Elukaaslase rattal oli peegel, pidas vastu ühe suve.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Harry
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Harry » 28 Mai 2016, 22:33

Mis te teete oma peeglitega, et nad vastu ei pea? :)
minul on tavaline Cateye peegel ja 4 hooaega laitmatult vastu pidanud - igasugu mükse ja vastuminekuid tunda saanud, aga ei miskit.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 29 Mai 2016, 13:47

Ma tean palju inimesi, kellel peeglitega midagi ei juhtuks.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 29 Mai 2016, 15:55

Raske matkaratta häda on selles, et see kipub ikka aegajalt külili kukkuma. Kui peegel on lenksu küljes siis võib juhtuda, et see tabab esimesena maapinda. Eks lahendusi ole erinevaid nagu peegleidki. Ole ainult mees ja leia endale sobiv. 8-)
Ah, minge metsa...

TanelVahter
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas TanelVahter » 28 Juun 2016, 22:15

Tere tere

Peegliteema minulgi aktuaalne. Kuna sõidan nn liblikalenksuga, siis lenksuotsa käivad variandid ei sobi. Citybikes on olemas selline peegel, mis põhimõtteliselt sobiks, kuid netis sirvides kurdetakse, et pidi jõle pisike teine olema > http://www.citybike.ee/e-pood/zefal-spy-t1272" onclick="window.open(this.href);return false;

Oskab keegi soovitada klambriga kinnitatavat, mitte netipoes olevat peeglit?

Tuleval nädalal läti-leedu ringreis algamas ning tahaks pisut turvalisust lisada

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 28 Juun 2016, 23:32

Tulin just õhtuselt tuulutusringilt oma "matkarattaga" Author Reflex....
On ->peaks olema
28"-> 26"
aluraam-> terasraam
esiamort-> amordita
Biltema 15€ alupakiraam-> Tubuse teraspakiraam
V-pidur->ketaspidur

Muid ebakõlasid ei paista olevat. Moraal: tehke minu sõnade, mitte tegude järgi :D
Aga muidu sõidab täitsa ilusti....
Pilt

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 29 Juun 2016, 01:21

TanelVahter kirjutas:Oskab keegi soovitada klambriga kinnitatavat, mitte netipoes olevat peeglit?
Äkki midagi sellist? http://www.author.ee/lisavarustus.htm?id=1084" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.author.ee/muugi.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Ah, minge metsa...

Maidor
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Maidor » 29 Juun 2016, 11:30

mrWilson kirjutas:
TanelVahter kirjutas:Oskab keegi soovitada klambriga kinnitatavat, mitte netipoes olevat peeglit?
Äkki midagi sellist? http://www.author.ee/lisavarustus.htm?id=1084" onclick="window.open(this.href);return false;
Tellisin selle ebayst . Väga väriseb lenksul ja midagi näha väga pole. Õnneks läks see mul ka kohe katki :D
Soetasin siis 3D ehk panoraampeegli. Vaateväli on hea, aga autode kaugus väga petlik. Peeglist näed, et auto on kaugel, kuid pead üle õla keerates, on kohe selja taga. Teed ületan vaid siis, kuid mitte midagi näha pole. Olen mõelnud tahavaate kaamera peale, mida telefoniga ühendada. Niiet olen jätkuvalt parima peegli otsingul.

TanelVahter
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas TanelVahter » 29 Juun 2016, 11:38

Maidor kirjutas:
mrWilson kirjutas:

Tellisin selle ebayst . Väga väriseb lenksul ja midagi näha väga pole. Õnneks läks see mul ka kohe katki :D
Soetasin siis 3D ehk panoraampeegli. Vaateväli on hea, aga autode kaugus väga petlik. Peeglist näed, et auto on kaugel, kuid pead üle õla keerates, on kohe selja taga. Teed ületan vaid siis, kuid mitte midagi näha pole. Olen mõelnud tahavaate kaamera peale, mida telefoniga ühendada. Niiet olen jätkuvalt parima peegli otsingul.
Mul tekkis sama mõte selle authori peegliga. Ega siis paistab et polegi eriti häid variante. Veel on http://www.author.ee/lisavarustus.htm?id=1695" onclick="window.open(this.href);return false; aga see justkui liiga mikihiir juba..

TanelVahter
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas TanelVahter » 29 Juun 2016, 12:56

Kui sai juba teema kuumaks aetud, siis küsiksin veel. Kas kellelgi on kogemusi sellise aparaadiga http://www.citybike.ee/e-pood/paikesepa ... nile-t1176" onclick="window.open(this.href);return false; ? Mõtlen just konkreetset pilli. Kas ta ka päriselt midagi laeb? Kuna analoogsed tooted nt matkaspordis on 7-8x soolasema hinnalipikuga, siis iseenesest ahvatlev ost - juhul kui toimib.

Maidor
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Maidor » 29 Juun 2016, 13:37

Olen praegu sama mure ees. Matk nädala pärast. Vana akupank andis otsad, kuna võtsin sealt rohkem võimsust, kui pank suutis.
Need päiksega laadijad ei toimi. paneeli max võimsus on kuni 0,5W. Minu Sony telefon tahab laadimiseks 5V, 1A ehk 5W. Nõrgema laadijaga ei hakka laadima. Laeb vist paar tundi. Niiet sellega laeks paar nädalat päikese jõul. Akud neil sees on viletad Lipod. See 5000mAh on ka juurde kirjutadud. Ise eelistan pankasi 18650 elementidega, mida saab lihtsalt vahetada ja elemente tasku juurde pista-- http://www.ebay.com/itm/Dual-2-USB-2A-P ... ge1LAVqmyg" onclick="window.open(this.href);return false;

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 29 Juun 2016, 13:41

Laadijatest on erinevates muudes teemades detailselt juttu olnud.
http://matkafoorum.net/search.php?keywo ... 4ik*atarei*" onclick="window.open(this.href);return false;
http://matkafoorum.net/search.php?keywo ... ik*laadija*" onclick="window.open(this.href);return false;

Jääks siinkohal ikka jalgratta juurde.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 29 Juun 2016, 14:16

Maidor kirjutas: Tellisin selle ebayst . Väga väriseb lenksul ja midagi näha väga pole. Soetasin siis 3D ehk panoraampeegli. Vaateväli on hea, aga autode kaugus väga petlik. Peeglist näed, et auto on kaugel, kuid pead üle õla keerates, on kohe selja taga. Teed ületan vaid siis, kuid mitte midagi näha pole. Olen mõelnud tahavaate kaamera peale, mida telefoniga ühendada. Niiet olen jätkuvalt parima peegli otsingul.
Kui eelneva hinda vaadata siis polegi sellele erilisi nõudmisi mõtet esitada. :D Siiski, liblikale sobiks sama lahendus ainult jäiga varrega.

Kui tahad rattale peeglit mis ei ole suur nagu miki-hiire kõrv siis on 3D ainuvalik. Eks neid ole ka rohkem või vähem 3D's. Seda, et kaugusi ei oska hinnata on alguse asi, oluline, et oleks avar vääteväli. Kui manöövrit hakkad sooritama siis vaatad nagunii üle õla ehk enda silmaga olukorra üle. Või julged kohe peeglisse vaadates lenksu kruttida? :) Ei ole kindel kas eestis miskit asjalikku rattapeegli valikut üldse on. Ilmselt pead internetis tuulama ja uurima milliseid peegleid kasutatakse rattamatkajate seas. Siis tellid kust vaja.

Variant on veel mõnda suvalisse velopoodi sisse marssida ja vaadata milliseid peegleid kohapeal saada on. Seejärel otsustad milline ja kas üldse sinu vajadustele sobib.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 29 Juun 2016, 14:33

TanelVahter kirjutas:Kui sai juba teema kuumaks aetud, siis küsiksin veel. Kas kellelgi on kogemusi sellise aparaadiga http://www.citybike.ee/e-pood/paikesepa ... nile-t1176" onclick="window.open(this.href);return false; ? Mõtlen just konkreetset pilli. Kas ta ka päriselt midagi laeb? Kuna analoogsed tooted nt matkaspordis on 7-8x soolasema hinnalipikuga, siis iseenesest ahvatlev ost - juhul kui toimib.
Kui ratta seljas üldse midagi laadida tahad siis sebi endale rummusisene dünamo + muundur. Igasugused päikeselaadijad on naljategemine, eriti meie kliimas.

http://www.cyclingabout.com/dynamo-hub- ... e-touring/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.cyclingabout.com/list-of-hub ... b-devices/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.thinkbiologic.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ah, minge metsa...

TanelVahter
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas TanelVahter » 29 Juun 2016, 22:16

mrWilson kirjutas: Variant on veel mõnda suvalisse velopoodi sisse marssida ja vaadata milliseid peegleid kohapeal saada on. Seejärel otsustad milline ja kas üldse sinu vajadustele sobib.
Täna juhuslikult nii tegingi. Rademaris üks üksik nukker istus. Kuna maksis vähem kui viiekas, siis läksin ehkkui peale ja otsustasin proovida. Paistab, et toimib. Veidi ebaesteetiline on, aga ei värise ja näitab okeilt. https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 29 Juun 2016, 23:25

TanelVahter kirjutas: Täna juhuslikult nii tegingi. Rademaris üks üksik nukker istus. Kuna maksis vähem kui viiekas, siis läksin ehkkui peale ja otsustasin proovida. Paistab, et toimib. Veidi ebaesteetiline on, aga ei värise ja näitab okeilt. https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing" onclick="window.open(this.href);return false;
Pääasi, et toimib. :) Mu meelest pole siin ebaeetilist midagi. Kui lõpuni tahta minna siis tõmba peeglile mõned tiirud sarnast teipi ümber mis lenksulgi. Siis on nagu valatult. Mulle tundub piltide järgi, et asukoht on ka selles mõttes hea, et kui ratas pikali kukub siis ei taba peegel esimesena maakamarat.

Muide, sa tee oma rattast mõned ülevaatlikud pildid ja näita meile ka. Kirjuta pisuke jutt ka juurde, et mida ja miks kasutad. Oleks huvitav lugeda. 8-)
Ah, minge metsa...

wagner
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas wagner » 01 Juul 2016, 01:00

Ammu idanema hakanud mõte 29" ratta soetamisest ning sinna pakiraami külge kruvimisest on lõpuks teoks saanud, lisan väikese ülevaate.

Rattaks sai Canyoni Grand Canyon AL 6.9 2016. Paistab olevat ainus Grand Canyoni seeria ratas, millel on seatstay'l pakiraami kinnitamiseks kruviaugud olemas (kuid see oli pigem lisaboonus, mitte kriteerium ratta valikul).

Margusl vihje peale keerasin pilgu Tubus QR adapteri poole. Sinna sobivat pakiraami valides jäi esimesena silma Tubus Logo Classic 29" - kuni lugesin QR adapteri kirjeldusest: "Compatible with Tubus Cargo, Logo, Fly and Cosmo, but not for the Evo-models and Logo Classic 29" "
Võimalik, et ka 28" mudel mängiks välja, kuid teiseks kitsaskohaks hindasin ketaspiduri - piltide järgi otsustades ei julgenud välistada, et seal mingit konflikti ei teki. Lõpuks tellisin ketaspiduritega ratastele mõeldud Tubus Disco 28".

Esimese asjana hakkab silma, et selle pakiraami kandepind on väga väike. Küljekottide kasutamisel pole probleemi, kuid koti pakiraami peale kinnitamine saab olema ebamugav.

Selle paigaldusega suuremaid probleeme polnud, ketaspidurist läheb pakikas mööda; rehvile jääb piisavalt vaba ruumi. Ortlieb Backroller läks kenasti külge, kuigi koti kinnituskohad tuli veidi ebaloogiliseks reguleerida. Täislastis koormaga on veel testimata.

Probleemiks võib kujuneda porilaua paigaldamine. Nagu pildilt näha, on pakiraamil "kõhu all" suhteliselt kopsakas kruvidega kinnitus roundstay'de (pulgad pakiraami ja seatstay ühendamiseks) jaoks, 2.1" rehvi korral on need täpselt piiri peal, et kas jääb porilauale ette või mitte. Vajadusel saaks need pulgada asendada flat stay'dega, mis ei vaja nii massiivset kinnitust.

Lisaks tahaksin hoiatada, et kruvid, millega roundstay rattaraami külge keeratakse, on väga lühikesed. Minu raami puhul ulatusid nad kõigest paari mm võrra keermesse ning selle tõttu sai ühe keerme algus ära rikutud. Vahetasin kruvid pool cm pikemate vastu ning nüüd paistab tulemus hää.
Manused
DSC_0498.JPG
DSC_0497.JPG

TanelVahter
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas TanelVahter » 01 Juul 2016, 11:36

wagner kirjutas:Ammu idanema hakanud mõte 29" ratta soetamisest ning sinna pakiraami külge kruvimisest on lõpuks teoks saanud, lisan väikese ülevaate.
Mul tekkis kohe küsimus, et kas rehvivahetusel vabaneb iga kord siis ka pakiraam? Mul küll tavalisele terasraamile tehtud painutustuuningut, et pidurisadulast mööda läheks, aga kinnitasin mingitesse suvalistesse aukudesse, mis ilmselt mingi teise kettasüsteemi või porilaua tarvis raamilt leidsin. Standardprotseduur on ilmselt kummi lappimisel niikuinii kottide mahavõtmine seega palju ilmselt see nüanss ei sega.

wagner
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas wagner » 01 Juul 2016, 12:56

TanelVahter kirjutas:Mul tekkis kohe küsimus, et kas rehvivahetusel vabaneb iga kord siis ka pakiraam?
Rehvivahetuseks tuleb QR-võll tervenisti rummust välja tõmmata. Seejärel peaks tagajooksu niimoodi kätte saama, et pakiraami ja ratta raami ühendavaid kruvisid ei ole vaja lahti teha. Rattakotid tuleb mõistagi küljest võtta.
TanelVahter kirjutas: /.../ kinnitasin mingitesse suvalistesse aukudesse, mis ilmselt mingi teise kettasüsteemi või porilaua tarvis raamilt leidsin.
Need "suvalised augud" ongi minu teada kas pakiraami, porilaua või milleiganes kinnitamiseks - seega täiesti õige koht. Kahjuks päris paljudel ratastel need puuduvad, selle tõttu tulebki kiirkinnitiga jamada. Ja kui need augud on olemas, saab kasutada spets. ketaspiduritele mõeldud raamisid, mille puhul ise midagi painutada pole tarvis (suvaline näide).

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 01 Juul 2016, 20:28

Selle ühe aastaga suri ära? Mõni kohalik pood saatis 26" rehvi peale pikalt? Väike trend muidugi on, täna bike-discountist dünamojookse vaadates 26" piduripöiaga valmis laotud isendeid enam ei olnudki.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 01 Juul 2016, 21:19

Pean vabandama, õnnestus muutmise käigus kogu postitus kustutada....
Aga tundub jah nii, et möödunud jooksva aastaga on trendi murrang toimunud. 26" on minevik.
Aasta-paar veel ja otsid tikutulega sobivaid juppe taga....
Pilt

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 01 Juul 2016, 21:38

Mis see praegune "trend" on siis? 29"? Mille põhjal selline arvamus? Mõne netipoe kiire läbi tuulamine?
Ah, minge metsa...

Vasta

Mine “Kondijõul liikumisvahendiga matkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline