Teeme ära maailmakoristuse prügi kaardistamise üritus

Räägi vabal, ent huvitaval teemal.
Vasta

Kas oled huvitatud prügi kaardistamise üritusel kaasa lööma?

Jah
4
67%
Ei
2
33%

Hääli kokku: 6

Kasutaja avatar
janek
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Teeme ära maailmakoristuse prügi kaardistamise üritus

Postitus Postitas janek » 11 Mai 2017, 22:06

Tere

Kes veel ei tea siis 15 september 2018 toimub ülemaailmne koristuspäev, kus praeguse seisuga inimesed 150 riigist üritavad üheskoos oma riigis ja koos sellega kogu maailmas läbi viia väga suure prügi koristusaktsiooni.
Sellise ürituse tulemuslik läbiviimine nõuab parajat ettevalmistust ning seoses sellega ma praegu teie poole pöördungi. Pole kasu tohututest rahvamassidest kui neil puudub kindel eesmärk ja antud hetkel on selleks eesmärgiks teadmine kust ja mida koristada.
TeemeÄra meeskonnal on mai alguses valmimas mobiilirakendus, mille abil saab igaüks üles märkida silma jäänud suuremad prügihunnikud, et need siis hiljemalt koristuspäeva raames likvideerida. Enne kui see rakendus laiemale üldsusele levitatakse on plaanis korraldada Eestis nädalane testperiood, mille raames selgitatakse välja programmi puudused ja kitsaskohad ning ühtlasi saadakse loodetavasti ka ülevaade Eestis paiknevatest ebaseaduslikest prügilatest.

Olen selle piloodi suunanud esialgu just Teile, kuna näen et olete osa kogukonnast, mis võrdlemisi aktiivselt ringi liigub ja seega ka näeb, mida kõike inimesed loodusesse maha jätavad. See aga ei tähenda, et ei võiks infot levitada ja ka sõpru, perekondi ja naabreid kaasata.

Arendajad plaanivad rakenduse valmis saada 8. mai ning selle järel on plaanis mai-juunis nädalane periood, millal toimuks esialgne kasutajate poolne testimine ja kaardistamine. Kindlasti ei tähenda see, et väljaspool seda perioodi ei võiks silma jäänud prügilatest rakenduse teel teada anda.

Eestimaa Looduse Fondil ja RMK on olemas osaline info sellest kuhu pidevalt prügilaid tekitatakse, kuid ka see info vajab uuendamist ja kontrollimist. Miks mitte planeerida oma järgmine treening või matk selliselt, et see viib läbi kontrollimist vajavatest kohtadest.

Täpsem üritus on ise veel planeerimisel, kuid kõige lihsamal kujul paigaldab kasutaja rakenduse oma nutitelefoni ja avastades mõne prügihunniku salvestab selle kaardile. See tegevus ei pea tingimata toimuma ürituse nädalal vaid kasvõi aasta läbi.

Suuremate seltskondade puhul saab planeerida mingis piirkonnas hajutatud tegevuse, hiljem tulemusi võrrelda ja kokkuvõtteid teha või kasvõi ise mingi prügihunniku likvideerimine planeerida.

Sellised oleks lühidalt plaanid ja eesmärgid.

Oleks huvi teada, kuidas lugejatele selline ettevõtmine vastuvõetav ja huvi tekitav on ja kui paljud oleksid valmis oma kodukohas ringi vaatama ja kaardisamisele kaasa aitama.

Küsimused palun suunata otse minule siin teemas, privaatsõnumiga või e-postiga

Tänud tähelepanu eest

Janek
janek.mottus@gmail.com
easy just isn’t worth it

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Teeme ära maailmakoristuse prügi kaardistamise üritus

Postitus Postitas Tanel » 12 Mai 2017, 10:39

Väga hea, tean mitut kohta kuhu pidevalt prügi tuuakse. Tööga seoses ringi liikudes olen end korduvalt seaks vihastanud leides metsa alt mõne prügihunniku.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 12 Mai 2017, 11:59

Kuivõrd asi on alles planeerimisel, siis eeldan, et nutitelefoniga kaardistamise variant ei saa olema ainus?

Kasutaja avatar
janek
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas janek » 12 Mai 2017, 15:40

scabere - mõtled sa tavagepsuga koordinaatide võtmist ja hiljem arvutis töötlemist? Üks selle kaardistamise osasid on ka sisestatud prügist pildi tegemine, nii et ilma nutitelefonita on ehk natukene tülikam. Rakendus ise on planeerimisfaasist juba kaugemal, kuid ma ei oska hetkel selle võimalusi ja võimekusi öelda kuna ise rakenduse loomisega ei tegele.
easy just isn’t worth it

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 12 Mai 2017, 16:33

Ma võin muidugi praegu totaalselt mööda panna aga kas mitte sarnane äpp pole juba varem tehtud? Meenub, et justkui kunagi, "teeme ära" kampania käigus olen taolist prügi kaardistamise varianti juba kohanud. Nagu öeldud, vana pea ei hoia enam mälu kinni. :D
Ah, minge metsa...

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 12 Mai 2017, 17:12

Jah, kunagi oli selline äpp.

Samas, kui on nutikas äpp, siis võiks ka praegu pildi teha, kus EXIF infos on ka GPS koordinaat sees ja hiljem ainult pilti üleslaadides suudaks äpp sealt infost ise koha ja aja kätte saada.

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 12 Mai 2017, 21:45

janek kirjutas:
12 Mai 2017, 15:40
scabere - mõtled sa tavagepsuga koordinaatide võtmist ja hiljem arvutis töötlemist? Üks selle kaardistamise osasid on ka sisestatud prügist pildi tegemine, nii et ilma nutitelefonita on ehk natukene tülikam. Rakendus ise on planeerimisfaasist juba kaugemal, kuid ma ei oska hetkel selle võimalusi ja võimekusi öelda kuna ise rakenduse loomisega ei tegele.
Ma mõtlen, et mul nutitelefoni ei ole aga mõned prügikohad on teada, koordinaadid leian manuaalselt ka ülesse ja pilti võin ka juurde teha. SIsuliselt jah, et oleks mingi veebikoht, kus tavaarvutiga need punktid teada saaks antud.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 13 Mai 2017, 09:14

Veebi rakendus võiks ikkagi olla, tihti mõeldakse nutitelefoni all mingi kindla versiooniga android telefoni. Aga sellise omanikud on ainult pooled telefonikasutajatest ja neist enamus lapsed.
...

Kasutaja avatar
janek
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas janek » 13 Mai 2017, 12:37

mrWilson - jah sarnaseid rakendusi on ka teisigi ja ka praegu on TeemeÄra kodulehel üleval rakendus TrashOut, mida ma ka proovinud olen ja mis oli päris mugav ja lihtne. Miks nad tahavad oma rakendust teha, ei oska kindlalt öelda - ilmselt mingi brändi teema ja mitu ühes lahendus.

Selle EXIF info kohta ma küsisin ja vähemalt esimeses versioonis seda võimekust ei olnud, mis foto andmetest võtaks asukoha koordinaadid.

Veebi rakendus on ka rakendusele olemas/loomisel ja minu teada väga tugevalt seotud isegi nutiseadme rakendusega.
easy just isn’t worth it

Kasutaja avatar
janek
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas janek » 01 Juul 2017, 08:09

Nonii..

Aega on kulunud liiga palju aga viimaks on rakendus kasutamiseks/testimiseks valmis. Esialg küll vaid inglise keeles aga eestikeelne tõlge on olemas ja ootab tehniliste arenduste taga.

Lingid rakendusele järgnevad

Iphone:
https://itunes.apple.com/ee/app/world-c ... 53057?mt=8

Android:
https://play.google.com/store/apps/deta ... .teeme.ldi

Paralleelselt toimib ka veebirakendus https://mapping.letsdoitworld.org, kus saab samuti prügilaid lisada, kuid seal on tegevus natuke raskendatud veel.

Rakenduse kasutamiseks tuleb ennast meiliaadressiga registreerida, kuid arendajate soovitusel tuleks seda teha telefoni- MITTE veebrirakenduses. Kahjuks ei oska välja tuua täpset põhjust sellele.

Ma isiklikult veebirakendusega rahul ei ole, kuna aluskaart pole piisavalt täpne, et metsaaluseid prügikohti täpselt peale kanda ja puudub võimalus pildi asukohaandmeid kasutada või käsitsi koordinaate sisestada aga loodetavasti leiavad need probleemid lahenduse peatselt.

Ametlik testperiood oleks 01.07 - 08.07.2017 ehk siis juba tulev nädal, mille jooksul loodame saada võimalikult palju tagasisidet probleemidest rakenduse kasutamisel, kasutajapoolseid ettepanekuid rakenduse parendamiseks ning loomulikult ka võimalikult palju prügilaid kaardile kantud.

Info, milleks see rakendus ja kaardistamine vajalik on on kirjas teema esimeses postituses.

Küsimustega palun pöörduda minu poole siinsamas foorumis või meilile janek@letsdoitworld.org. Samuti võib avastatud probleemidest sellel aadressil teada anda.
easy just isn’t worth it

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 02 Juul 2017, 14:43

Hei, miks teie äpp on parem, näiteks mõnest teisest, näiteks https://www.trashout.ngo/
Pappi on muidugi kõvasti alla pandud, kui teenus on sisse ostetud - vaevalt et rumeenia teab mis odavgi suure firma jaoks on.

Samsung S8 A7.0

enne kui sisse login.
veahaldus puudub
vaikimisi riigivalik ei tööta
puudub g+, fb register.
validatsioon on rumeenia? Lets Do It Romania

Esimene login
help ei tööta - äkki ei olegi nupp? intuitiivsus pekkis

sisse logitud
iga liigituse peale laetakse uuesti kaarti.
Tõesti, kaardi täpsus on täiesti null. Ainult autoteed on sees, kuigi tõenäoliselt see ei ole selle rakenduse sihtgrupp.
Kasutatakse mingit tasuta kaardikihti? - googlet ei raatsitud panna?
miks on vajalik offline map, kui tugineda peamiselt gps-i koordinaatidele?
Enda andmete muutmine ei ole intuitiivne - sh segane, miks seda tüüpi äpil neid üldse tarvis on - seda enam kohustuslikus korras?
Profiili väljade andmed ei ole ühtse malli järgi
Riiki ei saa vahetada.
kontot ei saa kustutada - kui ma ei eksi peaks olema euroopa seadustes kohustatud võimalus.

Ei viitsi teisi seadmeid, resolutsioone, os-e proovidagi.
Kellele arve kirjutan QA teenuse eest? :D
Sest see äpp ei ole küll selline, millega kuhugi livei läheks ülejärgmine nädal.
Samas rahalist riski ei ole, ainult maine teema, mis on vaja suht top notch saada, et esmased innovaatorid apiga kaasa tuleks.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
janek
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas janek » 03 Juul 2017, 22:06

Ullivill - tänud tagasiside eest.

Trashout on hetkel tegelikult TeemeÄra kodulehel kasutuses olev rakendus ja tundub, et hetkel on ta tõesti parem kui arendatav. Kuid see ei tähenda, et uue ei saaks/võiks olla parem.

Ma ei ole tagamaadesse nii palju süvenenud, kuid võibolla teevad Rumeenia arendajad seda ka vabatahtlikuse korras..

Saadan sulle peagi ka PS-i täpsustavate küsimustega.
easy just isn’t worth it

Vasta

Mine “Lõkkejutud”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline