RMK metsamajade külastamine.

Räägi vabal, ent huvitaval teemal.
Vasta
Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

RMK metsamajade külastamine.

Postitus Postitas Jyrgenson » 01 Veebr 2013, 16:26

RMK on hakanud nõudma, et metsamajades oleks külastajaid täpselt nii palju kui nende kodukal iga kindla maja kohta ette on nähtud. Siin tuleb kõigil huvilistel tulevikus arvestada, et kui üritus on arvukas ja metsamaja isegi võimaldab topelt koguse inimesi mahutada, siis tuleks rentida ikkagi suurem maja. Lisa nägude pealt hakatakse võtma ka lisa tasu.
Suure tõenäosusega hakatakse külastajate arvukust kontrollimas käima.
Kahju, et asi nii pole, et kui soovin daamiga kahekesi või kahe daamiga kolmekesi minna metsamaija milles on 9 kohta, et siis täis hinda maksma ei pea. :lol:
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
Morheatus
Administraator
Administraator
Kontakt:

Re: RMK metsamajade külastamine.

Postitus Postitas Morheatus » 01 Veebr 2013, 17:08

Tõnu, sina lasid rmk kodulehe õhku?
http://www.rmk.ee/looduses-liikujale" onclick="window.open(this.href);return false;
igatahes, ma ei saa vaadata, mitu inimest Soontaga metsamajale on lubatud, ning kas telkimine seal on eraldi tasu all?

Seoses sellega, kui telkimine tasuta, siis saab öelda, et teised on telkimas siin, lihtsalt tulid majja sooja?
Kohalejõudmine pole üldsegi nii huvitav kui teekond ise...

Kasutaja avatar
Kama
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Kama » 01 Veebr 2013, 17:35

Morheatus kirjutas:Tõnu, sina lasid rmk kodulehe õhku?
http://www.rmk.ee/looduses-liikujale" onclick="window.open(this.href);return false;
igatahes, ma ei saa vaadata, mitu inimest Soontaga metsamajale on lubatud, ning kas telkimine seal on eraldi tasu all?

Seoses sellega, kui telkimine tasuta, siis saab öelda, et teised on telkimas siin, lihtsalt tulid majja sooja?
RMK'l uus lehekülg selleks: http://loodusegakoos.ee/ sealt võib välja lugeda ,et Soontagal 6 inimest max.

Täpsustav link:
http://loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhke ... keala/5210
Viimati muutis Kama, 01 Veebr 2013, 17:36, muudetud 1 kord kokku.
Põhjus: +täpsustav link

Kasutaja avatar
triip
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas triip » 01 Veebr 2013, 22:24

Viimane koht kus ma käisin ütleb "Tuleohutusnõuetest tulenevalt on maja kasutajate piirarv 9 inimest" ning "Telkimisvõimalus ainult metsamaja kasutajatele, kuni 5 telki, hind 5 € inimene". Tollel korral oli meid vist ~12 inimest. Kui 3 inimest oleksid läinud telki ja oleksime 3*5 euri rohkem maksnud, kas siis oleks "tuleoht" vähenenud? Või kuidas on defineeritud telk(ide arv)? Kas üks tarp= üks kümne inimese sõjaväetelk? Või siis on ühe auto peal kümnes inimene, kes ei tea inimeste piirarvust midagi, kas tema on vaja -20ga õue saata või piisab "lisatasust"?
Ühesõnaga... mida tahetakse saavutada ning kas see on ka üheselt arusaadavalt sõnastatud?

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 02 Veebr 2013, 01:03

Ma täitsa mõistan mida saavutada tahetakse. Tahetakse, et tiinekate või äsja täiskasvanustunud bemmidega kohale sõitnud hordid ei hävitaks RMK metsamaju.
Samas jälle need kohtade arvud rmk metsamajades on kohutavalt alahinnatud. Ei oska sellele muud põhjust leida kui et on kuskil euronõuetes kirjas mitu ruutmeetrit pinda peab majutusasutuses inimese kohta olema. Absurd.
Kui see kontroll vähegi mõistlik on ja keskenduvad nad üle käte läinud üritustele, siis pole mul selle vastu midagi. Paljud üritused aga mis on RMK metsamajades aset leidnud, näevad inimesi kes tulevad päeval korra läbi. Kas kontroll käib une pealt peasid lugemas? Ei usu taas.

Ei oskagi muud miskit öelda. Kui nad tahavad asjasse täie tõsidusega suhtuda ja olla objektiivsed, siis teevad nad oma elu lihtsalt üle mõistuse raskeks. Ei suuda ka näha stsenaariumi kus selline käitumine end ära tasuks.
Kuni on puid, pole probleemi

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 02 Veebr 2013, 13:10

Suures osas arvan, st. ei tea, aga kui telgiteema sääraselt piiratud on, võiks see broneeriale anda teadmise, et ta on maksnud kogu kompleksi eest ning ei pea arvestama võimaliku isetekkelise telklaagri ja meluga akna taga. Põgusalt klikkides tundus tasuline ja vaid kasutajatele lubatud telkimine vaid loodusmajade, mitte metsamajade teema.

Tuleohutusnõuetest tulevad piirangud inimeste arvule on seotud evakuatsioonilahendusega (näituseks väljapääsud ja nende läbilase), ehk siis tegu pigem päästeameti ettekirjutuste ja/või bürokraadi nägemusega.

Kasutaja avatar
hanneshk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas hanneshk » 02 Veebr 2013, 19:36

Igatahes tundub, et algne idee rahvale mõeldud ja inimesi looduse juurde toovad ideed hakkavad teenimismaiguliseks muutuma. Ka majakeste hind on minu arust juba liialt krõbe.
hakka või ise omale onni ehitama :-)- pole ju riigi mets muud kui meie igaühe mets.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 03 Veebr 2013, 13:52

Ilmselt selle kõige põhjus on selles, et kui metsamaja on mõeldud 6 kasutajale ja seal on 16 kasutajat, siis kemps täitub kiiremini, mis on ka iseenesest tõsi. Kuna peamiselt olen metsamaju kasutanud koolitusteks, siis nüüd on lihtne, tuleb eelarve vastavalt koostada. Probleem on ainult selles, et mõni väiksem metsamaja sobib koolitusele paremini kui suurem. Heade sõpradega meeldivalt aega veeta saab asju korraldada vastavalt seltskonna suurusele.
Samas RMK saunaga metsamajad hetkel tunduvad veel ikkagi soodsamad kui turismitalude sarnased objektid. Kõige veidram on meie turismitalude omanike majandusstrateegia. Nende hinnad võrreldes Soomega on ikka väga kõrged. Võrdlus on olemas seetõttu, et Soomes käies rendin pidevalt nii Metsahallituse maju kui era sektorisse kuuluvaid maju ja võrdlus meiega on täiesti olemas. Hetkel kõige kallim Soomes öö-päevaks renditud mökki maksis 65.- eurot. Selle raha eest sain terve võimasa palkmaja eraldi koogi, 2 magamistoa, suure elutoa ja saunaga majas sees. Mainimatta ei saa jätta ka übersuurt telekat ja kadedaks tegevat köögitehnikat.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 03 Veebr 2013, 20:36

Eestis on majutus üldse jube kallis. Sellest ka viimasel ajal turismirinkondades juttu olnud.
http://www.kakshunti.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.capture-estonia.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
hanneshk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas hanneshk » 04 Veebr 2013, 00:26

Ehk siis nüüd teeme inimestele selgeks, et ka looduses käimine on kallis ja mitte just kõigile kättesaadav :-(

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 04 Veebr 2013, 07:19

Kusjuures Hanneshk sinu poolt eelnevalt välja öeldud idee hakata onni ehitama tundus päris mõistlik. Olen juba tükk aega mõelnud, et peaks matkaklubile mingeid kinnistuid kusagile looduskaitsealadele soetama ja näiteks sinna statsionaarsed lõkkekohad koos laavudega välja ehitama. Kasutada võiksid selliseid kohti kõik.
Peabki sellest kunagi eraldi teema tegema.

merisk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas merisk » 04 Veebr 2013, 16:19

RMK peaks oma metsamajade poliitika vahepeal üle vaatama ja järeldused tegema sest tänane seis on välja kujunenud sisuliselt 10 aastat tagasi. Minu meelest on kaks teemat kergelt viltu:
- Metsamajadele peaks autoga ligipääs olema minimaalselt 200m kaugusele, sinna tõkkepuu ette ja läbipääs ainult päästeametile ja hooldusametnikele. Läbud ja hävingu majades põhjustavad eelkõige need autodega kodanikud, kes põhimõtteliselt jala ei käi. Kui 200m vaja oma kola sikutada, siis läbu-tondid jäävad koju lällama. Samuti ei tassita sel juhul ööbimise ajaks metsamajja igasugust mittevajalikku kola otse autost. Kui autojõmmid poleks osasid metsamaju pidevalt üle ujutanud, ei loeks ilmselt keegi ka matkaklubi kokkutulekul maja ümber hoolega inimesi kokku.
- Nõus, et majutus Eestis on suhteliselt kallis võrreldes meie SKT-ga inimese kohta, aga RMK ei tohiks majutajatele otsest konkurentsi pakkuda näiteks SELLISTE majadega, mille lähistel on samatüübilisi erasektori majutajaid palju. Konkreetse kõigi mugavustega maja esine on suvel täis välismaa numbrimärkidega autosid, kes seal majutuvad, mis on selgelt kõlvatu konkurents erasektorile maksumaksja raha eest. RMK peaks hoolitsema ikkagi eelkõige vähenõudliku (ja ökoloogilise)mootorita rändajate eest, mitte autoturistide eest. (NB! Ise ma ettevõtlusena kellegi majutamisega ei tegele ja eelolev jutt pole isiklikust majanduslikust huvist lähtuv)

RMK peaks tänasest rohkem rajama askeetliku olemusega laagripaiku, kus kõrgeim "luksuse" tase on nö magamise ait elementaarse tulekoldega, aga see peaks olema siiski piisavalt ebamugav, et mõni pere sinna oma mitteametlikku suvilat ei rajaks. Eestis rikutakse massiliselt head tava, et rändur kasutab metsaonni ühe öö ja läheb siis edasi järgmisesse.

Kasutaja avatar
Pets
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Pets » 04 Veebr 2013, 16:44

Olen nõus aga probleem ka selles, et paljud RMK majad on alla 200 meetri kaugusel teest / parklast ja see juba kedagi väga eemale ei hoia. Ka 500 meetrit ilmselt ei peleta veel kedagi eemale. Siinkohal aitab vist ainult minimalistlik lähenemine, ma tean vaid ühte maja kus elekter sees on. Neid on kindlasti veel. Omalt poolt arvan, et ega need majakesed tava inimesele väga mugavad ei olegi, kahjuks aga piisavalt, et läbustajad sinna üheks ööks tulevad. Matkasellile muidugi on nad vägagi mugavad :). Kas aga raha küsimine piirax läbustajate arvu, seda ma ei usu ja ega RMK metsaonnid / majad ei ole ka majutusasutused. Isegi siis kui selle eest raha küsitakse, vaid odav asendus kallile peopaigale. Tegelikult on ju kõik vajalik nendes majades olemas, eriti "üheöö" pidutsejatele, põnev ju ka - välikäimlas küünlavalgel number kahte teha, nats hirmus ka linnapiigadele.
It's nice to be important, but it's more important to be nice!

Grifs
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Grifs » 30 Jaan 2015, 15:47

Kas ma saan sedasi aru, et kui ma rendin rmk metsamaja ja olen oma seltskonnaga seal siis mingi hetk võib tulla keegi senna kontrollima? :roll:

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 30 Jaan 2015, 15:49

Teoorias.
Praktikas ei ole mina seda veel näinud.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Grifs
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Grifs » 30 Jaan 2015, 15:51

Minu eesmärk ongi senna minna, et keegi ei segaks ja saaks rahu. Loogiline muidugi oleks, et eriti praegusel talvisel ajal ei hakka keegi tülitama.

See ka veel, et kuidas see võtmete üleandmine toimub? Kas majahooldaja tuleb ise maja juurde või lepitakse kokku kus üleandmine toimub?

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 30 Jaan 2015, 16:39

Väga erinev. Mõni kord on võti mati all, mõni kord käid kuskilt läbi ja mõni kord tullakse ise läbi.
Sõltub kohast, ajast jne.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 09 Mai 2017, 11:56

Jagan siia ka:

Laupäeval, 6. mail oli plaanis talgupäev RMK Kakerdaja loodusrajal Kakerdaja järve äärse platvormi ehitamiseks. Hommikul kohale jõudes selgus aga, et Noku taluplatsile sissesõitu piirava tõkkepuu tabalukk on lahti murtud ja kogu eelmisel päeval kohale toodud ehitusmaterjal ära varastatud. Tegemist oli 50x200 mm plankude ja 100x100 mm sügavimmutatud prussidega, pikkus materjalil 4,3 m.
Kui keegi on midagi näinud või kuulnud, siis oleme igasuguse info eest väga tänulikud.
Ühendust võtta loodusvahi telefonil 501 6703.

Vasta

Mine “Lõkkejutud”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline