Peraküla - Aegviidu 30.07 - 04.08.2015

Pikemad kirjed ja põhjalikumad ülevaated sinu matkast.
Vasta
Kasutaja avatar
34411
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Peraküla - Aegviidu 30.07 - 04.08.2015

Postitus Postitas 34411 » 05 Aug 2015, 21:57

Eriline sulesepp ma pole seega väga pikka juttu ei tule aga tahan rääkida ikkagi just selle teema jätkuks.

Tookord (2011) jäi matk tegemata kuna varasemat kogemust polnud ja pealehakkamisest jäi ka puudu. Järgnevad aastad keskendusin rohkem jooksmisele ning tulemuste parandamine andis koguaeg motivatsiooni sellega edasi minna. Suure koormuse tõttu sain 2014 aasta alguses vigastuse mis lasi minimaalselt joosta.

Peale erinevaid ravikuure olen 2015 aasta algusest saanud jälle normaalselt joosta aga mõttemaailm on kuidagi muutunud. Puhkuseks üldiselt mingeid plaane polnud aga kui avati Peraküla - Aegviidu lõik RMK matkateest siis jäi see kuidagi kõrvu. Tasapisi hakkas tekkima plaan, et võtan selle nn "palverännakuna" ette, seekord kaaslasi otsima ei hakanud ja julgust oli piisavalt, et see üksinda ette võtta.

30.07 hommikul sõitsin bussiga Balti jaamast Nõvale ning sealt jala Perakülla. Õhtul Vihterpalu lõkkekohale jõudes oli vihma sadanud juba mitu tundi (ette rutates võib öelda, et see kestis umbes järgmise hommikuni) ning olemine väga ebamugav. Mõtlesin päris tõsiselt sellele, et kas oli mul vaja selline retk ette võtta ning kas soovin üldse ööseks sinna jääda. Minu suurimaks õnneks oli seal ees juba üks matkaja kes liikus minuga vastupidises suunas. Minust vanem ja juba 6 päeva teel olnud härra oli aga väga tore inimene ja lobisesime temaga nii palju, et "külm" ja "märg" hakkasid tasapisi tahaplaanile jääma ja sain pea selgemaks.
Võin kindlalt väita, et tema moraalne tugi oli oluline tugisammas minu matka edukale läbimisele!

Emotsioonid on hetkel pilvedes! Lisaks on mõtteis kaikumas "Tõukerattamehe" (kohtusime minu viimasel päeval) öeldud väljend, et matk on lisaks ühest peatuspaigast teise peatuspaika liikumisele ka liikumine inimese juurest inimese juurde. Kohtasin tõesti palju huvitavaid ja toredaid inimesi, nii matkajaid kui ka kohalikke.

191km 6 päevaga ja pean tunnistama, et olen nakatunud! Praegu juba tean, et satun kindlasti veel RMK matkateele, kui villid on paranenud siis teen juba konkreetsemaid plaane ning saab selgeks kas 2015 aasta sees saab ka teine matk tehtud :)

Pilt
Pain is weakness leaving the body

speedsta
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Peraküla - Aegviidu 30.07 - 04.08.2015

Postitus Postitas speedsta » 06 Aug 2015, 21:41

Kas keegi on oma toe tagi kaotanud või riputasid enda oma?
raskematkaja

Kasutaja avatar
34411
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas 34411 » 07 Aug 2015, 08:39

See on minu oma, pildi tegemiseks riputasin sinna.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 08 Aug 2015, 09:13

Paar täpsustavat küsimust tekkis:
Mis buss se balta juurest Nõvale viib?
Milles magasid, kas telgis või rippvoodis või prügikotis või ...?
Millistes laagripaikades ööbisid?
Mis varustust kasutasid?
Kuidas ja kust vett hankisd?
...

Kasutaja avatar
34411
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas 34411 » 09 Aug 2015, 20:01

Buss 146. Väljub Balti Jaamas hommikul kell 6.10

Kõik ööd veetsin RMK lõkkekohtades. Magasin nende katusega söögilaua pinkide peal (va Saarte rabas*):
Pilt
Nii pildilt kui kohapeal võivad need pingid tunduda väga kitsad aga mulle sobisid magamiseks hästi, maha kordagi ei kukkunud. Samuti see katus pakub vihma eest igast küljest väga head kaitset. Esimese öö jõhkrate vihmade järel polnud ei pea, varbad ega jalutsis olnud kott mingisugust vett saanud.
Ööseks läks selga soe pesu ja jalga sokid. Kasutada oli mul +10... (üsna õhuke ja suvine) magamiskott. Viimasel ööl oli kergelt külm aga kokkuvõttes polnud midagi hullu. Järgmiseks matkaks tõenäoliselt hangin natuke soojema magamiskoti.
* Saarte rabas ööbisin lõkkekohas olnud metsaonni põrandal :)
Telk oli küll kaasas aga kuna ühelgi hetkel tungivat vajadust ei tundnud siis jäigi ta matka lõpuni kasutamata.

Ööbimiskohad:
1. Vihterpalu lõkkekoht
2. Padise lõkkekoht
3. Metsanurme lõkkekoht
4. Saarte raba lõkkekoht
5. Alavere lõkkekoht

Põhilised asjad minu varustuses:
* Ferrino Boulder 38L seljakott
* Garmont matkasaapad
* tavalised (aga mitte kõige õhemad) sokid mida saab ka näiteks Prismast
* laagripaikades jalgade puhkamiseks "varbavahe" plätud
* Ferrino +24 .. +10 Lightec magamiskott (padja voltisin alati enda jakist)
* tavaline (kõige odavam) lebomatt Prismast
* FjällRaven võrgust voodriga pikad kilepüksid (olid jalad igapäevaselt)
* Tuulekindel ja vetthülgav softshell jakk (selle all lühikeste varrukatega jooksusärk)
* Piiritusega priimus + katelokk (täpselt needsamad mis on kasutusel ka kaitseväes)

Kaasas oli ka kilejope aga seda kasutasin ainult esimesel õhtul sooja saamiseks lisakihina. Kui liikumise ajal tuli kõvem padukas siis otsisin mõne kohevama kuuse mille alla varju minna, kergema vihma puhul pakkus softshell jakk väga head kaitset.

Vee osas pean häbiga tunnistama, et ma polnud eriti looduse säästlik ja ei järginud korduvkasutuse põhimõtteid - ostsin igapäev poest pudelivett. Mingil hetkel: kas siis alguses, keskel või lõpus jäi iga päev teele või selle vahetusse lähedusse mõni pood. Ei tea miks aga mingil põhjusel ei tahtnud kohalike elanike käest veepudelit täitmist küsida.

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 11 Aug 2015, 12:40

Ma olen ka korduvalt neid varjualuseid voodina kasutanud. Tõsi küll, mitte pinke, vaid laud ööseks puhtaks ja siis on juba piisavalt ruumi kasvõi kahele. Mõni kord vihma või suurema tuule korral olen tarpi tuulepoolsele küljele ette tõmmanud.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 12 Aug 2015, 22:28

Läbisin sama marsruudi juuli lõpus. Joogivett lihtsalt küsisin külapoodidest, seal on tavaliselt hästi abivalmid inimesed, palusin lihtsalt oma veepauna täita ja kogu moos. Korra võtsin ka vett Siniallikatest.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Vasta

Mine “Matkapäevikud”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline