TMB / 25-30-08-2017 / ratastega

Käisid piiri taga? Räägi mida põnevat sa seal kogesid ja nägid.
Vasta
Kasutaja avatar
aleks
Huviline
Huviline
Kontakt:

TMB / 25-30-08-2017 / ratastega

Postitus Postitas aleks » 04 Sept 2017, 11:59

Võtaks lühidalt kokku oma TMB matka mis leidis aset 25-30.08.2017
2017 alguses sattusin juhtuslikult bikepacking.com lehele ning TMB raja ülevaatele – mis seal ikka öelda, vaated tundusid lummavad ja rajad paistsid sõidetavad.
Kindlust lisas ka , et sealsed kirjutajad andsid raja raskustasemele 9/10st võrreldes Oandu-Ikla rajale 8/10st, siinkohal oli esimene ämber kuhu astusime ja jäime seda „jama“ uskuma (ma annaks hoopis Oandu rajale 2/10st)

Niisiis, saime kamba kokku, 4 ratturit (3x MTB ja 1x FAT)
Rattad pakkisime suuremale alusele ja panime teele Tallinn-Milano, ise aga 50€ eest Ryanairiga järgi

Päev 1.
Limito-Auosta/ Cormayeur-Ref Monte Bianco ca 50 km mäest üles
Saabumine Bergamosse, sealt edasi terminali ja varustust välja/kokku
Rong: Limito di piotello – Aosta (4x rongiga), seiklesime pea 4h, pilet 16,5€ ning rattapilet 3,5€ (rongis ostes on rattapilet 5€ kallim)
Aostas kohal ja transat too päev polnud, nii me siis edasi stardipunktini Cormayeur`i ni sõitsime, 38km kõik stabiilselt mäest üles ca 4,5h
Cormayeruri jõudsime esimese päeva õhtuks, loojanguni 1h – majutus kohapeal kallis, telki kuskil kõrval väga ei pane, sõidame rajale esimese ööbimiskohani ja vaatame seisu. Järjekordsed ca 8 km jätkusid mäkketõusuna kuni pimeduses jõudsime Ref Monte Bianco`sse, päevast oli juba selline väsimus, et otsustasime magada sees. Maksma läks 52€ koos õhtu ja hommikusöögiga

Päev 2.
Ref Monte Bianco – Ref Des Mottets ca 30km
Öösel kallas vihma, ühe tüübi telk ja magamiskott jäid katmatta...tulemus oli ilmselge
Hommikul olid jalad eelmisest päevast üsna haamris ja saigi võetud ühine otsus, et lenksukotid jäävad maha (telk/magamiskott) ning edaspidi ööbimine refugeedes – kahju, kuna oleks tahtnud kaljuserval telgis ärgata, kuid otsus oli siiski õige
See päev möödus üsnagi 2/3 mitte rattasõiduks aga rattaga koos matkamiseks, kuid peale lõunat hakkas tulema esimene langus oru suunas (seal oli seltskonnas esimene üle nipli lend, piirduti marrastuste/kriimustustega)
Päeva teises pooles ületasime 2500m kõrgusjoone ja sealt hakkas pikk laskumine(1600m peale) järgmisesse ööbimiskohta. Kimada rattaga möödaserva on ikka kirjeldamatu, ja veidi hiljem seal lähedal ise üle nipli lennata on unustamatu – ka mina seekord piirdusin kergemate põrutustega.
Jõudsime kohale ja ühist suurt tuba polnud, pidime võtma 48€ asemel 76€ paketi (koos söökidega) aga seal oli ka kogu reisi vältel maitsvaim toit

Päev 3.
Ref Des Mottets - Ref Du fioux ca 35-40km
Päev algas positiivselt ja langus jätkus 1600m pealt ca 1250m peale
Vahepeal rada läks asfaltteele kus oli 5km käänuline mäest alla sõit, päeva kiireima sain enda nimele 70,37km, teisel oli 68 koma midagi
All veidi rahunesime ja alustasime 1000m tõusu (kulus tubli 3,5h), kui nüüd siis olime jälle 2300m peal oli suur ootus teisele poole mäge alla kihutada... lootus purunes kus rada oli suurte kividega ja nii me 600m langusmeetreid ca tunnike jälle alla jalutasime
Õhtuks olime ref du Fioux, pakett läks maksma 40€ per inimene ÕS/HS

Päev 4.
Ref Du fioux – Ref Du peuty ca 30km
Päeval võtsime kohe 400 tõusumeetrit ja algas laskumine – võtsime algul suuna suusarajale siis metsarajale mis lõpuks läks üle downhill rajaks – FUN oli 
Möödusime Chamonix`st ning rada hakkas jälle minema ülesmäge FR/CH piiri suunas 1200m
Kuna selleks ajaks oli juba ratast mäest üles lükatud juba järgmise 10aasta viitsimuse jagu siis meie õnneks olid seal 2x töötavat tõstukit. Esimene viis pea 1000m üles ja järgmine viimased 200. Esimesega sõidetud ja vägev (vaguniga) teine tõstuk oli tavaline suusakas mille kõrval rattahoidjad ja sisenemisel ilutses silt „NO FAT TYRES ALLOWED“.... mul seepeale järgnes lühike vaidlus tõstuki operaatoriga, aga prantslasega vaidlemine ei viinud kuhugi. Nii ma sain järgmised 50min jalutada mäest üles, kuid õnneks varustuse rattast sain teistele tõstukile kaasa anda. Mäest alla laskusime CH poolelel pea 900m mööda kive ja kurvilisi radasi. Laskumine oli selline hardcore, et piduriõli kuumenes pidevalt üle ja iga 300-400m tagant pidime tegema pidurite jahutuspause. Alla ööbimiskohta jõudes olid minu tagumised piduriklotsid otsas
Öö maksis 20€ - tegu oli tavalise ruumiga kus sisse mahtus 30 inimest vms

Päev 5.
Ref Du Peuti – Hotel Edelweiss ca 30-40 km vms
Sihtkoht kõlab fääncilt.... ka hotellides tegelikult on seal matkajatele pööningutoad madratsitega
Päev kujunes jällegi suures osas mäest üles ratta tassimise/lükkamisega – minu jaoks oli see raskeim, kuid siin olid vinged mäest alla laskumised, kuid jalgsimatkajaid oli teel palju
Ööbimine oli 62€ toitudega

Päev 6.
Edelweiss – Cormayeur
Alustasime hommikul varakult, et enne lõunat ületada viimast „lõpukolli“kuna lubas sadu
Tipu jõudmiseks järjekordsed pea 1000 tõusumeetrit / ca 8km maa peale ning ajaliselt 3,5h
Kella 11ks jõudsime viimasesse tippu mis asus CH/IT piiril 2537m. Korraks oli seal ilus kuni minutitega kattus kõik pilvedega. Alustasime laskumist, 200m allpool olid pilved hajunud ning järgneva paari tunniga olime tagasi Cormayeuris. Matk on läbi, kuid siit jäi viimane tõmme 38km mäest alla Aostasse.
Samal ajal kui ma vahetasin endal esimesi piduriklotse ja tegin teisele rattale kiirhoolduse, käisid ülejäänud meie esimeses ööbimiskohas maha jäetud asjade järgi.
Asjad koos, pidurid korras, 38km mäest alla nõks alla kahe tunni ning ööbimiskohta, et järgmine päev minna rongile ja rattad/asjad tagasi terminali ning ise lennukiga minema

Kokkuvõtteks:
1x rattal lagunes lõpus tagumine kasett
1x rattal läks kodar katki
1x rattal hakkas esiamort otsad andma
Imekombel minu ratas jäi terveks, kuid viimasel päeval tõmbasin raamikoti lukukelgu katki

Kas tasub minna rajale rattaga ? – pigem jäägu see jalgsirajaks
Rattaga oleks rada hästi läbitav, kui seljas ainult seljakott, ratas ise on full suspension ja selja taga vähemalt nädalane Munamäe rattalaager, kus sõidad päevad otsa mäest üles-alla

Pilte leiab siit: https://drive.google.com/open?id=0B_FtY ... kVQSU9EVGs

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: TMB / 25-30-08-2017 / ratastega

Postitus Postitas margusl » 04 Sept 2017, 13:10

Retsept!
Tahtsin just UTMB kohta küsida, aga enne jõdsin esimese pildi lahti klikkida :)

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 04 Sept 2017, 20:50

aleks kirjutas:
04 Sept 2017, 11:59
Imekombel minu ratas jäi terveks, kuid viimasel päeval tõmbasin raamikoti lukukelgu katki

Pärnamäe keskuses koti-kingsepp-universaal-paranduses pandi mu raamikotile vist viieka eest uus kelk, kahjuks küll valepidi liikuma. Et tuleb selgelt öelda, kummale poole kinni või lahti peab käima.
Pilt

Kasutaja avatar
aleks
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas aleks » 04 Sept 2017, 21:41

Whoa, tänud Polar - see mul 5min sõidukaugusel, käin sealt läbi :)

Vasta

Mine “Välismaal”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline