Antichi sentieri sul Bidente delle Celle

Käisid piiri taga? Räägi mida põnevat sa seal kogesid ja nägid.
Vasta
Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Antichi sentieri sul Bidente delle Celle

Postitus Postitas Metavo » 15 Nov 2015, 13:20

13. ja reede uni jäi seekord vahele, asetäiteks pidev valvesolek ülevalt ja alt lähenevate hirvede suhtes.
Sai külastatud “Antichi sentieri sul Bidente delle Celle” nimelist matkarada eesmärgiga kogeda ka mägise maastiku võlusid. Nagu ikka, kohale jõudsin mõni tund enne pimeda tulekut ja valges jõudsin ühe mäe seljandikule, metsasesse tukka end sisse seada. Kohe pärast valguse kadumist, hetkel mil olin jõudnud täpselt end üles seada raja kõrvale väikse künka peale kui hakkas pihta hirvede “mörin”. Algul vaid ülesmäge, läheneva sammuga, hiljem ka altpoolt ja kõrvalt. Kuna meil neid Eestis palju pole siis üritasin läheneda sarnase taktikaga mida kasutatakse metssigade puhul: anna endast teada ja tee lärmi, ettevaatlikult. Kui üks hetk mõistsin et nad võtavad seda kui vastust nende “sarvevõitlusele”, andsin alla ning mängisin vaga eestlast. Nõnda see öö möödus, laman mina oma mati peal magamiskotis vihmakatte all ning kuulan erilise hoolikusega kuidas hirved mörisevad minust 10-20 meetri kaugusel, kuidas aegajalt mõni tuleb kohe päris minu kõrvale, “urisema” või pigem möirgama ning kuidas rada mööda, ca 3-4 meetri kauguselt, käib tihe loomade liiklus. Kes jooksuga, kes uudistades, kes möirates. Nägin ka väikest metssiga, kes rajal algul uudistas ning siis mingi hetk spurdiga minema pani. Veel oli kuulda kellegi haukumist(rebane?) hommikul ning öösel huntide ulgumist. Ei teagi mis kõige pinevam hetk oli, kas see kui kolmest suunast oldi mind sisse piiratud möirgavate hirvede poolt, hetked mil mõni loom pani tormijooksuga mööda ja kuulatasin pingsalt, kas läheb mööda või tuleb peale, või siis hetked mil mõni suurem loom tuli üksi otse vihmakatte juurde ja mitte ei möiranud vaid urises.
Noh, päris magamata see öö ka polnud. Kokku kestis pime aeg 13 tundi ning sellest kokku ca 3 sai vast magatud kah :D . Hommikul 6.30 esimese valguse tulekuga pakkisin kiirelt asjad kokku ning asusin teele. Kuni kella 8-9-ni olid kõik kohad hirvede karjasid täis ning mägisel maastikul oli lausa vapustav vaadata kuidas kari loomi mööda mägede külgi üles-alla ringi jooksevad. Ja mina mõtlesin et Itaalia... looduse tühermaa kus pole ilmselt ei loomi ega metsikut loodust :D
Kusjuures, kogu see situatsioon oli totaalselt võtnud igasuguse isu miskit süüa ning kokku olin 19 tundi söömata ilma nälga tundmata.
Edasine päev möödus aga lihtsalt vapustavat maastikut peamiselt ülesmäge likudes. Päike paistis, tuult ei olnud ning linnud laulsid. Kui alustasin 500 meetri pealt, ööbisin 750 meetri kõrgusel, siis päevaks jõudsin kuni 1658 meetri kõrgusele. Looduslik mitmekesisus ja maastik olid pidevas muutumises, ning inimesi nägin alles pärast kella ühe päeval, mis hetkeks olin jõudnud selle raja turistide pärusmaale.
Jõudnud tsivilisatsiooni, oli mobiiliakut alles vaid 1% ning see oli piisav teada saamiseks, et bussipeatuseni on minna 9 km ja 2 tundi. Pärast seda aku kustus ja mul polnud enam ka kellaaega võimalik kontrollida. Kuna olin suht kurnatud ja ei teadnud mis tempoga suudan liikuda, sai igaksjuhuks tehtud maksimaalset mida suutsin ning näe, jõudsin kohale tunniga! Ok, ma mägiteel mõnes kohas ka tegin sohki ning ronisin-libisesin mööda järsku nõlva alla. Nii sinna sõites kui tagasi sõites olin ainus reisija bussis… küll on tore et itaallased sellist privaatteenust pakuvad.
Väga, väga elav kogemus loodusega läbimise kohapealt. Senised kokkupuuted loomadega kahvatuvad selle kõrval ning ei kahetse midagi. Näib, et siin soojas itaalias on ka loomad palju sotsiaalsemad, mitte vaid inimesed.
Rada ise on vapustav, läbib rahvusparki kus hooldamise alla kuuluvad vaid rajad ning millel leiduvad vaid mõned üksikud majapidamised, enamus mahajäetud või hooajalised, mõeldud majutusasutustena. Ütlen ausalt, mul puudub varasem kogemus reljeefsel maastikul liikumise suhtes kuid mulle tundus see rohkem kui piisavalt mitmekesine.

Ajaa, paiknen itaalias hetkel

Pite:
https://picasaweb.google.com/1124248106 ... lleCelle02" onclick="window.open(this.href);return false;

Raja informatsioon:
http://www.parcoforestecasentinesi.it/p ... lo%202.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Kuni on puid, pole probleemi

Vasta

Mine “Välismaal”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline