Joogitopsik ja söögikopsik?

Kergem on mugavam, kõik jutud kompaktsest ja kergest matkavarustusest.
Vasta
Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Joogitopsik ja söögikopsik?

Postitus Postitas Mait » 08 Apr 2012, 20:09

Lugupeetud kergmatkajad,

milliseid söögikopsikuid ja joogitopsikuid teie endaga kaasas kannate?

Mul nimelt on plaan natuke kergmatkamise maailmaga tutvust teha, et pikematel retkedel (7+ päeva) ei hakkaks püsikaaluga varustus väga selga/õlgu/jalgu tapma.

Ma muidu olen oma rootsi armee kateloki baasil üles-ehitatud köögikomplektiga väga rahul aga pikal matkal, kus vahepeal söögivarusid täiendada ei anna, oleks ilmselt mõistlik selle komplekti arvelt ca 1,5 kilo kergem leida...

Joogitopsikuga sama asi - praegu kasutan ameeriklaste armee 1 kvardise pudeli klooni, aga on ilmselt mõistlikumaid asju, eriti kui otsida kerge pudel mis istuks kerge titaanist topsiku sisse...

Et andke siis nõu omadest kogemustest.

P.S. Ma Hüdropakke ei tahaks kasutada...

Kasutaja avatar
janek
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Re: Joogitopsik ja söögikopsik?

Postitus Postitas janek » 08 Apr 2012, 23:15

Eelmise suve matkal kasutasin Primus'e EtaExpressi, mis kaalub ilma gaasiballoonita 418gr kirjade järgi ja sinna alla 500gr ta jääb ka. Sõltub muidugi, millist ballooni kasutada. Kõige suurem sinna vist normaalselt sisse ei mahu. Kui keskmist või väikest kasutada siis mahub kogu komplekt (balloon, põleti, tuulekaitse ja puhastuslapp) ilusti potti ja kaas istub ka peale.
Sõin samast potist, kus toitu valmistasin ja siis kasutasin veel spork'i, kuid selle plastikust variandi olen juba kaks korda suutnud ära lõhkuda ja nii kõrge poti jaoks on see natuke lühike ka. komplekti kaas oli tegelikult kasutuses ainult vee keema ajamisel efektiivsuse pärast ja mingi muu asja valmistamiseks seda ei kasutanud. Praeguseks hetkeks seda enam kaasa ei vea. Kõik see komplekt käib ka võrkkotti, kus ilusti koos püsib. Käes on see kõik parajalt suur aga vähemalt kompaktne.

Praeguseks hetkeks olen kätte saanud Gram Counter'i titaanist potikomplekti, kus on 1,3 (136gr), 0,9 (122gr) ja 0,4ml (96gr) pott. Viimane neist toimib ka kaanena kogu kompletile ehk siis 0,9 pott mahub 1,3 sisse ja 0,4 läheb neile mõlemale peale. Võrkkott on ka. Põhiliselt leiab kasutust 0,9 pott, kuhu ka metsalaagrites väliköögi mehed toitu sisse panevad. See suvi plaanin kasutada alkoholipõletit aga selle täpsemad osad saan kirja panna nädala lõpus, kui olen välitingimustes paar katsetust teinud ja selle ka jäädvustanud. Aga põhimõtteliselt koosneb see ühest potist, isetehtud alkoholipõletist, potikandurist, tuulekaitsest ja kütusemahutist. Mõeldud on see nädalavahetuse matkadeks, kuid kütusemahuti vahetamisega kuni nädalapikkusesks matkaks ilma täiendamiseta. Planeeritav kaal on sellel u 200-250gr. Kui on vaja tingimata gaasi kasutada siis mahub ka Primuse potis olev komplekt sellesse uude potti ära.

Soojaks toiduks tarvitan pastat, couscous'i, kiirpudrusid kuhu siis erinevaid lisandeid juurde segan - tomatipasta sobib kõigega peale pudru.

Joogi jaoks kasutan talvistes tingimustes Primuse u 1l termost millel on joogitopsiks kork peal ja see termos hoiab magamiskotis ka alla -30C joogi hommikuni sooja. Termoskruusi kasutan, et välilaagris külmade ilmadega kohv või tee mõned tunni joomiskõlbulik hoida. Väga heade soojapidamis omadustega pole kahjuks ka Primuse vastavad tooted.

Suvel suvaline 0,5l plastpudel. Kui sooja jooki plaanin teha siis võin ka rootslaste fold-a-cup'i kaasa võtta.

Aga praegu plaanitavast ja juurutatavast komplektist katsun nädala lõpus piltidega postituse teha.

Hüdropakkide all sa mõtled dehüdreeritud toidupakke või camelbak tüüpi joogikotte?
easy just isn’t worth it

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 09 Apr 2012, 00:01

Pidasin silmas Camelback´e.

Mu enda idee oli umbes selline, et ostaks endale pliidiks Emberliti ja kui puid ei ole kasutaks seal all iseehitatud piiritusepõletit. Siis leiaks mingi kerge kopsiku mis toimiks nii kruusi kui väikese potina ja kerge ca 1 liitrise pudeli mis ideaalis sinna kopsiku sisse sobiks (umbes nii nagu US armee välipudel ja kruus selle all kokku käivad).

Et siis moodustukski selline kerge köök koos joogitagavaraga.

Ma ise kasutan kah Sporki, aga peale seda kui esimene plastikust mudel kateloki sees kandes pooleks murdus vahetasin ta titaanist versiooni vastu. Nuga on mul niikuinii alati kaasas...

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 27 Aug 2014, 14:30

janek kirjutas:Aga praegu plaanitavast ja juurutatavast komplektist katsun nädala lõpus piltidega postituse teha.
Tegelikult oleks ikkagi huvitav seda ülevaadet koos illustreerivate piltidega lugeda. :)
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
janek
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas janek » 27 Aug 2014, 22:04

Ehk õnnestub see nädal tegelda.
easy just isn’t worth it

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 28 Aug 2014, 00:54

Ootame. :)
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 28 Aug 2014, 12:43

Lühikesel matkal see isetehtud piirituspõleti tasub ära kuid pikemal on see küsitav.
Nimelt on selle kulu märksa suurem ning arvatavasti on mõistlikum hoopis kaasa võtta mõni ökonoomsem põleti ja väiksem kogus kütust.
St muidu tapad põleti kaaluvõidu lisakütuse tassimisega.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Vasta

Mine “Kergmatkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline