Kergmatk väikelastega

Kergem on mugavam, kõik jutud kompaktsest ja kergest matkavarustusest.
Vasta
margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Kergmatk väikelastega

Postitus Postitas margusl » 18 Juun 2016, 21:36

Ctirnyka kirjutas:osad seljakotid on nii öelda ühestükis ja teised koosnevad mitmest eri osast (sisuliselt saab neid ka kõiki eraldi kasutada ja samuti neid ära võttes koti muuta väiksemaks). Mis selliste kottide plussid ja miinused on, (mis nii öelda osadeks käivad lahti)?
Eraldi küljetaskud on rohkem militaaride ja kallimate-raksemate kottide teema, seal käivad need ka korralikult lukkude-rihmadega kinni. Odavatest variantidest hoiaks pigem eemale. Kui kotil ülemine lakaklapp suureks vöö- või väikeseks seljakotiks käib ja see sihipärast kasutamist ei sega, las ta siis olla, eraldi selle järgi ise valikut tegema ei hakkaks.

Enda eelistus koti juures on võimalikult vähe taskuid ja lisasid ning kogu kraam kotis sees hoida, praeguseks on see soov võtnud säherduse vormi - http://www.exped.com/switzerland/en/pro ... chen-green" onclick="window.open(this.href);return false;

Vana Matrix on ka alles, kui asjad ikka Expedi sisse punnitamata ära ei mahu või kaaluks 20+ kg tuleb, läheb pigem see käiku, kaalu on kotil poolteist kg Expedist rohkem.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 18 Juun 2016, 21:38

Käisin vaatasin Tõnu koti ja tahtsin endale kah, helistasin isegi Matriksisse, aga ei olnud kahjuks võimalik nädala sees Tartusse proovima minna.
Siis sattusin Tallinnas Ülemiste Matkasporti ja proovisin seal Vaude Centauri 75 seljakotti
http://matkasport.ee/msweb.nsf/pages/Va ... Seljakotid#" onclick="window.open(this.href);return false;
Istus seljas väga hästi, ostsin ära ja olen ostuga rahul. Keha pikkuse järgi peaks see kott mulle suur olema, on aga täitsa paras, minul tüüpiline eestlase keha - pikk torso, aga lühikesed jäsemed :)

Kas matka sihtkoht on juba välja valitud?
Kui mina väike olin käisime vanematega Tartust rongiga Vapramäele, Taevaskotta ja maakodu on Piusa lähistel.
Tallinnast saaks rongiga (nagu aru sain, siis autot pole) hästi Aegviitu, aga Jussi järved jäävad väikeste lastega liikudes liiga kaugele, samuti Kakerdi raba.

Tarmo, kolme lapse: 3. , 5. ja 14. aastase isa.
...

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 18 Juun 2016, 22:18

Ettepanek sihtkoha osas:
Balti jaamast bussiga 146 Nõvale.
Sealt siis:
* mere äärt ja radu mööda Tallinna poole ja millalgi jälle samale bussile
* lääne poole ja pärast tagasi Nõvale
* lääne poole Dirhamile ja sealt bussiga 15 Haapsalu suunas või Nõvale ja seal ümber istuda 146-le
Võib liikuda ka mööda RMK matkarada.
Seal enamuses männimets, liivarannad, palju radu ja metsateid, piisavalt kohti kuhu märkamatult ööbima jääda.

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 18 Juun 2016, 23:01

Nõva ja Vihterpalu ümbrus on tõesti üks mõnusamaid kohti matkamiseks...just Tallinna poolt vaadates. Enda lemmikteekonnaks kujunenud paari- kolmepäevasel matkal- Vihterpalus bussilt maha- metsa teed mööda Tänavjärveni- Veskijärv- Nõva. Nõval bussipeale, või kui aega rohkem siis veel Peraküla rannas telkimisplatsil ööbimine...

Ja muidugi Liiapeksi- Aegviidu matkarada, kui varem pole seal käinud. Ma ei tea kuidas seal raja märgistus praegu on aga veel paar aastat tagasi läks gps-i vaja et õigel teel püsida...

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 19 Juun 2016, 13:09

Ctirnyka kirjutas:Suurte ratastega on mul Bigriiner (jalgratas- käru) (ca 25kg ratas). Eks sellega ratta matka on hea ette võtta, kui vaid mööda teid rännata ja kuskile platsile telk püsti ajada, aga võsast sellise jurakaga, ma ei usu, et läbi saan :D Kerg-kärud on aga kerged ja kompaktsed kaasavõtmiseks, aga samas miinus on see, neil pisikesed rattad (ja kus siledat teed pole, seal jääks jänni). Kõhukott oleks metsas kolades ilmselt hetkel kõige kindlam ja kompaktsem lahendus.
Kiire netiotsing näitas, milline too ratas-käru välja näeb (tundus olevat sama exemplar, mille sa ostnud oled). Esimese pikema matka puhul koos lastega soovitaks ma sul soojalt seda kasutada - saad väiksema kärusse asetada ja ka mõned kodinad siia-sinna riputada. Ning siis piisab ilmselt ka 30-40 liitrisest seljakotist. Mõte, et sa lastega kusagil mööda võsa hakkad seiklema unusta kohe, tegelikkuses kujuneb ilmselt kõige karmimaks kohaks paari puujuure ületamine ja mõnest liivasest künkast üles rühkimine. Matkapiirkonda kohalesaamiseks oleks sel juhul kõige parem variant rong - seega Aegviidu kant või siis sõidad Paldiskisse ja sealt mööda mereäärseid teid Kloogani/Kloogaranda.
Kergetest kottidest ka paar lauset. Need on kerged paljuski tänu sellele, et neil puudub pea igasugune selga toetav varustus (seljaplaat, metallribad) ja seetõttu polegi nad ette nähtud eriti suurema kui 10kg koorma vedamiseks. Ning kui sa koti all midagi rippuma seod, siis juba vähem kui km pärast oled sa valmis selle kauges kaares minema viskama, sest iga sammuga suudab too ripats anda su jalgadele vähemalt kaks hoopi.

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 20 Juun 2016, 16:58

REGA1872 kirjutas:
Ctirnyka kirjutas:Suurte ratastega on mul Bigriiner (jalgratas- käru) (ca 25kg ratas). Eks sellega ratta matka on hea ette võtta, kui vaid mööda teid rännata ja kuskile platsile telk püsti ajada, aga võsast sellise jurakaga, ma ei usu, et läbi saan :D Kerg-kärud on aga kerged ja kompaktsed kaasavõtmiseks, aga samas miinus on see, neil pisikesed rattad (ja kus siledat teed pole, seal jääks jänni). Kõhukott oleks metsas kolades ilmselt hetkel kõige kindlam ja kompaktsem lahendus.
Kiire netiotsing näitas, milline too ratas-käru välja näeb (tundus olevat sama exemplar, mille sa ostnud oled). Esimese pikema matka puhul koos lastega soovitaks ma sul soojalt seda kasutada - saad väiksema kärusse asetada ja ka mõned kodinad siia-sinna riputada. Ning siis piisab ilmselt ka 30-40 liitrisest seljakotist. Mõte, et sa lastega kusagil mööda võsa hakkad seiklema unusta kohe, tegelikkuses kujuneb ilmselt kõige karmimaks kohaks paari puujuure ületamine ja mõnest liivasest künkast üles rühkimine. Matkapiirkonda kohalesaamiseks oleks sel juhul kõige parem variant rong - seega Aegviidu kant või siis sõidad Paldiskisse ja sealt mööda mereäärseid teid Kloogani/Kloogaranda.
Kergetest kottidest ka paar lauset. Need on kerged paljuski tänu sellele, et neil puudub pea igasugune selga toetav varustus (seljaplaat, metallribad) ja seetõttu polegi nad ette nähtud eriti suurema kui 10kg koorma vedamiseks. Ning kui sa koti all midagi rippuma seod, siis juba vähem kui km pärast oled sa valmis selle kauges kaares minema viskama, sest iga sammuga suudab too ripats anda su jalgadele vähemalt kaks hoopi.
Käisin Matkamaailmas ära. Prooviti mulle erinevaid kotte. Mõõdus: 60pluss10 L ; 60pluss5 L; 50pluss 10L ja 55pluss 5L kotte.
Need suuremad kotid 60pluss10L ja 60pluss 5L jäid suureks. Kerged olid nad küll nii niisama katsudes, kui ka siis kui spetsialist pani mulle raskused sisse erinevatesse sektsioonidesse ja reguleeris mul seljas rihmasid igalt poolt vastavalt, aga need jäid mulle selja osast ikkagi liiga pikaks ja suureks. Lisaks puusavöö ei istunud omal kohal ja õlarihmad jäid ebamääraselt vajuvalt kandma. Kusjuures isegi need suuremad(60pluss10 /ehk 70L ja 60pluss5 /ehk 65L olid suhteliselt kerged (ei tunnetanud väiksematega kandes erilist erinevust kaalul), aga need jäid siiski valikust välja pikkusega, mis mulle selga ei hakanud ja isegi reguleerimine ei aidanud (alumine äär jäi liiga tagumikust alla, ega toetanud enam seljaosa peale ja puusadele ning seljaosa jäi kooldu oma liiga pika pikkuse tõttu, mis mu lühemale seljale ei hakanud). Need välistati minu jaoks. Spetsialist ütleski konkreetselt, et need ei istu mu seljas kuidagi. Siis prooviti mulle 50pluss10L kotti ja 55pluss 5L kotti. Need mõlemad olid iseenesest kerged. Valikusse jäi siis kaks väiksemat Summit 50pluss10 L ja Matric 55pluss5 L. Olenemata sellest, et liitrite arv oli neil sama- ehk siis kokku 60 L, nad siiski istusid erinevalt. Summit, oli rohkem pikkusesse ja Matric pigem laiusesse (lühema seljaga). Lõpuks jäi valikusse Matric 55pluss 5, sest see spetsialisti jutu järgi istus mul seljas asetuselt kõige paremini (ei jäänud seljaosalt liiga pikaks ega alla tilbendama ja õla ja puusa rihmad oma asetusega olid täpselt omal kohal, nagu peavad kehaga sobivalt olema). Aga ilmselt kui poleks seda Matric 55pluss 5 mudelit olnud, siis oleksin pidanud leppima selle Summit kotiga. Igatahes kott on mul nüüd matkamiseks ilusasti olemas ja nähes seda kotti ja seljas kandes, see mind enam ei hirmutanudki see 60L-ga. Kodus algselt vaatasin 60L prügikotti ja see ehmatas mind ära... :)... Lapsele sain ka sealt Matkamaailma poest magamiskoti. (Ühel lapsel oli juba varem olemas, aga teisel oli puudu). Nüüd on ka see olemas. Teiste asjadega on aga sedasi, et ma ei ole ei telki, ega muud varustust veel kätte saanud. Ootan siiani,( kuigi eelmisel nädalal tegin tellimuse ja maksin kohe ära). See tähendab seda, et neil sisuliselt 2 tööpäeva enne Jaanipäeva aega tellimust täita. Aga juhul kui nad seda selle ajaga ei tee, siis on jama lugu. :oops: Matka asukohta ma ei ole veel välja valinud, aga vaadates teiste ideid, siis see Aegviidu ja ka Dirhami piirkonna idee tundub huvitav. :)
Kui puudub tahe, siis ei tehta midagi. Ja ka siis tehta midagi, kui tahtmine on liiga väike (järelikult pole oluline). Aga olgu siis juba kõik- või siis mitte midagi...

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 20 Juun 2016, 17:07

Ma saan aru, et sa tahad teha täismõõdus matka.
Ehk siis panna sellesse kotti telgi, 3 magamiskotti, 3 peno, söögiriistad, varuriided?
Selleks on sul pigem 160 kui 60 liitrist elukat vaja.

Aga mis me ikka haugume.
Käi ära ja muljeta pärast meilegi.

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 20 Juun 2016, 17:30

tripp kirjutas:Ma saan aru, et sa tahad teha täismõõdus matka.
Ehk siis panna sellesse kotti telgi, 3 magamiskotti, 3 peno, söögiriistad, varuriided?
Selleks on sul pigem 160 kui 60 liitrist elukat vaja.

Aga mis me ikka haugume.
Käi ära ja muljeta pärast meilegi.
Käia ma saan siis matkal ära, kui need matka asjad ometi kätte saan (ootan neid juba kangesti) ja loodan siiski, et saan kätte õigeks ajaks. :)
Enne matka pidin ju pildid tegema varustusest ja sellest, kuidas ja palju üldse suudan neid kokku komplekteerida kotiga.
Seljakotti telki ma ei mõelnud panna, kuigi iseenesest pikkuselt mahuks. Soovitati ka poes mul telk küljepeale püsti panna nende rihmadega, mis sellel kotil on. Välja mahuks ka koti alla osasse rihmadega magamiskott panna, kuigi ka see mahutaks isegi sinna kotti ära. Ma ei teagi veel. Sel juhul pidi kompaktsem jääma (välis külgede külge kinni pannes). Ja eriti kui kotil on spetsiaalsed kohad olemas, kuhu kompresioon rihmadega kinnitada kinni, ilma, et karabiinide otsa peaks panema suuremaid asju rippuma.

Söögiriistad, ega muu pudi-padi ruumi ei võtaks nii kui nii. Pigem võtab ruumi vesi ja toit, ning varuriideid. Endale võtan minimaalselt (1 komplekti vahetuseks). Pigem lastele võtan veidi rohkem asju (2komplekti igaks juhuks pluss väiksemale lapsele piisav arv mähkmeid). Ega vast ei teki probleemi (eeldatavasti). suurem laps võtab oma magamiskoti ise oma seljakoti ja minimaalsete asjadega. Ja väiksema varustus läheb minu kotti pluss tema magamiskott on selline oma paki kujult, nagu oleks ranits (seljakoti sangadega). Suuremal on tavalise magamiskoti tuutu kujuline magamiskott ja ümbris, (see vast ei võta erilist ruumi vedamisel). Vb neid pehmendusmatte ei tulegi matkavarustuse juurde. Saabki vaid magamiskottide sees magada. Peab siis pigem pehmema pinnase peale panema telgi paigaldades.
Kui puudub tahe, siis ei tehta midagi. Ja ka siis tehta midagi, kui tahtmine on liiga väike (järelikult pole oluline). Aga olgu siis juba kõik- või siis mitte midagi...

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 23 Juun 2016, 13:01

Me oleme siin nüüd mineku valmis Läänemaale. ;) Lasen end autoga sinna kanti sõidutada.
Asjad on ka koos. Minu koti kaal tuli koos asjadega 13 kg. Suurema lapse koti kaalu, mis ta selga võtab, paraku enam kaaluda ei saa, kuna viidi juba auto peale, aga temal üle paari kilo see kindlasti pole. :)
Võtsin siiski väikse käru matkavarustuse hulka. Ilmselt praegu võtsin kaasa nii vajalikku, kui ka seda mida ei pruugi selle ajaga vaja minna (igaks juhuks).
Otsustasin siiski, et kui tahan ka Haapsalus ringi vaadata ja hiljem seda ümbrust maakonnas, siis oleks käruga suuremates kohtades lihtsam, kus saab lapse peale panna ja mööda teed sõita.
Metsavahel laagriplatsil kondamiseks panin kotti rõngaslina kõhukoti asemel. Saab sedasi metsavahel konnata ringi, kui asjad on püsti ja pole vedamist.
Tundub, et ma ei saa siia otse pilte üles laadida, kuigi tegin asjadest pildid. Siin ilmselt on vaja kuskil mingi kolmandasse kohta üles laadida, et sealt üles saaks panna.''
Igatahe kena Jaani teile! :)
Tänud neile kes soovitasid 50-60L seljakotti vähemalt. Vaatasin ka kodus, et alla selle poleks kõnealla tulnud. Kuna ma pilte hetkel üles ei saa, sest mul mujal pole mingit albumit, vaid pildid ainult arvutis, siis kirjeldan juurde. Käru, mida kaasa võtan on sama suur mõõtmetelt, nagu mu 60L seljakott kokkupannes reisikotis. Muidu kui laps peal, siis pole vedamist. (Vean ainult oma seljakotti asjadega).
Suurem laps veab oma kotti, kus tal on väike spordi joogipudel küljepeal kotil. Suupisted ja magamiskott, koos oma riietega seljakotis.
Minul on seljakotis titeriided ja oma riided, ning toit, suupisted, nõud ja telk seljakotis koos hügieenitarvetega ja apteegi kaupadega.
Väljapoole kotti läks kompresioon rihmade külge küljepeale minu magamiskott ja tite oma (mõlemale küljele siis). Kuna telk mahtus kenasti kotti, siis ma ei hakanud seda lisaks väljapoole panema. Kaasa võtsin väiksemale lutipudeli koos pudelitermosega kuuma veega, endale 0,5l joogipudeli ja väikse roostevaba termose kuuma veega ja primuse. Muid sööke ma ei hakka lahti kirjutama, kui vaid ainult seda, et tegin kodus põhi söögid valmis, et oleks vaid ainult soojendada.
Igatahes tundub nii, et mahtus kõik vajalik kaasa ära. :) Ma katsun siis olla 3 päeva :D vajadusel täiendan teepeal varustust (vett või suupisteid ostan juurde.
Näis mis matkast välja tuleb. Ilusat Jaanipäeva ja nädala lõppu! :D.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 23 Juun 2016, 14:21

Ühesõnaga, nael kummi!
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 26 Juun 2016, 12:28

Nohik kirjutas:Ühesõnaga, nael kummi!
Tänan! ;) Ma tagasi nüüd matkalt. Hiljem kui aega tekib ja kõik ornungisse kodus saan asjadega ja toimetustega, siis muljetan. :roll:
Räägin kohtadest kus käisin ja mida kogesin (mida oleksin pidanud ette nägema rohkem matkates, mis oli ülearune või puudu ja mida jäi väheseks neil 3 päeval).

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 26 Juun 2016, 16:07

Ctirnyka kirjutas: Tundub, et ma ei saa siia otse pilte üles laadida, kuigi tegin asjadest pildid. Siin ilmselt on vaja kuskil mingi kolmandasse kohta üles laadida, et sealt üles saaks panna.''
Tegin väikese juhendi kuidas postitusse pilte lisada: viewtopic.php?f=2&t=2906" onclick="window.open(this.href);return false;
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 26 Juun 2016, 23:56

Kuna matkavarustus viibis, siis mindud sai matkale 23.ndal juunil (kus siis selleks ajaks sain pool matkavarustust siiski kätte).
Enne Haapsalu poole sõitu, sai veel täiendatud koti sisu Rocca al mare keskusest läbi põigates.
Sellest auto tripist, mis sai ette võetud seekord, kujunes mitme päevane matk. Üksinda siiski seekord ei rännanud lastega, vaid sai seltskonnana mindud.

Tallinna poolt Haapsalu suunas, sai käidud kõikidest paikadest Nõva piirkonnas läbi. Alles vastu südaööd sai esimesse laagripaika jõutud- selleks oli Peralepa rand. Enne 12 öösel, olude sunnil, kuna oli Jaanipäev ja enamus kohad juba hõivatud suurte seltskondade poolt kes pidutsesid, siis ainsaks kohaks Jaanipäeval kujuneski see telkimiskohana, kuna teised kohad olid juba meeletult täis (polnud vaba telkimisruumi). Hämaruses sai siis telgid üles pandud ranna luidetele. Lapsed olid ka juba väsinud, ega saanud kuidagi asu. Lõpuks kui telgid said püsti ja katelokiga soe vesi keedetud söögi jaoks enne magama minekut, siis peale seda jäid ka lõpuks lapsed magama. Vasta hommikut hakkas hoovihma sadama ja lõunaks kujunes sellest lausa paduvihm.

Alguses oli Jaanipäeva plaaniga eesmärk hommikul paremasse kohta edasi startida (lootes, et ehk pidulised teisel päeval nendest kohtadest, kuhu alguses püsivalt peatuda soovisime, ära oleks läinud). Paraku aga paduvihm ei tahtnud kuidagi ka lõunaks järgi jääda ja siis sai võtta radikaalne otsus vastu, et saagu, mis saab... Paneme seal rannas telgid kokku ja põrutame edasi ringi vaatama. Kuna aga ma oma varustuse juurde ei saanud siiski vihmalkeepi matka ajaks,(suuremal lapsel oli vihmakindel kummi jope), siis sain ikka korralikult telke kokku pannes läbi märjaks (nii, et aluspüksteni sai läbi vettitud ja pikad püksid olid jalgade küljes kinni, koos särkidega ja jalas lirtsuvate mitte-matka-jalanõudega). Lõpuks kui asjad kokku said ja autosse joostud koos kõige oma asjadega, siis taga istmel sai sos olukorras pikad märjad püksid jalast võetud ja sedasi autos istutud, kuni sai kaugemale eemale rahvast minna metsavahele riideid vahetama. Ka lastel tuli kiirelt vahetus teha, sest paraku jope ei kaitsenud üksinda vihma eest (oleks pidanud lastele vihmakeebid kotti vaatama lisaks kõigele muule).

Minema sõites, teepeale jäi Allikjärv, kuhu me uuesti läksime vaatama, kas Jaanipäeva pidulised on läinud, aga see koht oli ikka rahvast täis. Edasi sai sõidetud Veskijärvele, kus oli selle aja peale rahva hulk vähenenud ja meil õnnestus üks koht saada sinna. Seal olid ilusad pingid ja lauad ning pool-katusealune kus istuda, ning grillahi ja võimalus Järve vaadata ja metsa all ringi uudistada.
Märjad telgid sai seal puidust barjääride otsa kuivama riputatud kohale jõudes, sest selleks ajaks oli suurem vihma sabin möödunud. Lõpuks kui olid ära kuivanud äärepeal telgid siis sai seal platsil männi puude alla püsti pandud.

Priimus oli ka kaasas (enda isiklikku pole ma veel tarvitusele jõudnudki võtta, ehkki oli kaasa pakitud kotti), kuna seltskonnas oli ka teine priimus kaasas koos katelokiga, siis ei hakanud ma enda oma välja kiskuma. Keevast veest jätkus kõigile ka ühe kateloki täiega. Kaasas oli 0,5L tehniline piiritus, aga oleks võinud vabalt olla ka liitrine, sest 3ndaks päevaks jätkus sellest napilt hommiku eine valmistamiseks. 0,5L piirituse pudelit sai reeglina 2x päevas tarvitatud priimusele (muul ajal ei kasutanud seda, kui hommikuti ja õhtuti) ja napilt jätkus sellest kogusest.

Sai proovitud ka suurema lapsega kala püüda (laenati talle õnge), aga lant jäi kuskile kõrkjatesse kinni ja kadus ära, nii, et ei õnnestunudki ühtegi kala saada seekord. :D Märjad riided, mis eelmisest kohast sai ära seljast kooritud, sai kuivama riputatud rõõmsalt reas küll naelte otsa seina peale (poolkatusealuse äärde kuivama), kui ka puu barjääridele, oma platsi ümbruses. Midagi polnud teha, need olid tõesti nii läbi vettinud, et ei olnud mõtet kokku panna kilekotti, sest selle ajaga kui ükskord oleks linna hakanud mitme päeva jooksul liikuma, oleks need ammu koppama läinud kotis.

Teisel päeval sai üsna väsinud oldud, et sai varem magama õhtul minna peale suurt lõkke õhtut ja grillimist, ei jõudnudki sammu hoida teistega väljas lõkke ääres. Uni tuli kiiresti ja enne hommikust piimapudelit väiksema lapse äratusega ma varem silmi lahti ei saanudki. Järgneval päeval kaasaarvatud, sai siis samas paigas telgitud. Kuna juba esimesel päeval sai tiirutatud pea kogu Haapsalu ümbrus läbi, siis järgnevalt edasi sai pigem kuskil meelispaigas paikne olla ja kohapeal ringi omal jalal vaadatud.

Toon ära siis matka puhul märkmed:
Toitu sai kaasa võetud rohkem, kui selle aja jooksul jõudis ära tarvitada (seega- oleks võinud poole vähem seda kaasa vedada).
Kaasas oli seltskonna peale kaks viie liitrist veekanistrit. (Mida siis sai joogiks tarvitatud, kui ka pesemiseks).
Ilmselt üksi lastega oleks ka piisanud 3 Liitrisest kanistrist pluss iga ühe isiklik joogipudel (minu ja laste omad).
Riideid oleks võinud vähem kaasa võtta,(kott oleks olnud mahult väiksem seega), sest sai vaid 2 korda vahetatud selle aja jooksul sellise tempo sees rõivaid. Oleks piisanud seega ühest varupaarist riietest enda puhul (pealisriideid pean silmas).Oleks võinud olla parem jope või vihmakeep. Nagu ka mainisin, vihmakeep peaks kindlasti olema, sest õhukesed riided ja tavaline jope vettivad korralikult ära, kuid vihmakeebi saaks peale vihma kuskile lihtsalt nõrguma panna, ilma, et ise läbimärjaks saaks. Jalanõudega oli ka lugu kehvake. Kuna mul olid riidest pealisega jalanõud, siis ka lõpuks need rippusid naelte otsas kuivamas. Jalga olin sunnitud panema sos varijandina kummiplatud (mille miinus oli selles, et seal männipuude all oli sipelgaid meeletult ja ka sääski järveääres, ning söödi korralikult varbad ja sääred ära (läbi õhukeste pükste). Väiksemale lapsele oli käru peale panekuks kaasas vihmakile ja ka sääsevõrk. Matkavarustust pean ajapikku täiendama, korralike jalanõudega, vihmakeebiga ja veel üht koma teist oleks vaja...oma väiksele priimusele pean hankima kuskilt tuulekoja ja mõne nõu, millega selle peal vaaritada süüa. Magamiskotid pidasid hästi sooja. Ei saanud kurta selle üle, et kordagi suvejopes oleks pidanud magamiskotis magama. Telgid pidasid ka hästi. Matkamattidest tundsin puudust (kuna ka need mu tellimuses ei tulnud kohale ja käbide ja okaste otsas oli üsna kõva niisama magamiskotiga magada (ehkki sai mingid tekid alla laotatud lisaks). Kokkuvõtvalt siis niipalju, et lastel oli huvitav vaheldus ja ka endal oli see mõnus eemal olek kõigest. Mina aga juba kibelen uuele rännakule. Seekord aga paremini ettevalmistades ehk eelnenud matka põhjal. Järgmise tripi kavatsen teha Juuli alguse poole Pärnumaal. Häädemeeste kanti tahaks minna... ;)

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 27 Juun 2016, 00:53

Väikse ääremärkusena tooksin ka selle, viimati matkatud kogemusest ära, et ööbimiskoha leidmisega, valikute langetamisega ja laagri püsti panekuga väikelastega matkates, ei tasuks liiga hilise aja peale jääda. Lapsed väsivad liialt ära ja ka endal on väsitav ja keeruline viimasel hetkel kõike kiirkorras hämaruses teha.
Parem kui teha seda campimist veidi varem (paikseks kuskil jääda). Ja siis rahulikus tempos ilma lisapinge ja taga kiirustamiseta asjad paika organiseerida. :)

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 27 Juun 2016, 01:11

Püüdsin siis nii öelda kergmatka põhimõttel võtta vaid asjad, milleta hakkama ei saaks :D
Manused
Matka tarbed.jpg
Käru ja matkakotid :)
Matka tarbed.jpg (17.61 KiB) Vaadatud 3742 korda

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 27 Juun 2016, 01:20

No see pilt sai küll kuidagi eriti väike. Ei paista sealt suurt midagi. :D Ega pildi mõõtmed ei pea nii väikesed olema. Mahul on piirang 200kb.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 27 Juun 2016, 01:31

Visuaalne külg siis asjadest, kuidas pakkisin ja asjad kokku organiseerisin :D
Manused
kott koos varustusega teiselt poolt.jpg
kott koos varustusega teiselt poolt.jpg (38.19 KiB) Vaadatud 3739 korda
kott koos magamiskottide ja muu varustusega. Telk on kotis..jpg
kott koos magamiskottide ja muu varustusega. Telk on kotis..jpg (34.67 KiB) Vaadatud 3739 korda
kott ja muud asjad suuremal lapsel.jpg
kott ja muud asjad suuremal lapsel.jpg (34.53 KiB) Vaadatud 3739 korda
väiksema lapse varustus.jpg
väiksema lapse varustus.jpg (35.18 KiB) Vaadatud 3739 korda
suurema lapse matkakoti sisu.jpg
suurema lapse matkakoti sisu.jpg (32.34 KiB) Vaadatud 3739 korda
Minu matkakoti sisu.jpg
Minu matkakoti sisu.jpg (34.01 KiB) Vaadatud 3739 korda

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 27 Juun 2016, 01:39

Konkreetselt toidust ei hakanud pilte postitama (piltidel ainult riideid ja suupisteid näha, koos seljakottide ja magamiskottidega). Telk on seljakotis ja suurem toit on juba otsapidi ka kotis ja Rocca al marest läbi käies sai veel varusid kotti täiendatud. Seega tühjade kätega ei olnud minekut, pigem oli isegi kohati liigagi palju kaasa haaratud seda toidumoona, mida ka koju tagasi tulles, sai veel tarvitatud :D

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 27 Juun 2016, 16:52

mrWilson kirjutas:No see pilt sai küll kuidagi eriti väike. Ei paista sealt suurt midagi. :D Ega pildi mõõtmed ei pea nii väikesed olema. Mahul on piirang 200kb.
mrWilson! Järgmisel korral proovin matkale minnes veidi suuremaid pilte postitada ;) kui 17 KB ja 2x suurem ehk 34KB on liialt väiksed :D Alles asi katsetamise järgus. Tänan teid juhendi eest, et sain ka teada, kuidas siia pilte üles postitada saab, ma täitsa võhik ikka. :D

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 04 Juul 2016, 11:38

Kuna minu teema on siinkohal kergmatkamine väikelastega (eesmärk võimalikult optimaalsete asjadega ja kergemalt matkata (kui nii kui nii vaja liikuda mitme inimesega ja kompsudega ja mitte liiga palju asju kaasa vedada, vaid ainult hädapärast). Siis küsiks ikkagi ka tarpide kohta, sest telgi suhtes sain soovitusi. Telgi teemas sain juba soovitust Colemani näol (mis üsnagi normaalne telk). Ferrinosid vaatasin ka mingi aeg huvipärast, aga Ferrino 3kohalised telgid olid kitsamad ehkki kallimad kohati kui Colemani omad, aga (Ferrinol3 160cm vaid laiust (samas kui Colemani2 telk on 150cm laiust ja samas võrreldes Ferrino3 kohalise telgiga siis Coleman3 kuppeltelkidel 180cm lausa laiusega).
Juhuks kui nt ei planeeri lastega mitmepäevast matka teinekord, vaid lihtsalt ühepäeva matkaks vihma ja tuule eest varjualust kaasa vedada võimalikult kergelt (ei hakka ju selleks ajaks niisama telki vedama lisaraskusena). Vaatan ja loen, et paljudel keppide omamine iseenesest mõistetav, aga mul ei ole ühtegi keppi (käimiseks). Tarbi puhul on ju hea kui oleks kepp saadaval, sest ei pruugi paljudes kohtades kui nt aasale kuskile minna mitte metsa, olla puid (kuhu vahele kinnitada). Osad tarbid on paljude aasadega ja üli kerged nt selline https://osta-ee.postimees.ee/varikatus- ... src=search" onclick="window.open(this.href);return false; aga see eeldab, et sul omal on keppi. Minul aga pole. Vaatasin, et ka on mingid Ferrino ja Coleman sarjast tarbid (neil üks tugikepp kaasas) aga midagi 1,3kg komplekt. Samas seda tugipostiga varianti saaks ka telgi ees kasutada, et teha nt selle all süüa vihmaga. Millist varianti soovitate? Veel on ka kolmas ehk siis telkmantel? Mida te selle kohta ütlete? Kumb oleks asjalikum tarp paljude aasade (ka pealtpoolt saaks mingi nööri läbi ajada) ja võimalustega või tugipostiga tarp (millel pole üleval pool aasasid, vaid on ainult 4 otsas, et maakülge kinnitada ja post)?
Või keepmantel, mida selga tõmmata lisaks vihmaga või vihmakeep eraldi mõistlikum...(kui sajab ja teha varjualuseks on see hea võimalus, aga väljas vaja ringi liikuda, siis pole mida enam selga tõmmata)?
Oeh! :D Võtab silmade eest kirjuks, aga samas võiks ju üks selline asi olla. Millised on teie kogemused? Mida soovitate ja millele valikus tähelepanu pöörata? Mõõtmed? Kaal? Milline valik oleks mõistlik? :)

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 04 Juul 2016, 20:25

Minule meeldib tarp eelkõige sellepärast, et teda saab kõrgelt paigaldada ja seal all saab toimetada, sobrada seljakotis, teha süüa, jms, kasutan päevamatkadel vihma ja päiksevarjuna, telgiga koos avara lisaruumina. Matkakeppide abil telgikõrguselt paigaldatuna on ta nagu vilets telk. Mina alla 3x3m ei vaataks üldse. Kui raha jätkub, siis DD-tarpil on light versioon ka, kallim, kergem. Eestis matkates pole mu meelest mingit mõtet tokitada ja kepitada vaid mõistlik kõndida puudeni ja seal nii kõrgelt paigaldada see tarp, nagu tahtmist on. Puude vahekaugusest mittesõltumiseks on mõislik tarpiga kaasasolevale nöörile lisaks veel ca 15-20m jupp nööri kaasa võtta ja vajadusel juurde jätkata.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 04 Juul 2016, 22:54

Ise tegin Abakhani kauplusest leitud kahest kangatükkist sellise 3,0 x 3,15 m ning koos nööridega ja kotiga 444 g kaaluva tarpi.
Kotis võtab ruumi ca liitri jagu.

Pilt
...

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 05 Juul 2016, 00:18

sepaonu kirjutas:Minule meeldib tarp eelkõige sellepärast, et teda saab kõrgelt paigaldada ja seal all saab toimetada, sobrada seljakotis, teha süüa, jms, kasutan päevamatkadel vihma ja päiksevarjuna, telgiga koos avara lisaruumina. Matkakeppide abil telgikõrguselt paigaldatuna on ta nagu vilets telk. Mina alla 3x3m ei vaataks üldse. Kui raha jätkub, siis DD-tarpil on light versioon ka, kallim, kergem. Eestis matkates pole mu meelest mingit mõtet tokitada ja kepitada vaid mõistlik kõndida puudeni ja seal nii kõrgelt paigaldada see tarp, nagu tahtmist on. Puude vahekaugusest mittesõltumiseks on mõislik tarpiga kaasasolevale nöörile lisaks veel ca 15-20m jupp nööri kaasa võtta ja vajadusel juurde jätkata.
See jupp nööri on hea idee lisaks kõige muu juurde soetamisena. Saaks jah tarbil nööre pikendada. Või telgile juurde kui vaja. Tellisin hiljuti 2mm abinööri mitmeid meetreid. Ka 3mm nööri tellisin üksjagu ja ka 4mm ja 7mm abiköit. Näis kui kätte saan. Kuskil ikka käiku läheb vajadusel. Juba eelmisel korral tundsin puudust, kui asju oli vaja väljas kuivama panna.

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 05 Juul 2016, 00:27

Tarmo kirjutas:Ise tegin Abakhani kauplusest leitud kahest kangatükkist sellise 3,0 x 3,15 m ning koos nööridega ja kotiga 444 g kaaluva tarpi.
Kotis võtab ruumi ca liitri jagu.

Pilt
See on küll vinge tarp Tarmo! :D Peaks ise ka proovima. Kodus on mul õmblusmasin olemas. Milline kangas see täpsemalt oli (oma spetsiifiliste näitajate poolest, et teaks kanga poest küsida juhul kui katsetamis tuhin tekib)?
Nagu ma pildilt juba silmadega üle lasin, siis märkasin, et Tarmo on ka kepi-mees, mida ma juba iseenesest mõistetavalt olen siin matka foorumis pidanud paljude puhul üles täheldama (kui enesest mõistetavat varustuse elementi ja osa kõige juures). Seega ikkagi eelis peitub selles, et juhul kui olud ei võimalda nööridega kuskile põhi raami kinnitada, nii kui nii ju vaiad pannakse maa sisse, seal ei olegi vahet, aga just ülemine kinnitus osa...(See on sageli tundub, et vastavalt ümbruskonnale paigaldades küsimärgiga) siis ikkagi kepi või keppide (ühe või kahe) olemasolu püstitamisel igaks juhuks käepärast vajalik või hea kui oleks võtta...? Aga kui soetada Tarp mitte see 1,3kg kaaluv. Kas siis eraldi ka saaks kuskilt osta neid poste, erineva kaaluga ja pikkusega? Ilma, et käimiskeppidesse investeerida tuleks?

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 05 Juul 2016, 00:31

Youtube'st võib alati vaadata tarp'i püstitamise meetodeid: https://www.youtube.com/results?search_query=tarp+setup" onclick="window.open(this.href);return false;
+ pildimaterjal: https://www.google.ee/search?q=How+to+s ... 965#imgrc=_" onclick="window.open(this.href);return false;

Tarp'i võib soetada 200+ euri eest kuid võib ka 50+ euri eest: http://ripptelk.ee/?product_cat=accessories" onclick="window.open(this.href);return false; Odavamad on raskemad ja robustsemad. Kallimad on kergemad ja ............. kergemed. :) Mida suurem tarp seda rohkem on võimalusi "voltimiseks" kuid samas on ka kaalu rohkem. Kuidas kellelegi.

Kui üksi matkale minna siis tasuks kaaluda ka rippvoodi soetamist. Siin foorumis on rippvooditest palju juttu tehtud.

Kasutaja "Ullivilli" tegeleb http://ripptelk.ee/" onclick="window.open(this.href);return false; -ga.
Kasutaja "Tavo" seisab Rootsman oü taga: viewtopic.php?f=12&t=1851" onclick="window.open(this.href);return false;

Kaval oleks näiteks mõni "Net Tent" soetada ja siis see tarp'iga katta. Mitmekülgne lahendus sest tarp'i saab mitut-setut moodi kasutada. Tahad teed lihtsa varjualuse. Tahad katad rippvoodit. Kui rippuda ei taha ning putukad tüütavad või ööbijaid on rohkem kui üks siis "Net Tent'i" ja tarp'i kooslus lahendab probleemi. Selline komplekt kaalub väga vähe, kergmatkajale igati sobilik. :) Ma ise piilusin pikka aega mõnda spets kergtelki kuid hiljuti hakkasin selles soovis kahtlema ja nüüd mõtlen, et just tarp ja "Net Tent" võiks olla soojal ajal hüva lahendus. http://www.americangrouch.com/2015_04_01_archive.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ah, minge metsa...

Vasta

Mine “Kergmatkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline