Kergmatk väikelastega

Kergem on mugavam, kõik jutud kompaktsest ja kergest matkavarustusest.
Vasta
Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Re: Kergmatk väikelastega

Postitus Postitas Ctirnyka » 17 Juun 2016, 20:49

Ctirnyka kirjutas:
Calebson kirjutas:Facebookis on grupp: Matkavarustus sõbralt-sõbrale. Sealt leiab tihtipeale vähekasutatud varustust soodsa hinnaga.
Aga mõnda reaalset poodi, kust saaks odavamalt matkavarustust ehk siis mõistliku hinna alega hetkel? Telgile igatahes tehti alet, sain selle odavamalt kui reaalne poe hind. :roll:
Ilmselt neti kaudu midagi enam kuskilt tellida ei jõuaks, peab vantsima kohapeale kuskile kohta Tallinnas, aga kuhu tasuks vaatama minna?
Kahest netipoest siis olen hetke seisuga kaupa tellinud (mõlemi poe puhul paraku osasid kaupasid polnud saada selleks matkamise ajaks), aga samas nad olid valmis tegema alet nendele asjadele, mida neil oli pakkuda ja mida ma vajasin ja see oli tore). Aga, et kindel olla, et saaks siiski kindlasti selleks matkamise ajaks vajalikke asju, oleks vaja minna siiski konkreetselt kuskile shoppama, mitte enam heale õnnele lootma jääda (et äkki kuskilt saab veel neti kaudu midagi selleks ajaks kätte), sest minek pole enam kaugel, juba järgmisel nädalal. On kellelgi mõnes matkapoes mõnda tuttavat, kes oskaks öelda, kas mingeid matka jalatseid nr 37 oleks alla 50 euri soodusega saada ja muid vajalikke asju mõistliku hinnaga, et ei peaks ilma varustuseta (kilekott näpus minema kolmapäeval matkale)?
Tundub nagu võimatu misioon, aga nt telgile tehti allahindlust ja sain sisuliselt 75,05 euriga ja ka piirituspõletile tehti soodustus.
Võib-olla leidub veel ehk matkapoode kust saaks mõistlikuma hinnaga asju? On siiski ehk lootust, et kui kuskile kohapeale marsiksin siis saaksin vajalikke asju? :) Ma ei tahaks päris kuskile kaltsukasse ka tuhlama minna, (mitte, et mul oleks midagi kasutatud asjade vastu) kindlasti sobivad ka osad kasutatud asjad, aga samas mõnda asja tahaks siiski poeväärset ka, sest nii kui nii on asju (tarbe asju, mida saab võtta siit kui sealt), aga nt jalatseid ei tahaks kasutatuid (sest kunagi ei tea, kas mõni kandja on nii öelda seenetanud või mitte (endal jalaseent pole, ega ei tahaks ka saada). Samuti mõned asjad on siiski veel nii personaalsed, mille puhul käsi ei tõuse soetama kellegi teise oma, sest igaüks on asjad omamoodi sisse kandnud. (Olen vist veidi pirtsakas), aga kas te ise ostaksite kõike üks-ühele kasutatuid, isegi kui eelarve on suhteliselt piiratud? Riideid veel ostan kasutatuid (kui vaja), sest pesen need läbi, aga jalanõud on ju nii personaalsed, mille puhul siiski ei riskiks, sest isegi kui inimesel ei pruugi jalaseent olla, siis igaüks on ju omamoodi jalatsid sisse kandnud ja see sisse kandmine ei pruugi paraku sobida teise inimese jalavõlviga ja teise inimese kõnnakuga. :) Pigem läheks täis-pangale välja ja ostaks kuskilt kohapealt vajalikud asjad, (kust siis oleks teada), et kindlasti oleks midagi mulle ikka saada ja seda normaalse hinnaga. Kuna ma saan neti poest raha tagasi asjade eest, /mida polnud seal saada), siis on taas eelarve olemas, mille eest midagi soetada. Vot sedasi siis... :roll:
Kui puudub tahe, siis ei tehta midagi. Ja ka siis tehta midagi, kui tahtmine on liiga väike (järelikult pole oluline). Aga olgu siis juba kõik- või siis mitte midagi...

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 17 Juun 2016, 20:53

Eks pean siin ise uurima veel võimalusi...kuni aega. :) Aga enam pole milleski kindel (seoses sellega mida matkale kaasa saan võtta)... Igatahes ma ei tahaks, et matk ära jääks pelgalt mingi pooliku varustuse tõttu. Seljakotti oleks kindlasti vaja. Selle pean ma leidma kuskilt mõeldava hinna ja suurusega, (mida kanda jaksaksin), sest ei tahaks kuidagi näpus vedada asju ja samuti lapse seljakotti ei mahuks eriti midagi. Isegi kui jalatseid ei saaks, siis vast metsas saaks kummikutega ka ära käia, aga samas kott on selline ese, milleta ma hakkama ei saaks.
Viimati muutis Ctirnyka, 17 Juun 2016, 20:59, muudetud 1 kord kokku.
Kui puudub tahe, siis ei tehta midagi. Ja ka siis tehta midagi, kui tahtmine on liiga väike (järelikult pole oluline). Aga olgu siis juba kõik- või siis mitte midagi...

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 17 Juun 2016, 20:54

No Tallinnas on ju Matkamaailm: http://www.matkamaailm.ee/est" onclick="window.open(this.href);return false; ja Matkasport: http://www.matkasport.ee/" onclick="window.open(this.href);return false;

Keegi ennist siin mainis ka juba, et sul ei ole vaja kohe mingeid spetsiaalseid matkasaapaid. Kui sul on juba olemas näiteks mingid tossud milledega end hästi tunned siis pole vaja muretseda jalanõude pärast. Sa lähed lastega kõndima mitte mingit pikka matka tegma. Kui siiski miskit soetama pead siis astu suvalisse spordipoodi sisse ja vali endale sobivad jalanõud välja. EI PEA olema matkasaapad. Spordipoodides müüakse muidu ka sellist staffi mis väiksemale matkale sobilik on. Matid, termosed, kotid, jne...
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 17 Juun 2016, 21:16

sportsdirecti ülemiste poes on mingit odavat soga.
ja matkaks jalanõud saab näiteks Tondi Selveri tagant Reeboki, Nike, Adi Outletist.
Vahel Gore tossud mingi 40€ eest aga sain ilma goreta maastiku tossud mingi 19€ eest.

Eesti maastikul ei ole suvisel ajal kindlasti kõrge säärega jalanõu hädavajalik, eriti kui sa mingeid eriti hulle ja raskeid radu ei hakka ragistama.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 17 Juun 2016, 21:28

Võta seda kui võimalust oma matk vähemalt natukenegi kergmatka pihta suunata ja alusta sellest, mida sa kola poolest ka tegelikult vajad. Soovidel ja vajadustel vahet tegemine ei peagi kerge töö olema :)

Kindel plaan on omal jalal kõndida ja kogu taavari mingil moel liigutada? Seljakotti praegusel hetkel ei ole?
Ilma läheks suhteliselt keeruliseks ja ehk võib vajaduste alla tõsta - Matkamaailmas peaks praegu mõned Easy Camp 50 .. 60l kotid 60€ kandis olema, need on (kergmatkamise mõistes) parajad kolakad, aga juba sellisega on Sul vähemalt lootus enamus tavaarist ilma käte abita punktist A punkti B liigutada. Asjade koti külge riputamistest vaevalt et pääsed, aga neid ripuks seal tunduvalt vähem. Võrdluseks selle 30l päevakoti küljeks oleks Sul vähemalt 2 magamiskotti, 2 matti ja palju-palju muid asju, ei tundu ei kena vaatepildi ega kadestamist väärt ülesandena - puusavöö sel ei kanna, suuri asju mõistlikult riputada keeruline. Proovi Matkamaailmas erinevaid sobiva hinnaga kotte ka selga ja palu sinna midagi ka raskuseks sisse laduda. Lase ka näidata, mida rihmade ja puusvööga ette võtta.

Jalanõud - ei ole ühtegi paari selliseid tosse või muid mugavaid jalavarje, mida raatsiks korraks natuke märjaks või mudaseks teha ja millel tallad kohe alt ei kukuks? Kui märga ja külma kardad, pane villase soki ja tossu vahele kilekott - ikkagi kergmatk, ole loov, tee vähemast rohkem.

Toidunõud saab marketist, ostad kõige lemmikumat salatit ja saad kauba peale kõige kergema pudrukausi. Ja veel kaanega! Või haarad kodust sobivas suuruses külmikukarbi. Ja sama loogikaga jätkad - Kas ma seda tahan? Aga vajan? Kui seda ei saa, kas matk jääb ära? Millega asendada saaks? Mis on kõige hullem juhtuda võiv asi, kui asendus ikka ei tööta? Tagasi tulles oled targem, tabad ära, mis töötas, mis mitte, mille tarvis võiks vahendeid koguda, mida saab spordipoe, marketi või ehituskaupade letist.

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 17 Juun 2016, 22:24

margusl kirjutas:Võta seda kui võimalust oma matk vähemalt natukenegi kergmatka pihta suunata ja alusta sellest, mida sa kola poolest ka tegelikult vajad. Soovidel ja vajadustel vahet tegemine ei peagi kerge töö olema :)

Kindel plaan on omal jalal kõndida ja kogu taavari mingil moel liigutada? Seljakotti praegusel hetkel ei ole?
Ilma läheks suhteliselt keeruliseks ja ehk võib vajaduste alla tõsta - Matkamaailmas peaks praegu mõned Easy Camp 50 .. 60l kotid 60€ kandis olema, need on (kergmatkamise mõistes) parajad kolakad, aga juba sellisega on Sul vähemalt lootus enamus tavaarist ilma käte abita punktist A punkti B liigutada. Asjade koti külge riputamistest vaevalt et pääsed, aga neid ripuks seal tunduvalt vähem. Võrdluseks selle 30l päevakoti küljeks oleks Sul vähemalt 2 magamiskotti, 2 matti ja palju-palju muid asju, ei tundu ei kena vaatepildi ega kadestamist väärt ülesandena - puusavöö sel ei kanna, suuri asju mõistlikult riputada keeruline. Proovi Matkamaailmas erinevaid sobiva hinnaga kotte ka selga ja palu sinna midagi ka raskuseks sisse laduda. Lase ka näidata, mida rihmade ja puusvööga ette võtta.

Jalanõud - ei ole ühtegi paari selliseid tosse või muid mugavaid jalavarje, mida raatsiks korraks natuke märjaks või mudaseks teha ja millel tallad kohe alt ei kukuks? Kui märga ja külma kardad, pane villase soki ja tossu vahele kilekott - ikkagi kergmatk, ole loov, tee vähemast rohkem.

Toidunõud saab marketist, ostad kõige lemmikumat salatit ja saad kauba peale kõige kergema pudrukausi. Ja veel kaanega! Või haarad kodust sobivas suuruses külmikukarbi. Ja sama loogikaga jätkad - Kas ma seda tahan? Aga vajan? Kui seda ei saa, kas matk jääb ära? Millega asendada saaks? Mis on kõige hullem juhtuda võiv asi, kui asendus ikka ei tööta? Tagasi tulles oled targem, tabad ära, mis töötas, mis mitte, mille tarvis võiks vahendeid koguda, mida saab spordipoe, marketi või ehituskaupade letist.

Pean tunnistama, et ma eriti dressi ja tossu inimene just pole, rohkem pigem kontste ja baleriinade inimene... v6in sedasi vabal ajal metsa väliselt kilomeetreid nii ringi kapata terviseradadel. Mingid botased mul siiski on, aga ega need vett ei kannata, ega niiskust ka muul moel ei pea,(sellised riidest pealisega ja tald ka suhteliselt madal). Seega kodus pole normaalseid alternatiive peale kummikute. Ilmselt siis pean vaatama spordi poodi, et saaks mingid kõvema kestaga jalanõud. :)

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 17 Juun 2016, 23:14

Nii tuleviku tarbeks - Sportsdirect'ist võib "Sale" osakonnast ühtkomateis leida: http://ee.sportsdirect.com/sale" onclick="window.open(this.href);return false;
Ah, minge metsa...

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 17 Juun 2016, 23:23

Äge ettevõtmine.
Nõu on antud siin piisavalt, mult siis ainult palve - palun anna pärast teada, kuidas läks.

Tegelikult. Soovitan teha alustuseks 0-päeva matk.
Noh et paar tundi mõnel koduümbruse kaunimal rajakesel.
Kaasa morss / võileib / šokolaad.

Saad teada, kui palju sa 6a + 1a komplektiga üldse liikuda suudad.

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 18 Juun 2016, 07:07

tripp kirjutas:Äge ettevõtmine.
Nõu on antud siin piisavalt, mult siis ainult palve - palun anna pärast teada, kuidas läks.

Tegelikult. Soovitan teha alustuseks 0-päeva matk.
Noh et paar tundi mõnel koduümbruse kaunimal rajakesel.
Kaasa morss / võileib / šokolaad.

Saad teada, kui palju sa 6a + 1a komplektiga üldse liikuda suudad.
Neid nii öelda 0-päeva matku saab üsna sageli tehtud. :) Kuna elan Stroomiranna kandis, siis ikka on vabalt kapatud nii, et lastega tehtud suuri ringe, käidud promenaadil jalutamas ja rattaga sõitmas, sedasi Stromkalt vabaõhumuuseumini välja ja isegi edasi, kui ka teistes kohtades. Samuti sama targalt ka tagasi (see siis on tava kruiis). Suurem laps (6a.) jaksab vabalt pikemaid maid kõndida, väiksem on aga nii kui nii kärus seni olnud. Selles pole küsimuski niisama 0päeva matka tehes, sest sellega saab hästi hakkama. ;) Käidud igal pool 0 päevaselt sedasi. Pikniku pidamine on ka tavaline olnud suupistetega ja jookidega (see ei valmistagi peavalu); siis vean kõike käru küljes ja käru all. Ainult, et kuna minu teema arendus puudutas kergmatka väikelastega (mitte piknikku tegemist), siis see ongi hoopis teine ooper nii öelda, kus peab asjad hästi läbi organiseerima ja arvestama (sest võib-olla ma eriti mitte kogenud metsas luusijana ma ei oska teatud nüansse ja asju ette näha, mis võib ette tulla ja millega peaks paremini arvestama). :) Suurema lapsega polegi probleemi, sest ta ju nii suur, et kõnnib omal jalal ja uitab huviga metsa ääres kaasas (temaga olen kordi käinud telkimas erinevates kohtades). Probleem ja peavalu ongi 2 väikse lapsega kergmatka organiseerides, sest väiksem veel ei kõnni mitte sammugi ja seetõttu organiseerimine nõuab suuremat pingitust pakkimisel, et ülearust kraami kaasa ei veaks (ainult vajalikku, milleta ei tuleks normaalselt toime) ja jaksaks kanda väikelast samas kuskilt võsast läbi minnes (kui vaja) või kõrgetest niitudest üle... või siis muust kohast läbi minnes, sest ega käru ju kaasa ei võtaks metsa, (see pole eriti mõeldav), ainult kandelina või kõhukoti võtaksin; lisaks muudele asjadele ja kotile (mida vaja leida asjade seljas tassimiseks). Aga tänan nõuannete eest! :roll: Ega nüüd muu ei aita, kui pean viimased vajalikud asjad leidma ja kokku komplekteerima ja siis teen pildid kaasa taritavatest asjadest ja üritan üle kaaluda (ning teele minna). See kohavalik siiski veel valimata, aga juhul kui siiski panustan sellele, et vältida Jaanipäeva aegu, suurt pidutsevat seltskonda, siis ilmselt lasen end siiski lastega kuskile eemale sõidutada, mis siis oleks ebamugavam koht, kuhu pidutsejad meelsamini ei läheks (just need, kes võtavad poest söögid ja grilltarvikud autole ja vaid uksest-ukseni kuskile organiseeritud grill paika sammuvad oma asjadega ja vaid paar meetrit pargitud auto juurest, puu laudade ja pinkide taha istuma viitsivad minna).Tahaks siiski suuta selle 3 päevase matka läbi teha, et näha ära tugevad kui nõrgad kohad selle organiseerimisel ja läbi viimisel, et pärast targem olla ja eelkõige iseenda jaoks tõestada, et tulen looduses toime selle kõige-ja kogu kupatusega mida ma ette olen võtnud ja kaasa tarinud ja, et ka teised vanemad väiksemate lastega ei pelgaks loodusesse minekut ja matka ette võtmist, ega loobuks pelgalt seetõttu, et see ehk veidi rohkem nõuab pingutust ja paremat (mitmekülgsemat läbimõeldud planeerimist), kui seda pelgalt ilma lasteta rohkem spontaansemalt tehakse. :roll:

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 18 Juun 2016, 09:03

[quote="margusl"]Võta seda kui võimalust oma matk vähemalt natukenegi kergmatka pihta suunata ja alusta sellest, mida sa kola poolest ka tegelikult vajad. Soovidel ja vajadustel vahet tegemine ei peagi kerge töö olema :)

Leidsin ühe seljakoti 45L. Vaatasin, et asukoht on Tallinn Harjumaa müüjal. Kott ise näeb selline välja https://osta-ee.postimees.ee/uus-veekin ... src=search" onclick="window.open(this.href);return false; (Pidi olema uus ja veekindel. Sobiv seljakott rändurile/matkajale). Kirjutasin, et juhul kui müüja oleks nõus selle nädalavahetusel minuni toimetama Põhja-Tallinnasse, siis ostaksin selle ära. Ootan hetkel vastust. Hind on kotil hea (19.50eur) ja tunduvalt suurem ja isegi odavam kui see Spokey (kott 30L mida algselt tellisin). Sellel tundub ka puusa tugivöö olema, mis peaks koti kandmist kergendama. Kardan, et kui vaataksin endale 50...60L koti, ise olles (160cm naine), siis ma ei jaksaks seda koos tavaariga kanda (see ju mahutaks oluliselt rohkem asju ja seega kogu kupatus täis ladudes oleks suurem ja raskem). Kuna mul pole ju pelgalt vaid seljakott kanda, vaid ka väiksem laps. Näeksin sedasi ringi liikudes ilmselt nagu kaamel välja mitme küüruga (eest ja takka vaadates) :D :) ... (kott oleks liialt suur mulle) :oops: :roll:

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 18 Juun 2016, 12:03

Ctirnyka kirjutas:
Kardan, et kui vaataksin endale 50...60L koti, ise olles (160cm naine), siis ma ei jaksaks seda koos tavaariga kanda (see ju mahutaks oluliselt rohkem asju ja seega kogu kupatus täis ladudes oleks suurem ja raskem). Kuna mul pole ju pelgalt vaid seljakott kanda, vaid ka väiksem laps. Näeksin sedasi ringi liikudes ilmselt nagu kaamel välja mitme küüruga (eest ja takka vaadates) :D :) ... (kott oleks liialt suur mulle) :oops: :roll:
Aga variant et M toast välja ajada ja asju tassima panna...ei sobi?

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 18 Juun 2016, 12:19

Jants kirjutas:
Ctirnyka kirjutas:
Kardan, et kui vaataksin endale 50...60L koti, ise olles (160cm naine), siis ma ei jaksaks seda koos tavaariga kanda (see ju mahutaks oluliselt rohkem asju ja seega kogu kupatus täis ladudes oleks suurem ja raskem). Kuna mul pole ju pelgalt vaid seljakott kanda, vaid ka väiksem laps. Näeksin sedasi ringi liikudes ilmselt nagu kaamel välja mitme küüruga (eest ja takka vaadates) :D :) ... (kott oleks liialt suur mulle) :oops: :roll:
Aga variant et M toast välja ajada ja asju tassima panna...ei sobi?
Mida te selle M-i all silmas peate? M- kui meest? Kui meessoost isikut (mõnda sõpra- tuttavat)? Seda mõtlete M-i all? (Olen ametlikult lahutatud, aga see ei puutu otseselt, ega ka kaudselt mitte sellesse kergmatka teemasse väikelastega, isiklik staatus.). Lihtsalt on asjade oraniseerimine ja soetamine see, mille pean joonde saama valmistudes kergmatkaks väikelastega. :oops: Täna surfan veel netis, aga kui siiski netist ei saa midagi, siis homme ja esmaspäevalgi juhul kui veel vaja, kappan matka- ja spordi poodidesse. Täna mul liikumine piirdub koduga.
Ega kellegi aitamine ju seda fakti ei muudaks. Seljakoti- personaalse- pean endale ikka ju ise leidma oma asjade jaoks. Ilmselt lasengi end lastega kuskile autoga kaugemale metsa sõidutada ( palju-palju linnast eemale), et sealt maalt edasi uudistada omal jalal, aga samas pelgalt lootma ei jää kellelegi, et keegi mu asju tassiks (pean ise saama oma asjade seljas vedamisega hakkama). Igal ühel ikka ju omad kompsud. Vaatasin siin matkafoorumis pilte teie kokkutulekutest ja muudest üritustest, igaüks (nagu näha on), tassib oma kompse ise (olgu see siis naine või mees)...ega ma kehvem siis saa olla, ega palju alla jääda. :roll:
Viimati muutis Ctirnyka, 18 Juun 2016, 12:37, muudetud 1 kord kokku.

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 18 Juun 2016, 12:33

Kokkutulekutel ja mujal tassivad inimesed oma asju võimete piires. Siinset plaani lugedes aga tundub mulle et ettevõtmine ideeliselt väljub neist piiridest- see ettevõtmine oleks raske isegi täisjõus mehele, rääkimata suurema matkamisekogemuseta naisterahvast... ;)

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 18 Juun 2016, 12:35

40l koti *sisse* mahub *üks* lihtsam magamiskott (selline odavam ja laiema lõikega sünt, milles end a' +8C juures saab enam-vähem korralikult välja magada) + *üks* isetäituv madrats (u 2x väiksem, kui volditud või rullis täismõõdus ehk lõikamata matkamatt ) + *üks* liitrisesse potti mahutatud kokkamiskomplekt (väike gaas, põleti, söögiriistad). Sinna vahele jääb piisavalt tühimikke päeva+paari söögikraami ja mõne riideeseme ja väiksema pudi jaoks. Magamiskoti sule vastu ja isetäituva mati omapuhutava vastu vahetamine lasi sama seljakoti *sisse* lisaks ka soolotelgi mahutada.

Üksi kolme kraami liigutades annad eemalt vaadates nii ehk naa sherpa mõõdu välja.

wagner
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas wagner » 18 Juun 2016, 12:45

Kas ei oleks mõeldav ikkagi vankriga minna? Eks neid mudeleid ole erinevaid, aga suuremate kummiratastega vanker on täiesti sobilik metsavaheteel ning piisavalt laial rajal edasi liikumiseks. Tõsi, teekonnavalikule seab see piirangud ning teatud kohtades võib keeruliseks minna, kuid minu silmis kaaluvad plussid selle üle.

Aastane laps kaalub üle 10 kilo, samas kaalus varustust juurde - ütleme nii et on raske optimistlikuks jääda. Vankriga minnes saad ka osa varustusest vankri alla panna, seljas olev kott tuleb kõvasti kergem. Matk on lihtsam, tuju parem, kõik võidavad.

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 18 Juun 2016, 12:50

margusl kirjutas:40l koti *sisse* mahub *üks* lihtsam magamiskott (selline odavam ja laiema lõikega sünt, milles end a' +8C juures saab enam-vähem korralikult välja magada) + *üks* isetäituv madrats (u 2x väiksem, kui volditud või rullis täismõõdus ehk lõikamata matkamatt ) + *üks* liitrisesse potti mahutatud kokkamiskomplekt (väike gaas, põleti, söögiriistad). Sinna vahele jääb piisavalt tühimikke päeva+paari söögikraami ja mõne riideeseme ja väiksema pudi jaoks. Magamiskoti sule vastu ja isetäituva mati omapuhutava vastu vahetamine lasi sama seljakoti *sisse* lisaks ka soolotelgi mahutada.

Üksi kolme kraami liigutades annad eemalt vaadates nii ehk naa sherpa mõõdu välja.
Tänan, et andsite ettekujutuse 40L kotist. Eks see andis mulle ettekujutuse nüüd, et kui palju ja mida kuskile mahub. Vaatasin ringi, et müüakse ka selliseid kotte, kus seljakoti osad on ka eraldi kasutatavad (vöökotina pluss külje kotid ja muud asjandused sealjuures). Oskate kommenteerida sellise koti plusse ja miinuseid? Kas ühes tükis kott oleks etem või soetada selline, millel osad käivad eraldi? Häirima kuidagi kandes ei jää need erinevad tükid, mis päris koti lõike küljes voolujooneliselt kinni pole?

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 18 Juun 2016, 12:56

wagner kirjutas:Kas ei oleks mõeldav ikkagi vankriga minna? Eks neid mudeleid ole erinevaid, aga suuremate kummiratastega vanker on täiesti sobilik metsavaheteel ning piisavalt laial rajal edasi liikumiseks. Tõsi, teekonnavalikule seab see piirangud ning teatud kohtades võib keeruliseks minna, kuid minu silmis kaaluvad plussid selle üle.

Aastane laps kaalub üle 10 kilo, samas kaalus varustust juurde - ütleme nii et on raske optimistlikuks jääda. Vankriga minnes saad ka osa varustusest vankri alla panna, seljas olev kott tuleb kõvasti kergem. Matk on lihtsam, tuju parem, kõik võidavad.
Suurte ratastega on mul Bigriiner (jalgratas- käru) (ca 25kg ratas). Eks sellega ratta matka on hea ette võtta, kui vaid mööda teid rännata ja kuskile platsile telk püsti ajada, aga võsast sellise jurakaga, ma ei usu, et läbi saan :D Kerg-kärud on aga kerged ja kompaktsed kaasavõtmiseks, aga samas miinus on see, neil pisikesed rattad (ja kus siledat teed pole, seal jääks jänni). Kõhukott oleks metsas kolades ilmselt hetkel kõige kindlam ja kompaktsem lahendus.

Kasutaja avatar
Moor
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Moor » 18 Juun 2016, 16:38

Ctirnyka kirjutas:Kardan, et kui vaataksin endale 50...60L koti, ise olles (160cm naine), siis ma ei jaksaks seda koos tavaariga kanda (see ju mahutaks oluliselt rohkem asju ja seega kogu kupatus täis ladudes oleks suurem ja raskem). Kuna mul pole ju pelgalt vaid seljakott kanda, vaid ka väiksem laps. Näeksin sedasi ringi liikudes ilmselt nagu kaamel välja mitme küüruga (eest ja takka vaadates) :D :) ... (kott oleks liialt suur mulle) :oops: :roll:

Vaat sellest lausest ei saa ma küll aru! Ega siis suurem kott ei tähenda rohkem asju. Kaasa saad ju võtta ikkagi ainult kõige hädapärasema. Mul käisid 8 ja 9 aastased mingi 30-35 liitristega. Sinna läksid nende magamiskotid, mõned hilbud ja matid oldi juba välja seotud. Sööki ja telki tassisime meie suurema poisiga ja meil olid 45-50 L kotid. Poisid olid umbes 135 ja 140 cm pikad, kui tellisin neile Matrixist 45L kotid. Kasv 160 ja 60L pole küll mingi tappev, (ise olen 173 ja kott on 80L). Ma ei kujuta ette kuidas saab siduda mitut suurt asja (telk, magamiskotid) mingi 30L koti külge korralikult kinni nii, et nad ei loperdaks. Mulle isegi ei meeldi kui lebo seljakoti all loperdab, rääkimata kui suuremad ja raskemad asjad iga sammu juures kõiguvad. Ja minu meelest meenutab 10 väikse kompsuga mimm rohkem kaamelit, kui ühe seljakotiga. ;)
Lastele ostsin ma küll kõik matkasaapad kaltsukast.

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 18 Juun 2016, 18:02

Moor kirjutas:
Ctirnyka kirjutas:Kardan, et kui vaataksin endale 50...60L koti, ise olles (160cm naine), siis ma ei jaksaks seda koos tavaariga kanda (see ju mahutaks oluliselt rohkem asju ja seega kogu kupatus täis ladudes oleks suurem ja raskem). Kuna mul pole ju pelgalt vaid seljakott kanda, vaid ka väiksem laps. Näeksin sedasi ringi liikudes ilmselt nagu kaamel välja mitme küüruga (eest ja takka vaadates) :D :) ... (kott oleks liialt suur mulle) :oops: :roll:

Vaat sellest lausest ei saa ma küll aru! Ega siis suurem kott ei tähenda rohkem asju. Kaasa saad ju võtta ikkagi ainult kõige hädapärasema. Mul käisid 8 ja 9 aastased mingi 30-35 liitristega. Sinna läksid nende magamiskotid, mõned hilbud ja matid oldi juba välja seotud. Sööki ja telki tassisime meie suurema poisiga ja meil olid 45-50 L kotid. Poisid olid umbes 135 ja 140 cm pikad, kui tellisin neile Matrixist 45L kotid. Kasv 160 ja 60L pole küll mingi tappev, (ise olen 173 ja kott on 80L). Ma ei kujuta ette kuidas saab siduda mitut suurt asja (telk, magamiskotid) mingi 30L koti külge korralikult kinni nii, et nad ei loperdaks. Mulle isegi ei meeldi kui lebo seljakoti all loperdab, rääkimata kui suuremad ja raskemad asjad iga sammu juures kõiguvad. Ja minu meelest meenutab 10 väikse kompsuga mimm rohkem kaamelit, kui ühe seljakotiga. ;)
Lastele ostsin ma küll kõik matkasaapad kaltsukast.
Vaatasin netis Matkamaailma lehelt huvipärast suuremaid kotte Easy Camp Matric 55+5 (2010gr), Easy Camp Summit 50+10, Easy Camp Matric 60+5 (2120gr) , Easy Camp Summit 60+10 Ja kogu see kaalu suhe tundub kuidagi hirmutav. :) Pelgalt, et juba kott ilma asjadeta mitu kilo kaalub (mis siis veel saab kui asjad sisse panna). Samas 25-45L võivad alla kilo jääda (isegi poole kilo lähedale või veidi peale, just matkamiseks mõeldud kotid, nagu vaatasin erinevaid netis). Kas pole siis asi nii hull, nagu pealtvaadates nende suurte kottide puhul, mulle, kui suurte kottide võhikule tundub? :) Olen saanud väiksemat sõjaväe päeva kotti proovida (lähedased töötavad militaar valdkonnas), kuid need kotid tundusid oma olemuselt ikka mega rasked, isegi ilma varustuseta, kuigi võib-olla need mõõtmed polnudki seljas kõige hullemad. :D Aga ehk seda analoogi ei kannata siiski tõmmata, sest üks on siiski matkakott ja teised on lihtsalt robustsed sõjaväe seljakotid, mille kergusele ei ole nii väga panustatud. Samas kui kõik siin räägivad siiski rõhuvalt nendest suurtest kottidest siis võib-olla peangi ehk selle suurema koti valiku tegema, kui see oleks kindel väljaminek matkavarustusel. Muidugi hetkel ma ei kujuta isegi ette, kas ma jaksaksin seda kotti ikkagi kanda, sest nagu ma mainisin siis nad on juba alg olekus (ilma asjadetagi) juba mõned kilod rasked... :oops: Homme sammun poodi, ega muud üle jää võib-olla muudan meelt.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 18 Juun 2016, 19:28

Ctirnyka kirjutas:Samas 25-45L võivad alla kilo jääda
Tundub loogiline, et poole väiksem kott kaalub poole vähem. :) Aga mis kasu on poole väiksemast kotist kui sinna midagi sisse ei mahu. Parem siis juba asjad endale lihtsalt külge riputada. Las kõiguvad seal, mis siis, et ebamugav on. :D

2 kg 60+ L koti kohta pole üldse palju. Need ei olegi mõeldud spetsiaalselt kergmatkamiseks. Kui tahad spetsiaalseid kergmatka kotte siis need on sootuks teistsugused (mõni ongi sisuliselt rihmadega kilekott ja kaalub grammides :D) ja paljud neist ei ole ka nii mahukad kuna kergmatkamise mõte ongi see, et sinu varustus on võimalikult kerge, kompaktne ning minimaalne: http://www.cleverhiker.com/best-backpacking-backpacks/" onclick="window.open(this.href);return false; Selline varustus nõuab kukru kergendamist omajagu, kuid lõpptulemusena on see seda väärt. Halb on ainult see, et eestis kohapeal pole spetsiaalseid kergmatka kotte eriti saada. Peab internetist tellima.

Näiteks Matkamaailmas müügil olev "Osprey Atmos AG 65" (2.18 kg): http://www.matkamaailm.ee/est/products/item/5151/256" onclick="window.open(this.href);return false; on väga populaarne kott matkajate seas just tema mugavuse pärast ja mitte ainult...
Spetsiaalselt naistele mõeldud versioon samast kotist on "Osprey Aura AG 65" (2,08 kg): http://www.matkamaailm.ee/est/products/item/5152/256" onclick="window.open(this.href);return false;

Alati on hea näiteks Youtube'st uurida erinevaid arvamusi huvipakkuva toote kohta: https://www.youtube.com/results?search_ ... tmos+ag+65" onclick="window.open(this.href);return false;

On ülioluline, kui lähed seljakotti ostma, seda enne selga proovida. Mitte lihtsalt selga proovida vaid KOOS RASKUSEGA selga proovida. On üüratu vahe kas kott on seljas tühi või täis matkalasti. Mine Matkamaailma, vali paar 60-65L kotti, lase sinna u. 20-25 kg raskust sisse laduda ning proovi kuidas tundub. Kas kuskilt ei hõõru? Ei pitsita? Kas kott istub puusadel mugavalt? Jne... Proovi ka kallima otsa kotte, et tunnetaksid mis vahe neil on. Erinevatel inimestel on erinev füsioloogia, mis sobib ühele ei pruugi sobida teisele teps mitte. Valdavalt on erinevad kotid tehtud erineva suurusega/pikkusega inimestele (mitte segi ajada koti mahuga). Kui sa ostad seljakotti nagu "siga kotis" siis võib see sul hiljem matka pehmelt öeldes tuksi keerata. Raha raiskamisest rääkimata. Hakka siis teist jälle maha parseldama, et raha tagasi saada.

Ma saan aru, et pole kohe hoobilt sellist raha välja käia mis lubaks hea matkakoti soetamist kuid tulevikus (kui on jätkuvalt huvi piisavalt tihti matkata) soovitan siiski investeerida korralikku matkakotti mis kestab aastaid. Muide, Osprey pakub oma kottidele eluaegset garantiid.

Muidugi ei tähenda, et mõne odava kotiga ei saaks edaukalt matkata. Vähemalt mõnda aega. :) Kui mõni sinu poolt viimati mainitud kott sulle selga sobib ja sa ennast sellega mugavalt tunned (koos õige raskusega) siis osta ära, küll tulevikus jõuad ise juba erinevatel kottidel vahet teha. Veelkord, nagu siin on juba palju mainitud, siis väikese kotiga ei tule sul sellest matkast küll head nahka välja. :) Alates 60L + võiks olla.

Ja ei tasu alati uskuda erinevate netipoodide (välja arvatud usaldusväärsed matkavarustusega tegelejad) tootekirjeldusi kus on märgitud, et iga suvaline ranits sobib matkamiseks. :)
Ah, minge metsa...

Avo
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Avo » 18 Juun 2016, 19:45

Koti kohta oskaks nii palju öelda et mingeid aastaid 10 tagasi oli mul ferrino kott, oli nagu ta oli, pidevalt küll siit valutas ja sealt valutas peale 10km käimist.Arvasin et asi minus ja kõik see asi tahab harjumist.
Ükskord olime seltskonnaga Piusa ääres Kõlgusniidu müüri juures ja hakkasin Tõnu autost ka asju lõkke koha juurde tassima ja siis võtsin Tõnu seljakoti ja panin omale selga.........tule taevas appi.........mida ma tundsin, tundsin seda et see seljakott mis mul oli, tuleb kohe minema visata ja järgi joosta ja veel kaugemale visata.Nii kui tartu läksin siis kohe tellisin samal päeval omale matrixist uue koti.Nii et vahet tundsin, ei oska võrdlust tuua mida tundsin matrixi kotiga ja mida selle ferrino kotiga.ÖÖ ja päeva vahe.
Inimesed erinevad ja seljakujud erinevad.Matrixil peaks olema ka eluaegne garantii, mis iganes selle kotiga ei juhtuks, tehakse matrixis korda.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 18 Juun 2016, 19:46

Suur kott tähendab tavaliselt ka raskemat sisu, mis omakorda ei soosi kerget kuid toimivat ja odavat kandesüsteemi. Lukud-sahtlid-rihmad-värgid müüvad ka hästi, ses suhtes natuke absurd, et tuleb juurde maksta nende ära jätmise eest. Alla pooleteisekiloseid variante on kindlasti ka Matkamaailmas väljas , Osprey Exos näiteks, 1,2kg. Aga nende variantide puhul ei käi jutt ka enam 50 .. 70€.

See EasyCamp oli puhtalt hinna poolest välja toodud, kui ikka seljas jama on, ei ole vaja end sellega karistada.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 18 Juun 2016, 19:57

Avo kirjutas:... ja siis võtsin Tõnu seljakoti ja panin omale selga.........tule taevas appi.........mida ma tundsin, tundsin seda et see seljakott mis mul oli, tuleb kohe minema visata ja järgi joosta ja veel kaugemale visata.
Ma ükskord proovisin Tõnu Matrix Pro kotti (ei oska öelda kas oli sama kott mida sina proovisid) kuid tundsin hoobilt, et see tuleb kohe minema visata. :D Tõnu kehakuju järgi tehtud kott ei sobinud mulle kohe üldse. See näitab veelkord, et erinevatele inimestele sobivad erinevad kotid. Ma arvan, et kui ma endale, enda kehakuju järgi laseksin Matrix'is koti teha siis tunneksin sama mis sina Avo. :)
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 18 Juun 2016, 20:07

margusl kirjutas:Suur kott tähendab tavaliselt ka raskemat sisu, mis omakorda ei soosi kerget kuid toimivat ja odavat kandesüsteemi. Lukud-sahtlid-rihmad-värgid müüvad ka hästi, ses suhtes natuke absurd, et tuleb juurde maksta nende ära jätmise eest. Alla pooleteisekiloseid variante on kindlasti ka Matkamaailmas väljas , Osprey Exos näiteks, 1,2kg. Aga nende variantide puhul ei käi jutt ka enam 50 .. 70€.

See EasyCamp oli puhtalt hinna poolest välja toodud, kui ikka seljas jama on, ei ole vaja end sellega karistada.
Oskate ehk välja tuua plussid ja miinused selle kohta, mida ma mingi aeg tagasi üld küsimusena kuskil vahel küsisin. Mind seoses koti valikul matkale, huvitas veel see, et vaatasin erinevaid mudeleid ja osad seljakotid on nii öelda ühestükis ja teised koosnevad mitmest eri osast (sisuliselt saab neid ka kõiki eraldi kasutada ja samuti neid ära võttes koti muuta väiksemaks). Mis selliste kottide plussid ja miinused on, (mis nii öelda osadeks käivad lahti)? Kas kellelgi siin endal on sellist kasutuses hetkel? :) Kas tasuks panustada täistükis kotile või siis oleks nupukam osta see mitmeks käiv kott? Segama ei hakka kõndides need välja ulatuvad osad, mis ripuvad sisuliselt mingite ühenduste küljes, ei tundu just erti kõvasti need ühenduses olevat? Tundub neil ühendustel selline suht harali olek, ( just nagu vahepeal riputaks lihtsalt asju karabiinidega koti külge).

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 18 Juun 2016, 20:20

mrWilson kirjutas:
Ctirnyka kirjutas:Samas 25-45L võivad alla kilo jääda
Tundub loogiline, et poole väiksem kott kaalub poole vähem. :) Aga mis kasu on poole väiksemast kotist kui sinna midagi sisse ei mahu. Parem siis juba asjad endale lihtsalt külge riputada. Las kõiguvad seal, mis siis, et ebamugav on. :D

2 kg 60+ L koti kohta pole üldse palju. Need ei olegi mõeldud spetsiaalselt kergmatkamiseks. Kui tahad spetsiaalseid kergmatka kotte siis need on sootuks teistsugused (mõni ongi sisuliselt rihmadega kilekott ja kaalub grammides :D) ja paljud neist ei ole ka nii mahukad kuna kergmatkamise mõte ongi see, et sinu varustus on võimalikult kerge, kompaktne ning minimaalne: http://www.cleverhiker.com/best-backpacking-backpacks/" onclick="window.open(this.href);return false; Selline varustus nõuab kukru kergendamist omajagu, kuid lõpptulemusena on see seda väärt. Halb on ainult see, et eestis kohapeal pole spetsiaalseid kergmatka kotte eriti saada. Peab internetist tellima.

Näiteks Matkamaailmas müügil olev "Osprey Atmos AG 65" (2.18 kg): http://www.matkamaailm.ee/est/products/item/5151/256" onclick="window.open(this.href);return false; on väga populaarne kott matkajate seas just tema mugavuse pärast ja mitte ainult...
Spetsiaalselt naistele mõeldud versioon samast kotist on "Osprey Aura AG 65" (2,08 kg): http://www.matkamaailm.ee/est/products/item/5152/256" onclick="window.open(this.href);return false;

Alati on hea näiteks Youtube'st uurida erinevaid arvamusi huvipakkuva toote kohta: https://www.youtube.com/results?search_ ... tmos+ag+65" onclick="window.open(this.href);return false;

On ülioluline, kui lähed seljakotti ostma, seda enne selga proovida. Mitte lihtsalt selga proovida vaid KOOS RASKUSEGA selga proovida. On üüratu vahe kas kott on seljas tühi või täis matkalasti. Mine Matkamaailma, vali paar 60-65L kotti, lase sinna u. 20-25 kg raskust sisse laduda ning proovi kuidas tundub. Kas kuskilt ei hõõru? Ei pitsita? Kas kott istub puusadel mugavalt? Jne... Proovi ka kallima otsa kotte, et tunnetaksid mis vahe neil on. Erinevatel inimestel on erinev füsioloogia, mis sobib ühele ei pruugi sobida teisele teps mitte. Valdavalt on erinevad kotid tehtud erineva suurusega/pikkusega inimestele (mitte segi ajada koti mahuga). Kui sa ostad seljakotti nagu "siga kotis" siis võib see sul hiljem matka pehmelt öeldes tuksi keerata. Raha raiskamisest rääkimata. Hakka siis teist jälle maha parseldama, et raha tagasi saada.

Ma saan aru, et pole kohe hoobilt sellist raha välja käia mis lubaks hea matkakoti soetamist kuid tulevikus (kui on jätkuvalt huvi piisavalt tihti matkata) soovitan siiski investeerida korralikku matkakotti mis kestab aastaid. Muide, Osprey pakub oma kottidele eluaegset garantiid.

Muidugi ei tähenda, et mõne odava kotiga ei saaks edaukalt matkata. Vähemalt mõnda aega. :) Kui mõni sinu poolt viimati mainitud kott sulle selga sobib ja sa ennast sellega mugavalt tunned (koos õige raskusega) siis osta ära, küll tulevikus jõuad ise juba erinevatel kottidel vahet teha. Veelkord, nagu siin on juba palju mainitud, siis väikese kotiga ei tule sul sellest matkast küll head nahka välja. :) Alates 60L + võiks olla.

Ja ei tasu alati uskuda erinevate netipoodide (välja arvatud usaldusväärsed matkavarustusega tegelejad) tootekirjeldusi kus on märgitud, et iga suvaline ranits sobib matkamiseks. :)

Nendel Osprey kottidel on ikka tore hind küll seal Matkamaailmas. :D Kui eelarve kannataks, siis ehk miks ka mitte. Ma siin vaatan vahepeal youtubest erinevate seljakottide kohta esitlusi. Vaatan visuaalselt ka seda, et kui väike või suur (ja kohmakas) mõni kott on. Äärmusest-äärmuseni neid... Uurin videodest seda, palju sinna kotti reaalselt neid tarbe asju mahub. Osad kotid on kõrgusesse, teised laiusesse (külgedel lisa-paunad nii öelda). Võtab päris silme eest kirjuks see valik. :roll: Oeh! Vot on raske valida. :)

Vasta

Mine “Kergmatkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline