Kergmatk väikelastega

Kergem on mugavam, kõik jutud kompaktsest ja kergest matkavarustusest.
Vasta
Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Kergmatk väikelastega

Postitus Postitas Ctirnyka » 11 Juun 2016, 20:39

Tere! Olen siin foorumis uus. :) Kõrvalt olen siin aeg-ajalt ikka maad kuulanud (uurinud erinevaid teemasid), kuid nüüd sai siis konto tehtud, et sõna võtta...
Niisiis...Olen matka huviline mammachita kahe pojaga (vanem 6 ja noorem sai aastaseks). Sooviks peale tüki aja pausi; kergemat matka ette võtta, mis poleks liialt raske rada, ega oleks lastele liiga karm ettevõtmine. Liikumisvahenditeks oleks kas ratas, või siis jalgsi kuskil rajal seigelda. ( Äärmisel vajadusel transpordiks ka keegi lähemale matka rajale, või siis kasutaks ühistransporti). Ise olen käinud Norra allikatel ratta matkal kunagi, vanema lapsega olen käinud matkal põgusalt Kaiu rabas, Tallinna ümbruses kondamas erinevates kohtades...jõgede äärtes ja metsades ning ööbimas, Rmk platsil ööbimisega Varbola kindluse juures lapsega jne.
Tahaks nüüd sedasi minna, et oleks mõeldav ka väiksem laps kaasa võtta (kasvõi kõhukotiga-linaga, kuna ta ei kõnni veel, hetkel rahakott ei võimaldaks lühi lahendusena soetada muud lapse kandmis vahendit).
Seljakotti plaanin 28l, ilmselt raskemat ei jaksaks kanda, kuna on ka mu isiklik taak kaasas :D. Tahtsin nõu küsida, esiteks radade kohta, kuhu soovitate, kui alustan kruiisi Põhja-Tallinnast? (Teine küsimus, tahaks kergendada oma kotti, sest 3 ja pool kilo telki tassida (lisaks muule) on kuidagi palju (kogesin eelnevatel kordadel juba, et telk kuidagi kobakas) ja nüüd mul on ka teine laps, keda vaja kanda/vedada. Vaatan vaikselt Tarbi suunas (saab sedagi ju telgiks voltida, kuid isiklik kogemus kasutusega puudub, ent huvi on, kuna see telgist on palju-palju kergem). Kas see Tarp oleks mõeldav väikeste lastega ööbimispesana või siiski soovitate mõnda kergemat telki osta Tabri asemel? Tarbi kohapealt ahvatleb mind selle kompaktsus ja kergus kaasa vedamisel (hinnad tunduvad analoogsed telgile), telgile aga mõeldes on mõte viivuna seetõttu siiski jäänud, et tundub hea ja turvaline ööbimisviis kuidagi, kuna muud pole siiani kasutanud, palun tooge just nende kahe plussid ja miinused välja lastega matkates (kes on varem kasutanud lastega, või oskab tähelepanekuid omast kogemusest tuua niisamagi ilma laste kogemuseta) Magamiseks kaasa võtan magamiskotid, fliistekid ja matid. Tänan tähelepanu eest ja vaevaks, kes oskab nõustada. :)
Kui puudub tahe, siis ei tehta midagi. Ja ka siis tehta midagi, kui tahtmine on liiga väike (järelikult pole oluline). Aga olgu siis juba kõik- või siis mitte midagi...

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Kergmatk väikelastega

Postitus Postitas Tanel » 11 Juun 2016, 22:22

Kuna sa matkad lastega arvatavasti soojal ajal e. suvel on kindlasti vajalik sääsed lastest eemale hoida. Ega täiskasvanud inimenegi sääskede rünnaku all hästi maga.
Telk on lastega minnes pommikindel valik, hoiab nii alt kui ülevalt tulevad putukad eemal. Kui matkate kolmekesi siis soovitaks ikkagi kolme inimese telki, sest kõik tahavad oma ruumi ning varustus tuleb ka kuhugi ära mahutada.
Tarp on väga hea lahendus putukavabal perioodil. Putukate korral on vajalik miskisugune sääsevõrk, et rahulikult magada saaks.
Ultralight varustuse teemasid on siin erinevaid läbi käinud. Soovitan neid lugeda, eriti peavarju teemasid. On erinevaid variante kust varustust tellida saab nt UK või Hiina netipoed. Viimastest võib saada korraliku asja söödava hinnaga.

Mis puudutab sinu nimetatud seljakotti, siis arvesta sellega, et 28l jääb ilmselgelt väheks. Arvesta, et pead võtma kaasa peavarju, magamiskotid, matid, varuriided, söögi, joogi, kütuse jne. Ning sa pead kõike seda üksinda tassima. Lastele ei julge soovitada midagi seljakotti panna, kui siis ainult 6aastasele mõni kerge riideese või mänguasi. Sinu puhul alla 50l koti välja ei mängi, aga kui sa kasutad ultralight varustust siis võib see kõik sinna ära mahtuda ning koti mass ei lähe ka väga taevasse.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 11 Juun 2016, 23:38

Tanel kirjutas:Kuna sa matkad lastega arvatavasti soojal ajal e. suvel on kindlasti vajalik sääsed lastest eemale hoida. Ega täiskasvanud inimenegi sääskede rünnaku all hästi maga.
Telk on lastega minnes pommikindel valik, hoiab nii alt kui ülevalt tulevad putukad eemal. Kui matkate kolmekesi siis soovitaks ikkagi kolme inimese telki, sest kõik tahavad oma ruumi ning varustus tuleb ka kuhugi ära mahutada.
Tarp on väga hea lahendus putukavabal perioodil. Putukate korral on vajalik miskisugune sääsevõrk, et rahulikult magada saaks.
Ultralight varustuse teemasid on siin erinevaid läbi käinud. Soovitan neid lugeda, eriti peavarju teemasid. On erinevaid variante kust varustust tellida saab nt UK või Hiina netipoed. Viimastest võib saada korraliku asja söödava hinnaga.

Mis puudutab sinu nimetatud seljakotti, siis arvesta sellega, et 28l jääb ilmselgelt väheks. Arvesta, et pead võtma kaasa peavarju, magamiskotid, matid, varuriided, söögi, joogi, kütuse jne. Ning sa pead kõike seda üksinda tassima. Lastele ei julge soovitada midagi seljakotti panna, kui siis ainult 6aastasele mõni kerge riideese või mänguasi. Sinu puhul alla 50l koti välja ei mängi, aga kui sa kasutad ultralight varustust siis võib see kõik sinna ära mahtuda ning koti mass ei lähe ka väga taevasse.
Tarpidest vaatasin 290cm x 350cm ja veepidavusega 3000mm, kaal 0,8kg (mis silma jäi, kuhu juurde oli märgitud kohtade arv 1-6 inimest (annaks sellest vast ehitada midagi telgilaadset ja seoses kasvuga ka laste puhul tunduks perspektiivikas).

Mainite, et siiski telk oleks lastega pommikindel valik arvestades sellega, et sääsed võivad ümbritseda paljudes kohtades ja muude putukatega. See vastus pani mind siiski mõtlema ka uuesti rohkem telkidele. Samas vaatasin siin veidi telke (selliseid, mis oleksid kergemad ja kompaktsemad kui 3 ja pool kilo ja veidi gramme isegi peale, mis hetkel 3 inimese telk, 1500mm veepidavusega ja vanem mudel mul juba võiks öelda)... vaatasin netis e-poodides ringi, enamus kaalust kergemad olid 2 kohalised ja eeskojaga. Et kui ostaks 2 kohalise telgi eeskojaga, siis oleks reaalne kui mahuks sinna kahe lapsega, kaua sel perspektiivi oleks, kas mõni täiskasvanu niisama siit matka foorumist on proovinud rohkema seltskonnaga 2kohalises ööbida? Osad laiuselt 120cm (magamisosaga) ja 140cm (magamisosa). Pikkust ma ei arvesta, peamine siiski laius, mis hetkel on küsimärgi all 2kohalistel telkidel ja nendel veepidavus osadel 2000mm ja 3000mm (paremad tunduvalt seega kui praegune, samas aga kui Tarp veepidavusega võrrelda, siis sellel tundub ikka tükk maad niiskuskindlam. Kaal kõigub telkidel, mida vaatasin 3,2kg ja 2,9kg kandis (veidi siis oleks kompaktsem praegusest vanast 3kohalisest kuppeltelgist). Kas tasuks sellist ostu teha nii öelda kompaktsuse eesmärgil ja grammide vähendamiseks?
Sellesse 28l seljakotti paneksin s.o.s asjad, riided, söögid ja muu vajaliku kraami, mis vaja kindlasti võtta. Suurem laps (6a.) tuleks oma väikse seljakotiga, kuhu mahuks lapsel mõni vahetusriie, kilest vihmakeep, suupisted, lapse joogipudel, mõni lapse väiksem mänguasi ja veel midagi kompaktset. See ei tee seljakotti tal eriti raskeks sest kõik ülejäänud asjad mahutaks endale. Matte ma ei mahutaks nii kui nii seljakotti (ilmselt ka ei mahuks), samuti ei paneks magamiskotte, need niigi juba kompaktselt originaalpakendis, mida saaks siis ratta või seljakoti külge kinnitada kui vaja (olenevalt siis ette võetud matkast).
Kindlasti aga tahaks lastega kuskile loodusesse minna matkama, näidata olemist teisest küljest (eemal mugavustsoonist, et ka teisiti saab olla ja hakkama), nautida ja avastada loodust ja ümbrust kodumaal, ning puhata värskes õhus (ööbides korteri asemel õues). Eemaldudes linna melust ja välja lülitada end argirutiinist. :)
Kui puudub tahe, siis ei tehta midagi. Ja ka siis tehta midagi, kui tahtmine on liiga väike (järelikult pole oluline). Aga olgu siis juba kõik- või siis mitte midagi...

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 12 Juun 2016, 00:09

Kergete telkide kohapealt äki midagi MSR'i valikust: http://www.cascadedesigns.com/msr/tents ... s/category" onclick="window.open(this.href);return false;
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 12 Juun 2016, 01:00

mrWilson kirjutas:Kergete telkide kohapealt äki midagi MSR'i valikust: http://www.cascadedesigns.com/msr/tents ... s/category" onclick="window.open(this.href);return false;
Tänan teid selle lingi eest! :) Vaatasin huviga neid vägevaid telgi mudeleid seal. Tunduvad korralikud asjad, unistuste varustus, kui rahalisi vahendeid oleks rohkem (mida saaks varustuse alla panna). Kui ilmselt rahakott kannataks, siis ostaks ka ühe säärase telgi sealt. Tundus väga tore lahendus see üleni võrk telgil ja kerge pealis lisaks, aga hind oli ka vägev ja pigistas rinnust hinge kinni... :D No pole nii palju välja käia eelarvest, aga matkama mineku plaanist ei tahaks loobuda. Kindlasti tahaks hakata matkama uuesti vaikselt ja väikest viisi ja aina rohkem, kui lapsed sirguvad. Hinna piir oleks hetke seisuga kuni 100euri telgi/tarbi kohta, selle eest peaks midagi ikka saama, vähemalt ringi vaadates...mida selle eest soovitate? Ei pidanud silmas päris paarikümne euriseid siiski, vaid kuni 100eur? Mulle silma hakkasid Easy Camp telgid, Freetime, Trespass ja muud säärased firmad) oskab keegi nende kvaliteeti täpsustada? Ma pole praegusel hetkel eriline kõva matkaja veel. Lihtsalt sooviks asjakohast nõu, et korralikum varustus saada vana asemel ja analüüsida ideed, millist telki kergema kaaluga soetada sellise piiratud summa eest. Tarbi idee ilmselt kogenumate matkajate pilgu läbi pole eriti laste ja minu jaoks parim lahendus, nagu soovitusest selgus. Sooviks sel juhul siis telki, enam-vähem arvestatav normaalne asi, et oleks lastega matkale minna, ilma, et peaks kartma vihma läbilaskvust, putukaid ja üüratut kaalu või paki mõõtmeid. :D Paluks soovitada selle hinna piires midagi. Minu praegune vana telk on kobakas ja vihma eriti see 1500mm ei tahtnud pidada ka. Hommikul ärgates õmblustest ja seinte vastu minnes, on see 1500mm läbi siiski tilkunud (peale paduvihma), ehkki on kahe kihiline telk.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 12 Juun 2016, 05:47

Ega kaalu/hinna/kvaliteedi/ruumikuse kombinatsiooni taga ajades Aliexpressist pääse kuidagi üle:
Üks esimene ettejuhtunud eksemplar
Omast kogemusest mahtusid muidu 3in telki 2suurt+2väikest väga kenasti ära, kuni u 10 eluaasta piirile lapsed jõudsid, siis läks kitsaks. Nii väikestega võib julgelt veidi suuremat 2inimese telki vaadata. Aastane laps on ikka tilluke ja ruumi ei võta. Easycamp ja Freetime ja misiganes muud nimed on ikka needsamad "made in china" festari-telgid. Ajavad asja eestimaises suves ära aga ei midagi enamat. Kvaliteet nii ja naa, materjalid kõige odavamad, ventilatsioon puudulik, rasked on kindlasti ja eluiga kuidas joppab. Pigem jätaks selle etapi vahele ja vaataks midagi Aliexpressist. Bang for bucks kindlasti parem.
Kaelatilkuva vee koha pealt ei ole ju vahet, kas telk laseb läbi või hommikuks on elamine kondentsi täis. Ebamugav igal juhul.
Pilt

Kasutaja avatar
Nohik
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 12 Juun 2016, 09:52

Arvestades mitmeid asjaolusi, ka seda, et kola tuleb sul tõenäoliselt endal tassida, ja rahapuudust, ma soovitaks kaaluda mingi olemasoleva ulualusega marsruuti. Võimalik, et isegi ringmarsruut poleks paha, saaks toidukotiga ringi ära käia. Jääks hulga raha alles ja endal poleks koormaga rügamisest vere maitse suus. Aga ma ise neist majadest väga ei hooli, seda nõu peaks keegi teine andma.
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 12 Juun 2016, 10:56

polarbear kirjutas:Ega kaalu/hinna/kvaliteedi/ruumikuse kombinatsiooni taga ajades Aliexpressist pääse kuidagi üle:
Üks esimene ettejuhtunud eksemplar
Omast kogemusest mahtusid muidu 3in telki 2suurt+2väikest väga kenasti ära, kuni u 10 eluaasta piirile lapsed jõudsid, siis läks kitsaks. Nii väikestega võib julgelt veidi suuremat 2inimese telki vaadata. Aastane laps on ikka tilluke ja ruumi ei võta. Easycamp ja Freetime ja misiganes muud nimed on ikka needsamad "made in china" festari-telgid. Ajavad asja eestimaises suves ära aga ei midagi enamat. Kvaliteet nii ja naa, materjalid kõige odavamad, ventilatsioon puudulik, rasked on kindlasti ja eluiga kuidas joppab. Pigem jätaks selle etapi vahele ja vaataks midagi Aliexpressist. Bang for bucks kindlasti parem.
Kaelatilkuva vee koha pealt ei ole ju vahet, kas telk laseb läbi või hommikuks on elamine kondentsi täis. Ebamugav igal juhul.
Aga kuidas oleks Ferrino MTB ja Coleman 2kohaliste telkidega? Colemanil jääb isegi hind kohati alla 100eur ja seda Ferrinot on saada ka veidi üle 100 eur? Kuidas kvaliteet on? Samas kui julgelt soovitate, et võiksin 2inimese telki vaadata, siis järsku oskate neid hinnata, mida nimetasin? Tahaks midagi kodumaalt kättesaadavat. Välismaalt olen tellinud ka mitmel korral asju ( s.h laste kärusid), aga päris kaua olen oodanud. Enne läheb suvi eest ära, kui saab kuskile minna. :) ... nii, et oleks sobiv varustus käes ja ega Jaanipäev pole ka kaugel, ikka tahaks nelja seina vahelt välja saada loodusesse ööbima. :D Ja edaspidigi matkata nii palju kui jaksu on.

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 12 Juun 2016, 11:08

Nohik kirjutas:Arvestades mitmeid asjaolusi, ka seda, et kola tuleb sul tõenäoliselt endal tassida, ja rahapuudust, ma soovitaks kaaluda mingi olemasoleva ulualusega marsruuti. Võimalik, et isegi ringmarsruut poleks paha, saaks toidukotiga ringi ära käia. Jääks hulga raha alles ja endal poleks koormaga rügamisest vere maitse suus. Aga ma ise neist majadest väga ei hooli, seda nõu peaks keegi teine andma.
See ringmarsruudi idee on päris hea. Kindlasti saab ka selliseid ühepäevaseid lühemaid trippe suvel ette võtta, kus lihtsalt maha istuda pikniku matiga ja kuskil lõket teha kui ilm lubab ( kus siis ööbima ei jääks, vaid midagi pikniku laadset ja loodust nautida). Oskate ehk mõnda ilusat paika, kuhu tasuks lastega minna, soovitada? Kuid ma siiski ei tahaks ideest loobuda, et ka lastega korralikult looduses võimalusel mitmepäevaselt olla ja ööbida- olla loodusrüpes pikemat aega kui vaid päevane aeg. :)

Kasutaja avatar
Nohik
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 12 Juun 2016, 11:40

Autoga minnes oleks Saarijõe rada vist okey, kuigi ma olen liiga vana, et mäletada, palju aastane käib. Metsavenna parklast alustades ja Saariveskis ööbides. https://loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhk ... keala/1539" onclick="window.open(this.href);return false;

Natuke tõsisem seiklus oleks http://www.loodusegakoos.ee/kuhuminna/p ... a-metsaonn" onclick="window.open(this.href);return false;. Sinna saaks peaaegu ühistranspordiga. Vist ca 6 km Ristilt.

Aga sääsevõrk peab vist laste jaoks ikka olema, need putkad tavaliselt sääski ei pea.
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 12 Juun 2016, 12:15

Nohik kirjutas:Autoga minnes oleks Saarijõe rada vist okey, kuigi ma olen liiga vana, et mäletada, palju aastane käib. Metsavenna parklast alustades ja Saariveskis ööbides. https://loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhk ... keala/1539" onclick="window.open(this.href);return false;

Natuke tõsisem seiklus oleks http://www.loodusegakoos.ee/kuhuminna/p ... a-metsaonn" onclick="window.open(this.href);return false;. Sinna saaks peaaegu ühistranspordiga. Vist ca 6 km Ristilt.

Aga sääsevõrk peab vist laste jaoks ikka olema, need putkad tavaliselt sääski ei pea.
Tänan informatsiooni eest matkaradade kohta, panen kõrvataha. :) Vaatan netist need kohad üle, mida mainisite. Noorem laps mul sai aastaseks ja veel ei kõnni. Roomab igati, aga ühtegi sammu ei tee, isegi mitte kuskil najal. Põlvili ringi mütata ja istuli ringi vaadata ja uudistada on hetkel tema ainus viis maailma avastada. (See oleks siis esimene suvi väiksemal lapsel midagi sellist kogeda). Mis aga matka radadesse puutub, siis küll emme tassib kõhul või seljas kandelinas- kotiga või siis rattaga, oleneb sellest, millisel moel ja marsruudiga minna või siis kui ligipääsetavad kohad on kuskil. :D. Suurem 6a. on juba nii suur, et vantsib ise kaasas ja järgmisest aastast koolilaps (saab asjadest juba rohkem aru), seega tema juba konkreetsem matkasell mul kaasa võttes ja kogenum. Suurema lapsega olen eelnevatel aastatel käinud erinevates kohtades telkimas. Kahe lapsega aga tundub juba kõrgem pilotaaz leida optimaalne viis matkamiseks (ja samuti kergus ja kompaktsus asjade vedamisel). Kindlasti seltskonnaga minnes on kordades lihtsam, kes nt omab autot ja saab enamus asju tarida kuskile kaugemale kohale, et edasi väiksema koormaga ümbrust uudistada, või siis jaotada setskonnaga asjad ära, mida keegi kaasa omalt poolt võtab, et vähem oleks topelt vedamist. Aga samas ma ei jää vaid selle ideele kuidagi pidama, sest pole siiski enamus ajast tegemist seltskonna ettevõtmisega, sest tahtmist on ka omaette olla rahulikult ja käia ja olla, (mul endal suurem initsiatiiv asju ette võtta, kui tuttavatel, sest nad pole eriti matka huvilised), seega, on tähtis, et ka enda jõud peale hakkaks ja vaid selle isikliku jõuga arvestada saaks asjade vedamisel ja hankimisel. :)

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 12 Juun 2016, 12:32

Et lapse seod kõhu peale ja seljakoti võtad selga? Eesti naine on tõeline mees :) !
Ma kaaluks tõsiselt mingit järelveetavat värki a la jalgratta tite-järelkäru vms. Saab muud tarvilikku kah sinna paigutada.
Ega's inime ilmaasjata ratast leiutanud :?
Pilt

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 12 Juun 2016, 12:37

polarbear kirjutas:Et lapse seod kõhu peale ja seljakoti võtad selga? Eesti naine on tõeline mees :) !
Ma kaaluks tõsiselt mingit järelveetavat värki a la jalgratta tite-järelkäru vms. Saab muud tarvilikku kah sinna paigutada.
Ega's inime ilmaasjata ratast leiutanud :?

Ratas mul on ka olemas. Soetasin endale seoses laste teemaga sellise... :D
http://www.bgreen.ee/media/batuudijuss/ ... lg_ENG.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; Täpsemalt siis sellise punase http://www.bgreen.ee/et/a/bigriiner" onclick="window.open(this.href);return false; (hind on neil muidugi hea) :D aga mul oli tõesti tol hetkel õnne oksjonil ja tegin panuse õigel ajal... ja sain selle firma esindajalt- ühe toreda härra käest, tol hetkel odavamalt. Mul vedas. :D Kauba korv on sellel istme all. 6a. lapsel on oma ratas olemas. Väikse seljakotiga poleks rattaga tal probleem sõita, sest see kerge seljas.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 12 Juun 2016, 13:39

Odavate ja mõistliku suurusega telkidel on see häda, et need kaaluvad rohkem kui sarnased telgid kaaluda võiks. Samuti pole materjali valik sama mis kallimatel telkidel, ka kvaliteet. Ega sinu hinnaklassi mahtuvaid telke palju siinmail saada polegi (kui säästuka või selveri telgid välja arvata).

Coleman DARWIN 2:
http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/page ... &f1=Telgid#" onclick="window.open(this.href);return false;

Coleman CRESTLINE 2L
http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/page ... &f1=Telgid#" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.telgid.net/2-kohalised-telgi ... -2l/351202" onclick="window.open(this.href);return false;

Võibolla leiab siit ka midagi: http://www.matkamaailm.ee/est/products/section/14" onclick="window.open(this.href);return false;

Kvaliteedi ega kompaktsuse kohta ei oska kaasa rääkida.

Et telgi suurust paremini mõista siis tõmba kodus toa põrandale mingid piirjooned (teibiga vms.) siis saad paremini aimu kui suur soovitud telk on ja kas sinna mahub ikka lahedalt ära.

Kas sõpradelt/tuttavatelt oleks võimalik telki laenata paaril esimesel korral? Siis saaksid vaadata millist telki sul endal tulevikus vaja läheks. Natuke raha juurde koguda ja siis juba korraliku matkatelgi soetada. Samas võiksid proovida ka siin foorumis ostuteemas kas äkki kellegil on müüa mõni sobiv telk sobiva hinnaga. viewforum.php?f=14" onclick="window.open(this.href);return false;
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 12 Juun 2016, 14:36

mrWilson kirjutas:Odavate ja mõistliku suurusega telkidel on see häda, et need kaaluvad rohkem kui sarnased telgid kaaluda võiks. Samuti pole materjali valik sama mis kallimatel telkidel, ka kvaliteet. Ega sinu hinnaklassi mahtuvaid telke palju siinmail saada polegi (kui säästuka või selveri telgid välja arvata).

Coleman DARWIN 2:

Coleman CRESTLINE 2L
http://www.telgid.net/2-kohalised-telgi ... -2l/351202" onclick="window.open(this.href);return false;

Võibolla leiab siit ka midagi: http://www.matkamaailm.ee/est/products/section/14" onclick="window.open(this.href);return false;

Kvaliteedi ega kompaktsuse kohta ei oska kaasa rääkida.

Et telgi suurust paremini mõista siis tõmba kodus toa põrandale mingid piirjooned (teibiga vms.) siis saad paremini aimu kui suur soovitud telk on ja kas sinna mahub ikka lahedalt ära.

Kas sõpradelt/tuttavatelt oleks võimalik telki laenata paaril esimesel korral? Siis saaksid vaadata millist telki sul endal tulevikus vaja läheks. Natuke raha juurde koguda ja siis juba korraliku matkatelgi soetada. Samas võiksid proovida ka siin foorumis ostuteemas kas äkki kellegil on müüa mõni sobiv telk sobiva hinnaga. viewforum.php?f=14" onclick="window.open(this.href);return false;
Kaalun siis seda Coleman telgi soetamist ühe võimaliku variandina, sest hind sobiv ja välimuselt tundusid ka normaalsed.
Ma leidsin netist ka selle pakkumise (palun vaadake kirjeldust lähemalt). Mida arvate sellest pakkumisest seal? Kuidas tundub? :)
See on veidi üle 100eur, seega väga palju hinnapiiri limiiti see ei ületaks.
Telgil iseenesest on veepidavus väga hea 6000mm, hea on ka see, et on 130cm lai, mis tähendab, et pole just kõige kitsam 2kohaline telk, mis iseenesest sobiks ja veel parem näitaja on kaal ning kasutusvõimalus (mitte vaid suveperioodil telkida) . Pilte vaadates tekkis mul küsimus sealjuures, et kas on vaja eraldi keppi telgi jaoks või keppe (2-käimiskeppi) püstituseks? (Ma ei saanud aru, kas neil on komplektis kaasas või mitte), sest pildil tundus mingi puust kaigas pandud sinna esise ette püsti. telgile.https://www.photopoint.ee/matkakaubad/5 ... persons-wa" onclick="window.open(this.href);return false;
Tent size 210 x 130 x 110 cm
Type Tengu Bivouac tent
Other Use of products up to winter season with stable low temperatures and snow. This tent is used by Military and Hunter.
Features Technical features: the tent has fire-repellent treatment all the places on the tent, where too much force is used, are strengthened with a stiff fabric.
Color Carmouflage
Material Material outer tent Polyester 195T RipStop PU 6000 mm H2O Material tent ground Polyester 150D Oxford PU 6000 mm H2O
Weight 2 kg

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 12 Juun 2016, 15:41

Tundub jah, et kaikad tuleb endal metsast hankida või kasutada matkakeppe. Ühekihiline, peaaegu olematu ventilatsioon = kondentsiprobleemid algavad, pole vahet kui suur on veepidavuse number. Ma ise panustaksin pigem Coleman'ile kui nende kahe sest peaks valima. Pealegi on Coleman 150cm lai. Muidugi Coleman CRESTLINE 2L ei hiilga ka just rohke ventilatsiooniga aga vähemalt on kahekihiline.
Ma soovitan sul siiski ostu/müügi rubriiki oma telgi ostu soov üles panna, äkki saad mõne hea pakkumise. Ja veel, saada privaatsõnum kasutajale "jyrgenson": memberlist.php?mode=viewprofile&u=91" onclick="window.open(this.href);return false; tema käest liigub igasugu matkavarustust läbi, äkki on tal sulle miskit pakkuda.

Väikse ääresoovitusena: Kui sa telki pakid siis paki telk ja telgi kaared eraldi. Saad kompaktsema lahenduse.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 12 Juun 2016, 16:04

Odava (12 euri) ja kerge (1,2 kg) kahele inimesele mõeldud toidupoe telgi saab niimoodi veekindlaks:
Pilt
Pilt tehtud Tudu Punasoos Seljamäe matkarajal,
http://loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhke ... keala/1422
See rada oleks oma kogupikkusega 5,5 km lastega matkamiseks paraja pikkusega.
...

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 12 Juun 2016, 16:31

Tarmo kirjutas:Odava (12 euri) ja kerge (1,2 kg) kahele inimesele mõeldud toidupoe telgi saab niimoodi veekindlaks:
Pilt
Pilt tehtud Tudu Punasoos Seljamäe matkarajal,
http://loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhke ... keala/1422
See rada oleks oma kogupikkusega 5,5 km lastega matkamiseks paraja pikkusega.
Väga tore pilt! :) Sellist asja ma olen isegi kunagi kooli ajal proovinud ja omanud (on olnud sarnast tüüpi väike telk). Sai käidud sellega laagris ja 3 öö-päeva selles oldud. Õnneks olid kuivad ilmad tol korral ja ainult varahommikune heinakõrte ja muru kaste tuli läbi. Vedas, et vihma tol korral ei tulnud, sest sellist vahvat puu putkat, nagu teil matka platsil, kuhu saite telgiga varju minna, mul paraku seal käepärast polnud. :D
Matkamiseks see konkreetne rada (5,5 km ots on täitsa normaalne), sest oleme pikematki marsruuti ette võtnud (suurema lapsega). Seda rada, mida soovitate, seal pole kunagi kordagi käinud, oleks tore avastamiseks. Arvan, et 2 lapsega saaks ka selle 5,5 km käidud (rattaga või siis üks ripub minu kõhu küljes kotiga-linaga). Tänud teile! :)

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 12 Juun 2016, 18:12

Variant on veel see, et ostad odava telgi aˋla säästuka on ning tõmbad selle kohale tarbi. Telk ise kaitseb putukate eest ning tarp kaitseb vihma eest. Usun, et sellisel kombol tuleb mass sinna 2,5kg kanti vast ära. Tarmo pakutud variant on hea küll, aga kui palju on Eestis selliseid varjualusi. Kui ainult nende peale välja minna hakkavad kohad kiiresti korduma ja kisub kiiresti igavaks.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 12 Juun 2016, 19:33

See säästuka telgi ja mingi tarbi/kile/koormakatte variant käis mulgi peast läbi. Tanel jõudis ette. :) Tegelikult on see vägagi teaostatav lahendus kui ressursid on piiratud. Säästa parem raha korraliku telgi jaoks. Mul endal on üks 10 aastat vana ferrino telk mis on hakanud õmblustest vett läbi laskma. Olen sellele lihtsalt suvalise koormakatte peale visanud, nööridega kinni ja sobib väga hästi kuniks uue telgi muretsen.

https://www.flickr.com/photos/109674879 ... 549380592/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.flickr.com/photos/109674879 ... 549380592/" onclick="window.open(this.href);return false;

Siin harilik säästuka telk:
https://www.flickr.com/photos/109396645 ... 429886279/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.flickr.com/photos/109396645 ... 429886279/" onclick="window.open(this.href);return false;

Mis neisse katusealustesse puutub siis pole kunagi teada milline seltskond seal juba ees läbustab.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 12 Juun 2016, 20:41

mrWilson kirjutas:See säästuka telgi ja mingi tarbi/kile/koormakatte variant käis mulgi peast läbi. Tanel jõudis ette. :) Tegelikult on see vägagi teaostatav lahendus kui ressursid on piiratud. Säästa parem raha korraliku telgi jaoks. Mul endal on üks 10 aastat vana ferrino telk mis on hakanud õmblustest vett läbi laskma. Olen sellele lihtsalt suvalise koormakatte peale visanud, nööridega kinni ja sobib väga hästi kuniks uue telgi muretsen.

Siin harilik säästuka telk:

Mis neisse katusealustesse puutub siis pole kunagi teada milline seltskond seal juba ees läbustab.
Ma ei tea, ma päris paarikümne eurist säästuka värki enam ei söandaks soetada, sest mul teie kui kogenud matkajate mõistes on hetkel see kobakas aastate eest ostetud mingisugusest kaubandusvõrgust ja üsna säästukas, mis tõesti vett ei pea õieti, sest õmblused ei ole teibitud sellel, ega ka katteriie pole piisavalt veekindel. Ka õmblused kumavad üles pannes läbi, nagu nõelaaugud :D, raske ka selline. Vast isegi kergema säästuka jätaks vahele, sest koos korraliku Tarbiga tuleks selle kombo hind midagi sellist kokku, mis oleks siis nii öelda harju-keskmise telgi hind, mis oleks ühestükis (ilma erinevate lisa osadeta, et juurde osta). See Coleman tundus hea telk, kergem selline lingilt vaadates ja välimus, nagu mainisin oli ka ok igati.
Aga kui nii öelda harju-keskmist vaadata, mis siis poleks päris säästu varijant, siis leidsin Colemanile analoogi kaalu poolest Isis2 näol. See siis oleks enam-vähem sama kerge kui Coleman. Telk varustatud ventilatsiooni avaga, veepidavus 3000mm, kohtade arv: 2, pikkus 295, laius 160 (päris lai tundub) ja kaaluks on tal 2,9 kg. Poes näitab täishinnaks 148eur, aga on saadaval 57.99eur.
Kui siis säästuka mõistes asjale läheneda, siis oleks see analoog Colemanile, kuid saaks selle hulga odavamalt. Kas siis oleks see arvestatav valik? Tahaks homme otsuse lukku panna, et ära osta mingigi inimväärsema telgi. :) Kirjutasin ka sellele mehele privaatselt postkasti, aga kui pakkumist mingit ei tule kergemat-soodsamat ja samas kvaliteedilt paremat kui paarikümnene, siis võtan midagi neti avarusest ära, mis siis oleks üle 3 ja poole kilosest telgist ikka kergem :D
Annan teada, kui midagi selgub, samas hoian veel foorumis silmad lahti, et äkki keegi veel pakub midagi enne homset :D Mis neisse katusealustesse puutub siis pole kunagi teada milline seltskond seal juba ees läbustab, nagu mainiti...seega parem hoian igaks juhuks võõrastest seltskondadest eemale telkima minnes :D

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 12 Juun 2016, 20:52

Ctirnyka kirjutas:Coleman tundus hea telk, kergem selline lingilt vaadates ja välimus, nagu mainisin oli ka ok igati. Aga kui nii öelda harju-keskmist vaadata, mis siis poleks päris säästu varijant, siis leidsin Colemanile analoogi kaalu poolest Isis2 näol. See siis oleks enam-vähem sama kerge kui Coleman. Telk varustatud ventilatsiooni avaga, veepidavus 3000mm, kohtade arv: 2, pikkus 295, laius 160 (päris lai tundub) ja kaaluks on tal 2,9 kg. Poes näitab täishinnaks 148eur, aga on saadaval 57.99eur.
:D Eesti netipoodide "täishinda" vaadates saab ikka korraliku tünga. See on mõeldud inimestele, kes ostavad allahindlust, mitte hinda ega toodet.
Ja tegelikult see Coleman maksab kah 55€.
Pilt

sipelgas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas sipelgas » 12 Juun 2016, 21:09

Mul 3 last. Poisid 6 ja 8 ning tütar 1.

Eelmine aasta tegime kõik koos 10 päeva automatka kus magasime siis telgis. Tütar oli siis u 4 kuune. Nüüd kohe tulemas 3 nädalat automatka.

See aasta kõik koos teinud mõned päevamatkad kuni 10 km. Tütar seljas Thule Sapling kotiga. Jalgsi pole veel kõik koos mitmepäevasele läinud kuna asju, mida kaasa vedada on lihtsalt nii palju.

Poistega olen käinud paar kolm aastat matkal. Nii jalgsi kui rattaga ning nii kahe kui ka kolmekesi.

Jalgsi on päevane kilometraaž olnud 10-15 km ning senimaani kahepäevased. Lastel alati seljas enda matkakott kus siis sees enda magamiskott, veidi riideid ja väiksemat üldist kraami ning 0,5-1 liiter vett. Kunagi sai kaalutud ka kuid ei mäleta kaalu.

Endal senimaani olnud 50L kott ja telk siis kotist väljas. Madratsid nüüdseks kõik Termarest Neoair tüüpi. Varasemalt sai kasutatud Neoairi, isetäituvat ja lebomatti. Telgiks MSR Elixir 3. Saastuvariant see muidugi ei ole.

Viimati sai jalgrattaga käidud 4 ööpäeva ja 135km. Väiksemal kandamit polnud, suuremal telk pakiraamil ja endal nii esimesed kui tagumised rattakotid kui ka seljakott.

Olles kandnud poisse väiksena ka linaga ja tavalise "lapsekotiga" siis vahe võrreldes "lapsekandjaga" on ikka suur. Lisaks ei kujuta ette last rinnal ja samal ajal suurt seljakotti seljas pikemat vahemaad läbimas. Aga eks inimesed on erinevad ning kõige tähtsam, et lapsed ka erinevad. Eks kusagilt tuleb alustada ja siis saab juba seal edasi minna.

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 12 Juun 2016, 22:03

Ma ei hakka uut teemat tegema, kuna huvi on suht sarnane - huvitaksid ka lastega tehtavad Tallinnast lähtuvad (nt rongiga mitte väga kaugel) matkarajad. Lisaks üks kitsendav asjaolu - kuna mul paraku peaaegu puudub põlvedes kõhr, siis varustuse kaasatassimisele on olulised piirangud ja pmst telkimine kõne alla ei tule. Niisiis oleks tore kui keegi oskab soovitada mõnd sellist toredat matkateed kuhu veerde jääks mõni mõnus turbaza kus ööbida saaks niiet ei pea oma magamisvarustust kaasas tassima.

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 12 Juun 2016, 22:11

sipelgas kirjutas:Mul 3 last. Poisid 6 ja 8 ning tütar 1.

Eelmine aasta tegime kõik koos 10 päeva automatka kus magasime siis telgis. Tütar oli siis u 4 kuune. Nüüd kohe tulemas 3 nädalat automatka.

See aasta kõik koos teinud mõned päevamatkad kuni 10 km. Tütar seljas Thule Sapling kotiga. Jalgsi pole veel kõik koos mitmepäevasele läinud kuna asju, mida kaasa vedada on lihtsalt nii palju.

Poistega olen käinud paar kolm aastat matkal. Nii jalgsi kui rattaga ning nii kahe kui ka kolmekesi.

Jalgsi on päevane kilometraaž olnud 10-15 km ning senimaani kahepäevased. Lastel alati seljas enda matkakott kus siis sees enda magamiskott, veidi riideid ja väiksemat üldist kraami ning 0,5-1 liiter vett. Kunagi sai kaalutud ka kuid ei mäleta kaalu.

Endal senimaani olnud 50L kott ja telk siis kotist väljas. Madratsid nüüdseks kõik Termarest Neoair tüüpi. Varasemalt sai kasutatud Neoairi, isetäituvat ja lebomatti. Telgiks MSR Elixir 3. Saastuvariant see muidugi ei ole.

Viimati sai jalgrattaga käidud 4 ööpäeva ja 135km. Väiksemal kandamit polnud, suuremal telk pakiraamil ja endal nii esimesed kui tagumised rattakotid kui ka seljakott.

Olles kandnud poisse väiksena ka linaga ja tavalise "lapsekotiga" siis vahe võrreldes "lapsekandjaga" on ikka suur. Lisaks ei kujuta ette last rinnal ja samal ajal suurt seljakotti seljas pikemat vahemaad läbimas. Aga eks inimesed on erinevad ning kõige tähtsam, et lapsed ka erinevad. Eks kusagilt tuleb alustada ja siis saab juba seal edasi minna.
Mul auto lube pole, seega autoga matk omaette oleks välistatud. Samas kui seltskonnaga trippida, siis poleks vahet kui raske koorem kaasas, või kui suur ja raske telk on, sest siis ju veab seda kuni peatuspunktini masin kohale. Kuna ma aga tahaks olla teiste vedamisest igakord sõltumatum ja eriti just kergmatka puhul, et (vaikselt omaette trippida ja lõõgastuda rahus ja vaikuses looduses), siis sooviks hakkama saada koormaga nii, et jaksaks ise kas jala vedada või siis rattaga matkates lastega.
Kindlasti võib olla lapsekandjaga mugavam (selle asemel, et last kotiga või siis linaga vedada)- nõustun, aga kuna need asjad mul juba kodus olemas, siis kolmandat asja ei tihkaks juurde soetada, kuna eelarve niigi piiratud kuni 100eur hetkel.
Kui võtta kergem seljakott ja optimaalselt asju, ning soetada juurde kergem-kompaktsem telk, siis vast oleks kergmatk ka 2 lapsega igati tore ettevõtmine . (Hetkel ju siiani on kogemust vaid ühe lapsega matkamisel ja teise lapsega kergmatka kogemus puudub, kuna eelmisel aastal kui suve alguse poole sündis, siis ei läinud ka kuskile matkale nii väiksega veel). Kuna varem trippisin vaid ühe lapsega ja oli arvestada vaid ühtede lisa-asjadega, siis nüüd on kaks inimest :D rohkem vaja optimaliseerida asjade võtmist :D (kergemaid, kompaktsemaid asju ja vaid hädavajalikku kraami kaasa). Samuti kergema seljakoti puhul 28l, poleks ka vast probleem last kõhupeal kanda, kuna koorem niigi väiksem oleks selle arvelt, et seljas suurt ja rasket kotti ei veaks. Jalgratta matka tehes aga oleks igati mugav liikuda, sest laps on omas toolis sõites ja teine laps omal rattal. Enda rattale alla korvi saaks mõned kompsud panna (nt telgi või magamiskotid) ülejäänud asjad võtaks kergema kotiga selga. :)

Vasta

Mine “Kergmatkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline