Kergemat telgilahendust soojale maale

Kergem on mugavam, kõik jutud kompaktsest ja kergest matkavarustusest.
Vasta
Kasutaja avatar
Jassu
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Kergemat telgilahendust soojale maale

Postitus Postitas Jassu » 08 Apr 2015, 22:45

Tere.

Otsin naisega oma suvisteks (soe st 5-25kraadi ehk päikseline ilm päeval, öösel ja kōrgemates kohtades ehk 5 kraadi sooja) rännakuteks olulisemalt kergemat ja vähem ruumivōtvat telgimoodi varjualust. Hetkel on meil tavaline telk Ferrino Nemesi 2 aga see on soojema ilmaga suht umbne ( samas, kui pealiskate jätta peale panemata, siis täitsa hea) ja üldse raske ning ruumikas käsipagasiga lennates kaasas tirida.

Hiljaaegu jäi silma Sea to Summit nn telgisüsteem, ESCAPIST 15D TARP / INNERS http://www.seatosummit.com.au/products/ ... /escapist/" onclick="window.open(this.href);return false;

Tundub olevat just selline kerge ja fuktsionaalne lahendus ehk on vee- ning tuulekindel pōhi ja küljed koos nn sääsevōrguga osa ja siis tarp, mida ise saab juba väga erineval otstarvetel kasutada ning kōik saab nagunii kaasasolevatele matkakeppidele üles panna. Kogukaal 735 grammi ning lisaks ostaks ka nagunii veel ka pōrandakaitse kaaluga 165g ehk kōik kokku 900 grammi. Komplekti hind: telk 220 eur, tarp 220 eur ja groundsheet 50 euri ehk kokku ca 490eur.

Selle raha eest saaks siis kompaktse ja kerge ( nojah, odavalt seda kätte ei saa) putukakindla ja piisavalt veekindla telgi koos kriimustuskindlama pōrandakattega ja univeraalse päikese- vihmavarjuna katte, mis annab ka piisava privaatsustunde ehk varjab telgis olijaid :)

Mul on väga mitmeid sama firma tooteid ja ei oska mitte ühtegi halba sōna nende kohta öelda, kui siis ainult seda, et nagu iga kerge ja tehnoloogiline materjal, kardab ōhuke kangas teravaid kriipivaid asju :)

Seoses sellega uuriks foorumirahvalt, kas keegi teab veel analoogset telgisüsteemi mis oleks kergema / kompaktsema / odavama / vastupidavama / hinnasuhtega?

Lähiajal lähme itaaliasse nädalaks ja siis septemri lōpus Türki Lüükia teed kōndima 2 nädalaks ning tahaks kergemat varustust :)
Lennart Meri on öelnud: "Niipea, kui magama jääd, on täiesti ükskõik, kas sa magad telgis või keisri baldahhiinvoodis." :-)

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Kergemat telgilahendust soojale maale

Postitus Postitas Metavo » 09 Apr 2015, 00:35

Hea lahendus, aga ütlen et põrand ei pea ilmselt kaua vastu. Teip ka sellist kangast ei võta nii et, soovitan lisaks hankida kindlasti ka selle tyvekist jupi, mis telgi alla panna. Samas jälle, kui tähtis see põrand ikka on, võrk palju olulisem. Vaata, et sul lihtsalt poleks õhkmadratsit.
Olen ka saanud sedasama 15D materjali näppida, pean ütlema, et see näeb tõsiselt õrn ja habras välja. Kahtlustan, et suurem tuul võib juba kanga ära rikkuda, või ehk isegi valesti kokkupakkimine (jõuga kotti pressimine).
Samas, ma olengi selline kelle käes asjad kuluvad kiiresti, kes teab, kui seda hoida kui sülebeebit, äkki need materjalid peavad paar hooaega ka vastu.
Võrgu koha pealt ei oska muud öelda, kui et ise kasutan 160 auku/scm tihedusega kangast, mis on täie kindlusega ka kihulaste kindel.
Tean et 50 auku/scm seda pole, kuid kas selle ettevõtte poolt kasutatav 80 g/scm on, ei tea.

Noh, mis ma oskan öelda. Mina ei ostaks seda vaid vaataks, kas leiab kuskilt tsipa toekamate materjalidega analoogse asja, ning kaalu säästmiseks võiks see olla põhjavaba.
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
Jassu
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Jassu » 09 Apr 2015, 18:48

Mul sōber leidis ka ühe väga huvitava uue MSRi telgi, mis selle aasta mai kuust ca 350 usd hinnaga müüki tuleb: FLYLITE™ 2-PERSON TREKKING POLE TENT
http://www.cascadedesigns.com/msr/tents ... te/product" onclick="window.open(this.href);return false;

Ilmselt pole nii funktsionaalne kui SeaToSummit versioon ja ilmselt ei ole ka nii hingav aga ideel on jumet.

Mis puudutab SeaToSummit Escapist telgi materjali siis mul on üks pakkekott (ULTRA-SIL® NANO DRY SACKS) http://www.seatosummit.com.au/products/ ... dry-sacks/" onclick="window.open(this.href);return false; sellest materjalist ja kuidas ma seda täna ka lōhkuda ei püüdnud, katki ei saanud:) ...ilmselt kui koti suust hakata kotti lahti rebima ja terava asjaga kaasa aidata, siis läheb kiirelt. Materjal on väga tugev mōistlikult kasutades.

Kahjuks on ka pehme isetäituv madrats minu lahutamatu matkakaaslane, kuigi ma ei saa aru, kuidas see peaks telgi pōhja rikkuma?

Kas MSR-i telgi materjal tundub vastupidavam?
Lennart Meri on öelnud: "Niipea, kui magama jääd, on täiesti ükskõik, kas sa magad telgis või keisri baldahhiinvoodis." :-)

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 09 Apr 2015, 19:05

Jassu kirjutas:Kahjuks on ka pehme isetäituv madrats minu lahutamatu matkakaaslane, kuigi ma ei saa aru, kuidas see peaks telgi pōhja rikkuma?
Lõunamaadel on igasuguseid okastaimi, mis on suutelised ka jalgratta kummi augustama.

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 10 Apr 2015, 08:19

Mina oskan MLD DuoMid'i soovitada (koos InnerNetiga):

http://www.mountainlaureldesigns.com/sh ... cts_id=105" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.mountainlaureldesigns.com/sh ... cts_id=127" onclick="window.open(this.href);return false;

Kaal tuleb sarnane.

Vasta

Mine “Kergmatkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline