Ülesanne: peavari ja magamisvarustus kergemaks

Kergem on mugavam, kõik jutud kompaktsest ja kergest matkavarustusest.
Kasutaja avatar
heiki
Huviline
Huviline
Kontakt:

Re: Ülesanne: peavari ja magamisvarustus kergemaks

Postitus Postitas heiki » 10 Veebr 2015, 13:38

Ma olen ka täpselt 194cm pikk. Probleemid piisavalt pika telgi/magamiskoti/seljakoti/jm varustuse leidmisega on igati tuttavad. Minul hetkel kasutuses hubba hubba (roheline) ja magamiskottidena Carinthia 220cm kahest kotist koosnev variant.

Hubba hubba-ga olen kokkuvõttes väga rahul. Hind oli soodne ja sisse mahub hästi. Oluline vahe paljude teiste telkidega on see, et otsaseinad on jupp maad püstloodis, see tähendab, et see pikkus on reaalselt ka kasutatav ja lagi/kaldus külgsein ei hõõru varbaid :) Kui tahad proovida, kuidas sisse mahud, anna märku..

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 11 Veebr 2015, 22:09

Metavo kirjutas:Ot, kas sa telgi asemele leidsid juba midagi? See on siiski kõige raskem ese su varustuses millelt on kõige rohkem võimalik kaotada kaalu. Alusta sellest.
Ei ole leidnud midagi kindlat. Ega täna-homme-ülehomme veel otsust ei tule. Uurin veel maad ja annan mõttele aega, tuhnin ja vaatan veel ringi. Hoidun sööstostust :D
See on üks ilus asi https://www.sierradesigns.com/product/flashlight-1-fl" onclick="window.open(this.href);return false;

heiki kirjutas:Ma olen ka täpselt 194cm pikk. Probleemid piisavalt pika telgi/magamiskoti/seljakoti/jm varustuse leidmisega on igati tuttavad. Minul hetkel kasutuses hubba hubba (roheline) ja magamiskottidena Carinthia 220cm kahest kotist koosnev variant.

Hubba hubba-ga olen kokkuvõttes väga rahul. Hind oli soodne ja sisse mahub hästi. Oluline vahe paljude teiste telkidega on see, et otsaseinad on jupp maad püstloodis, see tähendab, et see pikkus on reaalselt ka kasutatav ja lagi/kaldus külgsein ei hõõru varbaid :) Kui tahad proovida, kuidas sisse mahud, anna märku..
Ilmselt tuleb proovida. Järgmine nädalavahetus Tõnu koolitusel? Mul praegune telk 220 ja ikka avastan ennast mingist otsast vastu telki, et pean end täpselt paika sättima :)

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 12 Veebr 2015, 01:16

Tean, et vähemalt üks Hubba tuleb peale Heiki kindlasti veel.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Piiber
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Piiber » 12 Veebr 2015, 17:04

Teen natukene offtopicut. Esiteks, anna andeks minu puudulik informatsioon. Ma ei tea, kas 36 kg oli koos toiduga ja kui pikast talvematkast me räägime. Olemate, et magamisvarustuse ja telgi osas oleks võimalik säästa madratsi ja telgi arvelt. Uus telk oleks ca 1,5 kg ja madratiks võtame Xthermi, long versioon kaalub 570g. Ma ei tea, kas lebomatt alla on vajalik, kui telgil peaks olema veel põhjakaitse (groundsheet). Sääst oleks ca 2265 grammi
Kui see lahutada 36kgst kilost, saame 33,7 kg. Selle 2,3 kg maha nühkimine läheb maksma päris palju. Nüüd jõuame selleni, et matkakoti teemas on teie varustusest üsna põhjalik nimekiri ja seal on päris palju selliseid asju, mida ilmselt teil matkal vaja ei läinud. Ma võin muidugi eksida, kuid järgmine kord võite selle exceli tabeli metsa kaasa võtta ja märkmeid teha.
Olen ise ka pigem selline tüüp olnud, kes võtnud kaasa asju varuga ja enamgi veel. Teie nimekirjas on lugematu arv pesukomplekte. Igaksjuhuks kaalusin enda Halti komplekti üle ja sain 500 grammi. 4x500 on juba 2000. Milleks lumelabidas?
Viimasel matkal (nädalavahetusel toimunud Eesti-Läti ühismatk) oli minu seljakoti kaal 24kg + riided, mis olid seljas. Ka minu varustus on raskemate seast. Telk koos põhjakaitsega oli 3400 grammi. Kaks magamiskotti kaalusid kokku umbes 2200 grammi. Magamise all oli kõigest odav lebomatt (sel põhjusel, et äsja andis viimased otsad minu isetäituv). Ka kuuseokastega isoleerides oli tunda alt õhkavat külma.
Kindlasti oleks ma saanud kaalu kergemaks, kui oleksind jätnud mõningad asjad maha. Esimesena tuleb kohe pähe vesi, mida oli erinevalt kujul kokku 3 liitrit. Enamuse tarbisin sel samal kujul ära. Tee ja toidu jaoks sulatasin lund. Riideid oli parasjagu. Ainuke, millest puudust tundsin oli üks lisapaar sokke. Kaasas oli kõigest kaks paari ja jalad olid üsna märjad, temperatuur oli nulli ümber ja mitu korda astusin läbi õrna jää. Muus osas oli riideid varuga nagu talvel olema peab. Sooja pesu ei pannud kordagi selga ja lisafliis täitis ainult lisaisolatsiooni eesmärki.
Aga jah, nagu ma mainisin, siis ma ei tea, mis temperatuurideks te valmis olite ja kui pikk matk olema pidi. Ma usun, et väga palju saab antud juhtumi puhul kaalu kergemaks, kui mitmed asjad koju jätta ja vaevalt sellega kuidagi mugavus kaob - ainult tõuseb väiksema kaalu arvelt.
Kobras ehk piiber (Castor) on loomaperekond näriliste seltsist, kobraslaste sugukonna ainus tänapäevane perekond.

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 12 Veebr 2015, 23:07

Ma ei ole eriti kogenud talimatkaja ja see oli esimene kolmepäevane matk üksinda, ilma matkarajata ja muude viitadeta, tundmatus kohas. Seepärast ka igaks juhuks muud nodi kaasa sai veetud. Ja sul on õigus, et päris palju asju vaja ei läinud. Kogemus ei tule ainult teooriast. Matka ülevaade tuleb vast teise teemasse, kuid see veel lõpetamata.

Selles mõttes ei ole minu jaoks vahet, kas 1, 2 või 5 ööd. Telgist-kotini on ikka sama raske.

Avapostituses seisab: "36 kg jalas-selja-käes-kotis" - ehk kogu krempel..sokist mütsini, koos kotiga, söögiga. Loe alates teisest postitusest. Sealt alustas Ullivilli küsimusega: "PAlju su matkakott kaalub (sh kott ise)?" ja viiendas postituses on minu vastus: "kotti ma eraldi ei kaalunud või kui kaalusin, siis "jätsin kaalu meelde"...nii ta jäi. Mind see nii väga ei huvitanud sel hetkel vist, sest kui ma kõik varuriided selga ajaksin ja võimalikult palju varustust taskutesse topiksin, oleks kaal juba suht kerge." Need vahepealsed soovitan ka läbi lugeda, sealt saab ka asju selgemaks.

Teema läheks liiga kirjuks kui tervet koti sisu siin lahkama hakkaks. Pärast oleks väga raske postitusi lugeda ka neil, kes seda teemat pole jälginud. Ja muude asjadega saan tegelikult ise hakkama. Seepärast ka tegin sellise teema (loe pealkirja): Ülesanne: peavari ja magamisvarustus kergemaks.

See varustuse ülevaade sai natuke vale pealkirja alla küll. Sain sellest alles nüüd aru ;) Et "minu seljakoti sisu" ei olnud tegelikult päris see, sest seal olid ka need asjad, mis mul seljas olid. Ehk võrkpesu all ja doublewool peal, püksid jalas, saapad ka jne...
Kühvel oli selleks, et telgi alt lumi ära kühveldada ja laagriplatsilt samuti. Ma tõesti olengi nii laisk, et seda jalaga teha ja samas nii agar, et selleks kühvlit kaasas vean. Ja samas sadas ka väga paks lumi maha.
Esimese päeva temp jäi vist kusagil -2 kanti vist. Järgmiseks ja ülejärgmiseks päevaks oli see ootamatult -9-10.

Selles suhtes, et saad andeks ;)

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 13 Veebr 2015, 16:17

Minu kerged nõuanded enda kogemuse baasil (ei pruugi kõik sulle sobida):

Telk - MLD duomid koos innernetiga (kokku ca 1200 grammi, ruumi vabalt sees kahele (või üksi koos väga suure kotiga): http://www.mountainlaureldesigns.com/sh ... cts_id=105" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.mountainlaureldesigns.com/sh ... cts_id=127" onclick="window.open(this.href);return false;

Alusmatt - Thermaresti alt aluminiseeritud kärgmatt (kaal alla 400 grammi)
http://matkasport.ee/msweb.nsf/pages/Th ... =Madratsid" onclick="window.open(this.href);return false;

Magamiskott on mul samas kaalus sinu omaga hetkel aga näiteks siselina saad oluliselt kergema, kui võtad lihtsalt vana voodilina ja selle ühest küljest kokku lased osaliselt õmblusmasinaga - kaal tuleb ca 120 grammi.

Peaks päris suur võit tulema...

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 14 Veebr 2015, 11:58

Ahjaa, üks asi jäi veel silma - kuigi Thermarest on vist 185cm pikk ei välista see ka pikematel meestel selle kasutamist - pane lihtsalt täispuhutav padi pea alla, selle võrra saad matti allapoole nihutada...

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 14 Veebr 2015, 17:05

See telk on lahe ja hea lahendusega. Ei tea kuidas pikale inimesele need madalad ääred mõujuvad ja palju seda praktilist pikkust jagub. Kusagilt ülevaadetest jäi see silma..ei mäletagi täpselt kust, sest olen neid nii palju lapanud. See läks sul kokku maksma ca 350 eurot?

Lebodest olen otsuse teinud, et kõigepealt ostan reedesele koolitusele Thermaresti Ridgerest Solite. Ja siis hiljem arvatavasti Neoair Xlite kui midagi puudu jääb. Kõigepealt proovin lebo ära. Proovisin kodus matte ja 51 laius ei sobi, sest käed jäävad vabalt olles ebamugavalt üle ääre. Pean käelabad kintsude alla lükkama, et asi toimiks. 63cm lai matt oli seevastu hea ja vaba. Mõtlesin korraks et ostaks üldse torso suurusega mati.Tegin siis mõõtmistega täppisteadust ka ja 183 võibolla mängiks ka kuidagi välja, aga siin lähevad matid jälle 51 cm-le.

Telgi osa veel täitsa lahtine.

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 14 Veebr 2015, 17:17

No see hind on kodukalt näha - konverdi euroopa rahasse praeguse kursi järgi ja liida 20 dollarit postikulu. Kui mingile matkafoorumi ühisüritusele satume saad pikkust sees proovida :)

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 14 Veebr 2015, 17:30

reigo130 kirjutas:See telk on lahe ja hea lahendusega. Ei tea kuidas pikale inimesele need madalad ääred mõujuvad ja palju seda praktilist pikkust jagub.
Duomid on hea variant. Kui kasutad kahte matkakeppi saad keskmise toe eest ära ja lisaruumi juurde, eriti hea kui käija kahekesi - saad teise kaissu ka võtta. Otsapaneelidel on sidumiaasad, nii et saad telgi seina eemale tõmmata ja lisaruumi juurde tekitada.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 14 Veebr 2015, 18:30

Mait kirjutas:No see hind on kodukalt näha - konverdi euroopa rahasse praeguse kursi järgi ja liida 20 dollarit postikulu.
Hetkel on USD kurss tarbija poolt vaadates omadega suht pekkis ja käibe piir läheb $25 ja tolli oma $170 pealt.
Kui MLD tüübid just paberitega ei sahkerda või keegi mõni tuttav kohale ei saada/tassi, saab mõnest impordi-kalkulaatorist lõpphinnale sarnaneva numbri, näit. http://www.dutycalculator.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 14 Veebr 2015, 20:07

Sain summaks 500€ :D

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 27 Veebr 2015, 14:22

Vahepeal sai siis Ridgerest Solite lebo ära proovitud ja pean ütlema, et väga mõnus asi. Toimis see lebo lebo peal süsteem. Praegu muud matti vist juurde ei hakka ostma.

Telgi osas on ikkagi pea laiali otsas. Kui jääbki kaalukausile teiselt mandrilt tellimine, siis USAst on võimalus usa koju tellida ja sealt pannakse postiga teele. Kuigi seegi võib vist olla kallis ja keeruline. Austraaliast oleks natuke lihtsam. Sealt toodaks niisama ära.

Vaatasin natuke ülevaadet nende telkide kohta http://www.tarptent.com/index.html" onclick="window.open(this.href);return false; ja ei jäänud head muljet, sest ühes kirjeldati õmbluste silikoonitamist enne ja peale esimest kasutust, sest vihma tuli veidi läbi. "The first thing I did when I got the Rainbow, and the first thing you'll have to do, was set it up and seal the seams with diluted silicone (see the Tarptent FAQ for instructions). The first rain I slept through let in a few drops. To fix it, I re-applied the silicone—this time in a more generous fashion—and afterwards had no further problems in the rain. Make sure not to skimp on the silicon when sealing the seams."

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 27 Veebr 2015, 16:34

See on ka http://www.tarptent.com/faq.html" onclick="window.open(this.href);return false; -> Do Tarptents need to be seam-sealed? all otse välja öeldud - silikoonimine on ettenähtud ja kui seda ise ei soovi teha, saab ka $30 eest asja aetud. Henry Shire surub üsna hoolega hinnale, näiteks on ta öelnud, et kuna ta ise kliendina Cuben'ist telke materjali tõttu liialt kalliks peab, siis enne Cuben'i hinnapoliitika muutust ei ole vastavaid tooteid ka Tarptent'i valikusse oodata. Võta seda silikoonimist rohkem variandina natuke säästa. Eks Tanel räägib enda kogemustest, kas oli vaja, kui suur ettevõtmine ning mis vahenditega tehtud sai. Väike Tarptent valik on ka EU's saada, üheks auguks http://www.trekking-lite-store.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 27 Veebr 2015, 23:38

Tänud harimast ;)

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 06 Mär 2015, 20:57

Vahepeal on mõte jõudnud järgmisse suunda: kui võtaks õige mõne tarbi. Putukavabal perioodil ei ole probleemi. Putukate ajaks saab võrgu sisse panna. Vesisel ajal põhi ka. Või saab tulevikus rippkiige katuseks panna. Ehk oleks selline kombineeritav ja võib olla ka eri tootjate kombineering see võrgutelk ja tarp. Ruumi peab olema enda, kaaslase, kottide jms jaoks...vb tuleb kaaslane välja jätta kui ostan mingist emotsioonist väikse tarbi :lol: http://sotosukisentai2.naturum.ne.jp/c20144928.html" onclick="window.open(this.href);return false; - seal lk lõpus sellist varianti tehtud.

Okei pikkusega ja okei ruumikusega telki on tglt üsna raske leida. Ühekordsed on head kerged aga....aga vb tunduvad liiga mitte aaaastateks ja mitte nii vettpidavad. Muidugi puudub mul siinkohal igasugune kogemus. Selline variant tundub tglt päris kift: https://www.bigagnes.com/Products/Detai ... erscoutul2" onclick="window.open(this.href);return false;

Siinkohal tundub Jantsi variant täitsa okei. Kuidas sul oma praktikas sellega vett kondenseerub? Küsin seda seepärast, et seal räägiti sellest negatiivselt http://www.outdoorgearlab.com/Ultraligh ... in-Sisters" onclick="window.open(this.href);return false;
Jants kirjutas:Mis siin mõelda, peavari võta selline http://www.cascadedesigns.com/msr/tents ... rs/product" onclick="window.open(this.href);return false;
Olen kasutanud asja nii külmal kui soojal ajal ja ei tule pähe ühtegi asja mis häirinud oleks- ei tuul, vihm, lumi, kondens. Kilose kaalu kohta on ruumi piisavalt et mugavalt sees istuda,. Seesmine ruum horisontaalpinnas on võrreldav tavapärase kolmeinimese telgi (tüüpiliselt veidi kitsa) mahuga koos eesruumiga. Kahekesi olles mahub kogu matkavarustus telki ära.

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 06 Mär 2015, 22:19

Kindlasti tekib. Mida kinnisem varjualune, seda rohkem. Isiklikult mind pole see kordagi häirinud, ruumi on sees piisavalt et hoiduda vastu seinu puutumast. Ise oman vanemat versiooni, millel üks sissepääs, uuematel peaks mõlemad otsad lahti käima, et soovi korral õhk korralikult läbi käiks. Lisaks on üleval nurkades võrguga kaetud tuulutusavad- minu vanal ühes otsas, uuemal kummaski otsas.
Üldiselt ma ei arva et ta rohkem kondendsi kogub võrreldes alt avatud tarptelkidega, kui ta korralikult lahti teed. Näiteks lumepõlled saad üles tõsta pesulõkse kasutades.
Aga suur pluss on hea tuulekindlus võrreldes alt lahtiste varjualustega. Samuti parem kaitse sääskede eest- saad lumepõlled laotada veidi kõrgemale rohule, kust õhk läbi tuleb, samas sääsed ei oska rohu vahelt sisse pugeda.

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 06 Mär 2015, 22:55

See Big Agnes telk paistab tõesti äge...kas neid küll Euroopas saadaval on?

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 06 Mär 2015, 23:07

Esimene ettejuhtuv kopsaka hinnaga: http://www.ultralightoutdoorgear.co.uk/ ... -ul2-p2561" onclick="window.open(this.href);return false; :D

Ühe variandina kaalusin ka seda: http://www.wildearth.com.au/buy/sea-to- ... n/aspecDUO" onclick="window.open(this.href);return false; , aga vb ei sobi ta meie kliimasse. Kaal samas vägagi ok.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 07 Mär 2015, 07:10

reigo130 kirjutas:Vahepeal on mõte jõudnud järgmisse suunda: kui võtaks õige mõne tarbi. Putukavabal perioodil ei ole probleemi. Putukate ajaks saab võrgu sisse panna. Vesisel ajal põhi ka. Või saab tulevikus rippkiige katuseks panna. Ehk oleks selline kombineeritav ja võib olla ka eri tootjate kombineering see võrgutelk ja tarp. Ruumi peab olema enda, kaaslase, kottide jms jaoks...vb tuleb kaaslane välja jätta kui ostan mingist emotsioonist väikse tarbi :lol: http://sotosukisentai2.naturum.ne.jp/c20144928.html" onclick="window.open(this.href);return false; - seal lk lõpus sellist varianti tehtud.

Okei pikkusega ja okei ruumikusega telki on tglt üsna raske leida. Ühekordsed on head kerged aga....aga vb tunduvad liiga mitte aaaastateks ja mitte nii vettpidavad. Muidugi puudub mul siinkohal igasugune kogemus. Selline variant tundub tglt päris kift: https://www.bigagnes.com/Products/Detai ... erscoutul2" onclick="window.open(this.href);return false;
Mu meelest sisetelgi olemasolu või puudumine veepidavust ei mõjuta. Mulle see idee meeldib, et kui telk on peaaaaegu paraja suurusega, siis pikendada mingi minitarpiga ise kola jaoks väljaspool telki. Kui ülemistes sfäärides mingeid vendiauke pole, siis seda ülespoole tõusvat sooja õhku ka ei ventileeri. Sauna leiliruumis võib ukse all paaritolline pragu olla aga kui peast kõrgemal vendiauku pole, siis ventileerimist ei toimu.
Siin teemas suuremaid rahanumbreid ka läbi vilksatanud, see peaks olema pika inimese telk, kaal ca kilo, vent üleval, kvaliteedis pole vist vaja kahelda, kolaga vist laiamisruumi pole, tuubis paar klippi ka tundus olema, ca 500 lõpphind
http://www.bergzeit.co.uk/hilleberg-raj ... at=suggest" onclick="window.open(this.href);return false;
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 07 Mär 2015, 10:10

sepaonu kirjutas: Mu meelest sisetelgi olemasolu või puudumine veepidavust ei mõjuta. Mulle see idee meeldib, et kui telk on peaaaaegu paraja suurusega, siis pikendada mingi minitarpiga ise kola jaoks väljaspool telki. Kui ülemistes sfäärides mingeid vendiauke pole, siis seda ülespoole tõusvat sooja õhku ka ei ventileeri. Sauna leiliruumis võib ukse all paaritolline pragu olla aga kui peast kõrgemal vendiauku pole, siis ventileerimist ei toimu.
Siin teemas suuremaid rahanumbreid ka läbi vilksatanud, see peaks olema pika inimese telk, kaal ca kilo, vent üleval, kvaliteedis pole vist vaja kahelda, kolaga vist laiamisruumi pole, tuubis paar klippi ka tundus olema, ca 500 lõpphind
http://www.bergzeit.co.uk/hilleberg-raj ... at=suggest" onclick="window.open(this.href);return false;
Pidasin silmas seda, et minu hinnaklassi mahtuvad telgid (kuni 300), mis on ühekordsed, ei ole vist nii tugeva ja vettpidava materjaliga kui hea tarp. Ehk vaatasin selliseid ühekordseid: http://www.wildearth.com.au/buy/sea-to- ... n/aspecDUO , https://www.sierradesigns.com/product/flashlight-1-fl" onclick="window.open(this.href);return false; ja mõni veel. Tarpidest hakkasid meeldima need: http://www.cascadedesigns.com/msr/tents ... ng/product" onclick="window.open(this.href);return false; ja http://www.cascadedesigns.com/msr/tents ... rs/product" onclick="window.open(this.href);return false;. Sinna alla saan tulevikus mõne võrgutelgi panna jne.
Vendi suhtes on sul õigus. Ja sinu pakutud Hilleberg on ka äge. Pikk ja kerge. Kvaliteedis ei maksa kahelda jah. Lihtsalt natuke palju minu rahakoti jaoks. Et kui praegu saaks osta pool telki ja hiljem veel pool..... :D Et need kõrgema hinnaklassi näited....olid pigem näitamiseks. Reaalsus on natuke teine. Ja hinnad ei ole konstantsed :)

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 07 Mär 2015, 12:10

Võta üks sobiv tunduv telk või tarp ära ja kui kasutuses midagi ei meeldi, müü maha ja osta tulevikus uus. Ideaalselt sobiva telgi otsimine lühebki paraku katse- eksituse meetodile...ja kui oled selle ideaalse telgi lõpuks leidnud, võid kindel olla et tulevikus satub netis surfates ette mõni veel ideaalsem telk... :)

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 07 Mär 2015, 14:16

Tunne peab olema õige. Seda ma ootan ja vaatangi. Ka nädala või paari pärast peab olema õige tunne samale asjale mõeldes. Siinne arutelu on mind põhimõtteliselt tarbi ideeni kallutanud. Seda poleks ma elusees uskunud. No vahepeal sai ka seda tarbi asja proovida ja polnudki nagu nii hull. Aga jah..miski pole veel välistatud.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 07 Mär 2015, 14:51

Tarpide ja üheseinaliste telkide vettpidavus sõltub sellest missugust materjali seal kasutatakse. Kui nii tarp kui telk on mõlemad tehtud SilNylonist on neil vettpidavus sama. Telgi puhul tuleks vaid õmblused võib-olla üle käija. Teemaks ongi ilmselt sees pool tekkiv niiskus. Aga muidugi saad sa olenemata varjualuse materjalist ja tüübist seda veel veekindlamaks teha http://dzjow.com/2012/06/18/how-to-re-coat-a-shelter/" onclick="window.open(this.href);return false;.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Vasta

Mine “Kergmatkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline