Seljakott ja telk

Kergem on mugavam, kõik jutud kompaktsest ja kergest matkavarustusest.
Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Re: Seljakott ja telk

Postitus Postitas Jyrgenson » 26 Jaan 2015, 16:31

Minule meeldib, kui isegi mõne kg kotti hoiab raam seljast eemal, siis käib õhk läbi ja higistad vähem, ühtlasi kaotad vähem vedelikku ja janu ei tule nii peale. Ükskõik kui kerge kott ka pole, kui see liibub vastu selga ja tehakse midagi aktiivset hakkab mul küll selg higistamisest sügelema.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 27 Jaan 2015, 11:18

Nu ma juba 5+ kilo juures eelistan kasutada vööd, kuna selle antav mugavus on siiski juba tuntav.
Ise kasutan 50L golite kotti ning hetkel olen sellega väga rahul, kuna kerge kaalu juures ei saa üldse aru, et kott seljas on, mida ülejäänud kottide juures ei ole tundud.
Samas kandesüsteem on täielik, kõigi rihmadega, ei ole raami, aga on toetav plaat.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 27 Jaan 2015, 11:40

Mul sama kott ja seni pole selg higistama ega hõõruma hakanud. Samas pole saanud veel suvises leitsakus ka testida.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 27 Jaan 2015, 12:10

Probleemid hakkavadki suvel kuumaga pihta, kuigi juba mingi -10 kuni -15 vahel on ka higistamist vahel üksjagu.
Ma ei tea, aga mulle tundub soov seljakotti mis kaalub mingi 5 kuni 10 kg kergemaks teha, pehmeltöeldes - veider.
Äkki keegi mõtestaks lahti milleks see hea on?
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 27 Jaan 2015, 12:47

Väga lihtne vastus - grammiviilija tunneb rõõmu igast mahaviilitud grammist, kuna tema matkaharrastuse lahutamatu osa on grammiviilimine 8-)
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 27 Jaan 2015, 12:52

See oli täiuslik vastus. :D :D :D

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 28 Jaan 2015, 14:23

Mina kannan varustusena matkal kaasas neid asju, mida mul vaja läheb, valides võimalusel kergemad variandid.

See väga lihtne mõte on enamikel inimesel hästi kerge silme eest kaduma minema - võetakse kaasa asju, mida tegelikult ei vajata ja võetakse kaasa hästi palju tagavaravariante igaks juhuks ja siis kõik need emotsionaalsed asjad ka, ilma milleta matka ette ei kujuta.

Tegelikult saab seljakoti ja kogu varustuse suht lihtsalt 10 kilo kergemaks. See -10 kilo ilma mugavuses kaotamata on päris kaiff tunne. Me Andreasega võrdlesime viimasel matkal oma kottide suurust ja kaalu. Mugavused olid samad, võrdluspildi ma siia foorumisse varem juba postitasin. Enesetunde koha pealt oli nii, et kuigi mina olin ilmselt kehvemas füüsises, ei võtnud kogu varustus turjal räätsadega raskes maastikus müttamine mul selga märjaks aga Andreas oli üsna võhmal omadega. Kordan - kaiff on kerge pakiga jalutada.

Ja pikas perspektiivis, kui sulle meeldib matka ajal peamiselt liikuda, mitte laagris passida, hakkab seesama 10 kilo päris ruttu liigeste kulumises rolli mängima.

Muud põhjust nagu polegi.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 28 Jaan 2015, 14:30

Pigem mida grammi viilimisel all silmas peeti on siiski üksikute komakohtade ja grammide taga ajamine, kasvõi lusika varre sisse auke puurides ja hambaharja pooleks murdmises.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 28 Jaan 2015, 16:05

Ma ka siin teemas pidasin silmas eeskätt seda kui seljakotis on joogipudel, näks, koorikriided ja natuke miskit veel ja siis kaalu vähendamiseks võetakse kotilt ära raam ja vöö.
Aga omale isiklikule kogemusele tuginedes ilma mõningaste tagavara asjadeta on olnud suisa ohtlik välja minna ja need emotsionaalsed asjad teevad kogu looduses olemise lihtsalt meeldivalt hubaseks. Aga muidugi tõsi ta on, et minu puhul kehtib see, et mida vähem liigud seda rohkem näed. Ja kõige rohkem olen näinud ja kogenud alati siis kui istun ühe koha peal näiteks kauem kui 3 päeva.

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 29 Jaan 2015, 12:26

Mait kirjutas:
Tegelikult saab seljakoti ja kogu varustuse suht lihtsalt 10 kilo kergemaks. See -10 kilo ilma mugavuses kaotamata on päris kaiff tunne.
10kg...see oleks hea. Mind paneb nüüd mõtlema, et mida koju jätta. Varuriided, telk väiksemaks, suvine mag.kott. See teeks max 5kg.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 29 Jaan 2015, 13:52

Telk vs tarp või isegi vs tarp kood sääsevõrguga annaks kokku hoida vähemalt 1 kg, aga olenevalt telgist isegi 2,5 kg.
Magamiskoti arvelt saaks kokku hoida 0,5 kuni 1 kg kui otsida omas žaanris kergeim, aga siin tekkib komplikatsioon. Magamiskotid mille kaal on aetud piiri peale soojapidavuse suhtes ei ole just pikaealised ja on kallid. Aga kui pappi on nii, et söö või si...a auguga, siis pole vahet.
Varuriided, kui optimeerida, siis jälle 0,5 kuni 1 kg annaks massi vähendada, aga samas suurendab see mingeid riske. Kui varuriided täiesti välistada, siis selline matkaja on puhta loll kes nii teeb!
Ilmselt annab päris palju mängida veel kaasa võetava köögikomplekti, tööriistade ja proviandiga. :idea:

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 29 Jaan 2015, 14:22

Aga seda kaifi, mida tunneb raske seljakottiga ennast pehmeks ja kuivaks tassinud matkaja òllepudelit avades, ei saa kogema mugavad kergmatkajad. ;)

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 29 Jaan 2015, 14:29

See külm õlu, mis kotile lisas kilo või pool on õhtul jumalik :D
Natukene metsa poole.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 29 Jaan 2015, 14:37

Võtame siis teema kokku nii, et maailmas on kaks asja, mis ei saa olla liiga. Ehk siis naistel ei saa olla mitte kunagi liiga suured rinna ja õlu ei saa olla kunagi liiga raske. :D

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 29 Jaan 2015, 14:39

Õlle osas olen nõus, kuid ...
Pilt
Natukene metsa poole.

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 29 Jaan 2015, 17:40

Tegelikult õnnestub just jube palju kaalu "maha viilida" pisikeste asjade pealt. Ma viimasel pikal matkal kaalusin prooviks ära emotsionaalse väärtusega kohvikruusi ja pussnoa ja siis vaatasin, et kui asendada ainult need kaks asja kergemate (seejuures odavate) variantidega, kukkus kohe pagas pool kilo väiksemaks...

Muuseas, lihtsalt vahemärkuse korras - teoreetiliselt suudab kergmatkaja rohkem õlut kaasas kanda...

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 29 Jaan 2015, 19:10

Mait kirjutas:Tegelikult õnnestub just jube palju kaalu "maha viilida" pisikeste asjade pealt. Ma viimasel pikal matkal kaalusin prooviks ära emotsionaalse väärtusega kohvikruusi ja pussnoa ja siis vaatasin, et kui asendada ainult need kaks asja kergemate (seejuures odavate) variantidega, kukkus kohe pagas pool kilo väiksemaks...

Muuseas, lihtsalt vahemärkuse korras - teoreetiliselt suudab kergmatkaja rohkem õlut kaasas kanda...
Praktiliselt aga kergmatkaja pole harjunud õlut kaasas kandma ja seega ei kannagi.
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 29 Jaan 2015, 19:14

Jyrgenson kirjutas:Magamiskoti arvelt saaks kokku hoida 0,5 kuni 1 kg kui otsida omas žaanris kergeim, aga siin tekkib komplikatsioon. Magamiskotid mille kaal on aetud piiri peale soojapidavuse suhtes ei ole just pikaealised ja on kallid. Aga kui pappi on nii, et söö või si...a auguga, siis pole vahet.
Huvitav arusaamine asjadest, et kallim magamiskott. Mis on kergem ja soojem kuna seal kasutatakse kõrgema fillpoweriga sulge nt 850, või veel paremat. Mille muud materjalid on kergemad ja tugevamad on vähem soojahoidev, ebakvaliteesem ja lühema elueaga, kui kott mis on odavam, raskem ja jahedam kuna seal kasutatakse madalama kvaliteediga sulge ja kehvemaid kangaid!!!
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 29 Jaan 2015, 23:05

Tanel, lase kellelgi teisel minu lause endale kõva häälega ette lugeda - äkki saad õigesti aru või las keegi tõlgib Sulle võro murrakusse, kui muidu ei mõista.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 30 Jaan 2015, 00:17

Eks seda grammiviilija mõistet võib igaüks omamoodi tõlgendada, alates normaalsest kalkuleerimisest, et mis kõik kaasa võetav ka kaalub kokkuvõttes ja lõpetades lusikapuurimisega. Mul selline arusaamine, et mingitel juhtudel käib kergema varustusega kaasas ka mittevastupidamine ja kõrgem hind. Mugavus ja luxus kaaluvad samuti midagi. Mu meelest pole põhimõttelises grammiviilimises midagi kummalist, inimesed võitlevad oma grammide pärast, jumal nendega, las võitlevad, nende põhimõte - nii kerge, kui võimalik.
Ma olen sirvinud seda minu varustus osakonda siin, kellegil minimalistlik varustus, kellegil kolm kuumutamisseadet, millest kaks võivad järjest kooleda, pole hullu, on veel kolmas tagavaraks.
Emotsionaalne side asjadega on minul täitsa olemas. Ma saaks kergema kruusi osta, võibolla ka tugevama ja kergesti puhastatavama jms, mu vana plastist termokruus, ma olen harjunud sellega, kobakam, kõrv küljest ära saetud, mulle meeldib see kruus, see on matkakruus, kaua olnud, kohvi maitseb hästi sellest juues. Nuga, mismõttes mingi teine, mismõttes kergem, mismoodi ilma noata, mismõttes tagavaranuga, milleks.Punkt. Emotsionaalse sidemega käib kaasas ka see, et asi on testitud, heaks tunnistatud, harjunud kasutama, hoiad, ei kaota, võtad oma kohast, paned oma kohta.
Loomulikult tuleb asju vahest uuendada, mingite uute vidinate puhul positiivne emotsioon, nii kerge, nii nunnu, nii tore ja mingite asjade puhul negatiivne, mis krdi sitanikats nüüd tehtud on, autod sõidavad pikendatud garantii lõpuni, osa matkavarustust peab vastu järgmise mudeli väljatulekuni, ongi paras aeg uus osta, veel popim, veel kergem, igas sõnas kolm texi rohkem, naisele ütlesin ükskord, et hakkan ziletiga siis paipoisilõuga tegema, kui 13 teraga apastraat välja tuleb.
Ma olen uurinud ühtede inimeste varustust, kes enamuse aega tundras elavad. Tundub põhiliselt valitud kestvuse, funktsionaalsuse ja hinna järgi, tugev, mittekallis, loomulikult ka mittekerge. No mul pole selliseid sooni ja keret , nad koosnevadki ainult kõõlustest. Ükskord kui mul naisega olid kotid pakitud ja auto kõrval juba, otsustasid need inimesed kaasa tulla, äkkmõte, kolmepäevareis, kuuldud saame 5 minuti pärast autode juures kokku tundus uskumatu ja panin stopperi käima ja vedasin naisega kihla, et nad ei tule 5 minutiga, pakkida, sättida ja 8 ja 11 min pole 5 minutit, kaotasin kihlveo.
Õlu on sümbol. Need korrad, kui ma olen pidanud vähe kaugemale tassima oma paari õlut, siis olen ikka kohe paika pannud, et millal see pidulik moment saab olema, kui ära juuakse. Ma olen isegi ükskord nõrkushetkel ühe omatassitud õlle andnud ja ükskord isegi teisetassitud õlle saanud, selle asja nimi on ohverdus. Shokolaadiohverdus algab 10.59 8-)
https://vimeo.com/92245457" onclick="window.open(this.href);return false;
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 30 Jaan 2015, 18:28

Tõnu - Usun, et kõik tootjad kes teevad kvaliteetsid magamiskotte just ajavadki kaalu piiri peale kui nad soovivad teatud soojapidavust saavutada. Ei ole ju mõtet tühja materjale raisata.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
sigalehm
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas sigalehm » 18 Juun 2015, 17:00

Kui tulla tagasi algse küsimuse juurde, siis kas Ferrino Sintesi 1 oleks koonerdavale üksikrändajale hea valik?
830 grammine telgike maksab Matkaspordis 149€. Ses mõttes hoopis teine klass kui soovitatud Trailstar tarp ja võrk. Üle kahe korra odavam.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 18 Juun 2015, 18:35

Sa pead omale ise teadvustama, et mida sa ostmas oled ja ennustama, et kas see on sulle hea valik või mitte. Mul on siuke urg omal (Robens Starlight 1 ), kahekordne, vendiauke ka rohkem, valgel ajal olen rahul sellega, pumpan ennast energiast tühjaks, ronin sinna urgu ainult magama. Kui pimedat aega on rohkem, siis seal telgis saad ainult horisontaalis olla, nagu ma aru saan, siis Sintesi on ühekordne telk, öösel ja hommikul pead hiirvaikne olema ja mitte seinu puuutuma, kuna kogu su kondens on seal seintel, kui sa lahtise küljeuksega ei maga. Ühekordset telki lihtsam kuivatada.
Minimalistliku uruga selline asi, et oled ise kitsastes oludes, kola ei mahu telki, mingeid muid tegevusi peale magamise ja pikutamise seal ei arenda. Ma tarpiga koos ka seda urgu kasutan, kõik murumängud ja söömine, kolahoidmine ja riiete kuivatamine seal targem teha, kui selleks on vajadust. Mingitel ilusa ilmaga ja lühematel kordadel pole midagi vaja, söön õues, ronin telki magama.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 18 Juun 2015, 18:52

sigalehm kirjutas:Kui tulla tagasi algse küsimuse juurde, siis kas Ferrino Sintesi 1 oleks koonerdavale üksikrändajale hea valik?
830 grammine telgike maksab Matkaspordis 149€. Ses mõttes hoopis teine klass kui soovitatud Trailstar tarp ja võrk. Üle kahe korra odavam.
Koonerdavad üksikrändajad magavad minuteada prügikottis ;)

Kunagi kasutasin 12 eurost ühekordset toidupoe telki - odav ja kerge, kilo millegagi.
Siis tuli ferrino lightent 2 (üksinda kasutamiseks)
Nüüd muretsesin Ripptelgi.

80-ndatel ja 90-ndatel tassisin matkates presenttelki - kuivana oli vist 8 kilo, märjana veel poole raskem.
Siis sai ostetud 3.5 kg telk - ulme!!
...

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 18 Juun 2015, 23:05

Põgusalt kotiteemasse tagasi hüpates - sirvisin korra teema esimest otsa ja toona kahe küna vahel vahtimine lõppes mul Exped Lightniguga. Koperdasin ühe UK Amazonis toimetav müüja otsa, kel listis kotist esimene mudel lõpumüügile passiva hinnaga. Kui kraam kohale jõudis, osutus pilt vähe ekslikuks - pakist tuli välja aasta jagu uuem versioon mõne kõpitsetud detaili ja alakaalulistele (st minule) hulka paremini passiva puusavööga. Lühidalt - Ospreyga sama hästi selga ei emba, aga on ka täies lasti pigem sinna väga mugava kanti, vöö kannab ästi, suuskadel ja lumes püherdades väga hea. Muul ajal ka, st toimib täiesti viisakalt ka väiksema pambuna. Üksik latt võib mõnele häirivaks peopiduriks osutuda.
http://www.exped.com/switzerland/en/pro ... ghtning-60" onclick="window.open(this.href);return false;

Vasta

Mine “Kergmatkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline