Milliseid kergeid matkakeppe soovitate?

Kergem on mugavam, kõik jutud kompaktsest ja kergest matkavarustusest.
Vasta
Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Milliseid kergeid matkakeppe soovitate?

Postitus Postitas Mait » 02 Nov 2014, 14:42

Küsimus pealkirjas olemas. Täpsemalt sooviks kompaktseks kokkukäivat võimalikult kerget matkakepipaari. Andke palun nõu...

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Re: Milliseid kergeid matkakeppe soovitate?

Postitus Postitas Jyrgenson » 02 Nov 2014, 15:36

Mul on olnud mingid kerged alumiiniumist kepid, aga need vibreerisid köndimise ajal häirivalt. Sysinikust on liiga kallid ja ilmselt ka haprad.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 02 Nov 2014, 15:43

Ma paari süsinikust asja kaalusin aga jäin ka mõtlema, et kuidas need talviseid ka natuke karmimaid olusid kannatavad... äkki keegi kogemustega teab arvata?

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 02 Nov 2014, 18:41

Siin on matkakeppidest miskit juba juttu olnud: viewtopic.php?f=12&t=363&hilit=matkakepid" onclick="window.open(this.href);return false;
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 03 Nov 2014, 08:07

Eks neid süsinikfiibri segusi on nagu kirjuid koeri aga kalastuses tänapäevased õnge ja spinnigutokid süsinikfiibrist ja seda materjali temperatuurid küll ei mõjuta selles mõttes, et oioioi, külmaga läheb rabedaks.
joon jõest, söön jõest

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 03 Nov 2014, 16:33

Ma olen üks nendest ududest, kes tahab hirmsasti sama kaigast nii matkasuusa kui ka astumise tarvis pruukida ja kui vanadel 145cm / 3-osaga Mastersitel hakkasid keeratavad lukud liialt tihti nöökima, tekkis kinnismõte kergetest (<=400g paar), pikkadest (140cm+) , 3-osalistest (lennureisid) tugevatest kaigastest. Mõistus hakkas koju tulema, kui ka kompromissile läinud variantide hind 150€ piiri ületas - sama ja vähema raha eest saab korraliku talvise ja teise kerge ja mõnusa suvise paari.

Esimesel on vaja pikkust, on vaja vahtu käpideme alla, on vaja toimivaid lumekorve ja suusahaigena ma lihtsalt tahan, et pikkust saaks vähemalt 10cm ulatuses seada, samas läbi tsiviili vedamine käib paljudel juhtudel suusakotis ja 2-osaline variant pädeb täiesti. Lisaks eelistus süsinikribade kokku korjamise asemel kaigas uuesti sirge(ma)ks painutada.

Teisel ei taha liigset pikkust/kaalu käte otsas vedada, vahuga pikendatud käepidemest ei ole lugu, komplektis ei pea lumerõngaid olema, lendamise tavis peab piisavalt kokku käima aga pikkust olen nõus puhtalt käeasendiga sättima. Süsinku vastu ei ole, kui just rahakott kriiskama ei hakka.

Esimese valik on BD Syncline näol lukus, aga alafoorumit arvestades ei lähe see teemasse :P
Ja teise valikuga veel põle ning on aega odavaid väljamüüke passida, puhtalt hinna/kaalu näiteks midagi sellist - http://www.animasportiva.com/en/camp-xe ... 14-01.html" onclick="window.open(this.href);return false; . Pikka jura kokku võttes, kergete matkakeppidega kogemust ei ole, aga rajal suusa nühikimiseks muud peale süsinikkaika ei taha tunnistada.

Muidu süsinikkaika kaal ei pruugi alu-toruga võrreldes kordades väiksem olla, saad aga sama luku korral sama massi sisse 2 lüliga alu-kaika või 3 lüliga süsiniku. Ja sama kaalu juures saab süsinikkaika aluga võrreldes jäigemaks teha. Lisak on veel valikutes süsinik + alu variante, seni nähtud küll 2-osalised ja pigem suusa-suunale mõeldud. Süsiniku nõrk koht on ennekõike küljelt tulevad löögid, kaika puhul ka läbipaine.

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 03 Nov 2014, 22:46

Tänud nõuannete eest! Endale ostsin Fiziani Compactid (peaksid olema ühed kergeimad kolmeosalised matkakepid). Nagu ikka - annan ülevaate kui olen tosin korda kasutanud ...

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 04 Nov 2014, 06:46

Keeratavad on üldiselt klambriga variantidest kergemad, kuid minu valikuid jäi kollitama viimase aasta jooksul tekkinud eelarvamus - eelmistel kaigastel andis lukustava käbi pressfit järgi, pildiga kirjeldus kunagise müügil tarvis - https://imgur.com/a/mG6ko#6" onclick="window.open(this.href);return false;
See ei olnud nüüd kõigi tootjate keeratavate kaigaste mahategemiseks, pigem näide, et pikemas plaanis on abiks jõuga kinni-lahti väänamisel end tagasi hoida.

lermo
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas lermo » 04 Nov 2014, 11:14

Jõuga lahti-kinniväänamise tingib reeglina koonuse abil vastu toru siseseina surutavate plastvidinate kulumine ja kattumine alosakestega. Olen näinud, kus keeratav kepp on mägioja ületades sellele toetused inimese+seljakoti all kokku vajunud, tulemuseks vigane põlv.
Ehk siis olukordades, kus kepist sõltub minu tervis või halbade juhuste kokkulangemisel elu, siis eelistan küll raskemaid, aga kindlamaid BD FlickLock kinnitustega keppe. Niisama metsas kolades võivad olla keeratavad.
Igasugusel varustusel on alati (vähemalt) kolm parameetrit - kvaliteet, hind ja kaal. Vähendada saab reeglina neist korraga ainult ühte.

PS: ka keeratavatele keppidele on võimlik installeerida sobivas mõõdud FlickLock kinnitusi.

Vasta

Mine “Kergmatkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline