Minu esimesed katsetused - ühepäevamatkad ja sealt edasi

Kergem on mugavam, kõik jutud kompaktsest ja kergest matkavarustusest.
Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Minu esimesed katsetused - ühepäevamatkad ja sealt edasi

Postitus Postitas ullivilli » 27 Mai 2015, 17:27

Jep... Tuule teema üsna aktuaalne.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 14 Juul 2015, 17:58

Seitsmepäevane matk Sareki mägedes tehtud, telk pidas vastu ja toimis ideaalselt. Ühtegi halba sõna ei oska öelda - kerge, vett peab, tuuleraevu kannatab, ruumi on, putukad sisse ei pääse, kondensaati pole seni pea üldse suutnud tekitada. Kuna vaia pikkusega annab mängida, saab telgi teha suht tuulekindlaks (servad vastu maad) või väga hingavaks (peaaegu nagu tarp maa kohal).

Rohkem ei oskagi kommenteerida - olen rahul.

Golite Jam 50 ka igati edukaks kotiks osutunud - Sareki 7 päeva varustus/alkohol/toidumoon/kütus mahtus kenasti sisse. Kanda oli mugav, kott pidas igati vastu. Jälle ühtegi halba sõna pole öelda :)

Ahjaa - niipalju ka infoks, et matka alguses oli kotis 18,75 kilo varustust, matka lõpus 9 kilo kandis. Algne suur kaal oli seotud sellega, et:

1) ma ei ole kergsööja - kolm sooja gurmeesööki päevas on minu matka norm (sealhulgas kütus selle tegemiseks);
2) prooviks olid veepaunad täislastis (0,6 ja 1 liitrine pudel)
3) matka juurde käib ka alkohol...

Taimo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taimo » 15 Juul 2015, 09:12

Mait kirjutas:Seitsmepäevane matk Sareki mägedes tehtud...
Reisikiri ja pildimaterjal oleks väga teretulnud! :)

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 10 Aug 2015, 08:32

Oeh, no mitte ei viitsi pikalt sest kirjutada ja liiga vägev matk oli, et saaks lühidalt ära rääkida :)

Igatahes soovitan minna - seni metsikuim ja puutumatuim koht, kus ma käinud olen. Võid päevade kaupa liikuda, ilma et näeks ühtegi inimtegevuse märki. Vaated on ka võimsad.

Igatahes kergvarustusega on nüüd nii, et testin hoolsalt oma gaasipriimust - eelkõige seda, kaua üks balloon minul vastu peab. Tahaks järgmisele pikale matkale gaasikaga minna (Sarekis olin oma truu bensiinipliidiga). Kaaluvõitu peaks üksjagu tulema...

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 10 Aug 2015, 15:20

Mait kirjutas:Oeh, no mitte ei viitsi pikalt sest kirjutada ja liiga vägev matk oli, et saaks lühidalt ära rääkida :)
Usun, et pildimaterjal räägiks ise oma loo. ;)
Ah, minge metsa...

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 10 Aug 2015, 16:37

Mait kirjutas:Igatahes kergvarustusega on nüüd nii, et testin hoolsalt oma gaasipriimust - eelkõige seda, kaua üks balloon minul vastu peab. Tahaks järgmisele pikale matkale gaasikaga minna (Sarekis olin oma truu bensiinipliidiga). Kaaluvõitu peaks üksjagu tulema...
Vahest pakub huvi - Adventures In Stoving. Which is Lighter – Alcohol or Gas?
Kui mitte otse enda köögiga võrdlemiseks, siis arvutuskäigu ja hindamise ülesehituse poolest.

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 10 Aug 2015, 17:36

Pikkadele matkadele pole mina viimasel ajal tahtnud piiritusepõleteid kaasa vedada - ainuüksi vajalik piiritusekogus kipub mul vähemalt paari päevaga juba üles kaaluma muude süsteemide (gaas, bensiin) raskemaid põleteid. Seega olen seni pikkadel käikudel kasutanud Optimus Svea bensiinipõletit (stiilne ja täiesti lollikindel asi).

Aga ma pean ikka ise selle gaasikulu tunnetuse kätte saama. Pott mida ma kasutan on leegipiirajaga, kunagi lugesin, et see annab just gaasipõleti juures suurimat efektiivsusetõusu.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 14 Aug 2015, 09:15

Mait kirjutas:Oeh, no mitte ei viitsi pikalt sest kirjutada ja liiga vägev matk oli, et saaks lühidalt ära rääkida :)

Igatahes soovitan minna - seni metsikuim ja puutumatuim koht, kus ma käinud olen. Võid päevade kaupa liikuda, ilma et näeks ühtegi inimtegevuse märki. Vaated on ka võimsad.

Igatahes kergvarustusega on nüüd nii, et testin hoolsalt oma gaasipriimust - eelkõige seda, kaua üks balloon minul vastu peab. Tahaks järgmisele pikale matkale gaasikaga minna (Sarekis olin oma truu bensiinipliidiga). Kaaluvõitu peaks üksjagu tulema...
Tegin just 6 päevase matka gaasiga, kaks inimest, priimuse etaexpress vana mudel, põhigaasiks üks 230gr priimuse gaas, tagavaraks oli üks 100gr gaas koos tagavarapõletiga. Soodsates oludes tegime ka lõket kala grillimiseks. No nibinnabin 230gr välja ei vedanud, viimase pannkoogipraadimise ajal võtsin 100gr kasutusele, millest vast käibemaksu ära ei põletanud. Vihma ja tuult oli omajagu, extra tuulesirmi polnud, tõstsin enamasti ühe seljakoti tuulepoolsesse külge. Kokkuvõttes kahekesi matkates umbes nädal, ühel lidrane priimusekomplekt koos sissemahtuva 230gr gaasiga, üks 100gr igaks juhuks, annan uuesti hääle gaasile. Ma võin kasvõi hõlmad laiali põlvitada ja palvetada, kahe minutiga saan kuuma vee kahele kätte. Ma tegelikult tundrakaske ja paju palju põletanud, see on 90% romantikat ja 10% efektiivsust :D , muidugi peale vaevakaselõket priimusetulel tegemisel on lõhn mis priimuse küljest tuleb nuusutamist väärt. :D
Arvan nagu iga küttega jääb ka gaasiga see x kuni y aega, sest oludest sõltub küttekulu.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 27 Sept 2015, 17:43

Olen vahepeal paaril korral gaasipõletit katsetanud ja aina rohkem hakkan sinnapoole kalduma, et vähemalt minu stiilis söömise juures tuleb gaas oluliselt kergem kui bensiini või piiritust põletavad süsteemid. Paistab, et kahest 250 grammisest gaasipurgist piisab kenasti kahele söögitegemiseks 7-l matkapäeval, igaks juhuks võtaks 100gr tagavarapurgi ka kaasa. Paistab, et kaaluvõit tuleb ainuüksi siit juba kilo ligi :)

Teine koht mida natuke vist veel kergendada annaks on magamiskott. On kellelgi kogemust Cumuluse quilt-tüüpi magamiskottidega (need kerged sulekotid ilma kapuutsita)? Või mingi samalaadse tootega?

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 27 Sept 2015, 18:15

Mul on Cumuluse Comforter, villase pesu, sokkide-mütsiga XTherm matil ja tuulevarjus olen kusagil nullini maganud, väga mõnus oli. Algaja rippuja underquilt'ina õigustas ennast samuti, kuigi nööride-kummidega tuleb veel mõttetööd teha ja sagedasemaks seda sorti kasutamiseks jäävad aasad ilmselt nõrgaks. Ja kui ahjuküttega elamises pikem eemalolek külmalainega kokku sattunud, on Comforterist samuti abi olnud :)

Ma pidasin päris quilti enda tarvis natuke liiga niši-värgiks, just hinda ja olemasolevat kola arvestades, ning tahtsin vähe laiema kasutusega vigurit. Eks mõned kompromissid tuli teha - kummiga kokku tõmmatud ots ei ole ikka päris jalakamber, kaalu ja mahtu on ka suts rohkem - aga senise põgusa kasutamise pealt olen küll rahul. Õhema sulgkoti sisse läheb ka kenasti ja variant, et peale talviseid katseid vahetab see komplekt praeguse paksu koti välja.

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 27 Sept 2015, 19:13

Ma olen just sellist asja natuke piilunud:

http://sleepingbags-cumulus.eu/uk/categ ... d=63&vid=6" onclick="window.open(this.href);return false;

Oskab keegi kommenteerida?

Loogika on selles, et pikemal matkal on mul niikuinii paksem buff ja müts kaasas, nii et kapuutsi otseselt vaja pole...

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 27 Sept 2015, 20:31

Võta parem kilt, sa hakkad armastama seda kergust kui lihtsalt saab sinna sisse ja sealt välja. Lukud on tüütud.
http://sleepingbags-cumulus.eu/uk/categ ... d=53&vid=7" onclick="window.open(this.href);return false;
Kui külmaga isegi buffi või mütsi pole siis mõne särgi või kampsuni krae koht tõmmata üle pea ja silmade ning enam paremat ei oska pakkuda ükski magamiskoti kapuuts.
Garantii ka kaks korda pikem :P
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 27 Sept 2015, 20:34

Tegelt ma Tavo vaikselt kaalusin, et äkki hoopis sina võtad tellimuse sisse ja õmbled mulle mingi quiltilaadse asja :P

lermo
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas lermo » 27 Sept 2015, 22:25

Mul on Dynamic, st sarnane, aga sünteetilise sisuga: http://sleepingbags-cumulus.eu/uk/categ ... =120&vid=6" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutanud olen seni ainult ühel kolmepäevasel matkal suvel, nii et soojapidavuse kohta adekvaatset infot pole. Kerge ja kompaktne on küll, samuti ei häirinud luku ja kapuutsi puudumine absoluutselt.
Kui huvi, saab näpuga katsuda ja proovida.
Mait kirjutas:Ma olen just sellist asja natuke piilunud:

http://sleepingbags-cumulus.eu/uk/categ ... d=63&vid=6" onclick="window.open(this.href);return false;

Loogika on selles, et pikemal matkal on mul niikuinii paksem buff ja müts kaasas, nii et kapuutsi otseselt vaja pole...

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 28 Sept 2015, 17:29

Mait kirjutas:Tegelt ma Tavo vaikselt kaalusin, et äkki hoopis sina võtad tellimuse sisse ja õmbled mulle mingi quiltilaadse asja :P
Võimalik, räägime.
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 30 Sept 2015, 15:20

Mait kirjutas:Ma olen just sellist asja natuke piilunud:

Tellisin selle oma elukaaslasele suviseks kotiks. Endale tellisin Magic125zip koti, suviseks kasutamiseks. http://sleepingbags-cumulus.eu/uk/categ ... d=62&vid=6" onclick="window.open(this.href);return false;. Võtsime vastaspoole lukkudega, et ühendada saaks ja oleme väga rahul.
Oma magicut kasutasin augusti alguses Eestis matkates kus öised temperatuurid kukkusid kohati 8-9 kraadi peale. Magasin meriino tsärgi ja siid siselinaga ühekihilises telgis lahtiste ustega, mingi õhuke müts oli ka äkki peas. Jahedusega probleeme polnud. Meeldib eriti see, et piisab ainult luku kinni ja ühe kummi kinnitõmbamisest ja oledki valmis. Ei pea tegelema mitme erineva kummi ja lukuga. Kui oled unes sipleja ja pöörad ennast palju ei lähe sa kotiga puntrasse ja ei ärka hommikul kapuuts näos. Mulle meeldib selle lihtsus, eriti laiaks läheb naeratus kui vaatan kui väikeseks kott kokku pakkub ning mida kaalu numbrid näitavad. Oma suvise magamissüsteemi sain selle koti ja siid siselinaga pool kilo kergemaks!
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 31 Okt 2015, 20:56

Esialgu paistab, et nn "muumiakotid" ikka mulle eriti ei istu - proovisin just hiljuti ühel vähe jahedamal ööl Carinthia Defence kotti üle pika aja ja no kurat, nii klautrofoobne tunne tuli peale, et ilma kotti lahti võtmata ja tekina kasutamata ma magada ei suutnudki. Tropen, mis on hästi avar kott, on mind jälle mugavaks muutnud. Nii et esialgne plaan on mõne aja pärast lasta Tavol endale soe ja avar quilt õmmelda. Tahaks kerget kotti aga tahaks saada seal sees liigutada kahh.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 01 Nov 2015, 12:24

Mait kirjutas:Esialgu paistab, et nn "muumiakotid" ikka mulle eriti ei istu - proovisin just hiljuti ühel vähe jahedamal ööl Carinthia Defence kotti üle pika aja ja no kurat, nii klautrofoobne tunne tuli peale, et ilma kotti lahti võtmata ja tekina kasutamata ma magada ei suutnudki. Tropen, mis on hästi avar kott, on mind jälle mugavaks muutnud. Nii et esialgne plaan on mõne aja pärast lasta Tavol endale soe ja avar quilt õmmelda. Tahaks kerget kotti aga tahaks saada seal sees liigutada kahh.
Cumulusel ka quildid, tekid valikus. Oman comforter L430. Mõnus tekk peale võtmiseks, lisakihiks teise magamiskoti sisse või quildiks voltimiseks.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 11 Sept 2016, 21:45

Seekordseks põhjalamatkaks jäi sulgkott/quilt ostmata, piirdusin olemasoleva Carinthia Tropeniga. Kuigi kott pole just kergkott (peaks ca 1100 grammi kaaluma) on sel üks hea omadus, mis mulle ääriselt sümpaatne on - piisavalt ruumi magades keerutamiseks ja asendite muutmiseks. Kott on küll õhuke (+5 peaks mugavustemperatuur olema) aga kuna ruumi on piisavalt, saab külmal ööl piisavalt riidekihte selga laduda ilma, et mugavustunne ära kaoks. Nii et mul toimis see kott nii +10 kui -3 öö puhul - ühel juhul kihid maha ja tekiks peale, teisel puhul sooja riide kihid alla.

Muidu oli viimane pikem matk väike edasiminek - vahetasin bensupliidi gaasipliidi vastu, timmisin varustust ja riietust igast otsast natuke, jätsin jälle üleliigset maha ja lõppkokkuvõttes oli kuupäevase matka alustades seljakott kõigest 14,6 kilo. Aga kõige toredam oli see, et mu elukaaslane on ka natuke "grammilugemisse" nakatunud ja suutis võrreldes möödunud aasta käiguga oma samalaadse matka varustuse 10 kilo kergemaks saada :)

Põhiosas jäi mul muu varustus samaks - seljakotiks oli GoLite Jam 50 (millele proua mõnusalt kerge lebomatikinnituse õmbles), telgiks ikka Duomid koos sisevõrguga. Gaasi sai küll hirmuga liiga palju kaasa võetud (2x250 grammi ja siis suure hirmuga üks 100 grammine pisike balloon veel ka). Järgmine kord olen targem - üks 250 grammine talvine gaas on vähemalt viieks päevaks piisav.

Järgmiseks pikemaks matkaks on plaan siis natuke seda quilti teemat edasi uurida, samuti vajab timmimist veel vihmariiete komplekt... aga üldjoones tundub, et olen omadega sinna jõudnud, kus matkates on kott ikka mõnusalt kerge seljas ja mugavused pole ka kadunud :)

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 11 Sept 2016, 22:35

Äkki viitsid oma praeguse varustuse nimekirja üles tähendada? Oleks huvitav võrrelda sinu kahe aasta taguse nimekirjaga.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 12 Sept 2016, 19:39

Kusjuures kergtelkide teemal olen leidnud enda meelest hea kombinatsiooni.
Endale jäi silma kuna sobib hästi näiteks mootorratta lenksu ja suvalise teise punkti vahele kinnitamiseks ja ruumi võtab ülivähe.

MSR Thru Hiker 2 ja DD superlight tarp, mida ühe komplekti olen juba müünud ning saanud positiivset tagasisidet.
Kokku tuleb hinda natukene alla 300€ ning pakk kaalub ca 1kg.
Matkates kohas kus pole puid, lisandub matkakeppide hind ja kaal, kui pole muid keppe kaasas.

Ise olen kasutanud nii Sloviakkias matkakeppide najal kui paar korda baltikumis tsikli ja puu ning lihtsalt puude vahel ning paistab toimivat.

Tuulisemateks ja külmemateks ilmadeks võiks olla Tarp grammi pikem et otsi kinni klappida. Üritan midagi leida, kuid hetkel on hinna ja kvaliteedi suhtes vaieldamatu favoriit siiski DD superlight.
Manused
20160910-IMG_2310.JPG
Rippvoodiga kõrvuti
20160910-IMG_2310.JPG (175.08 KiB) Vaadatud 4059 korda
20160708-GOPR4674.JPG
seestvaade tsikli küljes
20160910-IMG_2297.JPG
Vaade tarptelgile
20160910-IMG_2297.JPG (167.43 KiB) Vaadatud 4059 korda
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 12 Sept 2016, 20:14

ullivilli kirjutas:Tuulisemateks ja külmemateks ilmadeks võiks olla Tarp grammi pikem et otsi kinni klappida. Üritan midagi leida, kuid hetkel on hinna ja kvaliteedi suhtes vaieldamatu favoriit siiski DD superlight.
Praegu mõtlesin Tavo (Rootsmann) Shelter Tarp'i peale: http://www.matrixpro.eu/index.php/toote ... gory_id=21" onclick="window.open(this.href);return false;
Shelter_Tarp_53dedf70658f1.jpg
Shelter Tarp
Kui see ei sobi siis Tavo äkki kohandab selle võrgu jaoks sobivaks mingi sarnase tarpi? Raisku ei tohiks midagi minna. Kui maas magada ei taha siis saab rippvoodi ümber ikka kasutada.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 12 Sept 2016, 20:37

Ma panen siia kiire nimekirja, grammiloendust hetkel käepärast ei ole. Koos kuue päeva toiduga oli kogu kraam 14600 grammi, seejuures mu paariline kandis pliidisüsteemi, mina ühist telki:

Matkakott GoLite Jam 50
Vihmakate (Karrimor 60 liitrine, kuna osa sodi koti külgedele riputatud)

Matkasaapad (Samelin)
Crocsid (kerged paljude aukudega variandid nii mägijõgede ületamiseks kui õhtul laagris lebotamiseks)
Torpad (Matrixi toodang)

2 paari kõnnisokke (Lorpeni meriinovillast kerged sokid)
1 paar sooje varusokke (mingid Meriinovillased, ühtlaselt soojad magamissokid)

Pikad Fjällräveni püksid (Barents vist)
Vanad kerged dressipüksid (laagris olemiseks ja igaks juhuks kui mingi veeõnnetus peaks olema)

meriinoalukad + harilik varupaar
1 meriinost T-särk
Fjällräveni fliisist pikkade varrukatega särk
Soe aluspesu (vist Tamrexi poest ostetud)
Võrkpesu (Aclima oma)
Fliisvest (ise tehtud vanast fliisdressikast)
Softshell (UM5-st ostetud, hingav ja natuke veekindel)
Sulejakk (Karrimori oma, hästi soe asi)

FJ Poncho (vihmakeebiks)
Vihmapüksid (mingid soome säärised, mis seod vöö külge kumbki säär eraldi)

FJ nokamüts
Õhuke Buff
Paksem buff
Talvemüts (õhuke soe müts)
Kindad (õhukesed Tamrexi "taktikalised kindad")

Duo-Mid + Innernet telk

Riidekott (Karrimori veekindel väike kott, kasutusel padjana)
Lebomatt (Thermaresti kärgmatt)
Carinthia Tropen magamiskott

Pinguini gaasipõleti & Primuse tuulekaitse
2,5 purki gaasi (talvine)
Söögiriistakomplekt (2 x volditav kuksa, luhvel, puulabidas, Opineli nuga, õlipudelike, sool & pipar)

Harilik 0,75L plastpudel
Volditav pudel 1L

Matkarätik (kõige pisem PackTowl)
Hügieenitarvete kott (õhukses kotis minihambahari, matkaseep, hambapasta)

BG tulepulk
Välgumihkel (väike BIC)

Õmbluskotike & hambaniit
Toruteip (väike jupp ümber joogipudeli)
Telgiparanduspaigad

Otsmikulamp (Tikkina 2)

Matkakepid (Fizzani ülikerged)

Kaart
Kompass

Esmaabipaun (kerge iseõmmeldud võrkkott minimaalse vajalikuga)

TOIT ja alkohol
3 rulli peldikupaberit (sisemine rullik ära võetud, ziplock kotis)
1 pakk baby wipes'e

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 12 Sept 2016, 22:15

Mait, kus kohast sa oma merino asjad hangid?
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 12 Sept 2016, 23:28

Milline osa sul 1,5kg

Ma eeldan, et sa sellisel juhul ei kaalunud asju, mis läksid kohe selga ning kotti?
Natukene metsa poole.

Vasta

Mine “Kergmatkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline