Koeraga matkama.

Jaga oma emotsionaalseid ja praktilisi kogemusi matkadelt.
Vasta
Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Koeraga matkama.

Postitus Postitas Tanel » 25 Juun 2016, 19:45

Hei asjatundjad. On tulemas pikem matk koeraga ning koguks infot. Esimene küsimus: Kui palju võib koerale kandamit selga panna? On olemas traksidega seljakott millega oleme koera harjutanud. Käinud jalutamas pannes esiti paar kilo vett pudelitega seljakotti. Mitu protsenti võib siis seljakoti kaal olla koera enda massist?
Teiseks: Mida te koerale matkale süüa kaasa võtate? Loogika ütleb, et sama toit mida ta kodus ka saab. Ilmselt on kõige parem kaasa võtta aˋla koerakrõbinaid, võib-olla konservi vms, asjad mis säilivad ning oleks mõistlikult kerged kaasa võtta.
Matka kestvuseks on planeeritud 11päeva, paar korda peaks saama ka varusid täiendada. Ühe korra isegi oma auto juures, teised on kohalikes söögipoodides.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Koeraga matkama.

Postitus Postitas sepaonu » 26 Juun 2016, 11:28

Triljonist asjast vast oleneb, koerast, töötahtest, koti sobivusest, palju harjutanud on koer kotitamist jms Kirvevalem on 25% koera enda kaalust. Mulle lisaküsimusi pole mõtet esitada, mul koeri olnud kogu elu jooksul, diletant pole, a seda kotitamist olen norras sõprade käest uurinud ja vestelnud ja näinud üle kümne aasta, kokkuvõtlik kokkuvõte on minu meelest see, et iga koer on individuaalne juhtum, keda tuleb kogu aeg jälgida. See, kui kelgukoer on seljakotiga, see nagu enesestmõistetav, a mulle on muljet avaldanud linnukoerad suht suurte seljakottidega, isegi mõnda koeraomanikku jututanud, üks mainis, et ilma probleemita nädalane krõbusk koera enda kanda ja paar tema asja ka kotis veel.
joon jõest, söön jõest

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 26 Juun 2016, 11:50

Pole asjatundja, seega etteheiteid pole vaja teha :)
Üldiselt koer on loom ja loomal on palju vähem vaja kui inimesel. Söök ja jook.
S*ttumise, hügieeni, magamisega jms saab ise ja ilma abita hakkama. Arvestades, kui vähe on tegelikult koerale toitu vaja siis kannab ta selle 11 päeva normi ise vabalt ära. Kui koer on ikka koera moodi, mitte mõni värisevate keppjalgadega udupeen tõunuustik. ( Jack Londoni lugudes arktilistes tingimustes arvestati vist pool naela kuivatatud kala päevas veokoera normiks).
Joogi leiab enamasti ise tee pealt (meie tingimustes).
Peamine mure, et poolel teel kaduma ei läheks, kui jahi- vms instinkt üle keeb....
Pilt

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 26 Juun 2016, 14:46

Koer on samojeed. Koera varustus koosneb söögist, sööginõust, vihmamantlist and thats it! Me oleme elukaaslasega kahe jalaga maas olevad provintsiinimesed ning ei lähe kaasa igasuguste veidruste ja haipidega.
Vihmamantlist veel: Kuna matk toimub Lofootidel on küllaltki tõenäoline vihma saamine. On kogemus, et paar päeva kerget vihma ei tee tema aluskarvale midagi. Pikemaajalisem ja tugevam vihm võib läbi leotada ning kui kuivamise võimalust pole võib olukord kehvaks minna.
Otsime hetkel koerale vihmamantlik. Kellegil veel nendega kogemusi, mida tuleks vältida, mis kindlasti peaks olema jne?!

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 26 Juun 2016, 15:01

Tanel kirjutas:Koer on samojeed. Koera varustus koosneb söögist, sööginõust, vihmamantlist and thats it! Me oleme elukaaslasega kahe jalaga maas olevad provintsiinimesed ning ei lähe kaasa igasuguste veidruste ja haipidega.
Vihmamantlist veel: Kuna matk toimub Lofootidel on küllaltki tõenäoline vihma saamine. On kogemus, et paar päeva kerget vihma ei tee tema aluskarvale midagi. Pikemaajalisem ja tugevam vihm võib läbi leotada ning kui kuivamise võimalust pole võib olukord kehvaks minna.
Otsime hetkel koerale vihmamantlik. Kellegil veel nendega kogemusi, mida tuleks vältida, mis kindlasti peaks olema jne?!
Kui ma nüüd viimati matkal käisin, siis nägin ühtedel matkasellidel lahedat pisikest koeratelki (nii öelda kaasas kantav kuut, sobib hästi neile, kes oma telki looma kaissu ei taha võtta mingil põhjusel). Selline mini kuppeltelk oli. Poole väiksem, kui laste mängutelgid. :) Tore oli vaadata, kuidas matkasellide suur telk ja mini koeratelk oli kõrvuti pandud. :) Koertele on hea ja kompaktne veel matka spets tops, mis sisuliselt kokkuvoldituna tikutopsi mahub (selline silikoon nõu). Hea tasku pista, kuna võtab vähe ruumi, erinevalt kobakatest plastik kui roostevabaterasest nõudest. (Võib-olla need asjad kõlavad veidrusena, mida välja pakkusin, aga igatahes, lahe oli vaadata seda koera telki ja omast kogemusest olen Hiina Harjaskoerale sellise üli kompaktse söögi/joogi nõu soetanud (puhastada ka lihtsam, kui muid materiale, sest silikoon pind ei nakku eriti toiduga) ja ka sõbra koerale kingiks selline söögi nõu, kui pooleks päevaks ilma matkata kuskile minek rulluiskudega sõitma koeraga, siis sõber saab tasku pista, koos oma joogipudeliga, mis rajal nii kui nii kaasas. Kõikidel seega janu vajadus hoobilt kustutatud. ;)
Kui puudub tahe, siis ei tehta midagi. Ja ka siis tehta midagi, kui tahtmine on liiga väike (järelikult pole oluline). Aga olgu siis juba kõik- või siis mitte midagi...

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 26 Juun 2016, 16:22

Kiire otsing:

http://www.koer.ee/pood/koera-telk" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.internetshop.ee/magamiskoht-4907.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Muidugi kaalunumbritest ei tea midagi. :)

Kui koera enda telki või ulualuse alla ei taha võtta siis oleks vast alternatiiv (isegi mõistlikum) mõne minitarbi kasutamine.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 26 Juun 2016, 19:40

Vaadates viimase hinda, siis tõesti tundub ebamõistlik. Pigem Jyski telk või mingi minitarp
Endal olen peni võtnud kas rippvoodi alla või Telgi eeskotta.

Talvel muidugi läheb keerulisemaks aga nuh eks seda näis.
Pigem otsin hetkel kotti penile selga, sest hakkan ma jee tema asju tassima. Igaühel olgu ikka oma toit omal seljas :D
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 26 Juun 2016, 21:12

ullivilli kirjutas:Vaadates viimase hinda, siis tõesti tundub ebamõistlik. Pigem Jyski telk või mingi minitarp
Endal olen peni võtnud kas rippvoodi alla või Telgi eeskotta.

Talvel muidugi läheb keerulisemaks aga nuh eks seda näis.
Pigem otsin hetkel kotti penile selga, sest hakkan ma jee tema asju tassima. Igaühel olgu ikka oma toit omal seljas :D
PetCity poest leiad ehk enda koerale sobiliku seljakoti. Sattusin just täna sinna ning sai võetud koerale vihmamantel, tootjaks soome Rukka. Eks näis kui asjalik on ning kuidas õigustab.

Koera telk pole teema. Nagu ma juba ütlesin siis seisan kahe jalaga maa peal ning igasuguste veidrustega kaasa ei lähe. Pealegi on telgil olemas väike eeskoda/katuse alune kus koer vajadusel varju leiab.
Sama lugu on joogitopsiga. Vedeleb kodus igasuguseid koera anumaid küll ning eraldi midagi poodi ostma ei lähe, pole vaja vajadusi tekitada.

Kasutaja avatar
Moor
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Moor » 26 Juun 2016, 21:38

Siin ka pisut sellel teemal viewtopic.php?f=36&t=2690" onclick="window.open(this.href);return false;
Meil magab koer meiega koos telgis jalgeotsis. Pole vaja muretseda, et leebet tõmbab.

Vasta

Mine “Kogemused, soovitused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline