origami kajak

Matkatemaatikat mujalt Interneti-avarustest.
Vasta
Kasutaja avatar
janek
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

origami kajak

Postitus Postitas janek » 14 Dets 2012, 19:50

Tundub väga äge olevat aga vist ei võimalda väga palju varustust kaasa haarata. Kergmatkajad saaksid ehk hakkama :D

the-origami-folding-boat

Simmol ja Triinul on minu teada kõige rohkem kajakikogemust.. mida arvate
easy just isn’t worth it

Kasutaja avatar
triinimannike
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: origami kajak

Postitus Postitas triinimannike » 14 Dets 2012, 21:45

olen seda süsta mõnda aega piidlenud ja teiste aerutajatega arutanud. See on super, et ta saab vabalt igale poole kaasa võtta, käib kiirelt kokku ( nt feathercraft-i süsta laob ikka umbes 20 min kokku)

Mingi hulga varustust temasse ikka paneks, kajaki esi ja tagaosa pikkadesse ninadess mahutavad paraja portsu asju. Kuid suur küsimus minu jaoks on turvalisus. Tavaliselt kajakis kuivkambrid ja kui ise end veest leiad, kajak ikkagi ujub. Selle puhul kahtlane. Võimalik, et hulbib otse veepiiril.

Proovida tahaks kindasti ja ühepäevasteks otsadeks tundub väga mõnus :)
Neljapäeval metsa eksinud Kuijõe küla mees Ivan (s. 1913) leiti üles pühapäeval. Mees
oli elu ja tervise juures, ainult et suitsud olid otsas. Lääne Elu 12.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 15 Dets 2012, 14:17

Võrdluseks, Point65 Picnicuga sama lai, aga 85 cm lühem. Ju siis tüüri ja kiiluta kere tarvis optimaalne mõõt. Puhtalt pildi järgi arvan, et sellega üle paari tunni jutti kangutada ei tahaks. Samas teades, millega Võhandut on läbi sõidetud, on see muidugi minu isiklik tragöödia ;)
Ujuvuse tarvis soovitavad ka Oru tüübid ise ujuk-kotte kasutada. Rollima pidi ka ja pikem variant samuti plaanides, st potentsiaali justkui oleks.

merisk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas merisk » 15 Dets 2012, 17:59

janek kirjutas:Tundub väga äge olevat aga vist ei võimalda väga palju varustust kaasa haarata. Kergmatkajad saaksid ehk hakkama :D
See laevuke ongi rohkem kummipaadi alternatiiv, aga ühesuunaliselt hõlpsam liikuda kui ümara kummipaadiga, mis on täiesti tuulte ja hoovuste meelevallas.
Sellisel sõidukil oleks kasutust küll kui kergmatkaja tahab mõnel ranniku-lähedasel laiul käia, soovitavalt siiski ainult ilusa ilmaga ja rannikust mitte kaugemal kui 1km.
Pikemaid sõite segavad eelkõige lühike veeliin, ebasoodus pikkuse/laiuse suhe ning selle sõiduki täiesti erinev(=ootamatu) käitumine erineva lasti all - 60kg pardal või 100kg pardal(mees 20kg seljakotiga) on tema jaoks ikka täiesti erinev taluvus ja nüüd sõltubki, kumma peale kere arvutuslikult optimeeritud on... Raami puudumine muudab ta teravamates lainetes üsna vedelaks.

Kihtplastikud on iseenesest arenenud küll viimastel aastatel jäigemaks ja vastupidavamaks ning kokkupandavate veesõidukite turul on muudatusteks soodus pinnas. Kaks aastat tagasi käisin ühtedel paadi-projekteerimise kursustel ja lektor näitas pärast eravestluse käigus, kuidas ta kihtplastikust katamaraani teeb. Okei, need on küll üsna paksud sandwich-plastikpaneelid, aga algmaterjal peab olema kõvasti arenenud, et sellest julgeda purjeka kere ehitada. Kihtplastikust paneelil on klaasplasti ees eelised nii massi kui jäikuse osas.
https://plus.google.com/photos/11555165 ... banner=pwa" onclick="window.open(this.href);return false;

Seega mina seda lootsikut endale ei ostaks, aga arvan, et analoogsed projektid on alles arengujärgus ja 5-6 aasta pärast võib juba midagi tõsisemat tulla.

Kasutaja avatar
Pets
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Pets » 15 Dets 2012, 18:16

jaa, mhmh, ma muidu vett ei karda aga sellise asjandusega ma vanni ei läheks :)
It's nice to be important, but it's more important to be nice!

Vasta

Mine “Põnev leid Internetist”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline