Võrkkiik / bassein

Matkatemaatikat mujalt Interneti-avarustest.
Vasta
tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Võrkkiik / bassein

Postitus Postitas tripp » 08 Juun 2016, 11:35

https://hydrohammock.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/businessinside ... =2&theater" onclick="window.open(this.href);return false;

Kuidas matkal vannitäis kuuma vett saada, seda peab igaüks ise teadma.
(Ehk kannatab selle alla lõkke teha?)

Kasutaja avatar
Nohik
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Võrkkiik / bassein

Postitus Postitas Nohik » 08 Juun 2016, 12:21

Idee on iseenesest hea. Peaks koormakattega katsetama.
All engineers are cyborgs

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 08 Juun 2016, 12:50

Miks peab vanni puu otsa riputama? Tavaline täispuhutav lastebassein kõlbab välivanniks väga hästi.
Mis muidugi ei tähenda absoluutselt, et vanni ei võiks puu otsa riputada 8-) ja mis on tõepoolest "totakalt lahe" mõte.
Kuuma vett on kõige lihtsam ilmselt lõkke peal suures pajas keeta, ei viitsi nüüd arvutada aga ca 15-20l keeva veega peaks u 100-150l suvesooja/külma vett vanneerimiskõlbulikuks saama.

1400$(+toimetuskulud) eest saab tõepoolest ripp-välivanni koos veesoojendajaga, aga "light and portable" tundub see 35kg+ ainult F150 või RAM-i kastis :D ...

Ahsoo ja kui tuli vannile alla teha, siis saab ennast tunda nagu Johny Depp pärismaalaste kuningana :D
Pilt

Kasutaja avatar
Nohik
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 08 Juun 2016, 13:13

Ega siis ei pea tuld alla jätma, kui vette ronid.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 08 Juun 2016, 13:52

Kusjuures toimiv lahendus on Vana malmvanni alla lõke teha. Tagumiku alla sauna puust istumis alused ja väga hea on.
Tuligi võib koguaeg all olla.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
Nohik
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 08 Juun 2016, 14:05

Mul suvila juures on malmvann, tuli käib alla, lõpus jätad ainult natuke sütt alla, lauajupp käib tagumiku alla. Väga mõnus. Mine, proovi ära.

Kui vesi +20 on, võib vabalt ujuda, siis pole enam pesuga nagunii probleemi.
Kui vesi on +10 100 liitrit, siis paned 30 liitrit +100 vett ja saad 30 kraadi. Lastebassein töötab küll, kui vaba päeva võtad. Ma oma lastepaadiga, millega jõgesi ületasin, olen vanni teinud. Ämber oli ka kaasas. Paat oli kokkupandult ämbris, ei võtnud ruumi lisaks. Tegelikult küll vahepeal jahtub ära, ja keeva vett läheb rohkem.

Kui 2-3 nädalat metsas olla, ma ei ütleks pesemisvõimalusest ära. Sooja vett saab ka kilekotiga teha. Iseenesest see, et saad nii soendada kui sisse ronida, pole paha mõte. Aga see ei tohi kindlast palju kaaluda.
polarbear kirjutas:
Miks peab vanni puu otsa riputama? Tavaline täispuhutav lastebassein kõlbab välivanniks väga hästi.
Mis muidugi ei tähenda absoluutselt, et vanni ei võiks puu otsa riputada 8-) ja mis on tõepoolest "totakalt lahe" mõte.
Kuuma vett on kõige lihtsam ilmselt lõkke peal suures pajas keeta, ei viitsi nüüd arvutada aga ca 15-20l keeva veega peaks u 100-150l suvesooja/külma vett vanneerimiskõlbulikuks saama.

1400$(+toimetuskulud) eest saab tõepoolest ripp-välivanni koos veesoojendajaga, aga "light and portable" tundub see 35kg+ ainult F150 või RAM-i kastis :D ...

Ahsoo ja kui tuli vannile alla teha, siis saab ennast tunda nagu Johny Depp pärismaalaste kuningana :D

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 08 Juun 2016, 14:38

polarbear kirjutas:Miks peab vanni puu otsa riputama?
Kus mujal sa vanniga kiikuda saad? :)
Ah, minge metsa...

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 08 Juun 2016, 19:35

Nohik kirjutas:
Kui 2-3 nädalat metsas olla, ma ei ütleks pesemisvõimalusest ära.
Tõepoolest, mul tuli sellega seoses meelde, et eelmine sügis sai Soomes mingi Prisma alekastist olematu hinnaga siuke äge vidin soetatud :D Lubatakse 8,5 minutit dušši, 10 l veega, kaal...120g ....
Peabki proovima mingi päev.
Pilt

Kasutaja avatar
Nohik
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 08 Juun 2016, 19:44

Duši all peseb 10 l veega ära küll.

Maidor
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Maidor » 09 Juun 2016, 00:46

Sellisest ägedast vidinast unistan ma matkal. Saab end pesta inmese moodi. Muidugi sobib ka sauna, kus on kausi majandus.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 11 Juun 2016, 14:54

Ei suutnud mitte välja mõelda miks selline asi kasulik on või miks seda ostma peaks. Mille poolest see vees käimisest teistsugune on?
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 11 Juun 2016, 16:30

Ma olen korduvalt sattunud olukorda kus veekogu on aga sisse minna ei saa sest välja tulles oled mustem kui enne. Vesi ise kõlbaks aga tihti on nii mudane põhi, et puhtamakse see küll ei tee kui sinna sisse ronid. :) Seega, võtad anumaga vett ja siis eemal loputad end üle.

Ükskord MF,i suvekate ajal Oorel, suitsusauna tiiki hüpates oli kogu seltskond mingi tumeda ollusega koos. :D Pärast jooksime ikka järve. Seal oleks hea kui paar sellist kotti räästa all ripuks vms. kui ei viitsi iga kord järveni joosta. Lihtsalt näiteks.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Nohik
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 11 Juun 2016, 17:58

Teoreetiliselt võib soojem olla.
Metavo kirjutas:Ei suutnud mitte välja mõelda miks selline asi kasulik on või miks seda ostma peaks. Mille poolest see vees käimisest teistsugune on?

Kasutaja avatar
Nohik
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 01 Nov 2017, 08:40

Pilt

Vasta

Mine “Põnev leid Internetist”