laenutamine

Koht firmadele, vabaühendustele või üksiküritajatele. Saunarendid, turismimatkad, ellujäämiskoolitused jms.
Vasta
SolidK
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

laenutamine

Postitus Postitas SolidK » 30 Mai 2017, 21:55

Kas teie laenaks/laenutaks oma reiside/matkade jaoks (matka vms spetsiaal)kotti alternatiivina endale ostmise asemel?

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Re: laenutamine

Postitus Postitas ullivilli » 31 Mai 2017, 09:49

nipernaadi rendib igast mudru.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
KuuseOkas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas KuuseOkas » 02 Juun 2017, 14:14

Mina oma esimeseks välismaa matkaks laenasin isa sõbra käest koti. Ma isegi ei mäleta enam, millega ma enne seda käisin oma esimestel paaripäevastel matkadel Eestis. Ühe korra vist vanaisa vana presendist kotiga :D
Aga Norra minnes tundus mõttetu hakata oma kotti. Siis ma alles alustasin matkamisega ning matkavarustusest olin ostnud endale ainult oma elu esimese paari matkasaapaid. Ja need tundusid ka tookord nii kallid. Aga pärast seda matka ostsin kohe endale ka koti, sest sain aru, et hakkan seda rohkem kasutama. Nüüd on juba endal olemas mitu erinevas suuruses matkakotti :)
“One’s destination is never a place, but a new way of seeing things.” Henry Miller

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 02 Juun 2017, 16:57

Ma ei saa tegelikult küsimusest aru, kas mõeldud on seda et kas vastaja laenaks oma koti kellelegi välja või siis et kui endal kotti pole, katsuks kellegi käest laenuks küsida. Koti laenuks andmine/küsimine sõltub ka matka iseloomust, nt kui minek pikemale matkale ja lennukiga, siis võib juhtuda et kott saab omajagu rappida. Vaatan kasvõi oma tavalise reisikohvri pealt, et see kulub lennukiga reisides suht kiiresti, kuigi tegemist on kallima hinnaklassi ja korraliku firma toodanguga. Minu lühemate matkade kott on GoLite Jam ja see on väga õrn kott, seega pole seda kellelegi välja laenutanud, küsijad on õnneks ka mõistvad olnud.

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 02 Juun 2017, 20:25

Ma olen ise sõprade käest saanud ja neile välja laenuanud enam-vähem kõike.
Telki.
Selja- ja magamiskotti.
Saapaid.
Kirkat.
Pisematest vidinatest rääkimata.

Ronimisvööd ei ole kombeks laenata - see on isiklik turvavarustus, millest sõltub su elu, ja see peab kogu aeg enda kontrolli all olema.

Nii et minu arust on laenamine okei. Mõnda asja lähebki vaja vaid korra elus ja mõni asi on kaasas "igaks juhuks". Ei pea ju KÕIKE endale koju hallitama ostma.

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 02 Juun 2017, 20:38

Kusjuures ma olen telki, magamiskotti ja isegi spetsiifilisemaid riideesemeid küll ja küll sõpradele välja laenanud, just kott on see, mida niiväga ei tahaks välja anda.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 02 Juun 2017, 21:29

Kivisisalik kirjutas:
02 Juun 2017, 16:57
Ma ei saa tegelikult küsimusest aru, kas mõeldud on seda et kas vastaja laenaks oma koti kellelegi välja või siis et kui endal kotti pole, katsuks kellegi käest laenuks küsida. .
Pakuks turuuringut miskile vahendusteenusele, a'la hobify.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 11 Juun 2017, 09:38

Kui ma nüüd küsimusest valesti aru ei saanud, siis eelistan matkavarustuse laenuks võtmist vältida, pigem võiks öelda isegi kindla ei.
Mis laenuks andmist puudutab, siis varasematel aegadel olen asju välja andnud. Viimasel ajal peaaegu mitte, polegi õieti varustust, mida keegi ihaleks ning raha suhteliselt napilt käes olnud.
Nõuka ajal oli umbes nii, et 1/3 juhtudest oli tagasi toodud ese kõlbmatu või polnud midagi tagasi tuua. Selliselt kaotasin 2 jermaki seljakotti (lennukis purunenud) ja ühed matkasaapad, mida kasutati 3 nädalat märjana. Nende puhul mäletan ka, et laenajad ei tahtnud ei uusi hankida ega muul viisil kaotust kompenseerida. Üldiselt kipub nii olema, et asjade laenuks võtjad ei kipu aru saama, et asjad võivad juhtuda asjaoludel, mis ei sõltu nendest endist.
Hiljem laenasingi asju välja pigem heategevusest ning ei lootnudki neid väga tagasi saada. Pigem vältisin laenamist inimestele, kellel oli raha küll, lihtsalt ei raatsinud matkavarustust osta.
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 11 Juun 2017, 11:14

Aga on ju variant enne asja välja laenamist kokkulepe sõlmida, et kui ese saab kahjustatud või hävineb siis tuleb ese kinni maksta, või võtta lihtsalt rendiraha, sest kindel on see, et kui keegi saab asja niisama laenuks siis ei pruugita seda nii hästi hoida kui siis kui selle eest on mingi rendisumma välja käidud. Tean, et raha küsimine mõne hea sõbra käest võib tunduda imelik aga kui midagi juhtub hoiab eelnevalt sõlmitud kindel kokkulepe ära palju paksu verd.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 12 Juun 2017, 15:50

See teema vast muudel ajenditel tekitatud aga jutujätkuks ma laenan oma landikarpe vahest välja väga lihtsa valemiga, kallan sisu välja, klõpsan pildi ja iga kaotatud lant maksab nii palju + extra naapalju saatmise raha. Kõik on sellise valemiga rahul olnud, sest karbis on õiged asjad ja kõik on aru saanud, et ka üks lant tuleb taastada ja selle saatmiskulud on olemas. Sõpradevaheline osa selles on see, et ma nõustusin laenama ja ka see, et niisama kulusi sõbrale ei tehta vaid hüvitatakse, et sõbralikult nullis olla.
joon jõest, söön jõest

Vasta

Mine “Teenus / Koolitus / Rent”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline