Camino de Santiago

Räägime matka planeerimisest. Kõigest- alates marsruudi koostamisest kuni vajaliku sokkide arvuni matkakotis. Küsi nõu ja jaga teadmisi.
Vasta
Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Camino de Santiago

Postitus Postitas Mait » 07 Mär 2012, 21:11

Suured asjad saavad ikka alguse hulludest juhumõtetest. Ja juhtumisi on väga aeglaselt ja ettevaatlikult idanemas üks sellist sorti mõte mu ajusagarate vahel.

Seoses sellega uuriks, kas keegi siit foorumlastest on Camino de Santiago läbi käinud? Ja äkki oskaks kogemusi jagada - näiteks kuidas odavaimal/mugavaimal viisil Eestist St Jean Pied de Port´i jõuda?

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Camino de Santiago

Postitus Postitas Metavo » 08 Mär 2012, 07:36

Tegu filmi "The way" tegevuskohaga?
Olen ka sama asja peale mõelnud.
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 08 Mär 2012, 08:02

Ma filmi pole veel näinud aga tegu sama kohaga jahh...

See on mul pikema perspektiivi plaan (mitte enne 2013 suve, ehk isegi 2014 suvi), kuna täismahus nõuaks vähemalt 28-29 päeva aega marsruudi läbimine.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 08 Mär 2012, 08:23

Mul endal on antud teemal raske kaasa rääkida, sest pole seal käinud, aga mõned tuttavad on. Paar tuttavat aga olid natuke pettunud, sest rada on liiga tsiviliseeritud. Rajal on küll pidevalt väga ilusaid vaateid, aga valdavalt liigutakse ikka ühest külast teise ja ööbitakse majutusasutustes mitte metsikult. Et nendel kes lähevad sinna metsikut loodust otsima, tuleb ilmselt pettuda. Üks kommentaar ühelt sõbralt oli see, et rada on paras rahalõks. Tema läks selle õnge, et einestas enamus korrad kusagil külas ja lõpuks avastas, et rahaliselt on eelarve lõhki läinud. Liiga palju pidi olema kiusatausi rajal.
Ise olen ka mõelnud sellele rajale minna kunagi, aga ilmselt mitte varem, kui olen oma 80 juubeli ära pidanud, siis ilmselt mulle selline külast külla matkamine ja voodis magamine sobib paremini.
Aga vaadete ja keskaegse külaarhitektuuri poolest pidi rada super olema.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Andrus
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Andrus » 08 Mär 2012, 08:48

Ka minul on see marsruut mõttes olnud, kuid seda võib läbida ka jalgrattal. Mina just viimast tahaksingi kasutada.
Jyrgensoni jutu peale tekkis mul küsimus: kas sel rajal metsikult telgiga ei olegi lubatud ööbida? Tean küll, et neis ööbimiskohtades peab reisi passi templeid koguma, mis tõestaksid, et oled raja ikka läbinud, kuid ehk nad on nõus neid templeid jagama ka ilma külasitemajas ööbimiseta.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 08 Mär 2012, 17:12

Enamus astujaid võtab ńeid jaakobitee lõike vast ikkagi palve- ja/või kultuurirännakuna, lihtsalt seik, mida loodusmatkajana sinna minnes võiks arvestada.
Aga ühe tuttava neiu märkmed eelmise aasta Porto - Santiago ning Santiago - Fisterra - Muxia rännust ning ka tulevast reisist - http://caminoportuges.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 08 Mär 2012, 21:13

Ma mingil määral sellise spirituaalse rännakuna olengi seda ette kujutanud...

Annet
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Annet » 18 Juul 2012, 14:59

Olen käinud, aga ei alustand päris algusest vaid Pamplonast, kuna oli kevad ja arvati, et mägedes on alles lumi maas ja ei pruugi läbi pääseda. Pärast teistelt kuulsin, et mägedes oli lumi küll, aga rajad olid läbitavad. Pamplonast läks sinna kord päevas buss, pire rikkamad sõitsid taksoga kohale, seega ega see ühendus väga hea ei olnud.
Mul oli küll kaasas magamisalus ja magamiskott, aga väljas ei ööbinud, sest ööbimiskohad maksid keskmiselt 5 eurot ja olid väga mugavad ning tegemist oli haruldaselt vihase kevadega ning nautisin meeleldi katust peakohal. Kindlasti ei ole see teekond inimesele, kes tahab metsikus looduses rännata, sest just see klassikaline Prantsuse tee on tõesti väga hea taristuga, läbib mitut suurlinna ja seal on palju inimesi. Minu jaoks selle raja väärtuseks kujunesidki need inimesed, keda ma kohtasin. Eelkõige soovitaks seda neile, kes tahavad Hispaaniaga odavalt ja pikaajaliselt tutvuda - õhtusöögi supi muutudes sai aru, et oled jõudnud uude maakonda. Klassikalisele matkajale on alguses pisut keeruline kohaneda selle meluga, aga samas on selles oma võlu. Läksin isegi kerge eelarvamusega, aga kohtusin kohe nii toredate inimestega, et suhtlesime sama kambaga terve teekonna jooksul ja mõnedaga ka veel nüüd 5 aastat hiljem.
Ma ei tea kas on lubatud tee ääres metsikult telkida, üks eeslastest paar oli seda sunnitud samal ajal ühel ööl tegema, sest ei leidnud öömaja. Aga passi templite korjamine ei ole mingi probleem, neid annab iga öömaja, millest sa ka mööda sõidad ja iga baar kuhu sa sisse astud.
Ja raha kulub ikka niipalju kui sa just kulutad - toit ei ole poes oluliselt kallim ja paljud öömajad on donativo ja läksin ka kindla eelarvega, aga kulutasin oluliselt rohkem - mitte sellepärast et odavamalt ei oleks saanud - lihtsalt leidsin, et see teekond oli seda raha väärt.

yloka
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas yloka » 18 Aug 2012, 13:48

Tere, hea foorumi rahvas.
Käisin palverändurite Prantsuse rajal möödunud aastal augusti lõpul- septembri algul.
Barcelonast saab bussiga kiirelt ja odavalt Pamplonasse näiteks.
Edasi saab bussiga Püreneedesse, prantsuse piirile ja sealt ongi mõistlik alustada.
Mõne päevaga Pamplonasse tulla. Sealsed odavad ööbimiskohad on väga rahvarohked.
Kui tahad vähem rahvast näha, siis pakun Aragoni rada. Seal pole telkimisega probleeme.
Pikemalt loe ja vaata pilte minu kodukal http://yloka.era.ee/" onclick="window.open(this.href);return false; 'blogi/ uudised' all.

Maruss
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Maruss » 21 Aug 2012, 20:38

Tervitused,
Mina ka Caminol käinud, isegi 2 korda. 2 aastat tagasi sai läbitud Prantsuse tee Leonist Santiagosse ning sealt edasi Fisnisterre ja Muxia ning eelmisel aastal natukene lühem trip Põhjateed mööda Irunist Oviedoni. Päris üksiku hundina tõepoolest neid radu rännata ei saa, aga vähema liiklusega marsruudi saab sellegi poolest valida. Näiteks Põhjatee on tunduvalt vähem rahvastatud, kui Prantsuse tee( seal olid viimased 100 km ikka tõeline võidujooks magamiskohtade pärast alberquedes) ja ühelt matkasellilt kuulsin, et Inglise tee peal oli ikka päris tühjus.
Üsna palju infot leidub sellel leheküljel:
http://www.caminodesantiago.me" onclick="window.open(this.href);return false; ja kui mingeid täpsemaid küsimusi nende rajaosade kohta, kus mina käisin, vastan hea meelega. Endal plaan järgmisena ette võtta Portugali tee.
Buen Camino!

Med_ex
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Med_ex » 24 Okt 2013, 21:47

Käisin 2 korda- 2009 aastal Logronost ja see aasta Oviedo'st.
http://www.santiago-compostela.net/" onclick="window.open(this.href);return false;

allaferman
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas allaferman » 16 Okt 2014, 13:10

Siin on eestikeelne infomaterjal Jaakobiteest ehk Camino de Santiagost:
https://drive.google.com/file/d/0B6kuVq ... BSRXM/view" onclick="window.open(this.href);return false;

Vasta

Mine “Matka planeerimine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist