Matkamine ohtlik?

Räägime matka planeerimisest. Kõigest- alates marsruudi koostamisest kuni vajaliku sokkide arvuni matkakotis. Küsi nõu ja jaga teadmisi.
Vasta
Tudipill
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Matkamine ohtlik?

Postitus Postitas Tudipill » 28 Mär 2017, 09:22

Olen alaealine ja tahaksin minna üksi telkima, aga vanemad ei luba. Nad arvavad, et
1) Öösel ründab mõni narkomaan või suli mind ja röövib paljaks.
2) Öösel sööb karu või metssiga või hunt mu ära.
Olen käinud palju metsas ja tean, et see ei vasta tõele. Olen ka sõpradega koos metsas telkinud. Kuidas vanematele selgitada, et ma ei sure ära? Nad on üsna looduskauged inimesed.

Kasutaja avatar
Nohik
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Matkamine ohtlik?

Postitus Postitas Nohik » 28 Mär 2017, 09:44

Kui vana sa oled?
All engineers are cyborgs

Tudipill
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Tudipill » 28 Mär 2017, 09:50

16, varsti 17

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 28 Mär 2017, 09:58

Tudipill kirjutas:16, varsti 17
Ilmselt peaksid kokku võtma kõik oma kommunikatsioonioskused. Loe läbi mõni lihtsam internetiõpetus lapsevanematele kuidas lastega suhelda ja tee vastupidi. Ehket seleta rahulikult ja loogiliselt, ära vastanda ennast vanematele. Oleneb muidugi kus sa telgid aga metsas eriti narkomaane ei ole, eksju. Seega ma arvan et kui telkimiskohta piisavalt kirjeldada siis ehk saavad nad aru et seal ei ole narkomaane ja sulidel on mujal laiem tööpõld. Eriti praeguse ilmaga.... Metsloomadest on üldiselt teada et nad pigem hoiavad inimesest eemale. Selle kohta oskab äkki keegi mingit artiklit soovitada?

Vanemate rahustuseks võib leppida kokku mingid sidekontrolli seansid, a la et helistad õhtul 22.00 ja hommikul 8.00 ja et nad teavad kus sa oled.

Võid otsida ka siit foorumist inimeste matkakirjeldusi ja neid vanematele tutvustada et nad saaksid aru et üksi matkamine on OK.

Pisut sõltub muidugi kõik ka sinu täpsest plaanist - kuhu kavatsed minna. Näiteks mina laitsin ükskord lapsel maha mõtte minna telkima kuhugi Vääna poole rannas asuvale avalikule RMK alale sest ma tõesti arvasin et seal võib olla suur rullnokkade kontsentratsioon ja nooremapoolsetel tütarlastel võib tulla tegemist kontingendiga kellega ei tahaks et nad kokku puutuvad. Pigem oleks just soovitanud et mine siis täitsa metsa.

Karel
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Karel » 28 Mär 2017, 13:41

Soovitan ka vältida avalikke RMK lõkkeplatse, eriti siis kui ilmad ilusamaks lähevad. Seal võib tõesti mingi joogine rullnokk telki ronida. Kui tahad rahulikult metsas olemist nautida siis mine lihtsalt kuhugi riigimetsa, majadest eemale ja ole rahulikult seal. Tõenäosus kellegagi (narkomaaniga) kokku juhtuda on olematu ja metsloomad inimese juurde tavaliselt ei tule. Eriti siis kui lõket ka teed. Pea asi, et sa prügi maha ei jäta, kasvavaid puid ei vigasta ja muidu loodussõbralikult toimetad. Vaata ka, et sa kuhugi kaitsealale või kaitsevööndisse ei satu.

Kasutaja avatar
Nohik
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 28 Mär 2017, 14:51

Tudipill kirjutas:16, varsti 17
Ega sul siis palju oodata ka pole.

Edvin
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Edvin » 28 Mär 2017, 16:30

Küsisin oma 16,5a poja käest, kes oma sõpradega käinud nii öösel Koplis kolamas, kui metsas telkinud. Kas ta läheks täiesti üksida kuskile telkima? Vastati et oleneb kuhu. Kui kuhugi pãrapõrgusse metsa siis küll. Kui kuhugi asustatud koha juurde siis vaataks. Näiteks Toonojale kindlasti, mis sest et keegi oli sinna inimese imitatsiooni puu otsa üles poonud.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 28 Mär 2017, 22:48

Tudipill kirjutas:Olen alaealine ja tahaksin minna üksi telkima, aga vanemad ei luba. Nad arvavad, et
1) Öösel ründab mõni narkomaan või suli mind ja röövib paljaks.
2) Öösel sööb karu või metssiga või hunt mu ära.
Olen käinud palju metsas ja tean, et see ei vasta tõele. Olen ka sõpradega koos metsas telkinud. Kuidas vanematele selgitada, et ma ei sure ära? Nad on üsna looduskauged inimesed.
Kust kandist oled pärit?
Kas kodukandis ei ole ohtu, et
1) Ründab mõni narkomaan või suli mind ja röövib paljaks.
2) Hüppab mõni kuri koer üle aia ning süüb su ära?

Sh ööd tunduvad hirmsamad kuna nähtavus on kehv, kuid üldiselt on siiski päevad umbes sama ohtlikud.
Reaalselt ei ole metas mulle keegi kallale tunginud, kuid Tallinnas, päise päeva ajal, õhtul küll on.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Tudipill
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Tudipill » 28 Mär 2017, 22:52

Kodukant Pirita ja kant, kuhu plaanin minna, on Kaberneeme.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 28 Mär 2017, 22:58

Tudipill kirjutas:Kodukant Pirita ja kant, kuhu plaanin minna, on Kaberneeme.
Pirita, siiski Tallinn.

Kesklinnas kardad õhtul käia?
Kui ei, siis vast saad hakkama.

Tõenäosus peksa saada on kesklinnas oluliselt suurem, kui kus iganes võpsis.
Ära ise provotseeri, mingitele joodikutega nokkima ei tasu minna ja vast saad hakkama.

Samuti lisa turva mõttes ei ole vast halb mõte teada anda, kus oled, kuidas liigud.
Tõenäoliselt on sul nutitelefon, kaas akupank, ja seega saad näiteks FB-s saata oma GPS-i asukohta.

Kuna oled alaealine siis pipragaasi sa osta, ning minu teada omada ei tohi.
Kuid teoorias, kui mõni vanem sõber või ema/isa selle sulle ostaks ning sa lollusi ei tee, sellega vehkima ei lähe, vahele ei jää jne, vast ei ole sellest väga hullu, kui sul see ka oleks kaasas.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
Nohik
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 28 Mär 2017, 23:08

Oh jah, keeruline on su elu. Turvalisus illusoorne, alati võivad asjad hapuks minna. Liigne enesekindlus pole hea kaaslane matkal.
Aga teiselt poolt vaatata, on kohad, kuhu sa matkale plaanid minna, tõenäoliselt Tallinnast ohutumad.
Kas vanemaid ei õnnestu korra metsa meelitada, et nad näeks, kuidas sa hakkama saad? Ja et sa pole nagu nemad.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 30 Mär 2017, 13:41

Nädalavahetusel ilusa ilmaga RMK-platsil igasuguseid kaadreid nähtud. Samas Kaberneeme rand pikk ja lai, sead ennast kuskil üksildasemas kohas (nii sada-kakssada meetrit lähimast autoga ligipääsetavast punktist eemal) sisse ja ei tule mitte üks hunt, pant ega soome tont sind tülitama :)
Pilt

taavid
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas taavid » 30 Mär 2017, 17:38

Mnjah, alles oli aktiivne teema http://matkafoorum.net/viewtopic.php?f=16&t=655, kus kirjutati matkavarustust söövatest rebastest ja sellest, et koerterünnakust (mis on matkates nii tavapärane) pääseb siis, kui koerale rusikas kurku lükata...

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 30 Mär 2017, 20:29

taavid kirjutas:Mnjah, alles oli aktiivne teema http://matkafoorum.net/viewtopic.php?f=16&t=655, kus kirjutati matkavarustust söövatest rebastest ja sellest, et koerterünnakust (mis on matkates nii tavapärane) pääseb siis, kui koerale rusikas kurku lükata...
Iroonia?
Ah, minge metsa...

Tudipill
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Tudipill » 30 Mär 2017, 20:35

Okei, olen nüüdseks vanematega paar õhtut vaielnud selle teema üle. Loomade koha pealt rääkisin nad ära, aga nüüd on neil uus stsenaarium, kuidas ma metsas suren. Murran näiteks jalaluu ära ja telefon läheb samal ajal katki. Pole võimalik abi kutsuda ja tsivilisatsiooni ma nii ka ei jõua. Minu arust on see väga ebatõenäoline stsenaarium(isegi võimatu) , aga neile on kõik usutav. Tekib tunne, et matk jääb ära :(

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 30 Mär 2017, 20:44

Kui sa aasta + pärast täisealiseks saad kas siis enam jalad ei murdu? :) Proovi vanemad nõusse saada, et nad näiteks ühe öö koos sinuga telgiksid. Minge kõik koos kuhugi loodusesse. Võibolla aitab see neil endi hirmudest üle saada. Kas selline variant tuleks kõne alla?
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 30 Mär 2017, 20:45

Kui sellised kartused üleval on siis tasub otsida mõnda korraldatud noortematka koos matkajuhiga. Saab lisaks matkale endale ka palju lisatarkusi.

Aa , vabandust. Soov on üksi minna. No siis ma ei teagi mida soovitada. Vanemate argumendid jätavad mulje, et nad lihtsalt ei taha, et sa üksi lähed. Halvim, mis juhtuda saab on see, et pead ootama kuni saad 18.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 30 Mär 2017, 20:57

scabere kirjutas:Aa , vabandust. Soov on üksi minna. No siis ma ei teagi mida soovitada. Vanemate argumendid jätavad mulje, et nad lihtsalt ei taha, et sa üksi lähed. Halvim, mis juhtuda saab on see, et pead ootama kuni saad 18.
Jah, kui vanemate loodusesse kaasa võtmine tundub ulmevaldkonda kuuluv ettevõtmine ja muud varianti tõesti pole kui pead ootama täisealiseks saamiseni, et üksi minna siis tasub ehk tõesti seniks mõne matkaseltskonnaga liituda. Näiteks siit foorumist tegeleb nende asjadega Tõnu Jürgenson Samuti võid aegajalt kiigata foorumi tulevaste ürituste rubriiki. Seal aegajalt ikka ürituste plaane peetakse.
Ah, minge metsa...

sipelgas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas sipelgas » 30 Mär 2017, 21:07

Tudipill kirjutas:Murran näiteks jalaluu ära ja telefon läheb samal ajal katki(
Nuputelefon koos SIM kaardiga (stardikomplekt) ei maksa ju suurt midagi. Ja metsas käies ikka veidi kindlam variant kui nutikas telefon.

Nutitelefoniga võid panna greenalp ennast träkkima ja asukoht laivis internetis vanematele näha :mrgreen:

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 30 Mär 2017, 21:09

Tudipill kirjutas: aga nüüd on neil uus stsenaarium, kuidas ma metsas suren. Murran näiteks jalaluu ära ja telefon läheb samal ajal katki.
Et päriselt ka, sellised vanemad eksisteerivad? Nagu päris inimesed, mitte tulnukate inimesekujulise eksperimendi ja tehisintellekti ristamise tulemus?
A tead, ütle neile, et selle stsenaariumi järgi suremiseks kulub vähemalt nädal, väga suure tõenäosusega kaks või vastu punnides kolm-neli. Selle aja peale leitakse Sind Kaberneeme poolsaarelt 10x üles.....
Pilt

Vasta

Mine “Matka planeerimine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline