Igaüheõigus!

Looduses on mõnus liikuda, kuid on seadusi ja tavasid, mille vastu eksida ei tohiks.
Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Re: Igaüheõigus!

Postitus Postitas Metsamyhin » 18 Mai 2015, 17:02

Taimo kirjutas: Seaduse järgi peab lõkke tegemiseks olema alati omaniku luba või ette valmistatud ja tähistatud koht. Telkimiseks (ilma lõkke tegemiseta) eeldatakse olevat luba, kui ei ole keelavat tähistust.
Jah, see telkimise asi kehtib igal pool, aga mitte metsas.
Seal raadiosaates viidati just metsaseadusele , mis pidi olema rangem ja piirama Keskkonnaseadustiku üldosa seadust:

4. jagu Metsa kasutamine --> § 35. Metsakasutusõiguse kitsendused
2) telkida ja lõket teha kohtades, mille metsaomanik on selleks ette valmistanud ja tähistanud, või tema loal;
Minus tekitab küsimust sõna 'ja' seal. Et kui ainult telkida või lõket teha, siis justkui ei kehti see piirang?

Taimo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taimo » 18 Mai 2015, 20:22

Metsamyhin kirjutas:
Taimo kirjutas: Seaduse järgi peab lõkke tegemiseks olema alati omaniku luba või ette valmistatud ja tähistatud koht. Telkimiseks (ilma lõkke tegemiseta) eeldatakse olevat luba, kui ei ole keelavat tähistust.
Jah, see telkimise asi kehtib igal pool, aga mitte metsas.
Seal raadiosaates viidati just metsaseadusele , mis pidi olema rangem ja piirama Keskkonnaseadustiku üldosa seadust:

4. jagu Metsa kasutamine --> § 35. Metsakasutusõiguse kitsendused
2) telkida ja lõket teha kohtades, mille metsaomanik on selleks ette valmistanud ja tähistanud, või tema loal;
Minus tekitab küsimust sõna 'ja' seal. Et kui ainult telkida või lõket teha, siis justkui ei kehti see piirang?
Selle "ja" sõna selgituseks Metsaseaduses on mul olemas lausa Keskkonnaministeeriumi osakonnajuhataja digiallkirjaga kiri:
Nii keskkonnaseadustiku üldosa seaduse § 35 kui ka metsaseaduse § 35 kohaselt eeldatakse luba telkimiseks olemas olevat juhul, kui maatükk on piiramata või tähistamata. Metsaseaduse § 35 lõige 2 käsitleb juhtu, mil telkimine toimub koos lõkke tegemisega – seda tohib teha ainult maaomaniku poolt ette valmistatud ja tähistatud kohtades või maaomaniku loal. Sarnaselt reguleerib võõral maatükil lõkke tegemist ka keskkonnaseadustiku üldosa seaduse § 36.

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 18 Mai 2015, 22:03

Vabandust mu kohatust, rahvas, aga tegelikult ei saa ma enam aru millest jutt käib, et mis on selle tulemus. Taimo viimase postitusega jõudsime ringiga tagasi algusesse...mingile maale.
Lugugem seadusi, tehkem endale huvipakkuvad asjad selgeks ja ärgem mõelgem üle.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 31 Mai 2015, 18:39

Igaüheõigusest tehti juttu ka saates "Osoon" (25.05.2015): http://etv.err.ee/v/44ee8da0-29bd-4d8f- ... c363db3343" onclick="window.open(this.href);return false;

Vaata alates: 11:00
Ah, minge metsa...

sipelgas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas sipelgas » 31 Mai 2015, 20:36

Iseenesest asjalik klipp.

Kusjuures Kloogaranna rongipeatusse minnes on teel keelumärk ja eramaa silt. Et mis siis teha tuleks kui ma rongile minna tahan?

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 01 Juun 2015, 10:45

Kusjuures Kloogaranna rongipeatusse minnes on teel keelumärk
Käisin laupäeval Meiekose õpperajal, jalgrattaga. RMK veeb ja trükitud materjalid lubavad seda - http://loodusegakoos.ee/kuhuminna/rahvu ... spark/1270" onclick="window.open(this.href);return false; : "Rada saab läbida jalgsi, jalgratta või hobusega". Sisuliselt on see lihtsalt metsatee.
Aga RMK on raja mõlemasse otsa pannud keelumärgi, telliskivi. Mis selgelt keelab nii rattaga edasisõidu kui ratsutamise.

Kui RMK ise ei oska liiklusmärke üles panna või ei saa nende tähendusest aru, siis mida üldse oodata eraomanikelt?

Taimo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taimo » 08 Juun 2015, 16:26

Taimo kirjutas:Taga hullemaks! Keskkonnaministeerium on avaldanud infolehe "Kuidas looduses liikuda?" http://www.envir.ee/sites/default/files ... kumine.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Sealsest sõnastusest võib aru saada, nagu tohiks riigimaal telkida ainult selleks ette valmistatud kohtades. Seadustest mina sellist piirangut leidnud ei ole. Saatsin vastava järelpärimise Keskkonnaministeeriumile.
Keskkonnaministeeriumi õigusosakonna juhatajalt tuli vastus:
Vastuseks pöördumisele pean kahetsusega märkima, et viidatud info riigimaal telkimise kohta on eksitav. Riigimaal telkimise kohta kehtib täpselt samasugune regulatsioon nagu eramaal telkimisel ning ka riigimaal tohib selleks ettevalmistamata ja tähistamata kohas telkida kuni üks ööpäev.

Tänan Teid sellele kahetsusväärsele veale tähelepanu juhtimast. Kõrvaldame selle esimesel võimalusel.

Martti
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Martti » 22 Mai 2016, 06:28

Kas puhul, kus tähistamata ja piiramata eramaal on plats, lõkkekivid, puupakk istumiseks loeksite seda lõkke tegemiseks ja/või telkimiseks omaniku poolt ette nähtud kohaks kui seal ühtegi silti pole?

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 22 Mai 2016, 07:25

Martti kirjutas:Kas puhul, kus tähistamata ja piiramata eramaal on plats, lõkkekivid, puupakk istumiseks loeksite seda lõkke tegemiseks ja/või telkimiseks omaniku poolt ette nähtud kohaks kui seal ühtegi silti pole?
Kuna puuduvad omaniku tahet väljendavad keelusildid telkimise kohta ja kui koht vastab sellele nõudmisele, et avatud maastikul 150m ja mitteavatud maastikul pole eramu näha, siis vaikimisi on luba telkimiseks olemas.
Kuna puudub omaniku tahet väljendav silt, et tema on tähistanud selle koha lõkkekohaks ja lubab seal lõket teha, siis lõket teha ei tohi.
joon jõest, söön jõest

Martti
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Martti » 22 Mai 2016, 23:39

sepaonu kirjutas:
Martti kirjutas:Kas puhul, kus tähistamata ja piiramata eramaal on plats, lõkkekivid, puupakk istumiseks loeksite seda lõkke tegemiseks ja/või telkimiseks omaniku poolt ette nähtud kohaks kui seal ühtegi silti pole?
Kuna puuduvad omaniku tahet väljendavad keelusildid telkimise kohta ja kui koht vastab sellele nõudmisele, et avatud maastikul 150m ja mitteavatud maastikul pole eramu näha, siis vaikimisi on luba telkimiseks olemas.
Kuna puudub omaniku tahet väljendav silt, et tema on tähistanud selle koha lõkkekohaks ja lubab seal lõket teha, siis lõket teha ei tohi.
Sel juhul pole siis ka telkimiseks õigust kauemaks kui eelduse alusel olev luba lubab ehk 24 tunniks.

Martti
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Martti » 23 Mai 2016, 02:43

Kas pärast telkimist ja kokku pakkimist samas katastris 50m edasi liikudes saab eeldada telkimiseks uue loa olemasolu?

Kas samas kohas saab eeldatava loa alusel telkida iga teine ööpäev?

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 23 Mai 2016, 08:13

Ega selle va õigusega ei pea pilli lõhki ajama. Ma ise roniks nii ligidale majale ainult siis, kui abi vajaks.
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 23 Mai 2016, 08:38

Mulle jääb praegu selgusetuks küsimuste ajend, ilmselgelt oled sa seadusi või nende tsitaate lugenud. Mis nüüd peale seda edasinihkumise küsimust järgmisena tuleb, aga kui me oleme neljakesi, iga järgnev päev on telkija järgmine inimene, teised on kaasas lihtsalt ? Jokk-itamise ja parkimiskella sündroom.
Inimesed peavad käituma ka ilma seadustetta mõistlikult ja head tava järgides. Kelle pea on lolle ideid, igavust ja jokkskeeme täis, see peaks nädalaks tundrasse minema, seal on ainult üks seadus, möödaminnes saab ka pea tühjaks.
joon jõest, söön jõest

Martti
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Martti » 27 Mai 2016, 11:33

Ma sain nii aru igast viimasest kahest vastusest, et vastus mõlemile minu sellest eelmises postis küsitud küsimusele on põhimõtteliselt jah.

Aitäh kummalegi teile oma vastuse eest.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 27 Mai 2016, 12:52

trololol...
Huvitav, mitmel maaomanikul tekiks selle peale mõte ka natuke vastu trollida ja näiteks kell kolm öösel seda telgiplatsi vähe trimmerdada või sinna kari peale lasta. Või enda eitavast otsusest keset lausvihma teada anda.
See ei ole isegi mingi jokk-skeem - vaikimisi luba ei takista omanikul suvalisel hetkel ja ilma mingi põhjenduse ja ajendita rahvast minema saata. Ja kui omanikul on pohlad, kas keegi tema platsil öö, kaks, või nädala jagu telki hoiab, siis mida ja kelle vaates see ühel platsil edasi-tagasi sügelemine juurde võiks anda?

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 27 Mai 2016, 13:51

Iseenesest mul pole vahet, kas mu suvila juures ööbib keegi päeva või nädala, kui korda peab ja sauna maha ei põleta. Ainuke asi, et kui ma 2x aastas ise kohale saabun, ei maksa mulle hakata rääkima, et koht on hõivatud vms.
Selle viimasega on Eestis üleüldse kummaline. Soomes on nagu ok, sa oled kuskil ja inimesed tulevad sama laavu juurde ja pole mingit küsimust. Kunagi Kõrgepervel olin, siis tekkis nagu järjekord. Ma ütlesin küll, et me mahume kõik ära, aga nad ütlesid, et ootavad, kuni ma ära lähen. Mul hakkas imelik, läksingi minema. Üks seltskond jäi omakorda ootama, kuni need ära lähevad.
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 27 Mai 2016, 14:48

Nohik kirjutas:Kunagi Kõrgepervel olin, siis tekkis nagu järjekord. Ma ütlesin küll, et me mahume kõik ära, aga nad ütlesid, et ootavad, kuni ma ära lähen. Mul hakkas imelik, läksingi minema. Üks seltskond jäi omakorda ootama, kuni need ära lähevad.
Ma olin kunagi Kõrgepervel sarnase olukorra tunnistajaks. Kui mina sinna jõudsin siis seal oli juba kaks seltskonda ees (üks neist pakkis asju). Hilkem sain teada, et see seltskond kes asju pakkis oli sinna jõudnu esimesena. Kui teine seltskond kohale jõudis siis öeldi neile kuivalt, et koht on juba hõivatud, minge ära. Seejärel selgitati esimesele igaüheõiguse põhimõtet, stiilis kui tahate privaatsust siis üürige endale tasuline plats/maja, konkreetsel platsil on kõigil õigus viibida. Esimene seltskond manas näole virila ilme ja hakkas vaikselt asju kokku pakkima. Meile jäigi rohkem ruumi. :)
Ah, minge metsa...

Martti
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Martti » 15 Aug 2016, 19:52

" Luba telkimiseks või muuks püsivamaks peatumiseks eeldatakse olevat väljaspool selgelt piiritletavat kompaktse asustusega ala"

Kas selle "kompaktse asustusega ala" all mõeldakse kõiki asulaid või alasid asulate sees jm.?

Näiteks kui on asustuseta suurem ala linna sees, kas seal võib telkida?

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 15 Aug 2016, 20:51

väljaspool selgelt piiritletavat kompaktse asustusega ala ei anna mitte mingit võimalust skeemitada sul selle ala sees
joon jõest, söön jõest

Martti
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Martti » 24 Aug 2016, 19:31

Ok :|

Vasta

Mine “Matkaselli head tavad ja seadused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline