Riietus matkal ja enne/peale matka.

Looduses on mõnus liikuda, kuid on seadusi ja tavasid, mille vastu eksida ei tohiks.
Vasta
Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 03 Mai 2012, 16:05

Üks teine teema mida siin foorumis arutleti viis mõtted uue teema arendamiseni. Eks ilmselt enamus meis teab, et tihtilugu viibki üks mõte teiseni.
Aastaid nii Eestis kui väljaspool matkates on saanud harjumuseks kanda kaasas mitut komplekti riideid. Ühed matkamise jaoks teised tsivilisatsioonis olemiseks.
Minu jaoks on see enesetunde küsimus ja ka see kuidas ma austan end ümbritsevaid inimesi.
Väljaspool Eestit matkamas käies on korduvalt juhtunud, et kahe matka vahel tahaks vahelduseks mõnda peenemat restorani, muuseumi või ööklubi külastada. Isiklikult mulle neid tegevusi ei meeldiks teha matkariietes ja ka tõenäoliselt ei sobiks see etiketiga kokku. Kuidagi veider tunne oleks kui valges triiksärgis, musta vestiga ja (kiki)lipsuga ettekandja peaks restoranis teenindama kargotaskutega pükstes ja matkasaabastes klienti. Eriti kui teised külastajad on samuti soliidselt riides. Või kuidas ööklubis paluda kedagi tantsima või flirtida baarileti ääres üksiku naisterahvaga, kui seljas on matkariided? Samuti väljaspool matka avalike kohtade külastamine, ise ma tunnen ennast ebamugavalt olles seal matkariietega.
Täitsa huvitav oleks teiste mõtteid ja kogemusi kuulata?!
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Riietus matkal ja enne/peale matka.

Postitus Postitas Metavo » 03 Mai 2012, 20:00

Huvitav, sõduril kõlbab küll sama vormiga nii kraavis roomata kui linnas jalutada.
Vaese tudengina väga palju kallitesse restoranidesse ei satu, nii et sellega mul probleeme ei ole.
Väga spetsiaalset matkariiet (peale jalatsite ja pükste) mul ka ei leidu, seega ka teiselt poolt probleem puudub.
Termo pesu peal linnas ringi ei käi, niiet ka seal probleemi pole.

Aeg-ajalt on tunne küll et tahan end soliidselt riidesse panna, selleks on tõesti ülikond kapist võtta, kuid vaja läheb seda harva.
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
Andreas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Andreas » 04 Mai 2012, 00:06

Ahhoi!

Arvan, et las linnareisid jääda linnareisideks ja matkale mindagu ikka olles matkale meelestatud. Kui mõtted loodusel, siis ei ole ööklubitamiseks mingit tahtmist ja kikilipsu jaoks vajadust.

Tervitades
Andreas
Kui ära eksime, lähme koju.

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 04 Mai 2012, 00:10

Mina eriti ei põe mingite etiketinormide pärast. Minu pärast kandku inimene kasvõi fooliumit peaasi, et ta ise ei haise ja on muhe. Olen sattunud ööklubisse alpisaabastes ja oli väga hea, täis peaga ei kadunud tasakaal ära.
http://www.kakshunti.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.capture-estonia.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 04 Mai 2012, 00:42

Ma võin vabalt matkale triiksärgis ka minna. Selle nimi on kerge hajameelsus ja kannatab hästi kriitikat.

Minu põhjused "matkariiete" kasuks igapäevaelus:
Suht tihti pean jõudma poole tunniga ühest linna otsast teise (sealjuures ei salli bussiliiklust) ja no teksad oma mittevenivusega absoluutselt ei sobi. Samal põhjusel on saapavalik suht sarnane linnas kui matkal. Nimelt, peab olema mugav, saama hakkama libedal jääl ja lumes ja märjas ning olema mingil määral hingav.
Kui aga olen jalgrattaga siis kulub hea vihmakindel (kuid hingav) tuulekas ära. Eriti kuna elan linna ääres. Jalgrattaga sõites uus häda ka pükstega, kipuvad jubedalt kuluma sealt kus sadul kipub hõõrduma, matkapükste kangas aga peab hõõrdele palju paremini vastu kui teksariie või mõni muu tavaliselt kasutatav. Nii et jälle, ei saa seal jõuda selle linnariideni ilma järeleandmisi välimuse-mugavuse-kvaliteedi suhtes tegemata.

Kui aga rääkida nüüd mis mulle endale veider tundub enda riietuse juures, siis nt. see talv käisin ringi Tamrexi valgest nahast voodriga kinnastega. Linnas veidi kohatu, kuid oma mugavuse, kätte sobivuse ja täpse kättesobitusega võlusid mind ära. Samuti võrreldes hariliku puuvillase kindaga ei märgu nõnda kergelt lumes.

Olen jõudnud suht must-valge järelduseni, kõik kes minuga samas tempos peavad elama ja samuti ei salli ühistransporti, peaksid varem või hiljem jõudma sarnaste riietus-etiketi järeldusteni või on lihtsalt ... rumalad.

Andrus
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Andrus » 04 Mai 2012, 08:25

Minul on sarnaselt Jyrgensoniga ikka teine komplekt riideid kaasas. Kuna suvisel ajal olen põhiliselt rattamatkal, siis vahest satun ka mõnda asustatud punkti (eriti piiritaga pikemal matkal) ja on äraütlemata tore vahelduseks mõni korralikum riietus selga panna. Restoranis ei käi, aga kui peatuda mõnes kodumajutuskohas ja jalutad niisama õhtul külakeses ringi, võiks ikka vahelduseks viisakamalt riides olla. See ei tähenda ülikonda matkal, pigem casual stiilis riided.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 04 Mai 2012, 08:38

See teema kasvas välja sellest lennureisi temaatikast ja asjade turvalisest pakkimisest lennureisiks, et tegelikult ma eriti Eesti sisest konteksti silmas ei pidanudki. Pigem on küsimus välismaal olles. Kuna tihti raha kokkuhoiu mõttes olen välismaal matkama väga pikalt ja püüan eemaloleku ajal mitu matka teha, siis ma ise küll ei kujuta ette ainult matkariietes olemist. Eestlasena välismaal ma esindan ka oma riiki ja rahvust.
Vastuseks Andreasele veel: ise ma kindlasti ei käsitle ööklubisid/restorane ja matkamist eraldi. Väga mõnus on peale 7-10 päevast seljakoti matka ennast soliidselt korda sättida ja välja minna, nautida teistsugust miljööd ja atmosfääri, ning ka teisi inimesi. Pärast on väga mõnus uuele pikale rännakule asuda.
Üks ehedamaid kogemusi oli kunagi Tatrates matkates. Tegime seltskonnaga esimese ringi Madal Tatrates ära, siis Popratis hotell, spaa, ööklubid, restoranid ja edasi Kõrg Tatratesse.
Tollel reisil ma panin eriti hästi tähele, milline vahe oli teenindusel tänu riietusele, eriti lõi see erinevus välja siis kui külastasime kohaliku "eksootiliste tantsude klubi". :D
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Andreas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Andreas » 06 Mai 2012, 19:56

Jah nii pikal reisul ei pääse vahetusriietest ilmselt üle ega ümber.
Kui ära eksime, lähme koju.

Kasutaja avatar
kallitar
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas kallitar » 05 Juun 2012, 12:43

Üks pisike kleit või seelik mahub ikka mägedes rattaga kolistades kotti ;) Kuid pean nentima, et astudes matka keskel kiivri, sellest turritavate patside ja rattapükstes sisse mõnda korralikku söögikohta, ei ole veel meite poolt pakutavat raha tagasi lükatud.

Klubid on olnud seni välistatud ja pigem naudin matka lõpus mõnusat seltskonda ja hääd kulinaarset elamust korralikus söögikohas (värskelt hangitud riietes).

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 06 Juun 2012, 19:33

http://www.fjallraven.com/outdoor-equip ... b-sc-shirt" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.fjallraven.com/outdoor-equip ... d-trousers" onclick="window.open(this.href);return false;
http://shop.craftsports.us/layer/base-l ... olors.html" onclick="window.open(this.href);return false;

pean tunnistama kasutan seda vormi (umbes 3 komplekti) aastaringselt absoluutselt igal pool: tööl, kodus, metsas, teatris, kinos, reisil, ooperis, klubis, avaaktusel, jõulupeol, lõpetamisel, loengus ...

eelised kõigi muude võimalike variantide ees :
- seljas mugav igal aastaajal igas kliimas, tõkestab mõõdukalt tuult samas "hingab" ehk laseb vabalt higistamisel tekkiva auruläbi, kuivab higist kiiresti, sääsed läbi ei hammusta, piisav hulk taskuid kola jaoks
- lihtne hooldada - 30*C lihtsaim masinpesu, ei tõmbu pesus kokku, ei anna värvi ega veni hiljem, kuivab kiiresti, ei vaja triikimist, soovi korral saab seebikujulise vaha ja fööni/triikrauaga töödelda vett- ja mustust hülgava(ma)ks
- kulumise koha pealt kestab kolm korda kauem, kui näiteks teksamaterjal, ei aja sügelema ega tekita staatilist elektrit.
- pole kunagi probleemi : oh ma ei tea, mida küll selga panen?
- kogu garderoob võtab vähe ruumi.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 07 Juun 2012, 09:08

Peetrionu :D aga mis naine ütleb, kui vaja kultuurisündmusega seotud rahvakogunemisele minna?

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 08 Juun 2012, 11:49

Jyrgenson kirjutas:Peetrionu :D aga mis naine ütleb, kui vaja kultuurisündmusega seotud rahvakogunemisele minna?
Täpsustuseks : peale kalalt tulekut enne teatrisse minekut ma siiski vahetan kalase vormi värskelt pesust tulnud klooni vastu.
Tundub, et naine ja tütred mind teistsugusena eriti ei suuda ette kujutada. Ehk täiesti leppinud nagu paljude teiste loodusnähtustega nagu, et vesi on märg, talvel on külm ja banaanid on kollased. Nemad ise vahetavad seeeest sulestikku usinasti, lusti ja vahest ka draamaga. Ma arvan, et kui president kutsuks pingviiniparaadile, siis mul ei õnnestuks olemasoleva vormi vahetamise nõudest välja vingerdada. Aga sellist ohtu ma reaalselt ei taju.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 08 Juun 2012, 12:17

Okei kah huvitav idee. Ära pole tüdinenud pidevalt sama stiili kandmisest? :?

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 08 Juun 2012, 13:36

Pean vist mainima et ka enda riietus kisub üpriski ühetülbaliseks viimasel ajal.
Kuna ma absoluutselt shoppamist ei salli, siis pükse nt. hangin Helikoni omasid standard mõõtude järgi. Selle puhul alati on teada, mis sobib ja ei pea muretsema et järgmised püksid mingi Itaalia "mehe" mõõtude järgi võetud mis muud ei tee kui ainult pigistavad iga liigutuse peale, seda ka juhul kui on mingi tohutu vööümbermõõduga püksid.
Kuna aastaid on tõesti, aeg-ajalt uusi pükse vaja läinud siis kaitseväes tabas mind tõsine üllatus, et püksid lähevad jalga, on mugavad, saab liigutada end inimese moodi ja ei pea muretsema et säärtest või tagumiku vahelt miskit kohe-kohe kärisema hakkab.
Lisaks õigetele mõõtudele on Helikoni püksid ka võrdlemisi hea hinnaga, külgtaskud on mugavad jällegi rahakoti ja mobiili hoidmiseks, nii et neist suudan loobuda vaid juhul kui pean pintsakut kandma.

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 09 Juun 2012, 12:23

Jyrgenson kirjutas:Okei kah huvitav idee. Ära pole tüdinenud pidevalt sama stiili kandmisest? :?
Ei.

Lihtsalt pole veel kohanud samaväärse funktsionaalsusega ja mugavusastmega riideid.
Olen stagnaaja laps, monogaamne, laisk, mugav ja ju on ajuehituses ka miski anomaalia.
Ma olen elu jooksul kandnud nii teksariidest asju, kui ka ülikondasid, päevasärke, lipsu ...
Ma pole enam nõus raiskama aega, energiat ja rahapuru, mis kulub nende poest valimisele, erilise tähelepanuga pesemisele või keemilisele puhastamisele ja triikimisele...

Fjällräven'iga on lihtne. Kui tekib vajadus vaatan Matkaspordi veebist järgi, kus on minu number ja värv laoseisuna olemas (~5 minutit). Perele igapäevast toitu varudes põikan vastavast Matkaspordi poest läbi (~5 minutit) selga/jalga ei viitsi proovida, kodus teen püksipikkuse parajaks (~15 minutit) ongi jälle kuude kaupa probleemivaba olemine.

Nii see oli mitu aastat.
Sügisest saati Matkasport ei taha enam Fjällravenit laoseisus hoida.
Fjällräven on vist selle aasta algul muutnud oma mõõtude süsteemi. Kevadine XXL pluus oli oluliselt kitsam, kui sügisel hangitud (poest selga otse loomulikut ei proovinud)
Ma olen täitsa mures kohe.

Kasutaja avatar
Jaan
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Jaan » 10 Juun 2012, 08:29

Fjällrävenil on 3 erinevat särkide istuvust. Slim, Regular ja Comfort. Sealt võibki probleem tekkida, kui eelmine särk oli Comfort XXL ja uue ostsid Slim XXL'i, siis ongi kitsam.
Kui number teada, miks sa ei telli? Ma näiteks olen pooled oma Fjälli asjad tellinud, sest MatkaSpordis on nii kehv kas asja või numbri valik. Tuleb 2 nädalat ja püsikliendi soodustuse saad ikka.
Ma olen niimoodi tellinud särgi, kampsuni, jope, püksid. Kõik sobisid ideaalselt. Pealegi Fjällräveni täielikus sortimendis on umbes 4 korda rohkem asju, kui MatkaSport müüb.

Mina oma riietusega olen näiteks süstemaatiline. Kuna ma tahan omada võimalikult vähe asju, siis mul on riiete jaoks tehtud tabel. Nii matka- kui tavariiete jaoks.
Tabelis on kirjas, mis asju täpselt vaja ning millised on olemas. See välistab olukorra, kus lähen poodi ja ostan midagi ebavajalikku. Kõik on eelnevalt läbi mõeldud. Kui tabel on täis, ei osta midagi. Kui midagi läheb lootusetult katki, siis tõmban tabelist maha ja lähen ostan uue.
Kõik riided on mul klassikalised ja üsna kvaliteetsed. See loob olukorra, kus ma ei pea vahetuva moe või katkiminemise pärast midagi väga tihti vahetama.
Riideid ostan ainult paari kindla tootja käest.

Minu meelest säästab nii loodust, enda närvi ja rahakotti. Kõik nii maniakaalsed olla ei saa, aga mul töötab see süsteem. :D

pritsu
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas pritsu » 09 Jaan 2014, 20:43

no pikemal sõidul on ju ikka vähemalt üks komplekt riideid kaasas , ja tõesti waude, fjal ja veel mõned vähem tuntud tootjad suudavad valmistada suht nägusaid ja mugavaid rõivad ,mis vastavad matkamise nõuetele ja mida kannatab kanda ka mõnes klubis , mis päris mingi 5-e tärni resto mõõtu pole , aga sinna oleks kahju niigi raha raiskama minna, sest mul on jäänud ka ikka mulje , et kui oled ikka puhas ja sile siis pole probleemi, kui just pingviiniparaadile ei pea minema. Sai omal ajal tööasjus suht palju ülikonnas oldud , ei ole ikka riie , millega on hea , kui ikka peab tegema midagi muud kui allkirja andmine , lugemine või etiketi täitmine.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 10 Jaan 2014, 21:59

Minu matkariietus on läinud nii veidraks kätte et olen loobunud linnas samade asjade kandmisest ja tihtipeale kannan hoopis teksasid ja triiksärki nagu iga teine normaalne inimene, ning külmemal ajal mantlit.
Vot.

Vasta

Mine “Matkaselli head tavad ja seadused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline