Kasetohu kasutamine tule süütamiseks!?

Looduses on mõnus liikuda, kuid on seadusi ja tavasid, mille vastu eksida ei tohiks.
Vasta
Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Kasetohu kasutamine tule süütamiseks!?

Postitus Postitas Jyrgenson » 05 Sept 2011, 21:56

Võtama veel üles ühe intrigeeriva teema!
Kas teie kasutate kasetohtu lõkke süütamiseks? Mina isiklikult seda ei kasuta ja mind häirib see kui keegi teine seda teeb. Ma ei ole ökofriik kes arvab, et tohu eemaldamine teeb puule haiget. Need inimesed kes midagi sellist väidavad on LOLLID ja HARIMATUD, nad ei tea et puudel puudub meie liigile omane närvisüsteem. Minu kaalutlused on pigem esteetilised, mulle ei meeldi puu mille disain on rikutud. Pealegi enamus ei oska kaskedelt tohku eemaldada vaid eemaldab hoopis koore.
Ise ma eelistan tule süütamiseks muid meetodeid, mis ei välista ka peagi lõppevatest fossilsetest kütustest vamistatud produkte nagu näiteks keemilised süüte tabletid. Kuigi vist osad süütepalad on ka juba valmistatud bioetanoli põhiselt? - kunagi ei viitsi pakendilt lugeda, oma viga muidugi.
Mis Teie ka arvate asjast???
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
Andreas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Re: Kasetohu kasutamine tule süütamiseks!?

Postitus Postitas Andreas » 05 Sept 2011, 22:23

Hea teema Tõnu! Lisatud pilt on hea näide KUIDAS EI TOHI TEHA (pilt tehtud hiljuti Soomaal). Võtke ikka seda, mis lahtine ja lotendab!

Meil on kujunenud sedasi, et üldjuhul on taskus alati üks väike kotike, kuhu saab metsas kolades ikka head-paremat süütematerjali sisse pistetud. Kui hiljem siis laagrisse jäämine ees, on hea võtta. Ja võtame siis ainult seda, mis mõnusasti lahtine ja kohe-kohe tuulega lendu on minemas. Tuleb õigeid puid otsida, mitte esimest ettejuhtuvat jõuga paljaks koorida.
Manused
Matkamine 053.jpg
Kui ära eksime, lähme koju.

Kasutaja avatar
Reimo
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Reimo » 05 Sept 2011, 22:56

Ega eesti džungel pole, kus kuiva tulematerjali ei leidu. Õige matkaja saab tiku või välgumihkliga vabalt hakkama!

Kasutaja avatar
Morheatus
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Morheatus » 05 Sept 2011, 23:15

Tõsi, puude nülgimine pole tore, rohkem silmad lahti liigud, õpid seda tõsiselt väärtustama, terveid puid =)
Kohalejõudmine pole üldsegi nii huvitav kui teekond ise...

Taimo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taimo » 06 Sept 2011, 09:05

Pärast päev otsa lörtsisaujus matkamist põhjaranniku panga all sattusime seisu, kus puitmaterjali leidus külluses, aga see kõik oli märg ja vettinud. Olukorra päästis asjaolu, et sõber oli rännaku käigus ettenägelikult mahalangenud kaselt tohtu võtnud.
Pärast seda intsidenti kannab ta alati matkal kaasas tulealustuspulki.
Mina panin kodus puid lõhkudes eriti vaigused halud kõrvale, tegin pilbasteks ja kavatsen neid tulesüütamise abivahendina kasutada.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 06 Sept 2011, 09:51

Ise olen ka omale varunud selliseid männitõrvaseid juurikaid ja nendest siis pirde ja minialge teinud. Piisab ainult välgumihkli näitamisest ja läheb särinal.
Siinkohal tekkis mõtte rääkida tule süütajatest, aga loon varustuse teema alla uue lõigu, et mitte seda teemat siin infomüraga saastada.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 06 Sept 2011, 22:50

Ausalt öeldes ei olegi eriti mõelnud puudelt tohtu kratsima minna. Enamjaolt olen lõkke üles saanud ilma abivahenditeta. Kui ongi tekkinud süütamisprobleeme siis seks puhuks on mul tavaliselt mõned küünlad varuks. Pistad jupi okste vahele ja asi laabub. Kasetohtu olen kasutanud pigem kodus, ahju tuld tehes. :)
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 21 Okt 2012, 11:43

Kui kuskil raielangil või puuriidas kasetohtu näen, siis panen selle tasku ja kasutan vastavalt vajadusele.

Sai käidud Karjalas Äänisjärve ümbruses ja seal olid teeäärtes paljud kased tohust paljaks kooritud - päris nukker vaatepilt.
Igatahes ei tekkinud pärast seda soovi kasetohust meeneid osta.
...

pritsu
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas pritsu » 09 Jaan 2014, 20:22

kuidagi on nii juhtunud , et on õnnestunud alati midagi muud leida , muidugi , kui kaasas pole midagi põlevamat, läheb pisut rohkem aega aga on ju paremaid süütevahendeid , kui kasetoht . juba ammu ei suuda elusalt puult isegi tohtu koorida, see pole tal ju niisama ümber , vaid ikka millegi jaoks.

Vasta

Mine “Matkaselli head tavad ja seadused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline