Kuuseokste kasutamine magamisaluse valmistamiseks

Looduses on mõnus liikuda, kuid on seadusi ja tavasid, mille vastu eksida ei tohiks.
Vasta

Planeeritud matkal kuuseokste kasutamine

Kasutasin, enam ei kasuta
2
13%
Kasutasin, jätkan kautamist
5
33%
Ei ole kasutanud
4
27%
Hakkan kasutama
1
7%
Räägin kui probleemit ka sõbrale
3
20%

Hääli kokku: 15

Kasutaja avatar
Morheatus
Administraator
Administraator
Kontakt:

Kuuseokste kasutamine magamisaluse valmistamiseks

Postitus Postitas Morheatus » 02 Sept 2011, 13:22

Tere looduse inimesed!

Paljudes matkaõpikutes ja artiklites õpetatakse kuuseoksi erinevalt kasutama. Kuuseoksad on head nii magamisaluse kui ka varjualuse, onni ehitamiseks. Vajadusel võib säästa nii mõnegi eksinu või matkaja halvimast.
AGA, iga mõnusa asja juures on see aga.

Mina isiklikult ei poolda planeeritud matkamisel kasutada kuuseoksi! Miks?
- Kuuseoksad on ühekordne kaup, võtad, kasutad ja viskad ära, järgmistele jäävad ainult kuivanud oksad tuleroana.
- Kõigile neid nagunii ei jagu, sedasi kaob silmailu metsadest.
- Kuuse all ööbida soovijate jaoks rikutakse öömajad ära.
- Planeeritud matkale võta topelt lebomatid kaasa või sooja voodi mugavuse soovija jäägu tuppa voodit nautima.
- Tõesti kuuseoksi vaja, siis on kõik paremad ära kasutatud ja hädas olija peab tippusid vallutama hakkama!

Mida arvate teie kuuseokste kasutamisest kui mugavusvarustuseks metsas?
Kohalejõudmine pole üldsegi nii huvitav kui teekond ise...

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Re: Kuuseokste kasutamine magamisaluse valmistamiseks

Postitus Postitas mrWilson » 02 Sept 2011, 15:12

Olen kasutanud, eriti talveti. Ma ei usu, et probleem nii suur on või kas üldse mingit probleemi on. Pigem on tegemist tagasihoidliku ülepaisutamisega. Selliseid matkajate horde mis juba floorat mõjutama hakkaksid ei ole. Sama probleemi võiks ju esitada näiteks kasevihtade korjajatele. Minuarust igasugused äärmused ei vii kuhugi. Me ei saa mõelda rohu sees kõndides sellele kui mitu rohukõrt me murrame või kui mitu putukat me surmame (olen muide selliseid kohanud). Oksi on enesele istumise ja lamamise alla pandud juba aegade algusest ning usun, et siis tehti seda oluliselt rohkem ja ma tahaks isiklikult näha seda inimest kes ütleb et see tegevus on loodusele palju kurja teinud. Inimene peaks kasutama seda mida loodusel talle pakkuda on (loomulikult mõistlikuse piires) ja sellest osa saama mitte loodusest eemale kasvama. Kui on vaja siis võta see oks ja pane endale alla kas siis märja kaitseks või külma vastu, ka planeeritud matkadel. Inetu tegu oleks siis kui sa terve puu rootsuks laasid aga kui oksi võtta mitme kuuse küljest mõni siis ei ole see mingi patt. Seepärast julgen kõigile Sinu poolt toodud punktidele vastu vaielda.

Edu! 8-)
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 04 Sept 2011, 23:54

Ma ise ka väldin kuuseokste kasutamist. Selleks, et oleks soe ja pehme magada on mul kaks madrtsit, tavaline vahtplastist lebo ja kärg madrats, need annavad koos väga hea tulemuse. See mis puudutab loodusele kahju tekitamist nende kuuseokste kogumisega külje alla, on minu arvates osaliselt tõsi, sest eestimaa on nii paganama väike koht matkamiseks, et tahes või tahtmata sattud käidud radadele. Olen ise näiteks Emajõe-Suursoos kunagi nii palju kuuseoksi aastatega eemaldanud, et nii mõneski kohas enam pole väga juurde võtta. Arvan, et kui vähegi võimalik, siis võiks pigem matkavarustus olla selline, et puuduks vajadus kuuse oksi kasutada. Ja kui osad inimesed arvavad, et kahte lebot on matkal mõtetu kaasa vedada ja kärgmatt on liiga kallis soetada, siis siinkohal julgen küll vastu vaielda. Lebomatid on kerged ja kui jõudu pole nende tassimiseks, siis tuleks trenni teha ja kui kärge peetakse liiga kalliks, siis võiks mõne muu mõtetu vidina jätta soetamatata.
Usun, et tõde peitub kusagil kahe eelmise arvamuse avaldaja seisukohtade vahel.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 05 Sept 2011, 16:00

Jyrgenson kirjutas: Usun, et tõde peitub kusagil kahe eelmise arvamuse avaldaja seisukohtade vahel.
Tegelikult on sul õigus Tõnu. Oma eelmises postituses paugutasin ma võibolla liiga hoogsalt, kuigi mõte jääb enam-vähem samaks. :) Eks matkajad jagunevadki selles võtmes kahte leeri: need kes tassivad matkale kaasa rohkem nodi ja kasutavad vähem seda mida metsal pakkuda ja need kes tassivad kaasa vähem nodi ning kasutavad rohkem seda mida mets neile pakub. Ise ma arvan, et kuulun kuskile sinna vahepeale. Vahel mulle meeldikski minna metsa nö. kaks kätt taskus ja olla seal mõne päeva.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 05 Sept 2011, 16:08

Looduses käimst võib mõningal määral võrrelda isegi paari suhtega, tuleb käituda sisetunde ja südametunnistuse järgi ja pidades meeles, et kõik ressursid on ammendatavad.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Morheatus
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Morheatus » 05 Sept 2011, 16:54

Nii ta on. Tihti käivad inimesed samades kohtades, ikka ja jälle samas kandis. Iga järgmise korraga avastad, et järjest raskem on leida oksi (kehtib iga looduse ressursi kohta).

Küll aga sedaviisi, lightpacking ja päris ellujäämist on ka tore teha, isegi on öö ainult okste peal magatud, väga tore, soovitaks teistelegi seda kogemust!, kuid nagu mainisin, asjal on Aga =)
Kohalejõudmine pole üldsegi nii huvitav kui teekond ise...

Taimo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taimo » 06 Sept 2011, 09:09

Olen talvel kuuseoksi kasutanud. Arvan, et kui seda teha kusagil suvalises karupees ning võtta oksi hajusalt mitmetelt puudelt, siis pole loodusele tekitatud kahju märkimisväärne. Küll aga tuleks sellist teguviisi vältida avalike lõkkekohtade läheduses, kus inimtegevuse koormus loodusele on niigi tavapärasest suurem.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 06 Sept 2011, 09:46

Taimo tähelepanek on minu arvates hetkel kõige täiuslikum!

Vasta

Mine “Matkaselli head tavad ja seadused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline