Ööbimine rippvoodis - õigused ja piirangud

Looduses on mõnus liikuda, kuid on seadusi ja tavasid, mille vastu eksida ei tohiks.
Vasta
Incucu
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Ööbimine rippvoodis - õigused ja piirangud

Postitus Postitas Incucu » 25 Apr 2015, 21:21

Tere!

Olen mõnel pikemal kodumaisel matkal kasutanud ööbimiseks hammockit. Väga meeldib vaikselt unne kiigutada ennast. Olen üldiselt ööbinud telkimiskohtade vahetus läheduses, aga ka päris metsas, eemal kõigest. Tekkis küsimus, et kas hammocki kasutamisel kehtivad täpselt samad õigused ja piirangud kui telgi puhul? Ei leia ju alati paraja vahega puid amtelikus telkimisialas, et kas võib ennast julgelt nati eemale üles riputada või rikun ma oma teadmatuses sellega ka mingeid reegleid?
Viimati muutis mrWilson, 25 Apr 2015, 22:56, muudetud 2 korda kokku.
Põhjus: Muutsin pealkirja informatiivsemaks ja liigutasin teema sobivamasse rubriiki.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Re: Ööbimine rippvoodis - õigused ja piirangud

Postitus Postitas Jyrgenson » 27 Apr 2015, 19:11

Olen rippunud oma rippvoodiga kohas kus telkimine on keelatud, tulid keskkonna inspektorid kratsisid kukalt ja läksid minema.
Käisin ka KK ametis jutul. Sealt öeldi, et rippvoodi pole telk.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 27 Apr 2015, 22:15

Austraalias pidavat sama lugu olema, et kui telkimine keelatud, siis puude vahel rippuda võib.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 28 Apr 2015, 00:32

Jep, aga USA-s osades rahvusparkides on hakatud keelama sest inimesed kasutavad liialt peenikesi puurihmasid, mis surub liialt puukoorde.
Kuni on puid, pole probleemi

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 28 Apr 2015, 10:06

Kas keegi on rippunud ka tasulisel telkimisalal? Seal kus küsitakse tasu telkide arvu järgi.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 28 Apr 2015, 10:43

Tasulises kohas on vast mõtetu sellisel teemal vaidlema minna. Tihti ei küsita isegi telkide arvu järgi vaid peade arvu järgi.
See on nende business.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 28 Apr 2015, 11:04

Vahva teema tegelikult see telgi mõiste. Et kui ma telkimise keelu alal ööbin koormakatte all või lihtsalt magamiskotiga mati peal, siis läheb nagu telkimise alla, sest keelu ajend on ilmselt alustaimestiku peal lamamine? :)

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 28 Apr 2015, 11:58

scabere kirjutas:Vahva teema tegelikult see telgi mõiste. Et kui ma telkimise keelu alal ööbin koormakatte all või lihtsalt magamiskotiga mati peal, siis läheb nagu telkimise alla, sest keelu ajend on ilmselt alustaimestiku peal lamamine? :)
Kusjuures tundub nii. Eriti kui lähtuda põhjus tagajärg põhimõttest.
Nii palju kui ma olen uurinud, siis tegelikult ei ole Telkimise kohta kuigi palju definitsioone.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 28 Apr 2015, 16:13

Sloveenias oli ehk 10 aastat tagasi mul selline juhtum, et olime mägedes looduskaitsealal, kus telkimine keelatud. Meid oli 2 telkkonda. Õhtul laagrisse jäädes pani üks neist telgi püsti, teine laiskles ja külitas veidi eemal magamiskottidega mattidel ja telki polnud veel püsti pannud.
Mingi kohalik ametnik sattus meile peale ja telgi püsti pannud seltskond kamandati asjad kokku panema ja öeldi, et läheks alla orgu tasulisse ööbimiskohta . Teist seltskonda mattidel ta ei häirinud.
Nad panid alles hiljem pimeduse saabudes telgi püsti.

Et kui on telgikatus või tarp peakohal, siis on telkimine, kui magad ainult matil või ripud ilma tarbita, siis ehk mitte.
:roll:

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 28 Apr 2015, 17:25

Pean vist enda rippvoodile vihmakindla sääsevõrgu paigaldama sel juhul :D

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 28 Apr 2015, 18:23

Õnneks jah keeldudes ja seadustes räägitud telkimisest, aga mitte xxx-st (jätan mainimata, muidu seaduste vorpijad saavad siia sattudes idee), mis oleks juba palju rangem. Jääb seega rohkem lahtisi otsi.
Ja kui asi kohtuni jõuab, siis vaja tellida sõnale 'telkimine' teadlastelt semantiline/semiootiline analüüs, nagu seda tehti 'rongaemaga'.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 28 Apr 2015, 19:28

No jah aga purjus peaga pargis põõsas lebamine, jope või ajaleht üle pea - kas see on siis kah äkki telkimine?
...

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 28 Apr 2015, 19:43

Tarmo kirjutas:No jah aga purjus peaga pargis põõsas lebamine, jope või ajaleht üle pea - kas see on siis kah äkki telkimine?
See on hädaolukorras tehtud puhkehetk.

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 11 Mai 2015, 09:47

Selle telkimisega ilmselt samasugune sogadus nagu Reykjaviki lennujaamas. Seal võid veeta rahulikult öö kusagil nurgas kägaras lamaskledes-tukkudes, aga nii kui magamismati või -koti välja võtad on turvad kohe kohal.

Vasta

Mine “Matkaselli head tavad ja seadused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline