Ökofašism?!

Looduses on mõnus liikuda, kuid on seadusi ja tavasid, mille vastu eksida ei tohiks.
Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Ökofašism?!

Postitus Postitas Jyrgenson » 01 Apr 2011, 08:23

Ökofašism?!

Kas olete kokku puutunud sellise nähtusega? Mina olen ja tunnen ennast sellepärast väga halvasti või täpsem oleks öelda vääraltkohelduna.
Kuna Päike käib juba kõrgeimaid radu ja ilmad järjest soojenevad, siis kipuvad inimesed rohkem toast välja. Pole ka mägede taga telkimishooaja avamine laiadele massidele. Sellepärast tekkiski mõte pajatada mõned tõestisündinud lood hoiatuseks, et teistega nii ei juhtuks.
2010 aasta suvel oli mul situatsioon kus sattusin kesköö paiku Ilumetsa puhkealale. Aeg oli hiline ja oli vaja leida koht ööbimiseks. Teadsin, et ainuke sealne lubatud telkimiskoht on Mustjärv ja Rebasemäe onn. Sõitsin Mustjärve äärde umbes pool tunnikest enne keskööd. Eest leidsin lõbusa seltskonna, arvuliselt nii umbes kuni 50 persooni. Loomulikult oli selge, et natuke liiga palju. Otsustasin Liipsaare matkaonni kasuks, kuigi eelistan alati pigem ööbida telgis kui onnis. Jõudes sinna 5min enne keskööd avastasin sealt 5 noort inimest. Väga kena mõistlik seltskond, tulid Tallinnast, et avastada Lõuna-Eesti vaatamisväärtusi. Olid kained ja viisakad.
Kuna onnis on lavatseid viiele ja üldiselt kipun norskama, siis otsustasin panna onni kõrvale üles oma pisikese 1 kohalise telgi. Olin vägagi hästi teadlik, et seal ei tohi telkida. Samuti olin teadlik põhjustest miks ei tohi. Eesmärk on kaitsta onni ümbruses olevaid samblikke hävitamise eest. Sellepärast paigaldasin telgi lõkkekoha lähedale äratallatud maapinnale, et mitte tekitada loodusele kahju.
Hommikul enne kella 8 tuli kohale keskkonnainspektsioon. Kuna nagunii olen varajane ärkaja, siis leidsid nad mind pingilt istumas ühes käes kohvitass, teise raamat „Maailma roheline ajalugu“. Loomulikult hakati mulle kohe välja kirjutama kutset karistuse määramiseks keskkonnainspektsiooni. Püüdsin igati viisakalt oma olukorda valgustada ja põhjendada miks ma siin telgiga ööbisin. Ametnikke oli 2, üks oli 45-50 aasta vahel meesterahva, teine 25-30 vahel naine. Kusjuures meesterahvas sai minu põhjendustest vägagi hästi aru ja avaldas arvamust, et asi piirdub ainult hoiatusega, naisametnik jäi lõpuni ametnikuks. Kui nädal hiljem keskkonnateenistuse majas Tartus kohtusime, et minu süüasja arutada, oli ta täiesti kompromissitu. Teda ei huvitanud see, et telkisin sellises kohas kus oli juba niigi tallatud pinnas. Seisukoht oli ametnikule kohane, kui ei tohi, siis ei tohi. Mulle määrati karistuseks trahv 600.-kr keskkonnale tekitatud kahju eest. Kahjuks pidin järgmine päev Rootsi sõitma ja mul ei jäänud otsuse edasikaebamise peale aega. Antud vahejuhtum on minus tekitanud tunde ja veendumuse ametnike põikpäisuses ja võimu kasutamise nautimises. Kuidas sa veel saad seda olukorda tõlgendad, sest karistuse üheks määramise võimaluseks on hoiatuse tegemine ja seda ei rakendatud.
Antud vahejuhtumi põhjal tegin otsuse, et leian uue võimaluse samasuguse situatsiooni kordamiseks ja kavatsen luua kohtuliku pretsedendi selleks, et need kes käivad looduses tõsise huviga ei peaks ametnike võimuliialduste pärast kannatama.
Loomulikult olen nõus, et suvel telgib igal pool inimesi ja lagastab loodust ja selle nähtuse vastu tuleb võidelda, aga kusagilt peks jooksma kaine mõistuse ja loogika piir. Ametnikud keskkonnainspektsioonist peaksid õppima tegema vahet. Kusjuures need ametnikud tundsin mu ära tänu rohketele tele ja raadio esinemistele, aga ainult meespool sai aru, et minu näol on pigem tegemist loodusmehe kui vandaaliga.
Paar lugu on mul veel rääkida, aga nendest siis kui tekkib siin keskkonnas diskusioon antud teema.
Kui kellegi kunagi tekkib probleeme keskkonnainspektsiooniga, siis tahaks nendest kuulda. Kuna teistpidi teen tihedat koostööd keskkonnateenistusega, siis hea meelega edastaksin fakte võimu väärkasutamisest.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Re: Ökofašism?!

Postitus Postitas Jyrgenson » 01 Apr 2011, 09:18

Teine kahetsusväärne vahejuhtum leidis aset minu tuttavatega Lagemaal. Kuna kõik laagri otsimisega jäädi jälle hilja peale, siis sattuti juhuslikult mööda ühte metsateed sõites kohale kus olid kivid ringi laotud ja isegi mingid pingid tekitatud. Koht nägi igati välja nagu laagripaik. Kellaeg oli hiline ja pandi telgid püsti, ning mindi magama. Öösel kella 2-3 vahel ärgati autotulede ja signaali laskmise peale üles. Kohal oli kekskonnainspektsioon kes käskis telgid kokku pakkida ja minema minna, sest see ei olnud ametlik laagripaik. Ei lugenud midagi, et oli öö ja kaasas olid lapsed. Ühtegi telkimist keelavat silti kusagil polnud, öeldi et inimesed peavad ise eelnevalt uurima kus võib telkida kus mitte. Trahvi seekord ei määratud.
Selline käitumine tundub võimuga liialdamisena ja mittemõistva suhtumise näitamisena.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 01 Apr 2011, 10:43

Tundub jah,et nad tegelevad natuke valede asjadega. Ise elan Harjumaal Suurupis. Võibolla lähiminevikust mäletate seda jama looduskaitsjate ja metsaraiega. Googeldades Suurupi looduskaitseala leiate artiklid kindlasti üles. Probleem oli selles, et looduskaitseala oli juba loomisel kui mingid kapitalistid otsustasid seal metsa maha võtma hakata ja tekkis igavene jama. Nüüd on looduskaitseala loodud paar aastat tagasi aga mingi maniakk käib seal ikka endale küttepuid tegemas, kuigi seal midagi raiuda ei tohiks. Ma ei räägi siin paarist mahalangenud puust või oksast, ikka münusad suured puud on maha lastud. Siin jäävad jälle keskkonnaameti käed lühikeseks. Sama kehtib seal ka igasugu atv jobskite kohta. Ment tuleks olla ikka õiges kohas, mitte iga hinna eest trahvi teha ja paragrahvi konksu keerata.
http://www.kakshunti.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.capture-estonia.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 01 Apr 2011, 15:57

Jyrgenson kirjutas:öeldi et inimesed peavad ise eelnevalt uurima kus võib telkida kus mitte.
Oot, oot. Kas tuleb välje, et eestimaal tohib telkida ainult ja AINULT selleks ettenähtud kohtades? Kui oled väsinud matkaja ning oled jõudnud hilisel tunnil näiteks kuhugi suvalisele metsaveerele siis telki üles pannes pead hirmuga värisema, et kust võib iga hetk välja ilmuda mõni "eeskujulikult tööülesandeid täitev" loodusinspektor? Isegi lõket ei tee. Aga kui telki ei ole ja magan niisama magamiskotiga pehmel murul/samblal? Aga kui ma lähen metsa seenele ja otsustan puhkuseks pikali visata kas siis tallan loodust ja pean end seeläbi kriminaalina tundma?

Arusaadav kui on välja pandud vastav silt või muul moel inimesele teada antud. Selge, et läbustajaid peab korrale kutsuma aga tuleks siiski osata vahet teha ja natukegi inimlikust aspektist asjale läheneda. Muidu võib vägisi jääda mulje, et teatud olukordades peab lihtsalt kasutama "üle laskmise" meetodit ja kogu lugu.

Krt. sellised asjad ajavad lihtsalt närvi... :evil:
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 01 Apr 2011, 18:10

mrWilson!

Kahjuks osade kohtadega on jah lugu üsna karm. Käisin täna keskkonnaametis kus oli umbes nelja tunnine nõupidamine ja ühe teemana võtsin ka matka teema üles. Selgus, et varsti võib olla asi nii karm, et kuhugi Alam-Pedjale või Emajõe-Suursoosse ei tohi ilma atesteeritud giidita minna. Tahetakse piirata sellist omapead jõlkumist.
Muidugi üks probleem on ka selles, et keskkonnainspektorid ei oska vahet teha loodushuvilisesel matakjal ja läbustaval turistil.
Paraku on lugu nii, et kui näiteks matkad mõnel kaitsealal, siis ei tohi laagrisse jääda mujale kui selleks ettenähtud kohta. Tavalist riigi metsa see ei puuduta. Ja kui keegi peaks kusagi looduskaitsealal metsakuivast lõket tegema, siis on tegemist tõsise kuriteoga.
Kuna minu lemmik kohad matkamiseks ongi Poruni ürgmets, Alam-Pedja ja Emajõe-Suursoo, siis püüan oma matkad teha lõkkevabalt. Kahjuks igal loodushuvilisl, aga pole vahendeid korraliku matkapliidi soetamiseks. Õnneks on täna järelvalve teostamine võimalik ainult maasturi ja htvga ligipääsetavates kohtades.
Siinkohal ongi ainuke väljapääs see, kui matkajad kogunevad klubidesse või seltsidesse ja tegutsevad organiseerunult.
Õnneks on mul praegu soojad suhted Tartumaa ja Jõgevamaa keskkonnaametiga, on isegi lootust, et käivitub ametkonna ja matkajate vaheline koostöö projekt. Kui see kõik õnnestub, siis on võimalik matkata natuke muretumalt ürgse looduse keskel.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 01 Apr 2011, 19:35

Mjaa... Tahetakse meile rõngas ninna panna.
Ah, minge metsa...

Airi
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Airi » 01 Apr 2011, 19:59

Tuleb vist ikka keskkonnainspektoriks tööle minna.. kui nad sellist jama kokku keeravad seal :lol:
Aga eks mõned on lihtsalt oma raamides nii karmilt kinni, et unustavad inimlikkuse ka ära.

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 01 Apr 2011, 20:52

mrWilson kirjutas: Oot, oot. Kas tuleb välje, et eestimaal tohib telkida ainult ja AINULT selleks ette nähtud kohtades? Kui oled väsinud matkaja ning oled jõudnud hilisel tunnil näiteks kuhugi suvalisele metsaveerele siis telki üles pannes pead hirmuga värisema, et kust võib iga hetk välja ilmuda mõni "eeskujulikult tööülesandeid täitev" loodusinspektor?
Paar aastat tagasi ühes RMK infopunktis seletati mulle et nood telkimise ja lõkke tegemise keelud olevat suunatud rohkem piknikulistele ja muule lagastama kippuvale rahvale... Kui oled viisakas, korralik, eeskujulik matkaja(noh, teate ise mis mõttes), siis keegi ära ajama ei tule, kui riigimetsas telgiga ööbid. Jutt käib siis tavalisest riigimetsast, mitte kuskil looduskaitsealusest metsast.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 01 Apr 2011, 21:56

Veel üks näide vindi ülekeeramisest.
Pikki aastaid oli Mohni saar minu üks lemmik peatuskohtadest suvisel ajal. Sattusin sinna, aga ühel korral kui Lahemaa Rahvuspargis oli tänu pikka aega kestnud kuumadele ja kuivadele ilmadele kehtestatud lõkketegemise keeld. Kuidagi oli see info, aga märkamata jäänud. Loomulikult tuli saarevaht lõkkesuitsu peale kohale, seletas meile asja ära. Kuna toidu valmistamine oli pooleli, siis leppisime kokku, et roal laseme lõpuni valmida, aga rohkem uut lõket ei tee. Edaspidi valmistame toitu välipliidil. Asi tundus selge ja arusaadav.
Ei läinud veel tundi aegagi mööda kui saarevaht oli tagasi ja teavitas, et ei tohi ka välipliiti kasutada tuleohu tõttu. Sain aru, et saarevaht on ainult sõnumitooja ja sõnumitoojat ei tapeta. Helistasin rahvuspargi vastavale ametnikule ja uurisin, mis toimub. Telefonis öeldi, et kui on tuletegemise keeld, siis on tuletegemise keeld. Uurisin, et kuidas me auväärt ametnikupreili arvates süüa valmistame? Vastati, et see ei ole ametniku mure vaid meie mure. Loeti veel peale manitsusi, mis sisaldasid infot karistuste suuruse kohta.
Saarevahiga leppisime kokku teatavates asjades, mis tingimustel tema silmad on pimedad ja kõrvad kurdid ja mina kinni, ning nii saime järgmised kolm päeva rahulikult Mohnil olla.
Olgu Kõrgeim Vägi kiidetud ja tänatud korruptsiooni eest, sest teinekord on pistis ja meelehea tervele mõistusele lähemal kui bürokraat inimlikkusele!

Taimo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taimo » 02 Apr 2011, 09:01

mrWilson kirjutas: Oot, oot. Kas tuleb välje, et eestimaal tohib telkida ainult ja AINULT selleks ette nähtud kohtades?
Aga loomulikult!

Metsaseadus:
§ 35. Metsakasutusõiguse kitsendused
(1) Avalik-õigusliku isiku omandis olevas metsas ja piiramata või tähistamata erametsas tohib:
2) telkida ja lõket teha kohtades, mille metsaomanik on selleks ette valmistanud ja tähistanud, või tema loal;

Ma olen ise ka mõelnud, et kuna telkimist pole kusagil seaduses defineeritud, siis kas magamiskotiga lageda taeva alla ööbimine on kvalifitseeritav telkimisena (telki ma ju sel juhul ei kasuta)?

On elementaarne, et enne kaitsealale müttama minekut tuleb sealsed kaitse-eeskirjad läbi vaadata (riigiteataja.ee abiks) ning teha endale selgeks kehtivad piirangud. On näiteks sihtkaitsevöönde, kus kehtib mingil ajal liikumiskeeld või kus tohib aastaringselt liikuda ainult Keskkonnaameti loal. Erinevad kaitse- ja piiranguvööndid näitab kaardil kenasti ära Maa-ameti kaardirakendus.

Praktikas olen samuti oma käigud nii sättinud, et kui ametlikku lõkkekohta käepärast pole, siis olen jäänud laagrisse mittekaitsealusesse riigimetsa.

Keskkonnaametnikega pole õnneks looduses kokkupuuteid olnud.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 02 Apr 2011, 14:59

Selge jutt. Pean siira kahetsusega tunnistama, et järelikult on ette tulnud juhtumeid kus olen tegelenud salatelkimisega.

Loodame, et tulevik on meile armuline ning ei saa olema nii, et kui tekib tahtmine nina tsivilisatsioonist välja pista ja loodusesse minna siis lihtsalt võtad oma asjad ja lähed, ilma, et peaksid eelnevalt oma retke planeerima nagu mõnda tipptasemel ekspeditsiooni. Ja meie järeltulevad põlved ei tunneks loodusturismi ainult kui muuseumi eksponaati mida ohutust kaugusest ja klaasi tagant aegajalt uudistada lubatakse.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Andreas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Andreas » 02 Apr 2011, 19:05

Kurb, et selliseid asju korralike matkajatega juhtub. Lohutame ennast sellega, et meiesugustega juhtub seda siiski harva ja enamjaolt saavad vastu näppe ikkagi tegelikud läbustajad.
Kui ära eksime, lähme koju.

Kasutaja avatar
sunwolf
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas sunwolf » 26 Mai 2011, 22:37

Mina aga lasen laia kaarega nende keskkonnaametnike peale.
Ja ei vaevu isegi viisakamalt väljenduda.

Aastaid tagasi üritati mind risti lüüa ja ellu viia nö "näidispoomine" minuga peaosas, aga siis andsin pärast pikki kohtuvaidlusi keskkonnaametile korraliku litaka mööda näppusid.
Ja kavatsen seda edaspidigi teha.

Ma ei kutsu üles ei loodust rüüstama ega seadust rikkuma, ent eelpool välja toodud juhtumite puhul tuleb teha kõik, et taolised ametnike lollused ei jätkuks.

Igasugused inspektor Kukekesed on oma ametimärgist sedavõrd sisse võetud, et saavad seda silitades tõenäoliselt orgasmigi, rääkimata siis mõnele äraeksinud matkajale ära keeramisest.

Usun, et lisaks grupeerumisele ja sõna võtmisele on kasu ka kodanikuallumatusest, mis antud juhul mõistlikkuse piires ja keskkonnasäästlikult käitudes aitab kohtus võidule saada.

Igal juhul mina vilistan edaspidigi neile nõudmistele ning kui vaja, siis leian piisavalt alternatiive (kasvõi telgi tõstmine puupakkudele), et ametnike lollusele tähelepanu juhtida. Seaduses on auke piisavalt, mida kasutada...

Kasutaja avatar
Morheatus
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Morheatus » 26 Mai 2011, 22:56

Oma kogemustest pikemalt pajatada ei soovi, sunwolf? Sissejuhatus tundub huvitav, kuidas tumerohelised üllatada soovivad. Hea oleks kuulda, et ise samadesse olukordadesse ei peaks laskuma.

Ise olen loodushoiu pooldaja, küll aga ülemõistuse ahistamine ei kuulu loodushoiu alla.
Kohalejõudmine pole üldsegi nii huvitav kui teekond ise...

Kasutaja avatar
sunwolf
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas sunwolf » 26 Mai 2011, 23:08

Ausalt öeldes ei viitsi ma pikalt hetkel kirjutada - kui just avalik huvi suureks ei osutu.
Aga põhimõtteliselt süüdistati mind kolmandiku Eesti nahkhiirepopulatsiooni hävitamises.
Süüdistused ja rõhuasetused olid sedavõrd jaburad, et kaitsja hakkas neid lugedes naerma. Sellest hoolimata nõudis kogu see juhtum üle poole aasta närvikulu ning tekitas mõnegi halli juuksekarva, mistõttu minu kuuldes marurohelusest rääkida ei maksa, samamoodi suhtun ülimalt negatiivselt kõigisse paberimäärijatest loodusekaitsjatesse ning pseudoloodusesõpradesse (nende hulka kuulub muuseas ka Eestimaa Looduse Fond kui üks mõttetu maksumaksja raha raiskav institutsioon).

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 27 Mai 2011, 00:03

sunwolf kirjutas:Ausalt öeldes ei viitsi ma pikalt hetkel kirjutada - kui just avalik huvi suureks ei osutu.
Nii, nii. Liitun Morheatus'e uudishimuga. :)
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Morheatus
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Morheatus » 27 Mai 2011, 06:18

Siinkohal mängib suurt rolli suure massi teadmatus ja hoolimatus Eesti loodust hoida. Tänu millele ka sellised inimesed saavad välja sirguda. Eeskätt selliste institutsioonide loojatest.
Siin näen rolli meis endast, teiste, ümbritsevate teavitamisega, eeskuju näitamisega.

Olen veendumusel, on teatud kohtades on ka tumerohelised õiges kohas.
Tihtipeale on väga peened nüansid, mida ära ei seletata, kuid mida nad just peaksidki tegema, MIKS ei või minna sinna, miks ei või sedasi teha, kuidas tuleks teha. Kohe bürokraatia ja trahvimisega pihta hakkamine valimata, kas on tõsine loodusmees või oss - on liig.

Toome lihtsa näite:
Enne kui ma ei teadnud, et vanad puujändrikud, mis on looduses käega kerge pikali lükata, neil on suur roll toiduahelas ja on elupaikadeks ja seega ka toidulauaks. Endam neid pikali kergekäeliselt ei lähe lõbu pärast lükkama.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 27 Mai 2011, 07:44

Jutu jätkuks leian, et pean avalikustama ühe avaliku saladuse. Nimelt on RMK püsti hädas Keskkonnaametiga ja seis on kohakuti üsna konfliktne. Nimesid ei hakka nimetama, aga nii mõnigi KA ametnik on vastu näiteks laudteede ja matkaradade hooldamisele, renoveerimisele ja juurde ehitamisele. Keegi leiab, et parem lagunegu laudtee ära, sest siis enam inimesed rappa ei roni ja loodus saab säilida. Kongreetne vastasseis oli Selli-Sillaotsa õpperaja renoveerimisel. Eriti tugevalt on KA vastu uute lõkkekohtade ja laagripaikade rajamisele looduskaitse aladele.
Olles ise nüüd juba pool aastat lepinguliselt RMK jaoks tööd teinud, olen teada saanud uskumatuid asju kahe ametkonna vastasseisust. Kohakuti võib isegi juttu teha mõne RMK töötaja tagakiusamisest.

Kasutaja avatar
Reimo
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Reimo » 27 Mai 2011, 09:11

Jyrgenson kirjutas: Keegi leiab, et parem lagunegu laudtee ära, sest siis enam inimesed rappa ei roni ja loodus saab säilida. Kongreetne vastasseis oli Selli-Sillaotsa õpperaja renoveerimisel. Eriti tugevalt on KA vastu uute lõkkekohtade ja laagripaikade rajamisele looduskaitse aladele.
Ühesõnaga võõrandame inimesed loodusest, et nad ei teaks ega hooliks sellest kus nende kodu on?

Kasutaja avatar
Morheatus
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Morheatus » 27 Mai 2011, 12:33

Laudtee hoiab inimesi just konkreetsel rajal. Inimene liigub programmeeritult sealt läbi. Kuid kui inimene peaks sõtkuma hakkama, hakkab ka pinnast teisipidi pöörama ja oma tahtmise järgi asju ümber paigutama, noppima ja pillama.

Selle kohapalt tekib küsimus, kas KA töötavad inimesed on loodusharidusega, kui jah, siis millisega ja palju nad ise loodusest ja inimestest jagavad!?

Tänu sellele, et inimesed ei oska hinnata loodust ja metsasid, ei hooli nad ka sellst, kas mõni rahaahne lõikab seal pool Eestit paljaks või mitte.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 27 Mai 2011, 13:14

Rääkides lõkkekohtadest ja telkimisaladest siis olen alati seda meelt olnud, et väga hea kui sellised spetsiaalsed kohad olemas on. Mõelge mis oleks siis kui kõik need puhkajate hordid suvaliselt ja valimatult lõket teeks ja aega veedaks. Kui inimesele on loodud looduses viibimiseks vastavad tingimused siis on vähemasti mingisugunegi kontroll asja üle.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 28 Mai 2011, 06:07

Tegelikult on üks hea asi mida teha saaks, kui kasvõi meie siin foorumis leiame ühise idee, näiteks mingi koht kusagil looduses kuhu võiks lõkkekoha, telkimiskoha, vaatetorni või matkaraja teha, siis on võimalus vastava ettepanekuga RMK ja KA poole pöörduda. Esimene asi mida öeldakse, et raha pole. Selle vastu saab öelda, et meil on. Edasi järgneb keskkonnaanalüüs, siin tõenäoliselt RMK ei ütle midagi halba, KA ilmselt hakkab vaidlema, aga on võimalik omalt poolt olla järjekindel ja leida loogilised põhjendused, miks seda või teist oleks vaja/hea teha.
Siinkohal olekski mul huvi teada, kui palju foorumlasi on mingi loodusharidusliku taustaga. Tore oleks kokku panna oma ekspertgrupp kes on pädev andma hinnanguid selliste ideede toetuseks. Ega kõik eksperdid ei pea olema ELF-i, RMK, KA palgalised, alati võib kaasata mingi idee teostamiseks sõltumatuid asjatundjaid.
Nii et hakkaks ise initsatiivi üles näitama? Kindlasti oleks osadel meist mingeid nägemusi mida võiks teostada.

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 28 Mai 2011, 21:54

Ma ise mõtlen kuidas enda kodukandi loodus ja kultuuripärandit saaks laiemale üldsusele paremini tutvustada. Siinkohal räägin ma Suurupi ja Muraste looduskaitsealast. Maailmas ei ole just palju kohti ,kus riigi pealinna piirist 20 min. autosõidu kaugusel võiks näha ilvest ja jäälindu jne. Rääkimata kultuuripärandist Peeter Suure merekindlus, vanim töötav puidust tuletorn Euroopas, piiritusevedajate radadel jne. Praegu on asi suht kaootiline, näiteks puuduvad elementaarsed viidad ja tähistused. Kohalikud külaseltsid jms. asutused on suht koht frigiitsed organisatsioonid, kelle ainuke ülesanne tundub olevat korra aastas ühised tittede õhtud ja vestlemine teemal, kellel on võimsam bemm. Ühesõnaga tegu ei ole väga koostööaltite organisatsioonidega. Harku valla prioriteet tundub olevat peamiselt kinnisvaraarendus ja ma kahtlen sügavalt, et need ametnikud, kes seal keskkonnaküsimustega tegelevad üldse kunagi metsas käinud on. Nendel looduskaitsealadel vastutab keskonnaamet ja lugedes ülalpool asetsevaid postitusi, tundub juba uksele koputamine suht koht riskantse ettevõtmisena. Nii,et jah keeruline. samas Suurupi ja Muraste lausa karjuvad RMK stiilis lõkkekohtade ja matkaradade järgi.
http://www.kakshunti.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.capture-estonia.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

Viljar
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Viljar » 30 Mai 2011, 14:07

Jyrgenson kirjutas:Tegelikult on üks hea asi mida teha saaks, kui kasvõi meie siin foorumis leiame ühise idee, näiteks mingi koht kusagil looduses kuhu võiks lõkkekoha, telkimiskoha, vaatetorni või matkaraja teha, siis on võimalus vastava ettepanekuga RMK ja KA poole pöörduda. Esimene asi mida öeldakse, et raha pole. Selle vastu saab öelda, et meil on. Edasi järgneb keskkonnaanalüüs, siin tõenäoliselt RMK ei ütle midagi halba, KA ilmselt hakkab vaidlema, aga on võimalik omalt poolt olla järjekindel ja leida loogilised põhjendused, miks seda või teist oleks vaja/hea teha.
Siinkohal olekski mul huvi teada, kui palju foorumlasi on mingi loodusharidusliku taustaga. Tore oleks kokku panna oma ekspertgrupp kes on pädev andma hinnanguid selliste ideede toetuseks. Ega kõik eksperdid ei pea olema ELF-i, RMK, KA palgalised, alati võib kaasata mingi idee teostamiseks sõltumatuid asjatundjaid.
Nii et hakkaks ise initsatiivi üles näitama? Kindlasti oleks osadel meist mingeid nägemusi mida võiks teostada.

See on üks väärt mõte ja mina olen valmis siia oma aega panustama.
Loodushariduse taust piirdub kahjuks vaid keskkoolis omandatuga.
Tõnu, sa võiksid selle algatuse kohta eraldi teema teha, on ehk lihtsam teemat jälgida?

pritsu
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas pritsu » 09 Jaan 2014, 21:39

Tõsine teema , kohe jäi siin see suurupi , muraste kant ette , seal ju eramute ehitus ronib ikka vägisi mere poole , meil on ju maastikukaitsealal astangusse maja jaoks koht lõhatud ja seal ta seisab , maksis trahvid ära , nüüd ehitas teise korruse ka peale , jutt on kotka või kullipesaks kutsutud eramust , mis asub tabasalus panga ääres, -peal , endisest merepiiga kohvikust tallinna pool, maksis trahvi ära ja jokk .
aga mis puutub inspektoritesse siis 10 aasta jooksul on mulgi õnnestunud 2 korda nö vahele jääda.
Lugu juhtus Nigula looduskaitsealal , nüüd juba 8 a tagasi , päike hakkas loojuma oli vaja kiiresti mingi koht leida ja jõudsimegi mingi tare juurde , kus lähedal oli parkimisplats , ei mingeid keelumärke, tegemist oli soos oleva matkaraja mingi koolitusmajakesega , oli korralikult sisse tallatud matkarada , koolitatavad olid muru ja taimestiku ilusti ära tallanud selle platsikese peal isegi autojäljed ei puudunud , kuna mingeid konkreetsemaid keelumärke , ega ka silte ei olnud, panime telgi püsti , muidugi ega keskhommikuni magada ei lastud , kella 6 paiku sõitis sinna peaaegu rabajärve äärde välja mingi inspektorite paar ja arvasid , et meid saab trahvida , teema oli ka , et lihtsalt ei tohi , inimhordid võivad autod võivad aga kaks väsinud matkajat üheks ööks ei või , muidugi mees inspektoril olid väikesed lõhnad ka juures, võtsime siis need inspektorid kaasa ja läksime otsime silte , märke mida iganes , mis viitaksid mingile keelule ja kui ei ole siis ikka välja ei ime , sama moodi mees inspektor oleks ehk jätnud aga naine tahtis ikka eesrindlik olla , õnneks oli sõbra õde tallinnas keskkonnainspektsioonis tööl, Mõtlesime siis välja seaduse et meil on õigus rikkumise menetlemine kodu lähedal. inspektorid olid juuras nõrgad ja nii tallinnasse see asi saadetigi, muidugi seal saime teada , et oleksime võinud lehvitades ka minema jalutada kohe aga jah eks see tädi ikka paras fetish oli.

Vasta

Mine “Matkaselli head tavad ja seadused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline