Iseenda ohutus ja eripärad, mida peaks matkakaaslased teadma

Mis peaks matkal kaasas olema? Mida teha, kui on tekkinud vigastus või kahju tervisele?
Vasta
Kasutaja avatar
Morheatus
Administraator
Administraator
Kontakt:

Iseenda ohutus ja eripärad, mida peaks matkakaaslased teadma

Postitus Postitas Morheatus » 05 Apr 2011, 14:26

Tere,

Olen olnud aastaid tegev noorte kotkaste ja kodutütardega, Kaitseliidus ja osalenud mitmetes noorte projektides jne... Selleks, et noor saaks osa võtta üritusest, peab tal olema eelnevalt esitatud või kaasa võetud vanema kooskõlastusleht, mis sisaldab väga olulisi punkte. NB! Nii mõndagi punkti peaks igaüks järgima käies koos väljasõitudel ja matkadel, eriti inimestega, kes sind ei tunne! Sedasi ei sea sa ennast ohtu ega teisi!

* Kui pead võtma regulaarselt ravimeid, mille mitte võtmisel võivad esineda haigusnähud või võib tervislik seisund halveneda.
* Kui on allergiaid, näiteks mesilase nõelamise, astma jne..
* Olnud mingeid haigusi, mis võiksid uuesti esineda
* Oled põdenud mõnde hepatiiti jne..
* vii ennast alati kurssi, kuidas teised saaksid sind aidata, kui sind peaks sinule omapärane haigus tabama - valgusta ka kaaslasi.

Inimene, kes on pikalt rajal, kõndides kaotab palju vedelikku või pole harjumatult suure füüsilise koormusega, võib esineda selliseid situatsioone, kui ise ei jõua ravimit võtta...

näiteks mina kannan alati astma rohtu kaasas, hea oleks, kui on vähemalt üks inimene, kes teaks kus see asub ja mida sellega peale hakata (kuigi ma pole pidanud tundma vaevusi juba mitu kuud ega ise rohtu võtma). Sama kehtib teiste asjadega.
Kohalejõudmine pole üldsegi nii huvitav kui teekond ise...

Vasta

Mine “Esmaabi, meditsiin ja hügieen”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline