kiirnuudlid matkal

Kõik matkatoidust, retseptid, soovitused, energianormid jne.
Vasta
Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

kiirnuudlid matkal

Postitus Postitas Tarmo » 29 Juun 2015, 13:05

ahjaa ja Ostrikul on ridamisi hea veega allikaid.
Aga tegelikult pole poode üldse vaja külastada- toidu saab ka kaasa võtta arvestusega 800...900 g kuivatatud ja kõrge toiteväärtusega toitu päeva kohta. (Kiirnuudlitega kaugele ei jõua!!!)
Nüüd saab muist varustust RMK looduspunktidesse ette saata.
Vee hankimiseks soovitan kasutada veefiltreid - siis saab joogivett ka jõgedest järvedest hankida.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Plaan minna jala aegviidust tartu

Postitus Postitas Tanel » 29 Juun 2015, 21:31

Tarmo kirjutas:(Kiirnuudlitega kaugele ei jõua!!!)
Jõuab küll!

kiirnuudlid (100 g):
Kaloreid: 436 Kcal
Rasva: 18 g.
Valku: 9 g.
Süsivesikuid: 60 g.
Kiudaineid: 0 g.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 29 Juun 2015, 22:08

Tanel kirjutas:
Tarmo kirjutas:(Kiirnuudlitega kaugele ei jõua!!!)
Jõuab küll!

kiirnuudlid (100 g):
Kaloreid: 436 Kcal
Rasva: 18 g.
Valku: 9 g.
Süsivesikuid: 60 g.
Kiudaineid: 0 g.
Oled proovinud kiirnuudlitest toitudes matkata?
Mina olen ja rohkem ei taha :)
Sobib võibolla motomatkale, kus kalorivajadus peaks väiksem olema.
Jalgsi rasket seljakotti mitmeid pikki päevi tassides kulub kaloreid palju ja nuudlitest jääb minule väheks.
...

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 29 Juun 2015, 22:12

Olen küll jah. Minu jaoks moodustavad kiirnuudlid sageli õhtusöögi "keha" millele lisan erinevaid koostisosasid juurde et toitu mitmekesistada.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 29 Juun 2015, 22:59

Kõlab huvitavalt ja peab proovima.

Minule tundub, et kiirnuudlite kalorid on toiduõli kottikeses kui need lõkkese lendavad siis ei jäägi palju kaloreid järgi.
...

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 08 Juul 2015, 10:46

Tanel kirjutas:Olen küll jah. Minu jaoks moodustavad kiirnuudlid sageli õhtusöögi "keha" millele lisan erinevaid koostisosasid juurde et toitu mitmekesistada.
Oleksid äkki nõus mõnda kiirnuudlitega toidu retsepti jägama?
Seda et mida lisad ja kuipalju.
Just üksi matkaja seisukohalt - mõned pakid kiirnuudleid ja lihakonserv kujutan isegi ette. Aga tahaks just midagi kiireks ja mitte väga raskeks lõunaks.
Kiirnuudlid on päris kerged ja suhteliselt odavad - saaks matka eelarvet vähendada.
...

wagner
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas wagner » 08 Juul 2015, 11:48

Ise olen teinud pakist kanasuppi (nt http://www.nestle.ee/ee/brands/kulinaar ... tega(130g)) ning sellele keemise lõpus kiirnuudelid lisanud. Minu eelistuste kohaselt just nimelt lihtsaks lõunaampsuks sobilik; õhtuks eelistan midagi tummisemat, nt munanuudlid lihakonserviga.

Viimati sai tehtud paar päeva tagasi, supi maksumuseks oli 1.30 neljale inimesele (lisaks paar viilu leiba ja kerge magustoit); ja see leidis sööjate seas väga sooja vastuvõtu (ning lisaks oli söögitegemise ajal Nõmmeveski telkimiskohas veedetud aeg üks reisi meeldivamaid). Kontrastiks, sellele eelnev lõuna sai söödud ühes mõisarestoranis, arve samale seltskonnale täpselt 25 euri ning viiepallisüsteemis julgeks toitu kahe punkti vääriliseks hinnata.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 08 Juul 2015, 12:50

Need kiirtoidud on illusioonisöögid, saad valida igasuguste maitsete vahel, millest enamus on aromatisaatorid, mitte ükski eurokandis suurusjärgus ei sisalda peale nuudlite mitte mingit reaalset näritavat ollust. Ma pean ütlema, et see illusioon on lummav, mul naine ikka küsis, et kle kuidas sa seda sitta sööd, ma vastasin, et aitab õhtuni välja ja mulle maitseb, äääh?, proovi, mh, ongi hea maitsega. Igasugused reaalset söögiollust sisaldavad matkasöögid on sellise hinnaga, et ma keeldun seda hinda maksmast.
Ma lihasööjana loksutasin need kiirtoidud jube kiiresti endast läbi, näljatunne saabus ikka oluliselt kiiremini, kui kodus. Lõpuks eelmine aasta sai hakatud kõike ise tegema, liha, juurikad jms läbi kuivati, a makarone ja kartulipudru ostan ikka poest, pudru haudub väga kergelt pudruks, makaroni sööke natuke sussitan priimusel.
A muidu tundub, et maggi on matkajate sõber, kotid, rollerid, kõik jutud ;)
viieminuti.jpg
joon jõest, söön jõest

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 08 Juul 2015, 18:16

No ärge nüüd lahmige.
Moodsad kiirsöögid on täiesti okeid.
Trek'n'eat, Adventure Food, ... on laisa inimese jaoks piisavalt maitsvad ja kõhtu täidavad küllaga.
5-6 euri söögikord.
http://www.trekneat.com/en/trekn-eat-pr ... t-fleisch/" onclick="window.open(this.href);return false;
jne.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Re: kiirnuudlid matkal

Postitus Postitas ullivilli » 09 Juul 2015, 11:06

5-6€ juures... ma enamikes kohtades vist jalutaks 3km lähima teeni ning telliks sinna pitsa :D
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 09 Juul 2015, 12:37

ullivilli kirjutas:5-6€ juures... ma enamikes kohtades vist jalutaks 3km lähima teeni ning telliks sinna pits
Jah palun, keegi ei keela, igaüks matkaku nii nagu ise tahab. Mina näiteks eelistaks üldse kohalikes kõrtsides süüa. Aga kui kõrtse ei ole või kui lähima taksoni on mitme päeva teekond, siis on moodsad matkatoidud täiesti okei valik.

Küsimus. Mis on pudruhelveste normaalne kogus portsjoni kohta? Ma olen arvestanud 40 g / inimese kohta hommikusöögiks, aga sõbrad tahavad 2x rohkem võtta...

Kasutaja avatar
heiki
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas heiki » 09 Juul 2015, 13:02

Kunagi sõin ka matkal mõnuga kiirnuudleid :) Samamoodi kiirsuppe jmt kraami.
Nüüd juhtub seda väga harva, paar kiirsuppi või -nuudlit on kaasas pigem juhuks, kui matk venib oodatust pikemaks/raskemaks või on vaja mõnele teisele hädalisele anda. Ise söön rohkem värsket kraami ja liha, pastat saab teha päris pastast. Suvisel ajal tasub võtta kas suitsliha või siis äädikamarinaadis šašlõkki, see ei lähe nii kiirelt "pehmeks" :)
Kiirnuudlite ajal sai nuudlite sisse suitsuvorsti lõigatud ja nuudleid kiirjuustusupiga segatud.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 09 Juul 2015, 14:35

Vastasin ühe teise teema alla, aga kustutasin hiljem selle postituse.
Olen nimelt ükskord mitmepäevasel jalgsi matkal kiirnuudlitest nälga jäänud. Oli plaanitud nuudlid kergeks lõunaks. Jõud kadus lihtsalt ära. Olukorra päästis igaksjuhuks kaasavõetud Adventure food'i guljash kartulipudruga. Muidu väga head ja kaalult kerged lõunad, aga pikema matka eelarve ajavad suureks. Guljash maksab 6 € aga kaks pakki kiirnuudleid kokku vaid 32 senti.
Lihakonservi on üksinda matkates lõunaks liiga palju ja palava ilmaga õhtuks seda poolitada ei saa.
...

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 09 Juul 2015, 14:48

Tarmo kirjutas: Lihakonservi on üksinda matkates lõunaks liiga palju ja palava ilmaga õhtuks seda poolitada ei saa.
Saab asendada lühemal matkal täissuitsuvorstiga.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 09 Juul 2015, 19:58

Jah, täissuitsuvorst on jah väga mõnus matkatoit. Mõnedel täissuitsu vorstidel on isegi säilitustemperetuur 2..20 kraadi, ning 250 g vorsti sees ol liha oluliselt rohkem kui turisti eines. Nõo moskva täissuitsuvorsti hind selveris oli 2 € mis tuleb isegi soodsam kui turisti eine. Turistieines kipub tihti olema rupskeid, köögivilja, vett. Olen sealt isegi helesinist kilet leidnud.
Samuti on vägagi konkurentsivõimelise hinnaga Rakvere Chili Pork Jerky.
Kui saaks veel kuskilt kuivatatud köögivilja - poes müüdavatel moodustab 60...70 % koostisest sool, mida on liiga palju.
Hea asi on kuivatatud, riivitud juust.
Niimoodi saaks küll kiire ja soodsa "kuum vesi peale" kauasäiliva lõuna kokku miksida.
Jah paki kartulipudrudest on oma lemmik leitud.
...

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 09 Juul 2015, 21:20

Tarmo kirjutas: Kui saaks veel kuskilt kuivatatud köögivilja - .
Aga mis takistab seda ise teha?

Mul on sarnane käkk-seade (nagu profid seda nimetaks arvatavasti) ja kuivatab eduliselt nii ürdid, juurikad, seened kui puuviljad. Isegi Jerky beefi kuivatas ära, aga grillahjus kuivatatu on parem, saab suitsumeki juurde...
Pilt

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 09 Juul 2015, 23:15

polarbear kirjutas:
Tarmo kirjutas: Kui saaks veel kuskilt kuivatatud köögivilja - .
Aga mis takistab seda ise teha?

Mul on sarnane käkk-seade (nagu profid seda nimetaks arvatavasti) ja kuivatab eduliselt nii ürdid, juurikad, seened kui puuviljad. Isegi Jerky beefi kuivatas ära, aga grillahjus kuivatatu on parem, saab suitsumeki juurde...
Täitsa mõeldava hinnaga aparaat. Peab enne ikka poed läbi kammima, äkki kuskil (näiteks mõnes ökopoes) müüakse ikkagi ilma erilise soolata kuivatatud köögivilja. Ei viitsi ise selle kuivatamisega jamada - parem kolan metsas või kasvatan lapsi.
Kui kiirnuudlitega ikkagi midagi välja ei tule saab ju ka näiteks eelkeedetud riisi lõunaks valmistada ja seal sees oleks köögivili ja kuivatatud liha päris hea. Seeni ma üldiselt ei söö. Mõni päev võib lisaks ka kalapäev olla.
...

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 10 Juul 2015, 15:06

heiki kirjutas: Suvisel ajal tasub võtta kas suitsliha või siis äädikamarinaadis šašlõkki, see ei lähe nii kiirelt "pehmeks" :)
Tegelikult kiirendab äädikas riknemise protsessi kordades. Iga äädika marinaadis liha on juba roiskunud, ainult me ei tunne halba maitset, sest äädikas oma tugeva maitsega peidab selle ära.

Kasutaja avatar
heiki
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas heiki » 10 Juul 2015, 20:30

Olen nõus, et äädikas teeb liha pehmeks, kuid pole nõus, et see roiskunud on.

Kolmas tähtsaim säilitusaine suhkru ja soola kõrval on äädikas, mis luues happelise keskkonna, takistab bakterite arengut. Äädikat tehakse mikrobioloogiliselt erinevast toorainest – viinamarju kasvatavates maades viinamarjadest, õlut pruulivates maades nisust või teistest viljadest ning idas riisist ja puuviljadest. Selline äädikas saadakse tänu orgaanilistele protsessidele – alkoholi kokkupuutel õhuga, muudab bakteriaalne reaktsioon alkoholi happeks. Tööstuslikult toodetud äädikaessents on sünteetiline ning on enamasti saadaval 30%-sena. Äädikat kasutatakse peamiselt marinaadide keetmisel.
Allikas: https://www.tlu.ee/opmat/ml/opiobjekt/h ... ained.html" onclick="window.open(this.href);return false;

sipelgas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas sipelgas » 10 Juul 2015, 23:05

Tarmo kirjutas: Jah paki kartulipudrudest on oma lemmik leitud.
Milline parim siis on?

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 10 Juul 2015, 23:26

sipelgas kirjutas:
Tarmo kirjutas: Jah paki kartulipudrudest on oma lemmik leitud.
Milline parim siis on?
Põhimõtteliselt on neid isegi kaks:
Hommikupudruks Maggi 5 minutes suitsusealihamaitseline kartulipuder saiakuubikutega.
Söögi kõrvale Feelixi "Peruna muusi" (kui nime õieti mäletan), karbil oli vist ruudulise särgiga taat.
...

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 11 Juul 2015, 14:40

heiki kirjutas:Olen nõus, et äädikas teeb liha pehmeks, kuid pole nõus, et see roiskunud on.

Kolmas tähtsaim säilitusaine suhkru ja soola kõrval on äädikas, mis luues happelise keskkonna, takistab bakterite arengut. Äädikat tehakse mikrobioloogiliselt erinevast toorainest – viinamarju kasvatavates maades viinamarjadest, õlut pruulivates maades nisust või teistest viljadest ning idas riisist ja puuviljadest. Selline äädikas saadakse tänu orgaanilistele protsessidele – alkoholi kokkupuutel õhuga, muudab bakteriaalne reaktsioon alkoholi happeks. Tööstuslikult toodetud äädikaessents on sünteetiline ning on enamasti saadaval 30%-sena. Äädikat kasutatakse peamiselt marinaadide keetmisel.
Allikas: https://www.tlu.ee/opmat/ml/opiobjekt/h ... ained.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Olen nõus, et sõna roiskunud kasutsin liialdades. Endal on lihtsalt kogemusi liha marineerimisel veiniäädikaga. Peale lühiajalist marinaadis seismist ja küpsetamist oli lihal kohe halb mekk juures.

Vasta

Mine “Matkaköök”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline