Soolo matkamiseks matkaköök

Kõik matkatoidust, retseptid, soovitused, energianormid jne.
Maidor
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Soolo matkamiseks matkaköök

Postitus Postitas Maidor » 10 Veebr 2016, 12:37

Tatonka kettle 1,0 on soodne komplekt. Mõtlen kas liitrist jagub kahele? Tegu roostevaba poti ja panniga. Kas pann külge ei kõrveta?

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 10 Veebr 2016, 15:22

Maidor kirjutas:Kas pann külge ei kõrveta?
Ma juba vaimusilmas näen kuidas sinna roostevaba pinna peale toit pidevalt kinni jääb. :)

Olen näinud selliseid pannilahendusi kus suvalisest kodutarvete poest on ostetud paari euriga mõni väike, kerge, teflonpann, seejärel eemaldatud sang (mõnel käib see ära kruviga, mõnel tuleb leidlikust kasutada) ja kui praadimiseks läheb siis kasutatakse haaratseid või mis iganes nende nimi on: http://www.matkamaailm.ee/est/products/item/696/99" onclick="window.open(this.href);return false;
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 10 Veebr 2016, 15:51

seda ma just otsisingi
mrWilson kirjutas:... siis kasutatakse haaratseid või mis iganes nende nimi on: http://www.matkamaailm.ee/est/products/item/696/99" onclick="window.open(this.href);return false;
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 10 Veebr 2016, 17:12

Maidor kirjutas:Tatonka kettle 1,0 on soodne komplekt. Mõtlen kas liitrist jagub kahele? Tegu roostevaba poti ja panniga. Kas pann külge ei kõrveta?
Liiter on kahele täiesti piisav suurus.
Rootsi katelok on ca 1,5L ja Primuse radikaga pott on 08, servani 1L

Soodne on küll, aga sõltub, millega peamiselt kasutaksid. Kas elaval tulel või gaasiga.
Tatonka komplekt kaalub 335g
Primuse Primetech 282
Alutech 197
Kõik 1L potiga.

Koos käepidemega kaalusin kunagi oma väikese Konsumi panni üle. Kaalus ka mingi 200-300g vms ilma pidemeta.
Kuna käes läbi on käinud ka primuse panne, siis oskan kosta, et eelistan vist pigem konsumi oma, kuigi on natukene raskem.
Nimelt on ka paksem ning ei lähe nii kiiresti kõveraks ning olles nii hea hinnaga, ei ole kahju seda lõkkesse lükata.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 10 Veebr 2016, 17:45

Maidor kirjutas:Tatonka kettle 1,0 on soodne komplekt. Mõtlen kas liitrist jagub kahele? Tegu roostevaba poti ja panniga. Kas pann külge ei kõrveta?
Kõvad mehed :) Me ikka pool liitrit kahele arvestame 8-) ja teinekord jääb ka siis remontnaps hommikuks üle :cry:

Vett saab ju alati juurde keeta ja tefloni vms vaba ükskõik mis metalli(segu)st pann võtab alati külge. Seda saab küll vältida/minimiseerida õigeid kokkamisvõtteid ja rasv-aineid kasutades.
1-2 le ajab asja ära pm ükskõik milline tuleallikas ja sobiv pott. Maitse asi, kas gaas, piiritus, risupõleti või midagi viiendat veel.
Kui väga grammiviilija pole siis Trangia 27-midagi on väga hea valik.
3-4 inimese peale Trangia 25-midagi komplekt.
Kaalub jah, veidi enam, kuid selle eest on kann, pann, 2 potti ja tuule-tormikindel põletipesa kaasas. Piirituspõleti kohe komplektis ja gaasitule peab eraldi juurde ostma.
Aga see-eest on osutunud aastate jooksul igasugustes tingimustes ja igal laiuskraadil idiootlikult töökindlaks valikuks :)
Pilt

Maidor
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Maidor » 10 Veebr 2016, 18:55

Mõtlesin seda silmas- http://www.matkamaailm.ee/est/products/item/388/99" onclick="window.open(this.href);return false;
Kujutan ka ette, kuidas roostevabale hästi külge võtab.Teflonit nii kerge jälle ära kriimustada kotis. Oli samuti mõte poest suvaline pisike pann ja pott osta, kuid kokku tuleks suht sarnane hind. Kasutaksin piiritusepõletil.

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 10 Veebr 2016, 20:33

Hea pisike komplekt on. Kasutan. Pann pole väga veel rakendust saanud aga eeldada võib, et kindlasti jäävad sinna mingid asjad kinni kui neil lasta kinni jääda. Senimaani olen panni kasutanud peamiselt kaanena, et vesi potis kiiremini keema läheks. Hea on veel see, et poti sees on mõõtjooned.

Maidor
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Maidor » 10 Veebr 2016, 20:56

scabere kirjutas:Hea pisike komplekt on. Kasutan. Pann pole väga veel rakendust saanud aga eeldada võib, et kindlasti jäävad sinna mingid asjad kinni kui neil lasta kinni jääda. Senimaani olen panni kasutanud peamiselt kaanena, et vesi potis kiiremini keema läheks. Hea on veel see, et poti sees on mõõtjooned.

Aga siis ruttu koju praadima :D
Youtube videotes ka ainult keedavad vett :(

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 10 Veebr 2016, 21:17

No juhtub sama kui hakata suvalise õhukese plekkpotiga midagi praadima. Ega seal siis vahet pole, kas nõu on poti või panni kujuga kui põhjapaksus ja materjal samad on. Võid kodus suvalise õhema plekkpoti või kausiga katsetada, et kuidas praadimine õnnestub,

Leebema leegi ja õli/rasva abiga ma arvan, et saab kenasti hakkama. Terasvilla või liiva (või miks mitte ka raudosja varte) abil saab aga kinni jäänud kraami jälle maha hõõruda.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 10 Veebr 2016, 21:53

Kas need nn anodeeritud potid-pannid on kõrbemiskindlamad nagu teflon või mitte?
http://www.matkatarbed.ee/oc/mil-tec-to ... ekt-1-le-1" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 10 Veebr 2016, 22:53

Nohik kirjutas:Kas need nn anodeeritud potid-pannid on kõrbemiskindlamad nagu teflon või mitte?
http://www.matkatarbed.ee/oc/mil-tec-to ... ekt-1-le-1" onclick="window.open(this.href);return false;
Kinni jäämist ei oska kommenteerida kuid hiinast ise tellides saaks sellise 10-12 euriga kätte. Muidugi kannatust peab olema kuni kohale jõuavad. Olen isegi mõelnud, et peaks endale ka sellise tellima. http://www.aliexpress.com/item/B39-1Set ... b9a40b2c49" onclick="window.open(this.href);return false;
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 11 Veebr 2016, 20:36

Siin on tefloniga, heal juhul võib kaas ka pannile sobida. Hind on soolane ainult. http://www.matkama.com/keedunoud/tundra-3/22918" onclick="window.open(this.href);return false;
Peab marketis ka ringi vaatama. Iseenesest potid võiks õhukesed roostavabad olla.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 11 Veebr 2016, 20:54

Roostevaba on raske.
Matkaköögiks sobib ikka Al-sulam või titaan.
Kui kaal pole teema võib ju malmpotid-pannid kaasa võtta, kodukootud gordon oliverid ainult rõõmustaks :)
Pilt

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 11 Veebr 2016, 21:53

see tatonka 340 grammi mu jaoks küll raske ei ole

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 11 Veebr 2016, 22:18

Ma ostsin eelmine aasta kuskilt korvimerest, äkki maximast mingi pooleteisteurose alumiiniumpanni ja lõikasin relakaga liigse ballasti ära ja lihvisin serva viisakaks, krt kui ikka matkal praekala tahad süüa, siis mingi lidrase priimuse "panniga" sured ennem nälga, kui praetud saad, ainuke milleks ta kõlbab on muna praadimine hommikul. Potti küll omal suuremat kui lidrast vaja pole, olgu üksi või kaksi. Isegi poolelidrasest jätkub, a see 100gr gaas on ikka jube väike, peaaegu mahub kola ära.
kohvi.jpg
p2.jpg
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 16 Veebr 2016, 15:30

Mina olen saanud Primuse liitrise pannikaanega päris keerulised toidud ära tehtud, kuigi enamikel juhtudel käib põhiline vaaritamine potis ja pannikesel käivad ainult teatud komponendid, mis eelpraadimist vajavad.

Kui suurema asja praadimine plaanis, siis meil on sihuke pann kaasas:

http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/page ... kak%F6%F6k" onclick="window.open(this.href);return false;

Peale nädalat tundras on maru vahva auto juures selle poti sees pagasnikust võetud kartuleid praadida :)

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 14 Juul 2016, 18:31

Kui keegi kerget Sepaonu panni toorikut tahab, siis Tartu Raadi Maximas on 22cm õhuke pann 1.99€. Ostsin just jälerohelise ja lõikasin sanga maha, 232g jäi alles.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 14 Juul 2016, 20:45

Ma lasin panni relakaga madalamaks kah, mul 172gr , siukest alu jube lihtne millise läbilõikekettaga lasta.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 14 Juul 2016, 21:04

Lihtsalt see praegu müügil olev on kergem mudel. Ma ühe juba ostsin, see oli ilma sabata 280.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 14 Juul 2016, 21:32

Ma enda oma jätan kõrgeks, potti ei võta kaasa. Saabki olema teekannuke ja kaanega pann. Kaane meisterdasin mingist fooliumkandikust. See on täpselt panni kujuga, saab panni sees hoida tagurpidi (nüüd tuleb uus teha, vana kumerus on teine. Tohust nupp käib kruvikesega peale, seda hoian koos haaratsiga teekannus. Üksi saaks pannist söönuks ka, aga kauss on pigem toidu kaasa võtmiseks, kui kala suurem juhtub olema või marju on.
Ma arvan, et mul on köök koos iseenesest. Panen tabelist pildi. Neid asju, millel on kogus null, ei tule. Ei vtaha ära kustutada. Paremal on kaal ilma gaasita.
grupp köök.PNG
grupp köök.PNG (28.54 KiB) Vaadatud 3611 korda

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 30 Jaan 2017, 13:26

Kui kellelgi tekib lollakas mõte selline paarieurone "maxima" pann tavalisel elektrilisel köögipliidil kasutusse võtta ..... siis võib selle panni kohe poodi jätta. Kuuma käes tõmbab nimelt u 20 sekundiga nii kummi ja kõveraks, et tahab pliidilt minema joosta. Gaasipliidil ja lõkke peal pole vahet kui kõver see on aga siledal pliidiplaadil on kohe näha, mis kvaliteediga asi on.
Soetasin küll suvisteks välioludeks lõkkel kasutamiseks aga tekkis tahtmine nüüd ära proovida.....
Pilt

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 30 Jaan 2017, 23:10

Ega pole paari aasta jooksul, kui mul see ratsitud pann aru küll saanud, et miskit viga, põletikoibade peal alati tsentreerib ennast, otse süte peal pole ka vahet, a käisin extra vaatamas, täiesti sirge osa puudub, kummis kergelt. Tegelikult mul meeles, et peale ostu arvasin, et see odav hind on sellepärast, et keegi pole seda silti küljest ära saanud 8-) , mul õhtul likku pannes polnud hommikuks lahti ligunenud, vedeles kraanikausis vees veel terve päeva.
joon jõest, söön jõest

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 30 Jaan 2017, 23:34

Need odavad kui ka keskmised alumiiniumpannid tõmbavad kõik kummi, on seal peal siis Maxima või Tefal...vahet pole.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 30 Jaan 2017, 23:48

Jants kirjutas:Need odavad kui ka keskmised alumiiniumpannid tõmbavad kõik kummi, on seal peal siis Maxima või Tefal...vahet pole.
Mul viimased 15a ainult malmpannid on. Odavat teflonit pole kunagi olnud. Üks kallis enne malmkärakaid kunagi oli, see ei kummitanud, aga kulus lihtsalt ära lõpuks. Ilmselgelt kodukööki selle uue teadmise valguses kunagi ei tule ka, isegi kui tasuta jagatakse :D
Pilt

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 31 Jaan 2017, 00:27

Aga kala praadimiseks karupees on selline pann asendamatu.

Vasta

Mine “Matkaköök”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline